Sekite naujienas

Nekilnojamasis turtas

Nekilnojamas turtas Italijoje prie jūros. Pirkimo patarimai.

Paskelbta

-

Turėti nuosavą namą Italijoje su baseinu ir žaliosiomis erdvėmis, kuriame galėtumėte pabėgti nuo didžiųjų miestų šurmulio, yra daugelio žmonių svajonė. Apskritai vilos Italijoje turi visas būtinas savybes ir elegantišką erdvę, kurioje norėtų gyventi kiekviena šeima. O jei dar pridėsime švelnų saulėtą klimatą, neįtikėtino grožio kraštovaizdį, pasaulinio lygio lankytinas vietas ir ryškias itališko gyvenimo būdo spalvas – tokio tipo nekilnojamojo turto pasirinkimas tampa akivaizdus.

Reklama

Vilos Italijoje pirkimas gali būti ne tik atostogų namai, bet ir svarbi investicija jūsų vaikams ir patogiai senatvei. Nekilnojamąjį turtą turistinėje vietovėje galima palyginti lengvai išnuomoti ir perparduoti, gaunant geras pajamas.

KUR PIRKTI VILĄ ITALIJOJE?

Didelis pasirinkimas ne visada yra privalumas.

Kaip išsirinkti geriausius rajonus vilai pirkti? Be didžiųjų pagrindinių miestų – Romos, Milano, Florencijos, Venecijos ir kitų regionų sostinių – Italijoje gausu įvairiausių pajūrio kurortų, mielų mažų miestelių, slidinėjimo vietų ir žalių kalvotų slėnių. Tačiau toks didelis pasirinkimas šį kartą nėra privalumas. Rasti ir įsigyti vilą Italijoje nėra lengva ir prieš pasirinkdami turėsite peržiūrėti daugybę galimybių, todėl svarbu apsiriboti tik keliomis konkrečiomis sritimis.

Rinkdamiesi vilą Italijoje turite būti pragmatiški. Galbūt svajojate apie namą Kaprio saloje, bet ar esate tikri, kad ji jums pasiekiama ir kad galėsite dažnai lankytis savo vasaros rezidencijoje?

KUR NEBRANGIAI ĮSIGYTI VILĄ PRIE JŪROS ITALIJOJE?

Nebrangios vilos Italijoje daugiausia pateikiamos šalies pietuose. Sicilijoje, Kampanijoje ir Kalabrijoje esančios vilos sulaukia didžiausio susidomėjimo dėl krištolo skaidrumo jūros, kvapą gniaužiančių paplūdimių, turtingos kultūros ir palankių būsto Italijoje kainų.

Pietų Italijos patrauklumą nekilnojamojo turto požiūriu lemia ne tik konkurencingos kainos už kvadratinį metrą, bet ir galimybė įsigyti vilą prie jūros Italijoje erdvesnę ir su didesniu sklypu nei šalies šiaurėje ar centre.

Tačiau jei planuojate įsigyti nebrangią vilą Italijoje, verta atkreipti dėmesį į paslėptus spąstus, su kuriais dažnai susiduriama pietiniuose regionuose. Tai statybos ir kadastriniai pažeidimai, kurie gali tapti dideliais sunkumais registruojant pirkimo-pardavimo sandorį, toliau eksploatuojant ir perparduodant. Todėl perkant vilą Italijoje pigiai primygtinai rekomenduojame kreiptis į profesionalią nekilnojamojo turto agentūrą, kad prieš įsigyjant objektą jis būtų nuodugniai apžiūrėtas.

KAIP PIRKTI VILĄ ITALIJOJE


Nusprendus dėl noro įsigyti vilą Italijoje, kyla klausimas: nuo ko pradėti? Kokia yra nekilnojamojo turto Italijoje pirkimo procedūra? Į kokius niuansus reikėtų atsižvelgti perkant namą prie jūros Italijoje ir norint gauti pajamų? Pateikiame keletą pagrindinių punktų, kurie padės apsispręsti dėl pasirinkimo:

– Eismas. Labai svarbu turėti oro uostą su tiesioginiu skrydžiu iš jūsų miesto. Atstumas nuo oro uosto iki jūsų vilos neturėtų viršyti 1-2 valandų kelio automobiliu. Ilga kelionė padidina išlaidas ir gaišina brangų atostogų laiką.
– Komfortas. Svarbu ne tik oro uosto artumas iki vilos, bet ir tai, kaip jį pasiekti viena iš transporto priemonių (asmeniniu automobiliu, taksi, traukiniu ir t. t.);
– Vietos nekilnojamojo turto rinka nuomos atveju. Ar yra turistų ir pakankamai vietinių gyventojų? Ar yra vilų nuomos ir (arba) pardavimo paklausa? Kaip sunku rasti nuomininką ar pirkėją?
– Infrastruktūra. Įsitikinkite, kad netoliese yra lankytinų vietų, prekybos centrų, vaistinių, parduotuvių, barų, restoranų, sporto klubų, žaidimų aikštelių, įrengtų paplūdimių, dviračių takų ir kt.
– Turizmo objektų buvimas. Meno miestų, istorinių centrų, archeologinių paminklų, parkų ir rezervatų kaimynystė padidina namo patrauklumą investiciniu požiūriu.
– Jūros ir paplūdimių švara. Geriau rinktis pakrančių zonas, pažymėtas mėlynąja vėliava;
– atstumas iki pakrantės. Jūros ar ežero artumas yra patogus, jis didina vilos Italijoje paklausą ir kainą;
– Patogumai. Rinkitės tokią vietą, kad joje būtų patogu gyventi net ir sulaukus septyniasdešimties arba su mažais vaikais.
– Biudžetas. Jei nesitikite išleisti kelių milijonų eurų prabangiai vilai Italijoje, verta vengti reklamuojamų pakrančių zonų, kuriose kainos išpūstos.

Ieškant vilos geriausia kreiptis į Italijos nekilnojamojo turto agentūrą, kurios vadybininkai profesionaliai patars visais nekilnojamojo turto pirkimo Italijoje klausimais ir padės pasirinkti vietovę pagal jūsų pageidavimus. Agentūros darbuotojai atliks išsamų teisinį ir techninį pasirinkto nekilnojamojo turto patikrinimą ir kartu su notaru sudarys pirkimo-pardavimo sandorį. Nekilnojamojo turto agentūra yra visiškai atsakinga už sandorio grynumą, ji privalo turėti profesinės veiklos licenciją ir draudimo polisą.

VILA ITALIJOJE: IŠLAIDOS IR SĄNAUDOS PERKANT VILĄ ITALIJOJE

Vilos Italijoje kaina priklauso nuo regiono, kurorto prestižo, būklės, artumo paplūdimiui, miesto centrui ir infrastruktūrai, namo ir sklypo dydžio, baseino, automobilių stovėjimo aikštelės ir t. t. Pajūrio kurortuose, net ir toje pačioje provincijoje, kainos labai skiriasi, nes kainai įtakos turi vietovės prestižas.

Taip pat turėsite įvertinti ekonominį pirkimo poveikį ir kiek tai paveiks jūsų biudžetą per kelerius metus: nekilnojamojo turto vertė + kitos išlaidos + mokesčiai + kelionės išlaidos. Galiausiai gausite sumą, kuri gali būti net neverta.

BŪSTO KAINOS ITALIJOJE


Italijos nekilnojamojo turto portalų duomenimis, būsto kainos Italijoje tokios:

Nekilnojamojo turto kainos šiaurės Italijoje – 1 930 eurų už kv. m,
nekilnojamojo turto kainos centrinėje Italijoje – 2110 eurų/kv. m.
Nekilnojamojo turto kainos pietų Italijoje – 1590 eurų/kv. M.

Savaime suprantama, kad yra miestų, provincijų ir rajonų, kuriuose vilos Italijoje kainuoja gerokai brangiau, tačiau kokie tai miestai, provincijos ir rajonai? Kur geriau pirkti vilą Italijoje, kur galima rasti namų mažesnėmis kainomis?

BRANGIAUSI IR PIGIAUSI ITALIJOS REGIONAI

Regionas, kuriame vidutinė nekilnojamojo turto kaina už kvadratinį metrą Italijoje yra didžiausia, yra Trentinas – 2850 eurų už kv. m (+1116 eurų, palyginti su šalies vidurkiu), toliau seka Lacijus – vidutiniškai 2579 eurai už kv. m ir Toskana – 2172 eurai už kv. m. Pigiausias Italijos regionas, kuriame vidutiniškai galima įsigyti nekilnojamojo turto, yra Abrucai, kur kvadratinis metras kainuoja tik 1148 eurus, t. y. 33 proc. mažiau nei vidutiniškai šalyje.

Įdomu tai, kad kvadratinio metro kaina provincijoje nesutampa su regioniniu vidurkiu: iš tiesų provincija, kurioje kvadratinio metro kaina Italijoje yra didžiausia, yra Milanas – 2758 eurai už kvadratinį metrą (+ 640 eurų, palyginti su Lombardijos vidurkiu), po jos seka du meno miestai – Roma (2708 eurai už kvadratinį metrą, + 5 %, palyginti su Lacijumi) ir Florencija (2527 eurai už kvadratinį metrą, + 16 %, palyginti su Toskana).

Reitingo pabaigoje reikėtų pažymėti, kad įsigyti namą Redžo di Kalabrijoje kainuoja perpus mažiau nei vidutiniškai šalyje (875 eurai) ir 26 % mažiau nei Kalabrijos vidurkis. Kita vertus, provincija, išskyrus sostinę, kurioje nekilnojamojo turto kaina yra didžiausia, pagal regioną, kuriam ji priklauso, yra Bolzanas – 3 545 eurai už kvadratinį metrą.

Ši atvirkštinė priklausomybė tarp kainos už kvadratinį metrą ir vidutinio nekilnojamojo turto ploto išryškėja, jei pažvelgsime į duomenis, sugrupuotus pagal regionus: Lacijus, Trentinas, Ligūrija ir Lombardija yra Italijos regionai, kuriuose kainos yra didžiausios, o vidutinis nekilnojamojo turto plotas – mažiausias, tuo tarpu Kalabrija yra regionas, kuriame nekilnojamojo turto kainos Italijoje yra mažiausios, o vidutinis nekilnojamojo turto plotas – didžiausias.

VILOS PIRKIMO IŠLAIDOS ITALIJOJE

Vilos Italijoje pirkėjas turės sumokėti šias išlaidas:
– Registracijos mokestis – 9 % (nerezidentas) arba 2 % (rezidentas arba jei jau kreipėsi dėl leidimo gyventi šalyje).
– 100 eurų kadastro ir hipotekos mokesčiai.
– 3000 eurų už notaro paslaugas.
– Tarpininkavimo komisiniai 3-5 % + PVM, priklausomai nuo turto vertės.

Naujienos

Ekspertai

Ekspertai2 d. prieš

Už pažinčių programėlių „princų“ slepiasi nusikaltėliai: kaip nepakliūti į sukčių pinkles?

„Tinder“, „Bumble“, „Hinge“, „Badoo“ ir panašios pažinčių programėlės neatsiejamos nuo šiuolaikinio pasaulio. „Mano draugė ištekėjo radusi puikų vaikiną tinderyje“, „Bumblėje...

Ekspertai2 d. prieš

Lietuvos paštas primena: kalėdinių siuntų pakavimo patarimai, kuriuos būtina žinoti

Kalėdos – stebuklų ir dovanų metas, per kurį Lietuvoje ir į užsienį siunčiamų siuntų kiekiai išauga iki 50 proc. Tačiau,...

Ekspertai2 d. prieš

Kalėdinėms dovanoms – elektronika? Į ką atkreipti dėmesį, kad ji vėliau netaptų našta

Iki Kalėdų likus visai nedaug laiko skubama pirkti dovanas artimiesiems. Kartais šalia kalėdinės eglutės atsiduria ir buitį gerinantys elektroniniai įrenginiai....

Ekspertai3 d. prieš

„Google“ atskleidė, kas labiausiai rūpi lietuviams: tarp dažniausių paieškų – ir klausimai apie elektros kainas

Kompanijai „Google“ pristačius kasmetinę „Year in Search“ apžvalgą, paaiškėjo, ko internete šiemet dažniausiai ieškojo Lietuvos gyventojai. O tarp labiausiai jiems...

Ekspertai4 d. prieš

Kalėdinis bumas prasidėjo: ekspertas atkleidė, kada vėliausiai galite išsiųsti siuntą, kad ji adresatą pasiektų iki švenčių

Kalėdinė karštinė įgauna pagreitį – vis daugiau žmonių dovanų artimiesiems ieško tiek prekybos centruose, tiek internetinėse parduotuvėse, todėl siuntų pristatymo...

Visos teisės saugomos.© 2015-2024 | Kopijuoti draudžiama |