Tai įdomu
Kaip išsirinkti belaidęs ausines?
Paskelbta
11 mėnesių prieš-
By
RobertaIš visų kasdienių prietaisų, turinčių įtakos gyvenimo kokybei, ausinės yra sąrašo viršuje. Bėgame su jais, nešame į lovą, nešiojame traukiniuose ir lėktuvuose – kai kurie net valgo, geria, eina miegoti su ausinėmis. Esmė? Gera pora pagerina jūsų gyvenimo kokybę. Ir ne tokia gera pora? Ne tiek daug. Taigi pasilikite su mumis ir per ateinančias 5–10 minučių padėsime susiaurinti pasirinkimą ir galbūt net atversime akis ir ausis. Ir jei jūs tiesiog ieškote keleto dažniausiai užduodamų klausimų. ausinių priedams ar norite išsirinkti geriausią variantą jums, skaitykite toliau.
Ausinių pirkimo vadovas
Štai svarbiausi dalykai, kurių reikia savęs paklausti ir žinoti renkantis naują ausinių porą:
- Kaip jūs juos naudosite? Ieškote ausinių, kurios nenukrenta bėgiojant? Arba ausinės, kurios užstoja pasaulį perpildytame lėktuve? Esmė: tai, kaip planuojate naudoti ausines, turėtų turėti įtakos tai, kokį tipą perkate. Ir yra keletas tipų.
- Kokio tipo ausinių norite? Ant ausinės dedamos ausinės ant ausų, o ant ausinių dedamos ausinės uždengia visą ausį. Ir nors į ausis įdedamos ausinės nėra pačios geriausios, kad garso kokybė būtų nepriekaištinga, jose galite peršokti – ir jos neiškris.
- Ar norite laidinių ar belaidžių? Laidinės = puikus viso stiprumo signalas, visada, bet jūs liekate pririštas prie įrenginio (telefono, mp3 grotuvo, televizoriaus ir kt.). Belaidis ryšys = galite laisvai judėti, net šokti su laukiniu pasitraukimu pagal mėgstamą dainą, tačiau kartais signalas nėra 100%. (Nors daugumoje belaidžių ausinių yra laidas, todėl jūs gaunate geriausią iš abiejų pasaulių.)
- Ar norite uždarų ar atvirų? Uždaryta kaip uždara, tai reiškia, kad nėra skylių išoriniam pasauliui (viskas užsandarinta). Atvira, kaip ir atvira nugara, su skylutėmis ir (arba) perforacijomis į išorinį pasaulį. Užmerkite akis, o pirmoji užtikrins, kad liksite savo pasaulyje, tik su muzika. Pastarasis išleidžia muziką ir sukuria natūralesnę klausymosi patirtį (panašią į įprastą stereofoninį įrenginį).
- Pasirinkite patikimą prekės ženklą. Turime atstovą, atsakingą už prekių ženklų testavimą ir tikrinimą.
- Pirkite naujas ausines iš įgalioto pardavėjo. Ir gaukite gamintojo garantiją, aptarnavimą ir palaikymą. (Mūsų atveju garantuotas palaikymas net ilgai po pardavimo.)
6 žingsniai, kaip pasirinkti tinkamas ausines
1 žingsnis. Nuspręskite, kaip naudosite ausines
Ar naudositės ausinėmis keliaudami, sėdėdami klausymosi kambaryje ar sporto salėje? O gal visi trys? Skirtingos ausinės bus geresnės skirtingoms situacijoms, o likusi šio vadovo dalis padės nustatyti jums tinkamas ausines.
2 žingsnis: pasirinkite tinkamą ausinių tipą
Prieš pereidami prie belaidžių ausinių, triukšmo slopinimo, išmaniųjų funkcijų ir t. t., pirmiausia turite apsispręsti dėl pageidaujamo ausinių tipo, taigi, padarykime tai. Trys pagrindiniai ausinių stilių variantai: per ausį, ant ausies ir į ausį.
Uždedamos ausinės
Didžiausios iš trijų tipų, ant ausinių dedamos ausinės, apgaubia arba priglaudžia ausį ir lieka įjungtos lengvai spaudžiant smilkinį ir viršutinį žandikaulį. Uždedamos ausinės yra klasikinės, originalaus stiliaus ausinės, kurios yra dviejų versijų: uždaros ir atviros. Uždaros ausinės natūraliai išlaiko muziką, neleidžiant aplinkiniams girdėti to, ko klausotės, o atvirose ausinėse yra angos, leidžiančios patekti į išorinius ir iš vidaus garsus. (Čia efektas yra natūralesnis, erdvesnis garsas, bet apie tai šiek tiek daugiau.)
Pliusai
Uždedamos ausinės yra vienintelė rūšis, kurios palieka tarpą tarp ausų ir ausinių garsiakalbių. Geroje poroje ta erdvė daro tai, ką daro gera koncertų salė: apgaubia jus natūraliu garsu, kartu suteikiant atstumo tarp jūsų ir spektaklio jausmą. Taigi muzika per gerą ausinių rinkinį yra mirtina, todėl daugelis garso inžinierių ir muzikos prodiuserių teikia pirmenybę joms.
Minusai
Įprasti skundai dėl ausinių uždėjimo: per didelės apimties. Per didelis. Klaustrofobija. Negirdžiu durų skambučio. „Mano ausyse atrodo, kad jos įkaista“. Po valandos ausis pavargsta. (Kad ir kas tai būtų.) Tačiau atminkite, kad patogumas priklauso nuo asmeninių pageidavimų. Kai kurios aukščiausios kokybės ausinės yra pagamintos iš tokių medžiagų kaip ėriuko oda ir atminties putos, kad pagerintų komfortą.
Kas dar?
Jei bandysite bėgti ar mankštintis užsidėję ausines, nuo jų gali prakaituoti ausis. Bet jei skrendate 6 valandas ir jums tikrai reikia užblokuoti pasaulį, geriausia yra uždengti ausis – ypač su įtaisyta triukšmo slopinimo funkcija. Galiausiai, didesnės visada geriau su garsu, o didesnės ausinės = didesni garsiakalbiai + didesnis (ilgesnis) akumuliatoriaus veikimo laikas.
Ausinės ant ausinių
Ant ausinės uždedamos ausinės paprastai yra mažesnės ir lengvesnės nei ant ausinių dedamos ausinės, o spaudžiamos tiesiai ant ausų, jos laikosi ant galvos, pavyzdžiui, ausinės. Ant ausinių taip pat yra atvirų ir uždarų variantų, tačiau paprastai ant ausies įdedamos daugiau aplinkos garso nei ant ausinių dedamos ausinės.
Pliusai
Ant ausinės įdedamos ausinės yra geriausias kompromisas tarp garsinio pasaulio išsklaidymo ir šiek tiek garso, todėl puikiai tinka biure ar jūsų namų klausymosi kambaryje. Daugelis modelių sulankstomi į tvarkingą mažą nešiojamą pakuotę, o kai kurie sako, kad ant ausinių dedamos ausinės neįkaista kaip ant ausinės. (Nors manome, kad „karšta“ problema yra ta, kad negalvojama, paprastai tai kyla tik tada, kai treniruojatės ir perkaistate. Iš tikrųjų niekas neįkaista.)
Minusai
Tipiški nusiskundimai dėl ausinių: per daug spaudžiant ausis, po kurio laiko skauda. Jie nukrenta, kai papurtau galvą. Nepriklausomai nuo to, kas bebūtų, patenka tam tikras aplinkos garsas. Jie man spaudžia auskarus. Pasiilgau gilesnių žemųjų dažnių tonų, kuriuos galite gauti naudojant modelius ant ausies.
Į ausis įdedamos ausinės
Į ausis įdedamos ausinės, dažnai vadinamos ausinėmis arba ausinėmis, yra mažiausios iš trijų tipų ir telpa į ausies kanalą. Šiomis dienomis jie taip pat yra visur, daugiausia dėl „Apple“, įskaitant porą su kiekvienu „iPhone“. (Kai kurios yra net vienkartinės. O jas rekomenduojame išmesti.) Į ausis įstatomas ausines galima labai mylėti, ir daug ką nemylėti, bet esmė: 5 doleriai sako, kad turite keletą stalčiuje ir jau esate žinoti šiuos dalykus.
Pliusai
Į ausis įdedamos ausinės yra puikios (neįveikiamos) norint mankštintis ar užsiimti bet kokia veikla, nes jos yra lengviau nešiojamos ir dažnai pasižymi vandeniui / prakaitui atspariomis medžiagomis. Jie yra patogūs, pavyzdžiui, įsidėti juos į kišenę arba pakabinti ant kaklo. Ausinės su triukšmo slopinimu taip pat yra stebėtinai geros. Jie nesujaukia jūsų plaukų ir netrukdo jūsų akiniams ar auskarams. Ir geresni skamba geriau, nei jūs manote, atsižvelgiant į jų dydį. (Reikia laikytis įspėjimo.)
Minusai
Į ausis įdedamos ausinės lengvai susipainioja (nebent jos tiekiamos su nesipainiojančiu laidu arba su poromis tikrai belaidžių ausinių). Po kurio laiko jos gali jaustis įkyrios. Juos lengva prarasti. Ir dar baisiausias dalykas: nors ką tik pasakėme „skamba geriau, nei tu gali pagalvoti“, nesupraskite, kad jie yra tokie pat geri kaip jų pusbroliai ar pusbroliai. Bendra garso kokybė ir žemieji dažniai nukenčia dėl mažo dydžio (vėlgi, nebent renkatės aukščiausios kokybės įmontuojamų ausų porą).
Kas dar?
Jei perkate ausines treniruotėms, norite į ausis įdedamų ausinių. Kai kuriuose modeliuose yra priedai (kartais vadinami „pelekais“), kad būtų patogiau ir saugiau. Kai kurie modeliai turi išradingų išmaniųjų ir jutiklinių funkcijų, todėl galite atsiliepti į skambučius, perjungti grojaraščius, nutildyti garsą ir panašiai – nesiblaškydami.
3 Žingsnis: uždarytos ar atviros ausinės?
Uždaros ausinės
Čia išoriniame korpuse nėra skylių ar ventiliacijos angų, o visa konstrukcija sukurta taip, kad priglaustų ausį. (Žinoma, ta dalis, kuri liečia jūsų veidą ir užsandarina erdvę tarp ausų ir išorinio pasaulio, yra tam tikra minkšta, minkšta medžiaga.) Ir vairuotojai sėdi ausies kaušelyje taip, kad siunčia (arba rodo) ) viskas skamba tik jūsų ausims. Tai yra labiausiai paplitęs visų tipų ausinių dizainas (ant ausinės, ant ausies ir į ausis įdedamos ausinės).
Grynasis efektas: užmerkite akis ir jūsų galvoje gyvai gros orkestras. Tuo tarpu šalia esantis žmogus nieko negirdi. (Na, techniškai, kalbant apie garsą, niekas nėra 100 % sandarus, bet jūs suprantate.) Esmė: po uždaromis ausinėmis esate savo pasaulyje. Tiesiog pridėkite triukšmą slopinančią technologiją ir jūsų pasaulis atrodys toli nuo tikrojo.
Atviros ausinės
Atviros ausinės. Matote ventiliacijos angas ir skyles? Vairuotojus veikiant išoriniam pasauliui (priešingai nei sėdintiems ausų kaušeliuose), garsas prasiskverbia pro ausį ir leidžia orui tekėti į ausį ir iš jos. Taip sukuriamas erdvesnis garsas (arba garso scena) ir įprastos stereo iliuzija. Kai kas sako, kad tai natūralesnis, mažiau sugalvotas būdas klausytis muzikos. Ir jei pasiliksime prie mūsų „kaip klausytis orkestro“ analogijos, šį kartą esate dirigento vietoje, scenoje tarp muzikantų.
Vienintelis įspėjimas: visi aplinkiniai girdės muziką, kurios klausotės, todėl jie nėra idealūs viešose vietose, pavyzdžiui, lėktuve ar traukinyje. Geriausios vietos klausytis atvirų ausinių: namuose ar biure (žinoma, šalia labai supratingų bendradarbių).
4 žingsnis: laidinės ar belaidės?
Pirma, trumpa istorija: kažkada kažkas išrado „Bluetooth“, o tada kažkas kitas įdėjo „Bluetooth“ į ausinių porą (iš esmės išrado pirmąją pasaulyje belaidžių ausinių porą) ir, nors taip, tai tikrai buvo puiki idėja, buvo viena. didelė problema: muzika pirmosios kartos „Bluetooth“ ausinėse skambėjo siaubingai. Kaip mažame, dėmėtame siaubingame… arba AM radijas vandens dubenyje baisus.
Tai buvo tada. Tai dabar. Šiuolaikinės aukščiausios kokybės „Bluetooth“ belaidės ausinės yra tokios nuostabios, kad garso kokybė praktiškai nesiskiria nuo laidinių to paties dalyko versijų. Ir jūs galite pasirinkti iš dviejų skirtingų tipų: belaidžio ir tikrai belaidžio.
Belaidėse ausinėse yra laidas, jungiantis dvi ausines, pavyzdžiui, „Bose SoundSport“ ausyse. Naudojant tikrai belaides ausines, tokias kaip „Bose SoundSport Free“, nėra laidų, skirtų prijungti prie muzikos šaltinio, ir nėra laidų tarp kiekvienos ausinės (žr. toliau).
Galėtume išvardyti belaidžių ausinių teikiamus privalumus – laisvės pojūtį, fizinį nepririšimą prie įrenginio ir panašiai – bet kodėl? Tai nieko gero: jei galite sau leisti belaides ausines, pirkite jas. Galų gale, beveik kiekviena belaidžių ausinių pora šiandien parduodama ir su laidu, todėl jūs vis tiek gaunate geriausią iš abiejų pasaulių.
Nepaisant to, vis dar yra dvi pagrindinės priežastys apsvarstyti laidines ausines. Pirma: jei esate rimtas muzikantas, garso inžinierius ir (arba) garso technikas, norėsite laidinių ausinių, kad garsas būtų kokybiškesnis ir nuolat geresnis garsas – nesvarbu, kokiomis sąlygomis. Tai tinka ir audiofilams, ir (arba) visiems, kurie gyvena dėl savo muzikos.
Antroji pagrindinė laidinio per belaidžio ryšio priežastis: akumuliatoriaus veikimo laikas. „Bluetooth“ yra nuolatinis akumuliatoriaus išeikvojimas, todėl niekada negalite numatyti, kada baterija išsikraus. (Nors daugumoje belaidžių ausinių galite tikėtis 10–20 ir daugiau valandų.)
5 žingsnis: triukšmo slopinimas
Idealiu atveju šiuo metu pasirinkote ausinių stilių: „Over-Ear“, „On-Ear“ arba „In-Ear“. Tada pasirinkote atvirą arba uždarą nugarėlės dizainą. Tada pasvėrėte belaidžių ir triukšmą slopinančių technologijų naudą. Dabar kalbame apie mažus, bet vis tiek vertingus priedus.
Dar 1978 m. besivystanti įmonė, pavadinta Bose, tapo panaši į NASA, išnaudodama savo didelius talentus prieš sudėtingą triukšmo slopinimo technologiją, kuriai prireiktų 11 metų, kad jų ausinės būtų tobulos. Šiandien ta technologija yra tik geresnė, o iš tikrųjų pačios „Sony“ versija yra tokia anapusiškai gera, kad galėtumėte pagalvoti, kad jie kažkaip naudoja raganavimą ar magiją.
Tikroji istorija čia: yra dviejų skirtingų tipų triukšmą slopinančių ausinių technologijos, kurios abi pašalina jus supantį triukšmą (pvz., erzinantį lojantį šunį šalia arba animacinius filmus žiūrinčius vaikus), kad galėtumėte sutelkti dėmesį į muziką. „Aktyvus triukšmo slopinimas“ yra nauja metodika, pagal kurią nepageidaujami garsai pašalinami naudojant naujus garsus, sukurtus ir pritaikytus jiems panaikinti. „Pasyvus triukšmo mažinimas“ yra pigesnis, jai nereikia energijos ir naudojamas izoliavimo technologijas, kad būtų išvengta nepageidaujamo triukšmo.