Tai įdomu
Kaip išsirinkti čiužinį?
Paskelbta
1 metai prieš-
By
Roberta
Išsirinkti tobulą čiužinį yra vienas iš svarbiausių sprendimų, kuriuos galite priimti savo namuose – juk tai yra raktas į gerą nakties miegą, tačiau apsiperkant gali atrodyti, kad tai neįmanoma. Naršymas tarp įvairių medžiagų ir rinkodaros kalbų, visų dydžių ir specifikacijų rūšiavimas ir supratimas, kiek turėtumėte išleisti, gali būti be galo varginantis.
Laimei, patalynės profesionalai „Good Housekeeping Institute“ tekstilės laboratorijoje nuodugniai atlieka bandymus, kad surastų geriausią čiužinį kiekvienam miegamojo tipui. Tiriame prekių ženklus ir funkcijas, analitikai ir vartotojų bandytojai iš pirmų lūpų peržiūri čiužinius ir atliekame patentuotas apklausas su mūsų bandytojų skydeliu, kad gautume ilgalaikius atsiliepimus apie jiems jau priklausančius modelius. Per daugelį metų įvertinę šimtus modelių, sužinojome apie tai, kaip nusipirkti idealų čiužinį. Prieš nardydami atminkite: nėra vieno geriausio čiužinio, kuris tiktų visiems. Perkant svarbu atsižvelgti į savo asmeninius poreikius.
Į ką atsižvelgti renkantis čiužinį
Visų pirma, atsigulus stuburas lieka išlygintas. Jūsų miego padėtis, kūno tipas ir asmeniniai pojūčiai bei medžiagos turės įtakos nustatant, kuris čiužinys geriausiai atitinka jūsų poreikius. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į kainą, patogumą, ilgaamžiškumą ir bet kokias miego problemas, t. y. ar jūs karštai miegate, ar jums skauda nugarą, ar jus pažadino miegantis partneris. Suskirstysime šias temas (ir daugiau!), kad padėtume jums apsispręsti.
Čiužinių tipai
Populiariausios yra atminties putplasčio ir spyruoklinės lovos, tačiau vis dažniau atsiranda papildomų konstrukcijų, kurios suteikia pirkėjams įvairumo. Kiekviename čiužinio tipe vis dar galite rasti įvairių kietumo lygių ir kainų kategorijų. Štai kaip pasirinkti čiužinio tipą:
Atminties putos
Atminties putplasčio čiužiniai geriausiai sumažina slėgį, nes jie prisitaiko prie jūsų kūno ir sumažina slėgio taškus. Naudotojai apibūdina gulėjimą ant putplasčio lovų kaip jausmą, lyg būtų lopšyje. Šie čiužiniai ypač idealiai tinka miegantiems šonuose arba tiems, kuriems skauda nugarą, nes jie padeda išlaikyti tinkamą stuburą, nes mažiau apkrauna pečius ir klubus. Jie taip pat padeda izoliuoti judesius, todėl mažiau pajusite, kaip miegantis partneris juda.
Dažnai yra keli sluoksniai, kurių apačioje yra tvirtesnės putos, užtikrinančios ilgaamžiškumą ir palaikymą, o viršuje – minkštesnės putos, kad būtų patogu. Atminties putų trūkumas yra tas, kad jis gali lengviau sulaikyti šilumą, nors daugelis prekių ženklų dabar siūlo įmontuotas aušinimo funkcijas, kad būtų išvengta perkaitimo.
Lateksas
Latekso čiužiniai atrodo šiek tiek panašūs į atminties putas, tačiau jie yra elastingesni (t. y. šokinėja) ir jaučiasi kietesni ir mažiau grimzta. Natūralus lateksas yra pagamintas iš kaučiuko medžių ir gali būti naudojamas ekologiškuose čiužiniuose, todėl tai yra idealus pasirinkimas ekologiškiems pirkėjams. . Jis paprastai yra brangesnis nei atminties putos.
