Sekite naujienas

Sveikata

Ramunėlių arbata – viena populiariausių žolelių arbatų

Paskelbta

-

Ramunėlių arbata yra viena iš populiariausių žolelių arbatų. Ramunėlės gali būti geriamos ne tik vienos, jos dažnai dedamos į įvairius arbatų mišinius, siekiant juos praturtinti geriausiomis šių vaistažolių savybėmis. Ramunėlės yra tokios populiarios todėl, kad turi labai daug naudingų savybių. Visų pirma jos mažina stresą, padeda ramiai ir gerai išsimiegoti, taip pat malšina spazmus ir padeda apsaugoti odą. Be to, nuolat vartojant ramunėlių arbatą stiprėja imuninė sistema, normalizuojasi virškinamojo trakto veikla.

Ramunėlių arbata

Ramunėlių arbatos esame ragavę visi. Ramunėlės auga įvairiose pasaulio šalyse, todėl ir arbata yra labai paplitusi. Jau senovės romėnai buvo įvertinę ramunėlių arbatos teikiamą naudą ir gerdavo stiprią šių vaistažolių arbatą, kadangi ją vartojant nuolat pastebima teigiama įtaka sveikatai. Ramunėlių arbatoje gausu antioksidantų, kurie valo mūsų organizmą.

Ramunėlių arbata yra pirma priemonė, kurią reikėtų išbandyti jeigu kamuoja nemiga, arba nakties metu nepasiilsima. Ramunėlės neturi tonizuojančių medžiagų, todėl išgėrus šiltos arbatos miegas tampa ramesnis, ryte atsibundame žvalesni ir pailsėję. Taip pat tokia arbata rekomenduojama moterims, kadangi ramina spazmus.

Ramunėlių arbata mažina stresą, padeda rūpintis savo oda, didina organizmo atsparumą. Be to, nuolat geriant šią arbatą galima sumažinti padidėjusį kraujo spaudimą ir cholesterolio lygį, todėl tai labai sveika širdžiai. Ramunėlių arbata taip pat mažina cukraus kiekį kraujyje, todėl rekomenduojama žmonėms, sergantiems diabetu. Nuolat vartojama šių vaistažolių arbata padeda reguliuoti insulino lygį ir taip pat padeda išvengti didelių cukraus kiekio kraujyje svyravimų.

Kremai ir losjonai su ramunėlėmis

Ramunėlių arbata yra ne vienintelė priemonė, padedanti rūpintis mūsų organizmu. Ši žolelė labai plačiai naudojama aromaterapijoje. Ramunėlių aliejus ramina ir padeda atsipalaiduoti. Įvairūs losjonai ir kremai, kurių sudėtyje yra ramunėlių, naudojami rūpinantis oda, padeda gydant įvairias odos problemas. Kadangi ramunėlių poveikis yra švelnus, jos dažnai naudojamos kūdikiams ir vaikams skirtoje produkcijoje, tokioje kaip muilas, šampūnai, kremai ar servetėlės.

Ramunėlių gydomosios savybės

Be jau paminėtų savybių ramunėlės pasižymi ir kitomis, organizmą puikiai veikiančiomis savybėmis. Pavyzdžiui, gali padėti kovoti su alergijomis, kadangi padeda sureguliuoti organizmo reakcijas į įvairaus pobūdžio alergenus ir veikia kaip antihistamininis preparatas. Ramunėlių sudėtyje esantys antioksidantai gali padėti sumažinti kai kurių rūšių vėžio riziką. Be to, ramunėlėse esančios medžiagos skatina kaulinių ląstelių aktyvumą, todėl sumažina osteoporozės riziką.

Skaitykite

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos