Sekite naujienas

Sveikata

Kamieninių ląstelių panaudojimas šiuolaikinėje medicinoje

Paskelbta

-

Kamieniniu lasteliu bankas

Prieš daugiau nei septynerius metus mokslininkai išsiaiškino, kad į vienos rūšies gyvūno embrioną suleidus kitos rūšies kamieninių ląstelių, galima sukurti gyvūną, turintį kitai rūšiai priklausančių organų. Tyrėjai, genetiškai pakeitę pelę, kad jai negalėtų užaugti savi organai, suleido jai žiurkės kamieninių ląstelių. Taip sukūrė pelę, turinčią žiurkės organus.

Mokslininkų teigimu, tokia technologija ateityje gali leisti panaudoti kiaules žmogui reikalingų organų auginimui. Kadangi reikalingi organai būtų sukuriami iš paties paciento kamieninių ląstelių, persodinto organo atmetimo reakcijos pavojus būtų ženkliai sumažintas. Tokiu būdu būtų galima išspręsti ir nuolatinį donorų organų trūkumą.

Galutinis Tokijo Universiteto mokslininkų tikslas yra sukurti žmogaus organą iš pluripotentinių kamieninių ląstelių. Pluripotentinės kamieninės ląstelės – tai ląstelės, kurios gali transformuotis į bet kokias kūno audinio ląsteles. Jie tiki, kad tokiu būdu bus galima kurti funkcionuojančius žmogaus organus.

Pelių, kurių embrionams buvo suleistos kamieninės žiurkių ląstelės, organizmuose sėkmingai išvystė kasa, beveik visiškai sukurta iš žiurkės ląstelių. Pelėms suaugus, nebuvo pastebėta jokių diabeto požymių. Jei šią technologiją pavyktų panaudoti su žmogaus kamieninėmis ląstelėmis, diabetu sergančių pacientų kasas galima tiesiog pakeisti.

Suprantama, kad daugeliui žmonių net ir šiais moderniųjų technologijų laikais visa tai gali skambėti kaip iš fantastinio filmo, pasakojančio apie gyvenimą po kelių tūkstančių metų, tačiau iš tiesų visa tai yra nūdienos aktualijos. Šiuolaikinė medicina yra gerokai pažengusi į priekį. Dabartiniai šiuolaikinės medicinos srityje taikomi sprendimai gelbėja sprendžiant net ir labai sudėtingas ligas. Dabar kamieninių ląstelių pritaikymas yra labai platus, todėl pastarosios nuolatos pasitelkiamos gydant įvairaus sudėtingumo ligas. Kaip žinia, kamieninės ląstelės gali atsinaujinti ir bet kuriuo metu tapti specializuotomis, todėl jų pritaikymo galimybės beveik neribotos.

Žinoma, jei jūs iki šiol šiuolaikinės medicinos technologijomis ir šioje srityje taikomais moderniais sprendimais nesidomėjote, tuomet galite turėti daugybę įvairių klausimų, tačiau šiandien į visus juos atsakymus galite rasti internete. Tokiu atveju jums galėtų pagelbėti Kamieninių ląstelių bankas (https://www.kamieniniubank.lt/lt/kamienines-lasteles), kuris yra puikiai žinomas visoje Lietuvoje ir pasaulyje.

Skaitykite
Reklama

Naujienos

Reklama
Reklama

Sekite naujienas

Kino naujienos

Reklama
Reklama

Ekspertai

Verslo idėjos

Reklama
Reklama