Pirkdami pastebėsite du žinomus latekso tipus: Dunlop, kuris dažnai yra tankesnis, ir Talalay, kuris gali atrodyti minkštesnis. Nors iš tikrųjų galbūt net nepajusite skirtumo tarp šių dviejų.
Vidinis pavasaris
Šios lovos yra pagamintos iš plieninių ritinių, todėl jos yra tvirtesnės ir suteikia daugiau atšokimo. „Innerspring“ čiužiniai daugeliui pirkėjų atrodo pažįstami, ypač lyginant su pastaraisiais metais išpopuliarėjusiais čiužiniais. Jie labiau tinka miegantiems nugara ir skrandyje, kuriems naudingas tvirtesnis paviršius, kad stuburas būtų išlygintas.
Apsipirkdami atsižvelkite į ritės matuoklį ir ritės skaičių. Ritės matuoklis nurodo plieno storį; paprastai jis svyruoja nuo 12 iki 15, o mažesnis skaičius reiškia, kad jis yra tvirtesnis ir patvaresnis. Ričių skaičius nurodo ritinių skaičių čiužinyje; kokybiškas modelis turės ne mažiau kaip 400 Queen dydžio ritinių. Taip pat galite apsvarstyti ritinius su kišenėmis, o tai reiškia, kad kiekviena spyruoklė yra atskirai apvyniota (o ne juostelė), kad būtų galima tikslingai palaikyti.
Hibridinis
Hibridiniuose čiužiniuose naudojamas atminties putplasčio arba latekso ir ritinių derinys, todėl jums nereikės rinktis tik vieno. Pastaraisiais metais jie tapo populiaresni, ypač internetinių čiužinių prekių ženklų. Paprastai ritės yra apačioje, kad būtų palaikomos, o putos yra viršuje, kad sumažintų slėgį. Daugelis rinkoje esančių hibridų, ypač iš lovų dėžėje, jaučiasi labai panašūs į putplasčio lovas, kai atsigulate. Tiesiog atkreipkite dėmesį, kad jie bus brangesni ir sunkesni nei jų alternatyvos iš putplasčio.
Reguliuojamas
Nors tai yra mažiau paplitusi, reguliuojami čiužiniai turi oro kameras, kurios leidžia valdyti čiužinio kietumo lygį. Jie ypač naudingi poroms, kurios turi skirtingus pageidavimus. Jie brangūs, nors vartotojai nuolat mums sako, kad jų pirkinys buvo vertas pinigų dėl kokybiško miego.
Čiužinio tvirtumo lygiai
Čiužiniai dažniausiai apibūdinami kaip minkšti, vidutinio, vidutinio kietumo arba kieti. Populiariausios yra vidutinio ir vidutinio kietumo lovos, nes jos atitinka įvairiausius poreikius. Renkantis savo stangrumo lygį, svarbu atsižvelgti ir į miego padėtį, ir į kūno tipą:
Miego padėtis
- Šoniniai pabėgiai: tai yra dažniausiai pageidaujama padėtis, kurią gydytojai paprastai rekomenduoja, kad išvengtų nugaros skausmo. Geriausi šoniniams miegamiesiems skirti čiužiniai yra minkšti ir vidutinio kietumo, nes padeda išlaikyti stuburą išlygintą. Jei jis per tvirtas, galite per daug apspausti klubus ir pečius.
- Miegamieji ant pilvo: kietesnis čiužinys labiau tinka tiems, kurie mėgsta miegoti ant pilvo: nenorite, kad jūsų spaudimo taškai per daug nugrimztų šioje padėtyje.
- Nugaros pabėgiai: šiuo atveju idealiai tinka vidutinio tvirtumo. Jei jūsų čiužinys yra per minkštas arba per kietas šioje padėtyje, rizikuojate, kad jis nebus tinkamai išlygintas.
Kombinuoti pabėgiai: taip pat pasirinkite vidutinio tvirtumo, kad geriausiai išlaikytumėte įvairias padėtis, jei judate naktį.
Kūno tipas
- Sunkesnis kūno svoris: kietesnis čiužinys geriausiai tinka sunkesniam kūnui, nes didesnis svoris reiškia didesnį spaudimą lovai. Dėl per didelio spaudimo lova gali įsmigti ir pakenkti stuburo išlyginimui, o tai gali sukelti nugaros skausmą. Kai kurie geriausių čiužinių prekės ženklai taip pat gamina modelius, specialiai sukurtus žmonėms, sveriantiems daugiau nei 250 svarų.
- Lengvi pabėgiai: mažesni rėmai geriau tinka su minkštesniu čiužiniu, nes jie nedaro tiek daug spaudimo lovai. Jei lova yra per kieta, ji nepakankamai įslūgs, kad sumažintų spaudimą sąnariams.
- Priimdami sprendimą dėl geriausio stangrumo lygio, atsižvelkite į savo miego padėtį ir svorį. Pavyzdžiui, jei miegate lengvai, galite pasirinkti vidutinio kietumo, kad būtų kompromisas tarp minkšto ir kieto.
Dar vienas dalykas, susijęs su kietumu: prekės ženklai kartais apibūdina savo čiužinius skalėje nuo 1 iki 10, kai 1 yra minkštiausias, o 10 – kietiausias. Šie įvertinimai gali padėti palyginti tvirtumo lygius perkant, tačiau per daug nesijaudinkite dėl konkretaus skaičiaus. Mes dažnai prašome savo čiužinių testuotojų įvertinti kietumą 1–10 balų skalėje, o jų atsakymai paprastai neatitinka prekės ženklo nurodytų dalykų.
Miego rūpesčiai
Be tinkamo čiužinio tipo ir kietumo lygio pasirinkimo, turėtumėte atsižvelgti ir į konkrečius poreikius, kurių gali kilti apsipirkdami. Toliau pateikiamos kelios dažniausiai pasitaikančios problemos ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį.
Karšti miegamieji
Vėsinantis čiužinys gali padėti išlikti patogioje temperatūroje visą naktį, ypač jei perkaitote miegodami. Nors daugelis veiksnių, pavyzdžiui, fizinės sąlygos ir vasaros karštis, gali prisidėti prie naktinio prakaitavimo, o čiužinys jo stebuklingai neišnyks, tinkama lova tikrai gali padėti palengvinti karštą miegą.
Tiesiog atkreipkite dėmesį, kad ne visos aušinimo medžiagos yra vienodos, o atminties putos dažniausiai yra blogiausias šilumos įstrigimo veiksnys. Toliau pateikiami įprasti aušinimo funkcijų tipai, kuriuos matysite apsipirkdami:
- Integruota aušinimo technologija: įterptos metalo dalelės (pvz., varis), gelis ir fazės keitimo technologija dažnai naudojamos putplasčio lovose, kad atitrauktų šilumą nuo kūno. Metalas ir gelis gali padėti apsisaugoti nuo perkaitimo, tačiau realiai naudojant jų vėsinimo poveikis paprastai būna mažiau pastebimas. Fazių keitimo technologija turi galimybę kaupti ir išleisti šilumą, todėl ji geriausiai tinka temperatūros reguliavimui visą naktį.
- Vėsios liesti medžiagos: kartais pastebėsite vėsinančius dangčius, kurie akimirksniu atvėsina. Jie iškart įkaista, bet neišliks vėsūs per naktį.
- Kvėpuojanti konstrukcija: vidinės spyruoklės ir kai kurie hibridai (su daugiau ritinių nei putplasčio) leis daugiau oro srautui nei vien putplasčio čiužiniai.
- Elektrinis aušinimas: yra įjungiamų parinkčių, kurios naudoja vandenį arba orą lovai vėsinti. Jie idealiai tinka nuolat vėsinti jūsų čiužinį, nors juos reikia labiau prižiūrėti ir juose yra papildomų komponentų, pavyzdžiui, šalia lovos esantis aušinimo įrenginys.
Nugaros skausmas
Geriausias čiužinys tiems, kuriems skauda nugarą, turės bent šiek tiek putų, kad sumažintų spaudimą, ir vidutinio kietumo, kad būtų palaikoma ir išlyginta stuburas. Konsultavomės su gydytojais, kurie specializuojasi nugaros skausmų srityje, kurie teigia, kad nugaros skausmą gali sukelti pagrindinė problema, tačiau tinkamas čiužinys gali padėti sumažinti diskomfortą. Tiesą sakant, tyrimai parodė, kad tinkamas čiužinys gali pagerinti skausmą, standumą ir miego kokybę iki 50–60%.
Organinės medžiagos
Visiems, kurie nori ekologiško čiužinio, pagaminto iš natūralių medžiagų, svarbu įsitikinti, kad visas čiužinys atitinka griežtus ekologiškus standartus, o ne tik vieną komponentą. Kartais prekės ženklai naudoja ekologišką užvalkalą ir vadina jį ekologišku čiužiniu, dėl kurio jis gali atrodyti ekologiškesnis, nei yra iš tikrųjų. Atminties putos niekada negali būti ekologiškos; verčiau ieškokite latekso arba spyruoklinių čiužinių. Įsitikinkite, kad lova yra ekologiška iš patikimos organizacijos, įskaitant:
- Pasaulinis organinės tekstilės standartas (GOTS): Tai suteikia standartą audiniams (pvz., medvilnei ir vilnai) ir užtikrina, kad visas gamybos procesas atitiktų griežtus reikalavimus, o ne tik pluošto auginimą. Dažnai matome, kad GOTS sertifikatas netinkamai naudojamas patalynėje, tačiau konkretų prekės ženklą galite patikrinti jo viešoje duomenų bazėje.
- Pasaulinis organinio latekso standartas (GOLS): jis panašus į GOTS, nes nustato standartus visam gamybos procesui, tačiau jis skirtas latekso komponentui.
Atminkite, kad lovoms su žalios spalvos teiginiais gali būti naudojami kiti sertifikatai, pvz., OEKO-TEX, GREENGUARD ir CertiPUR-US. Tai leidžia jums žinoti, kad čiužiniai buvo išbandyti siekiant užtikrinti, kad juose nėra nesaugių kenksmingų cheminių medžiagų, tačiau jie nepatvirtina jokių ekologiškų ar natūralių teiginių.
Konstrukcijos ypatybės
Tam tikros specifikacijos, kaip pasikloti lova, gali nebūti svarbiausios perkant, tačiau šių savybių įvertinimas gali turėti didelę reikšmę nustatant, ar esate patenkinti savo lova. Štai ko ieškoti, jei kuri nors iš šių problemų jums svarbi:
- Judėjimo izoliacija: jei jūs ar jūsų miegantis partneris per naktį juda, čiužinys, kuris neleidžia jums jaustis judesių, yra idealus, kad abu ramiai miegotumėte. Putplasčio lovos geriau slopina judėjimą nei vidinės spyruoklės, ir mes nustatėme, kad ypač prabangios putplasčio lovos atlieka geriausią darbą.
- Modulinis kietumas: Miegantiems partneriams, turintiems skirtingus pageidavimus, padalijama lova su keičiamais kietumo lygiais yra puikus pasirinkimas, ypač jei pageidaujate tradicinio čiužinio, o ne reguliuojamo. Be to, šias lovas lengva išardyti, kad būtų galima perkelti, ir laikui bėgant pakeisti kietumą. „Naturepedic“ ir „Bedgear“ siūlo modulinius čiužinius su puikiomis mūsų testų apžvalgomis.
- Kraštų atrama: Dažnas čiužinių savininkų nusiskundimas yra tas, kad jų lovos grimzta į šonus. Tai gali būti nepatogu, jei miegate šalia lovos krašto, bet dažniausiai dėl to sunku sėdėti ant lovos šono. Nebrangios lovos ir vien putplasčio čiužiniai, pristatomi dėžėje, paprastai turi mažiau kraštų atramos.
- Čiužinio aukštis: ant aukštesnio 14 colių ar aukštesnio čiužinio dažnai yra daugiau sluoksnių, gulint yra prabangiau. Be to, trumpesnis čiužinys (apie 10 colių) gali kainuoti pigiau ir jį lengviau nustatyti. Žemesnis čiužinys taip pat leidžia lengviau užsidėti paklodę.
Kur nusipirkti čiužinį
Svarbu ne tik suprasti, koks čiužinys geriausiai atitinka jūsų poreikius, bet ir patogumas. Kalbant apie faktinį čiužinio pirkimą, yra akivaizdžių privalumų ir trūkumų, tiek apsipirkti parduotuvėje, tiek internetu.
Apsipirkimas parduotuvėse
Pagrindinis privalumas yra tai, kad jūs galite pajusti čiužinį asmeniškai. Jei ketinate investuoti pinigus į naują lovą, tikrai verta žinoti, kaip tai atrodys realiame gyvenime. Be to, čiužinių apsipirkimas parduotuvėje gali užtrukti daugiau laiko, jaustis pribloškiantis ir apsunkinti čiužinių palyginimą. Be to, sunku žinoti, kaip miegosite ant čiužinio, vos kelias minutes pagulėjus ant jo parduotuvėje. Prieš perkant, verta pasidomėti internete, kad įsitikintumėte, jog nepermokate. Nebijokite prašyti suderintos kainos ar nuolaidos, jei internete rasite čiužinį pigiau.
Pirkimas internetu
Šis naujesnis maršrutas yra puiki alternatyva, jei kyla problemų priimant sprendimus, nes internetiniai prekių ženklai, tiesiogiai skirti vartotojams, dažnai supaprastina savo asortimentą. Jau nekalbant apie tai, kad modelius palyginti lengviau ir apsipirkdami namuose gausite komfortą ir patogumą! Atkreipkite dėmesį, kad kai kurie internetiniai prekių ženklai teigia galintys pasiūlyti geresnę kainą, nes neturi tradicinės parduotuvės antkainių, nors pastebėjome, kad tai gali būti rinkodaros triukas, siekiant suklaidinti pirkėjus.
Čiužinių bandomasis laikotarpis, grąžinimo politika ir garantijos
Sunku žinoti, ar jūsų čiužinys tinka, jei ant jo nemiegate, o paskutinis dalykas, kurio norite, yra įstrigti su nauju čiužiniu, kurio nemėgstate. Geros naujienos yra tai, kad dauguma kompanijų siūlo bent 100 naktų grąžinimo laikotarpį dėl bet kokios priežasties. Tiesiog patikrinkite, ar nėra paslėptų grąžinimo mokesčių ir kaip grąžinti, kad vėliau išvengtumėte galvos skausmo. Daugelis įmonių pasirūpins nemokamu paėmimu, tada padovanos arba perdirbs jūsų čiužinį, tada gausite visą kompensaciją.
Skirtingai nuo bandomųjų laikotarpių ir grąžinimo politikos, kai galite grąžinti pinigus dėl bet kokios priežasties, garantijos apima ilgesnio laikotarpio gamintojo defektus. Tačiau gali būti sunku įrodyti, kad tokie pažeidimai, kaip įdubimas, įdubimai ir įprastas nusidėvėjimas, yra defektas. Rekomenduojame sutelkti dėmesį į grąžinimo politiką, o ne į garantijas, nes perkant jos dažnai gali būti klaidinančios.
Čiužinių pristatymas
Kitas aspektas, į kurį reikia atsižvelgti, yra tai, ar čiužinys komplektuojamas namuose, ar jis pristatomas iki jūsų durų, kad galėtumėte patys pasistatyti.
Įrengimas namuose
Naudojant tam tikrus modelius, jums reikės pristatymo paslaugos, kad čiužinys būtų atvežtas į namus ir pastatytas ant lovos. Dažnai tai įtraukiama į čiužinio kainą, tačiau kartais galite sumokėti mokestį, kad komanda jį paruoštų. Be to, kad nereikia nešiotis ir pastatyti jį pačiam, šios paslaugos dažnai išveža seną čiužinį be papildomų mokesčių.
Pasidaryk pats
Dažniausiai čiužinys suspaustas dėžėje atkeliauja iki jūsų durų per įprastą pristatymo paslaugą, pvz., UPS arba FedEx. Mūsų bandytojai dažnai tai teikia pirmenybę, nes patogu pasistatyti lovą laisvu laiku, o ne laukti suplanuoto pristatymo. Be to, tai be kontakto, todėl niekam nereikės įeiti į jūsų namus. Tiesiog atminkite: šie čiužiniai gali būti sunkūs, todėl jums greičiausiai prireiks papildomų rankų, kad galėtumėte juos neštis į miegamąjį.
Čiužinio kaina
Mūsų vertinimai ir atsiliepimai iš patentuotų vartotojų tyrimų rodo, kad geras čiužinys paprastai kainuoja nuo 1 000 iki 2 000 USD už karalienės dydį. Nepaisant to, vis tiek galite rasti gerą čiužinį už mažiau nei 500 USD, jei turite mažą biudžetą, ir yra daug daugiau nei 2 000 USD kainuojančių čiužinių, kuriuos verta išlaidauti.
Kainą dažniausiai lemia čiužinio medžiagos ir sluoksniai. Dviejų sluoksnių porolono čiužinys kainuos žymiai pigiau nei septynių sluoksnių hibridas, o ekologiškas modelis kainuos daugiau nei iš poliuretano putų. Vis dėlto, jei pasinaudosite mūsų apsipirkimo patarimais, galėsite tiksliai išsiaiškinti, ko jums reikia, nereikės pernelyg didelių išlaidų.
Atkreipkite dėmesį į vieną dalyką: pastaraisiais metais čiužinių kainos labai išaugo dėl pramonės tiekimo grandinės problemų. Matome, kad populiarūs prekių ženklai nuolat didina kainas, ir tikimės, kad ši tendencija išliks kelis ateinančius mėnesius. Be to, apsipirkdami dažnai galite rasti nuolaidų, todėl nemokėkite visos kainos.
Geriausias laikas pirkti čiužinį
Šventinis savaitgalis yra tada, kai sutaupysite daugiausia pinigų pirkdami čiužinį, įskaitant:
- Prezidento diena
- atminimo diena
- Liepos ketvirtoji
- Darbo dieną
- Padėkos diena (ty juodasis penktadienis ir kibernetinis pirmadienis)
Nebent jūsų pirkinys priklauso nuo laiko, patartina palaukti pardavimo, kad nemokėtumėte visos kainos. Čiužinių įmonės siūlo nuolaidas ištisus metus, tačiau šiais atostogų laikais matysite nuosekliausius ir konkurencingiausius įvairių prekių ženklų pasiūlymus.
Kada pakeisti čiužinį
Nors jūsų lovoje nėra nustatyto galiojimo datos, turėtumėte tikėtis, kad geras čiužinys tarnaus mažiausiai 8–10 metų. Tačiau užuot vadovaudamiesi laiko juosta, sutelkite dėmesį į įspėjamuosius ženklus, kad laikas pakeisti čiužinį, pvz., gumbų ar įdubimų, ir į tai, ar čiužinys nesukelia miego sutrikimų ar skausmo pabudus.
Jei reikia greito pataisymo arba norite pagerinti savo lovos pojūtį, čiužinio užvalkalas yra lengviausias būdas suteikti komforto ir atramos sluoksnį. Tai taip pat kainuoja pigiau nei pirkti visiškai naują čiužinį.
Taip pat atminkite: kuo geriau prižiūrėsite savo čiužinį, tuo ilgiau jis tarnaus. Būtinai naudokite čiužinio apsaugą, kad išvengtumėte žalos dėl alergenų, dulkių, išsiliejimo ir nusidėvėjimo. O čiužinį verta valyti kas kelis mėnesius, kad jis išliktų šviežias.