Sekite naujienas

Lietuvoje

Vilniuje startuoja didžiausi istorijoje šilumos tinklų atnaujinimo darbai

Paskelbta

-

Šilumos ir karšto vandens tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT), valdantis ilgiausią Lietuvoje šilumos tiekimo tinklą, pradėjo didžiausius istorijoje vamzdynų atnaujinimo darbus. Įvairiose sostinės vietose iki šildymo sezono pradžios bus pakeista daugiau nei 8 km vamzdynų, kuriais į klientų namus keliauja šiluma. Darbų metu galimi nepatogumai, todėl prašoma gyventojų kantrybės ir supratingumo.

Centralizuotai tiekiama šiluma klientų namus pasiekia požeminiu vamzdynų tinklu, kuris Vilniuje šiuo metu driekiasi net 760 km. Trečdalis šio tinklo yra susidėvėjęs, todėl, kaip ir kitai miesto infrastruktūrai, reikalingas atnaujinimas.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

„Patikimas ir efektyvus šilumos tiekimo tinklas – vienas iš mūsų strateginių tikslų, todėl kasmet nuosekliai investuojame į jo atnaujinimą. Pasibaigus šildymo sezonui visose tinklo atkarpose atliekame kruopščią diagnostiką ir įvertiname, kur tinklas yra labiausiai susidėvėjęs. Darbų pirmiausia imamės ten, kur labiausiai reikia. Šiemet į tinklo atnaujinimą investuosime beveik 12 mln. eurų“, – sako VŠT Infrastruktūros komandos vadovas Andrius Agintas.

Rekonstrukcijų darbai apims Senamiesčio, Naujamiesčio, Šnipiškių, Karoliniškių seniūnijų teritorijas. Pastarosiose zonose vamzdynai nutiesti prieš pusšimtį ar daugiau metų, todėl per tiek laiko jų patikimumas yra sumažėjęs, patiriami didesni šilumos nuostoliai į aplinką, aukštesnė gedimų rizika.

„Naujos kartos vamzdynai turi geresnę šilumos izoliaciją, dėl to yra efektyvesni, reikalauja mažiau priežiūros, turi gedimų kontrolės sistemas, leidžiančias lengviau nustatyti vamzdžio pažeidimus ar atsiradusius defektus. Atnaujinę vamzdynus būsime užtikrinti, kad mūsų teikiamos paslaugos klientus pasieks patikimai ir be nesklandumų“, – sako A. Agintas.

Anot bendrovės, atliekami darbai sudėtingi, teks dirbti ir namų rūsiuose, kultūros paveldo zonose, todėl gyventojų ir verslų bendradarbiavimas itin svarbus. Darbų metu galimi eismo ribojimai, automobilių statymo vietų sumažėjimas kiemuose, laikini karšto vandens atjungimai.

„Atliekant bet kokios infrastruktūros atnaujinimą laikini nepatogumai neišvengiami, todėl mums itin svarbus konstruktyvus dialogas su gyventojais. Dėl šios priežasties jau surengėme keturis susitikimus su gyventojais, kuriems detaliai papasakojome apie darbus. Džiaugiamės, kad vilniečiai yra aktyvūs ir supranta svarbių paslaugų infrastruktūros naujinimo būtinybę, įsitraukia į visiems svarbiu procesus“, – sako VŠT Klientų komandos vadovė Rūta Jasiulionienė.

Anot bendrovės atstovės, didelis dėmesys skiriamas ne tik nepatogumų mažinimui, bet ir medžių, augančių šilumos tiekimo trasų apsaugos zonose, saugojimui.


„Praėjusiais metais išsaugojome net 170 medžių. Šiemet taip pat kartu su darbus atliekančiomis įmonėmis darome viską, kad ten, kur įmanoma, medžiai ir toliau augtų, todėl ketiname išsaugoti mažiausiai 280 medžių“, – teigia R. Jasiulionienė.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |