Sekite naujienas

Sveikata

Kondilomos. Kas tai?

Paskelbta

-

paskola

Turbūt daug kas yra girdėję apie paprastas karpas, tačiau tikrai ne visi žino, kas yra kondilomos, kuo jos pavojingos ir ką daryti, jeigu jų turite. Apžvelgsime ne tik tai, kas tai yra, bet ir pagrindinius patarimus ir galimus sprendimus.

Reklama

Kas yra kondilomos ir kas jų sukėlėjai?

Kondilomos – tai specialus pavadinimas, suteikiamas karpoms, atsirandančioms ant ir aplink lytinius organus. Tai minkšti, dažniausiai nepiktybiniai odos dariniai, kurie gali atsirasti aplink makštį, išangę arba net makšties viduje. Retesniais atvejais kondilomų galime pastebėti ant lūpų, liežuvio ar net burnoje bei aplink šias zonas.

Šias, kaip ir kitas karpas, sukelia virusas. Kondilomų sukėlėjas yra HPV (ŽPV, lietuviškai – žmogaus papilomos virusas). Tai yra bene dažniausia lytiniu būdu plintanti liga. Savaime suprantama, kad kondilomos įprastai plinta lytinių santykiu metu, tačiau jomis gali užsikrėsti ir lytinių santykių neturėję žmonės, per fizinį kontaktą su viruso nešiotojais.

Jeigu žmogus patiria kontaktą su HPV viruso nešiotoju, kondilomos paprastai atsiranda ne iš karto. Įprastas inkubacinis periodas gali trukti net kelis mėnesius, todėl ganėtinai dažnai pacientams, kurie gyvena aktyvų lytinį gyvenimą, kyla sunkumų atsekant, kada jie užsikrėtė.

Kondilomos paprastai yra nedidelės, odos arba vos vos pilkšvos spalvos odos ataugos, kurios gali susiburti vienoje vietoje arba pasklisti po visą zoną aplink lytinius organus. Kondilomos gali sukelti niežulį ar net kraujavimą po lytinių santykių, o taip pat ir jų metu. Įprasta pastebėti ir padidėjusį išskyrų iš lytinių organų, kiekį (moterims).

Kaip gydomos kondilomos?

Visų pirma, atvykus pas gydytoją, gali būti atliekama apžiūra. Nors daugumai, lytinių organų ir bikini zonos apžiūra nėra pats maloniausias dalykas, tai yra reikalinga norint nustatyti tikruosius problemos sukėlėjus bei rasti sprendimus.

Remiantis stebėjimų rezultatais ir analizės duomenimis, dermatologas gali skirti HPV testą, biopsiją, tyrimus nuo kitų LPL (lytiniu būdu plintančių ligų) ar net kolposkopiją. Jeigu nustatoma, kad jus varginanti problema yra būtent kondilomos, gydymas gali būti skiriamas įvairiais būdais. Šaldančioji krioterapija, lazerinis karpų šalinimas, karpų šalinimas elektros srove, chirurginis šalinimas arba receptiniai vaistai yra dažniausiai skiriami gydymo būdai. 

carvertical VIN patikra

Komentuokite

Kokia jūsų nuomonė?

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Skaitykite

Naujienos

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |