Paskelbta
1 metai prieš-
E. komercijos erdvė – sausakimša. Nuolat augant pirkėjų lūkesčiams, didėja ir pardavėjų internete skaičius; ir visgi, tyrimai rodo, kad daugelis žmonių nėra iki galo patenkinti apsipirkimo kokybe nei internete, nei fizinėse parduotuvėse.
Įmonės „NFQ Technologies“ renginyje „Nauji iššūkiai reikalauja naujų sprendimų: E. komercijos pokalbiai su NFQ” šeši pranešėjai nagrinėjo šiame lauke veikiančių verslų iššūkius ir galimybes. Renginyje dalyvavo daugiau nei 60 į inovacijas orientuotų Lietuvos įmonių atstovų, įskaitant
„Varlė LT“, „Viena sąskaita“, „Gelsva“, „irankiai.lt“, „Herojus“, PLC „Panorama“, „Būnasta“,
„Achema“ ir „Assorti“.
Svarbi kiekviena detalė
NFQ vadovas Paulius Insoda e. komercijos verslo iššūkius palygino su automobilių sportu: daugeliui atrodo, kad lemiamą reikšmę lenktynėse turi variklis, bet geriausius rezultatus lemia dešimtys smulkmenų. Giliai suvokiant savo verslo (ar automobilio) dedamąsias, trūkumus ar ribojimus, galima imtis tikrai prasmingų, nors iš šalies ir neakivaizdžių pokyčių.
Apie gilesnį kliento problemų ir jo kelionės suvokimą renginio metu pasakojo ir Tadas Četkauskas, NFQ verslo vystymo vadovas. Jo turimi duomenys rodo, kad apsipirkimo patirtis tiek pat reikšminga, kaip perkamos prekės, tad suprasti kliento kelionę bei poreikius, o tada tinkamai juos atliepti yra ypač svarbu. Vis dėlto, daugelis verslų praleidžia galimybę juos užfiksuoti, kitaip tariant, nesurenka arba neanalizuoja duomenų, o tai lemia „nepardavimus“, kaip įvardijo T. Četkauskas. „Nepardavimų“, neišnaudotų galimybių, galėtų būti mažiau su tinkamais technologiniais sprendimais, pavyzdžiui, programėle, leidžiančia užfiksuoti kliento lūkesčius fizinėje parduotuvėje ir vėliau jį pasiekti elektroniškai su asmeniniais pasiūlymais. VMI (i.EKA) administravimo sistemą jis irgi įvardijo kaip galimybę pardavėjams.
Kalbėdamas apie kliento kelionę, patirtį, T. Četkauskas atkreipė dėmesį į galimybę lengvai atsiskaityti – tai sritis, kur e. parduotuvės dar turi neišnaudotų galimybių. Pavyzdys: tik nedidelė dalis e. parduotuvių suteikia galimybę atsiskaityti mobiliosiomis „Apple“ arba „Google“ piniginėmis, bet net 43% vartotojų šias pinigines naudoja. Skaičiuojama, kad per ateinančius dvejus metus šis skaičius perkops 60%. Taigi – tai viena iš detalių, į kurias vertėtų atkreipti dėmesį užtikrinant malonią kliento apsipirkimo patirtį.
DI – įrankis, bet ne visraktis
Nesuprasdamas kliento iššūkių, negalėsi jų tinkamai išspręsti, tvirtino ir Philippas Kruegeris, prekių ir kitų duomenų valdymui ir automatizavimui skirtos platformos „Pimcore“ Rinkodaros ir konsultacijų vice prezidentas. Duomenys reikalingi ne tik sklandiems pardavimų procesams bei kliento kelionei užtikrinti, bet ir pritaikant dirbtinį intelektą (DI). Jis pateikia pavyzdį: jei produktą aprašysime išsamiai, DI galės pateikti daug patrauklesnį, įtaigesnį vizualą bei išsamų, įtikinamą tekstą. Tuo pat metu iš DI nebus daug naudos, jei jis neturės tinkamų duomenų.
NFQ sprendimų architektas Linas Linartas, demonstruodamas per kelias valandas sukurtą DI pokalbių robotą (Chat Bot), priminė, kad DI sprendimus e. parduotuvėse galima naudoti jau šiandien, ir pabrėžė automatizacijos naudą. Nors daugelis jau išbandė DI kurdami turinį, dar daugiau vertės gaunama integruojant DI su esamomis sistemomis, diegiant naujus procesus ar pakeičiant neefektyvius.
Įtraukti, bet neapkrauti
Matas Pocius, NFQ el. pašto rinkodaros padalinio vadovas, pasidalino Lietuvos e. parduotuvių tyrimu, kuriuo apžvelgė jų el. pašto rinkodaros naudojimo praktikas. Išanalizavus 229 parduotuves, paaiškėjo, kad vis daugiau parduotuvių savo klientus pasiekia naujienlaiškiais. Čia irgi dar yra vietos efektyvumui: daugelis verslų siunčia pavienes žinutes, nors automatizuoti scenarijai ir žinučių serijos yra gerokai pelningesnės. M. Pocius pastebėjo, kad tokie komunikacijos kanalai kaip SMS žinutės ar tinklalapio pranešimai irgi išnaudojami gana pasyviai.
„Svarbu juos naudoti tinkamu laiku – tinkamoje vietoje, kitaip tariant, atsižvelgiant į vartotojo kelionę, – sako M. Pocius. – Masinės SMS žinučių kampanijos, tuo tarpu, kelia vartotojų susierzinimą.“
Anot jo, šių kanalų naudojimas automatizuotuose komunikacijos scenarijuose sukuria idealų balansą tarp vartotojo patogumo ir naudos verslui.
Apie balansą kalbėjo ir Dmitrij Berlinskij, NFQ Dizaino komandos lyderis. Jis aptarė daugybę iš pažiūros smulkių, bet klientams itin reikšmingų detalių apsiperkant internetu. Visi esame susidūrę su svetainėmis, kurios nežinia kodėl prašo perteklinės informacijos, nenurodo pakankamai detalių arba priešingai – pateikia per daug informacijos apie produktus, siūlo ne alternatyvius variantus, o su mūsų paieška nesusijusias prekes, apsunkina atsiskaitymą papildomais žingsniais ir t.t.
„Tokių problemų galima išvengti e. komercijos verslų rinkodaros, finansų, pardavimų ir kitiems skyriams glaudžiai dirbant su vartotojo sąsajos (UX) komanda“, – sako D. Berlinskij. Puikiai suprantant kliento verslo specifiką, UX komandai beliktų pritaikyti geriausias pasaulines praktikas, taip kartu išsprendžiant ir galutinio vartotojo problemas.
Vilniuje atidaryta nauja ekspozicijų ir renginių erdvė: galerijos atidarymo proga lankytojai rinkosi į įspūdingą patyriminę parodą
Po technologijų hakatono „Tech_Champ” kviečia žengti toliau – į startuolių preakceleratorių
„Tech_Champ 2025“ į Kauną kviečia pasiruošusius kurti ateities inovacijas
B2B marketingo ateitis 2025 m.: kokie pokyčiai laukia ir kaip jiems pasiruošti?
Išskirtinė galimybė prekybos centre: tapkite savanoriu ir prisidėkite prie svarbių pokyčių
Apžvelgė e. prekybos tendencijas: netikėtumai ir naujos technologijos
„Dovanorama“ šiais metais kviečia tapti paskutinių minučių apsipirkimo čempionais
Nuo idėjos iki grąžos: ko reikia, kad DI sprendimai atsipirktų?
Nauja „Investors’ Forum“ ir partnerių „Enefit“ iniciatyva: kviečia minėti Žaliąjį penktadienį
Elektrinius paspirtukus ar dviračius šiandien turi kone kiekviena šeima. Tačiau kartu su jų populiarumu auga ir pavojai – vien per...
Tobulėjant sukčiams, tenka skirti vis daugiau laiko ir pastangų, kad atskirtume kenksmingus laiškus, skambučius ar žinutes nuo realiai egzistuojančių žmonių...
Nors Lietuvos darbo rinkoje šiuo metu dominuoja Y kartos, gimusių 1981–1996 m., darbuotojai, vyresnių kartų – demografinio sprogimo (gimę 1946–1964...
Atsinaujinanti energija tampa vis svarbesniu veiksniu, kalbant apie verslo tvarumą ir ilgalaikę sėkmę. Šiandien, kai pasaulis susiduria su klimato kaita...
Elektromobiliams vis labiau įsitvirtinant pasaulinėje rinkoje kaip aplinkai draugiškoms ir ekonomiškoms transporto priemonėms, jų populiarumas auga ir Lietuvoje. Vykstant sparčiai...