Sekite naujienas

Lietuvoje

Seimo nario Vytauto Kernagio pranešimas: „Kultūros sektoriaus negalime palikti mirti“

Paskelbta

-

Šiandien vykusiame Seimo Kultūros komiteto nuotoliniame posėdyje, kurį iniciavo opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Vytautas Kernagis, suinteresuoti kultūros srities, nacionalinės, regioninės žiniasklaidos atstovai su kultūros ministru Mindaugu Kvietkausku diskutavo, kokių priemonių privalu imtis dėl ekonomikos skatinimo ir pagalbos nuo COVID-19 viruso protrūkio nukentėjusiam kultūros sektoriui.

„Seimo prievolė ir pareiga – vykdyti parlamentinę kontrolę, todėl buvo sušauktas skubus Kultūros komiteto posėdis. Kultūros ministerija ėmėsi tam tikrų iniciatyvų, bet visi sutinkame, kad sektorius be galo pažeidžiamas, nes vieną dieną ėmė ir sustojo absoliučiai visa veikla“, – pradėdamas posėdį kalbėjo Seimo narys V. Kernagis.

„Ministras informavo apie būtiną kultūros įstaigų dokumentacijos kaupimą, apie patiriamus finansinius nuostolius, meno kūrėjo statusą turinčių žmonių programos išplėtimą, palengvinimą joje dalyvauti, prastovų kompensavimą, skubias ekonomines iniciatyvas, Lietuvos kultūros tarybos lėšų negrąžinimą dėl atšauktų renginių, individualių menininko stipendijų, paramą kultūrinei žiniasklaidai, kitas papildomas priemones“, – po posėdžio apibendrino V. Kernagis.

Kultūros komitetas apsisprendė rinktis artimiausiu metu, stebint besikeičiančią situaciją, ir darsyk apjungti kultūros srityje dirbančius ir Kultūros ministerijos atstovus plačiai diskusijai dėl kultūros srities gelbėjimo priemonių ir teikti pasiūlymus Vyriausybei.

Skaitykite
Komentuokite

Kokia jūsų nuomonė?

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama

Naujienos

Reklama

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos