Sekite naujienas

Verslas

Ne tik šviežios ir kokybiškos, bet ir tvaresnės: kaip „Lidl“ užtikrina aplinkai draugišką pavasario derlių?

L

Paskelbta

-

Šviežios daržovės bei vaisiai – nepakeičiamas kasdienės mitybos pagrindas, kuris organizmui suteikia reikalingų vitaminų, mineralų ir skaidulų. Visgi apsipirkimo metu svarbu atkreipti dėmesį ne tik į daržovių šviežumą, bet ir pasidomėti, kaip jos buvo užaugintos. Prekybos tinklas „Lidl“ užtikrina, kad pirkėjams siūlomos pirmosios šio pavasario daržovės būtų ne tik aukščiausios kokybės, bet ir užaugintos bei parduotuves pasiektų laikantis tvarumo standartų.

Reklama

„Atsakingas ūkininkavimas padeda tausoti gamtos išteklius, saugoti biologinę įvairovę ir mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Mes siekiame, kad mūsų pirkėjai galėtų mėgautis ne tik šviežiomis ir kokybiškomis, bet ir aplinkai draugiškesniu būdu užaugintomis daržovėmis. Todėl tiekėjams keliame aukščiausius aplinkosaugos ir kokybės standartus, užtikriname skaidrią tiekimo grandinę bei prisidedame prie darnaus vartojimo skatinimo“, – sako „Lidl Lietuva“ tvarumo vadovė Monika Anilionė.

Ji priduria, kad į „Lidl“ parduotuves jau atkeliavo pirmasis šių metų vaisių bei daržovių derlius – pirkėjai už prieinamą kainą gali įsigyti pankolių, ridikėlių, baltųjų ridikų ar mangų, brokolių, lietuviškų salotų, pievagrybių ar morkų.

Griežti reikalavimai tiekėjams

Siekiant užtikrinti, kad produktai būtų kuo tvaresni, „Lidl“ skiria išskirtinį dėmesį jų tiekimo grandinei. Pavyzdžiui, prekybos tinklas taiko griežtus reikalavimus visiems šviežių vaisių bei daržovių tiekėjams.

„Šviežių vaisių bei daržovių tiekėjų reikalaujame taikyti gerąją žemės ūkio praktiką pagal „GlobalG.A.P.“ sertifikavimo programą ir turėti atitinkamą sertifikatą, kuris įrodo, kad ūkyje yra tinkamai laikomasi saugos, kokybės bei aplinkos tausojimo reikalavimų. Vykdant „GlobalG.A.P.“ programoje numatytų reikalavimų laikymosi kontrolę, nuolat tikrinama, ar produktų auginimas konkrečioje aplinkoje nekelia rizikos vandens prieinamumui bei kokybei“, – sako M. Anilionė.

Ji priduria, kad „Global G.A.P.“ sertifikavimo sistema siūlo papildomą modelį GRASP, kuris įrodo, kad ūkiai yra atsakingi savo darbuotojų atžvilgiu. Nuo 2023 metų GRASP modelis yra privalomas visiems „Lidl Lietuva“ tiekėjams.

carvertical VIN patikra

Mažesnis teršalų ir pesticidų kiekis

Be „Global G.A.P.“ sertifikato ūkininkams, „Lidl“ taip pat taiko kur kas griežtesnius reikalavimus nei numatyta Europos Sąjungos (ES) teisės aktuose.

„Iš tiekėjų papildomai reikalaujame, kad vaisiuose ir daržovėse būtų ne daugiau kaip 5 cheminių medžiagų likučiai, o nustatytas jų kiekis neviršytų trečdalio ES reikalavimuose numatytos leistinos normos“, – akcentuoja „Lidl Lietuva“ tvarumo vadovė.

„Lidl“ taip pat vykdo ir pesticidų mažinimo programą, kurios pagrindas – nepageidaujamų veikliųjų medžiagų ir teršalų sąrašas. Jį parengė nepriklausoma ekspertų grupė, remdamasi daugybės analizių rezultatais. „Lidl“ šviežių vaisių ir daržovių tiekėjams draudžia naudoti šiame sąraše esančias medžiagas, taip pat siekia, kad šiuose produktuose būtų kuo mažesni veikliųjų medžiagų likučiai.

Skatina apsipirkti tvariau

„Lidl“ taip pat skatina pirkėjus savo kasdienybėje priimti aplinkai draugiškesnius sprendimus, todėl nuolat ieško būdų, kurie leistų klientams apsipirkti tvariau.

„Nuo 2023 metų visose „Lidl“ parduotuvėse Lietuvoje pirkėjai gali įsigyti „Geradarių maišelius“. Juose supakuoti vaisiai ir daržovės už mažesnę kainą. Maišeliuose esantys produktai ne tobulos išvaizdos, tačiau puikiai tinkami vartojimui. Pastebime, jog ši priemonė itin mėgstama pirkėjų – maišeliai iš parduotuvių lentynų dingsta itin greitai. Taip pirkėjai gali ne tik sutaupyti, bet ir prisidėti prie maisto švaistymo problemos mažinimo“, – pasakoja M. Anilionė.

Aplinkai draugiškesnė tiekimo grandinė

Pasak M. Anilionės, švieži vaisiai ir daržovės – produktai, kurių užauginimui suvartojama daug vandens, todėl „Lidl“ jaučia ypač didelę atsakomybę ir renkasi tokius tiekėjus, kurių produktai užauginti atsakinguose ir vandenį tausojančiuose ūkiuose.

„Mūsų siekis, jog iki 2026 metų vasario mėnesio visi vandens stygių patiriančių šalių vaisių ir daržovių augintojai, iš kurių mūsų tiekėjai perka produkciją, būtų sertifikuoti pagal pripažintus vandens apsaugos standartus, tokius kaip „Alliance for Water Stewardship“, „Global G.A.P. Spring“, „On the way to Planet Proof“, „Fairtrade“, „Rainforest Alliance Agriculture“, „SIZA Environmental“ bei „SCS Sustainably Grown“. Šie sertifikatai užtikrina, kad ūkiuose vanduo yra vartojamas atsakingai“, – tvirtina „Lidl Lietuva“ tvarumo vadovė.

Ji priduria, kad išskirtinį dėmesį „Lidl“ skiria ir aplinkai draugiškesnio transportavimo klausimui: „Tai padeda užtikrinti specialios priekabos, kuriose įrengtos skirtingų temperatūrų zonos. Taip vienoje priekaboje vienu metu mes galime vežti tiek vaisius ir daržoves, kurioms reikalinga 14 laipsnių temperatūra, tiek pieno ar mėsos produktus, gabenamus 0 laipsnių temperatūroje. Tai padeda užtikrinti, kad skirtingoms produktų kategorijoms nereikėtų atskirų priekabų.“

 

Naujienos

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |