Sekite naujienas

Renginiai

Jau savaitgalį Šiauliuose griaudės įspūdingi bolidai, o atmosferą kaitins kova dėl geriausio Lietuvos drifterio vardo

Paskelbta

-

Didysis drifto sezono atidarymas jau čia pat. Visą savaitgalį balandžio 12-14 dienomis, Šiaulių arenos teritorijoje šurmuliuos gausus būrys žiūrovų ir dalyvių. Lietuvos drifto atstovai Indrė Senkutė, Deimantė Radzevičiūtė ir Aivaras Maciulevičius dalinasi pasiruošimo akimirkomis bei neslapia susikaupusio jaudulio prieš Didįjį drifto sezono atidarymą.

Jaudulys prieš varžybas – geras ženklas

Jau dešimtmetį trasoje slystanti sportininkė Deimantė Radzevičiūtė teigė, kad jausti įtampą ir minimalų nerimą prieš varžybas yra visiškai normalu. „Nesvarbu ar tu važiuoji metus, mėnesį, ar dešimt metų. Jaudulys yra ir aš visada sakau, kad jei nebūtų to streso, jaudulio ir tų drebančių rankų prieš startą, vadinasi, kad nieko gero nebus. Geriau, kai jis yra, tada supranti, kad važiuoji“, – patirtimi dalinosi mergina.

Dar viena profesionali drifterė Indrė Senkutė, paklausta apie priešvaržybinį stresą ir kas padeda nusiraminti, atskleidė savo ritualo paslaptį. „Turiu ne vieną ritualą, o jį pasirenku ir pritaikau pagal situaciją. Visada stengiuosi atlikti tam tikrus kvėpavimo pratimus, taip susigrąžinu ryšį su savo kūnu, susidėlioju mintis. Tiesa, dažnai pasišneku su savo vilkiuku, tai pliušinis žaisliukas, pritvirtintas prie rankinio, taip mes vienas kitą nuraminame“, – šypsodamasi kalbėjo sportininkė.

Auto sporto šakos atstovas Aivaras Maciulevičius prieš varžybas stengiasi save nuteikti teigiamai ir užtikrintai. „Neturiu kažkokio ypatingo ritualo, paprasčiausiai sėdi už vairo ir važiuoji. Prieš varžybas didelį dėmesį skiriu mašinos paruošimui. Svarbu, kad mašina važiuotų, o tada bandysime kažkaip laimėti“, – pasakojo vaikinas.

Driftą atnešė smalsumas

Didžiajame drifto atidarymo renginyje savo bolidu važiuosianti Deimantė Radzevičiūtė prisimena, kad į drifto pasaulį ją atnešė domėjimasis automobiliais ir technika. „Tai veikla, kurioje aš jaučiuosi laiminga. Nekeisčiau nieko, nes tai man atneša didžiulį procentą gerų emocijų. Kol kas savęs neįsivaizduoju kitoje sferoje. Visai nesvarbu ar tai būtų tenisas, driftas, ar futbolas, jeigu jauti, kad būtent šioje veikloje gali atiduoti 50 procentų savo gyvenimo, tuomet suvoki, kas tave iš tikrųjų sužavėjo“, – mintimis dalinosi D. Radzevičiūtė.

Drifto sporte atsiradusi Indrė Senkutė teigia, kad tai padaryti ją paskatino noras mokytis naujų dalykų. „Nemokėjau važiuoti galu varomu automobiliu žiede, norėjau tiesiog papaišyti „saules“, todėl pabandžius, supratau, kad liksiu šiame sporte. Iš esmės jaučiu didelį malonumą vairuodama, driftas man labai patinka, tačiau ši sporto šaka kartu kelia ir namažai iššūkių, liūdniausia tai, kad nėra kur treniruotis“, – kalbėjo I. Senkutė.

Išbandyti kažką naujo gyvenime panoro ir sportininkas Aivaras Maciulevičius. „Gyvenime trūko naujų vėjų. Anksčiau važiuodavau su keturračiais, todėl vieną dieną nusprendžiau išmėginti ir driftą. Pabandžiau, man patiko, todėl ir esu čia“, – teigė A. Maciulevičius.

Pasiruošimas varžyboms nelengvas procesas

Paklausta kiek laiko trunka pasiruošimo procesas, Deimantė Radzevičiūtė pasakojo, kad tikslios trukmės įvardinti negalėtų, nes visada laiko skiriama skirtingai. „Labai priklauso kaip grįžti po paskutinių varžybų ar treniruotės, kiek esi sugadinusi auotomobilį. Tikriausiai pats pasiruošimo procesas dažniausiai vyksta paskutinę minutę, paskutines valandas, nes kaip bebūtų, kasdieninis darbas yra pirmoje vietoje, todėl, kad be darbo nebūtų ir pačio drifto. Kartais, tai tampa tarsi užburtas ratas, kad ir kiek bandytume viską pasiruošti kuo anksčiau, tačiau vis tiek nutinka taip, kad paskutinę dieną atsiranda papildomų reikalų“, – kalbėjo pašnekovė.

Šonaslydžio sporto atstovė Indrė Senkutė prieš Didįjį drifto sezono atidarymą patyrė nemažai streso ir įtampos. „Šių metų sezonui turėjau nieko nekeisti, tačiau likus gal dviems savaitėms iki varžybų, nusprendžiau pakeisti visą automobilio pakabą. Pasikeitė labai daug dalykų. Paskutinį mėnesį atsimenu kaip juodąjį laikotarpį, nes pakeitus pakabą galvojau, kad ties čia viskas ir pasibaigs, tačiau su jos keitimu atsirado per daug sukibimo, todėl tik užvakar baigėme aiškintis visus iškilusius nesklandumus. Man padėjo labai daug žmonių. Kalbant apie mano pačios pasiruošimą kaip vairuotojos, žiemos laikotarpiu daug laiko praleidau su simuliatoriumi, tobulinau vairavimo įgūdžius“, – dalinosi mergina.

Drifteris Aivaras Maciulevičius savo bolidą ruošė per visą žiemą. „Atrodo, kad žiema truks labai ilgai ir greitai nesibaigs, tačiau visas šaltasis laikotarpis tarytum praskriejo. Visą žiemą praleidau ruošdamas savo automobilį, tačiau nespėjau jo galutinai užbaigti. Savaitgalį varžybos, o mano automobilis dar nebaigtas ruošti, gali nutikti ir taip, kad teks važiuoti su kolegos bolidu. Pasiruošimui pritrūkau maždaug dviejų mėnesių“, – teigė A. Maciulevičius.

Svarbiausia ne laimėjimai

 

Pašnekovė Deimantė Radzevičiūtė atvykusi į varžybas negalvoja tik apie laimėjimus, jos galvoje taip pat sukasi mintys, kaip būtų galima pasiekti išsikeltų asmeninių tikslų. „Mano pagrindinis nusistatymas: aš visuomet mėgaujuosi tuo ką darau. Atvažiavus į varžybas stengiuosi važiuoti taip, kaip aš galiu geriausiai. Vieną dieną gali nusišypsoti sėkmė, kita diena gali atnešti nesėkmę. Stengiuosi įvykdyti visus tikslus, kuriuos esu numačiusi varžyboms. Laimėti noriu, apie tai svajoju, žinau, kad svajonės pildosi, todėl tikiu, kad ir mano išsipildys“, – pasakojo šio auto sporto šakos profesionalė.

Sportininkė Indrė Senkutė pokalbio metu pabrėžė, kad svarbiausiai yra mėgautis pačiu varžybų procesu. „Tikriausiai kiekvienas važiuojame į varžybas su didesne ar mažesne svajone. Puikiai suprantu kiek pasikeitimų dabar įvyko su mano automobiliu, todėl savaitgalį norėčiau parodyti ką galiu geriausiai. Būčiau pati laimingiausia pasaulyje, jeigu man pavyktų užlipti ant apdovanojimų podiumo, tačiau manęs laukia dar ilgas kelias. Vis dėlto Lietuvos drifto čempionatuose vyksta stipri kova, todėl darysiu viską, kad pasiekčiau kuo geresnių rezultatų“, – dalinosi drifto entuziastė.

Aivaras Maciulevičius kalbėjo, kad vykstant į varžybas, kažkur giliai mintyse visada tikisi laimėti. „Šiais metais mašiną patobulinome, todėl bandysime Lietuvos Drifto Čempionato Semi-PRO 1 etape, atsidurti bent jau TOP penkiuose“, – teigė sportininkas.

Šiaulių miestas atgis jau labai greitai

Didžiajame drifto sezono atidarymo renginyje laukia didelis skaičius žiūrovų ir dalyvių, todėl jame nestigs įspūdingų vaizdų, veiklų ir staigmenų: Drift TAXI, RC drift, BMX ir Pump Track varžybos. Organizatoriai iš anksto nori atsiprašyti visų aplinkinių gyventojų ir nori jiems suteikti nemokamą patekimą į varžybas šeštadienį ir sekmadienį. Tiesa, penktadienio dieną renginys bus nemokamas visiems, norintiems į jį atvyki.

Renginio tvarkaraštis:
Balandžio 12 d. (Penktadienis)
13:00 – 14:00 Atvykimas, tech. ir administracinės patikros
14:00 – 14:20 Dalyvių instruktažas
14:30 – 18:30 Treniruotė, Drif Taxi
18:00 – Tuning TEAM Kavageris
VilniusSliders RC drift
16:00 – 19:00 Treniruotės
……………………………………………………………………………………
Balandžio 13 d. (Šeštadienis) LDČ Street 1 etapas
8:00 – 9:30 Atvykimas, tech. ir administracinės patikros
9:30 – 9:55 Dalyvių instruktažas 1 (Štabas)
10:00 – 11:20 Treniruotė (4 važiavimai)
11:20 – 11:40 Dalyvių instruktažas 2 (Štabas)
11:40 – 14:00 Treniruotė (4-6 važiavimai)
14:00 – Tuning TEAM car show (įleidžiami dalyviai)
14:00 – 16:20 Kvalifikacija (2 važiavimai)
16:20 – 16:40 Dalyvių instruktažas 3 (Štabas)
16:50 – 19:00 Poriniai važiavimai
19:00 – LDČ Street 1 etapo ir Tuning TEAM car show apdovanojimai
VilniusSliders RC drift
9:00 – 16:00 Treniruotės
16:00 – 17:00 RWD kvalifikacija
17:00 – 18:00 AWD kvalifikacija
18:00 – 19:00 AWD varžybos ir apdovanojimai
Šiaulių sporto centro „Dubysa“ mažųjų dviračių kroso (BMX) varžybos „Ichibanas” taurė
11:00 – 12:00 Atvykimas, treniruotė
12:00 – Varžybų pradžia
……………………………………………………………………………………
Balandžio 14 d. (Sekmadienis) LDČ Semi-PRO 1 etapas
8:30 – 9:30 Atvykimas, tech. ir administracinės patikros
9:30 – 9:55 Dalyvių instruktažas 1 (Štabas)
10:00 – 11:40 Treniruotė (4 važiavimai)
11:40 – 12:00 Dalyvių instruktažas 2 (Štabas)
12:00 – 13:40 Treniruotė (4-8 važiavimai)
13:40 – 14:00 Dalyvių instruktažas 3 (Štabas)
14:10 – 15:30 Kvalifikacija (2 važiavimai)
15:40 – 16:00 Dalyvių instruktažas 4 (Štabas)
16:10 – 18:30 Poriniai važiavimai
18:30 – Apdovanojimai
VilniusSliders RC drift
9:00 – 11:00 Treniruotės
11:00 – 12:00 RWD kvalifikacija (kas nebuvo šeštadienį)
12:00 – 14:00 RWD varžybos ir apdovanojimai
14:00 – 15:00 Treniruotės
15:00 – 16:00 RWD mėgėjų lygos varžybos ir apdovanojimai
16:00 – 17:00 Atvira trasa
Šiaulių sporto centro „Dubysa“ Pump Track varžybos „Ichibanas” taurė
11:00 – 12:00 Atvykimas, treniruotė
12:00 – Varžybų pradžia

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |