Tai įdomu
Kaip išsirinkti bokso kriaušę?
Paskelbta
1 metai prieš-
By
RobertaIš pirmo žvilgsnio išsirinkti bokso maišą ar bokso pirštines gali atrodyti lengva, tačiau realybė yra kitokia. Prieš perkant svarbu atsižvelgti į keletą pagrindinių elementų, tokių kaip jūsų svoris, bokso įgūdžių lygis arba ar ketinate naudoti gaminius treniruotėms ar tikroms rungtynėms. Šis vadovas padės atsakyti į visus jūsų klausimus ir suteiks visą reikalingą informaciją.
Bokso pirštinės
Kokio tipo bokso pirštines pasirinkti?
Bokso pirštines rinkitės pagal tai, kaip jas ketinate naudoti. Pirštinės skiriasi dizainu, rėmu ir medžiagomis, o pasirinkę netinkamą tipą galite sugadinti pirštines ir susižaloti save arba priešininką. Pirštinės skirstomos į dvi pagrindines kategorijas – treniruočių pirštines ir rungtynėms naudojamas pirštines.
Bokso rungtynių pirštinės – tinka taupymui ir rungtynėms. Šios pirštinės dažniausiai yra tvirtesnės ir labiau paminkštintos, kad sugertų smūgius. Pirštinės turi didelį Velcro užsegimą aplink riešą.
Treniruočių pirštinės – tinka bokso pagalvėlėms ir bokso maišams. Šios pirštinės paprastai yra plonesnės ir leidžia glaudžiau liestis su perforatoriumi. Dažnai yra nykščio skylė.
Kokį dydį rinktis?
Pirštinių dydis yra vienas iš dalykų, į kurį turėtumėte sutelkti dėmesį renkantis jums tinkamą porą. Tačiau dauguma pirštinių turi tik vieną dydį, skiriasi tik kietumu. Nepaisant to, svarbu, kad pirštinės nebūtų per ankštos ar laisvos – jos turi gerai priglusti. Tinkamumą galima reguliuoti naudojant įvyniojimus. Jie vaidina svarbų vaidmenį bokse. Jos ne tik apsaugo jūsų sąnarius nuo sužalojimų ir opų, bet ir užpildo erdvę pirštinių viduje, todėl jūsų pirštinė gerai priglunda. Vieno dydžio bokso pirštines naudoja ir pradedantieji, ir boksininkai mėgėjai. Tačiau kartais jas naudoja ir profesionalai.
Pigesnės pirštinės ar pirštinės pradedantiesiems gali turėti klasikinį S, M, L, XL dydį. Tačiau net ir su šiomis pirštinėmis turite pasirinkti pirštinės kietumą.
Profesionalūs boksininkai dažniausiai naudoja dviejų dydžių (dažniausiai S/M ir L/XL) pirštines, kurių dizainas vyrams ir moterims yra skirtingas. Norint sureguliuoti pirštines, kad jos tinkamai priglustų, naudojami anksčiau minėti įvyniojimai.
Kiek turėtų sverti jūsų pirštinės?
Be dydžio, taip pat turėtumėte atidžiai apsvarstyti būsimų pirštinių svorį. Svoris nurodytas uncijomis (OZ), viena uncija sudaro maždaug 28 gramus. Bokso pirštinės gali sverti nuo 8 iki 16 uncijų.
Bokso pirštines galime suskirstyti į 3 pagrindines kategorijas:
bokso pirštinės iki 10 uncijų – ypač tinka vaikams, jaunimui ir moterims
10 uncijų sveriančios bokso pirštinės – dažniausiai naudojamos profesionaliose rungtynėse
bokso pirštinės, didesnės nei 10 uncijų – dažniausiai naudojamos treniruotės metu (priklausomai nuo jūsų svorio)
Kalbant apie treniruotes, reikia atsižvelgti į boksininko įgūdžių lygį ir svorį. Pagal jų svorį galite nustatyti, kurios pirštinės yra tinkamiausios. Pirštinių svoris gali skirtis priklausomai nuo treniruotės, kuriai jos naudojamos. Pavyzdžiui, greitumo treniruotėms rekomenduojamos sunkesnės pirštinės. Šiais klausimais jums turėtų patarti treneris.
Bokso krepšys
Kokio tipo bokso maišą pasirinkti?
Bokso maišas yra įranga, skirta daugiausia kovos menų entuziastams. Jis naudojamas kaip tikro priešininko pakaitalas. Naudodami mušimo maišą galite treniruoti ir pagerinti savo ištvermę arba smūgiavimo bei smūgiavimo techniką ir lavinti daugiau jėgos. Tačiau bokso maišai gali būti naudingi tiems, kurie nori išlaisvinti neigiamas energijas po darbo ar pagerinti savo fizinį pasirengimą. Bokso maišai dažnai taip pat naudojami fitbox treniruotėms ir kitiems naujiems mankštos būdams. Bokso maišus galime suskirstyti į tris standartines kategorijas.
1. Bokso maišas
Populiariausias bokso maišų tipas dažniausiai kabinamas ant rėmo arba nuo lubų. Kadangi krepšys kabo, jis puikiai tinka tiek jėgos treniruotėms, tiek spardymui ir smūgiavimui. Į perforavimo maišus dažniausiai pripildomi pelai, audinys ar kita minkšta medžiaga.
Kabantys perforavimo maišai gali būti toliau skirstomi į:
I. Bokso maišelis su reguliuojamu užpildu
Perkant mušimo maišą su reguliuojamu užpildu, privalumas yra tas, kad tobulėjant įgūdžiams galite padidinti maišo svorį. Jie ypač tinka pradedantiesiems, kurie treniruočių pradžioje neturi reikiamų jėgų ir patirties, tačiau jų įgyja laiku treniruodamiesi.
II. Užpildytas bokso maišas
Šio tipo bokso maišai tinka visiems, kurie jau turi bent šiek tiek patirties su boksu. Krepšys negali būti papildomai pripildomas, todėl reikia pasirinkti treniruotei idealų svorį. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kiek turėtų sverti jūsų bokso maišas.
III. Neužpildytas bokso maišas
Neužpildytas perforavimo maišas daugiausia tinka profesionaliam naudojimui. Šie maišeliai yra skirti naudotojams, kad juos pripildytų taip, kaip jiems reikia. Naudojant neužpildytus perforavimo maišus, svarbu atsižvelgti į užpildymo medžiagą ir būti atsargiems, kad maišas būtų idealiai subalansuotas.
2. Bokso treneris
Laisvai stovintis bokso treniruoklis – tai praktiškas sunkus krepšys, turintis daug privalumų, ypač tiems, kurie nenori gręžtis į sieną, turi žemas lubas ar tiesiog neturi reikiamos erdvės. Klientai dažnai perka bokso treniruoklį dėl savo kintamumo, nes galite jį perkelti iš vienos vietos į kitą arba naudoti tiek patalpoje, tiek lauke. Treniruoklis yra stabilus dėl tuščiavidurio pagrindo, užpildyto smėliu, vandeniu ar kita medžiaga.
Atskirai stovinčius bokso treniruoklius galima suskirstyti į kategorijas pagal jums reikalingos treniruotės:
I. Klasikinis bokso treneris
Tai yra pagrindinis treniruoklio tipas, dažniausiai cilindro formos. Šio tipo treniruokliai naudojami klasikinėms smūgių ar smūgių treniruotėms, taip pat jėgos ir greičio gerinimui.
II. Bokso treniruoklis su manekenu
Bokso manekenas leidžia atlikti tikslesnius smūgius, kai reikia treniruoti tiesioginius juosmens, galvos ir kūno smūgius.
3. Greičio krepšys
Greičio krepšys tinka kūno rengybos treniruotėms, refleksinės reakcijos treniruotėms, greičio treniruotėms, akių koordinacijai ir smūgio pratimams. Greičio maišai dažniausiai gaminami iš sintetinės arba natūralios odos su oro pagalve viduje (pripučiama pompa ir adata). Kartais jūs susiduriate su bokso kamuoliu, pakabintu ant guminės virvės, kuris turi beveik tokias pačias savybes kaip greitojo krepšio.
Kokį aukštį ir svorį pasirinkti?
Pasirinkę norimą tipą, tereikia pasirinkti tinkamą svorį ir ūgį. Bokso maišas turi sverti pusę jūsų svorio (t. y. jei sveriate 90 kg, idealus jūsų bokso maišo svoris yra 45 kg). Tai yra fitneso bokse naudojamas santykis. Labiau patyrę ar profesionalūs boksininkai turėtų ieškoti krepšių, kurių svoris yra apie 80%. Visiems pradedantiesiems labiausiai tinka krepšiai iki 35 kg.
Patarimas: pradedantiesiems rekomenduojama naudoti pripildomą bokso maišą. Tokiu būdu galite padidinti krepšio svorį, kai auga jūsų patirtis.
Kitas svarbus veiksnys – bokso maišo aukštis. Įprastoms treniruotėms pakanka 80–120 cm ūgio. Jei planuojate ir treniruotes, smūgių krepšys turi būti aukštesnis nei 120 cm, idealiu atveju – daugiau nei 150 cm.
Įspėjimas: Nerekomenduojama bandyti reguliuoti kabančių bokso maišų aukščio kita grandine. Kiekviename bokso maiše esančios grandinės ilgis yra nustatytas taip, kad būtų išlaikytos idealios bokso savybės. Jei krepšį norite naudoti ir spyriams, rekomenduojame įsigyti aukštesnį krepšį.
Kiti bokso priedai
Be bokso pirštinių ir bokso maišų, boksuodami galite naudoti daugybę kitų bokso priedų ir apsauginių priemonių. Būtiniausi yra burnos apsaugos, galvos apsaugos, įvyniojimai ar perforavimo pagalvėlės. Šie produktai apsaugos jūsų kūną ir padarys treniruotes veiksmingesnes.
Burnos apsaugos
Daugelis jaunų boksininkų tiksliai nežino, ką daryti su burnos apsauga prieš pirmą kartą naudojant. Pirmiausia burnos apsaugą įdėkite į verdantį vandenį ir kurį laiką palaikykite, kol šiek tiek suminkštės. Po to atsargiai (nesudeginkite) įkiškite burnos apsaugą į burną ir porą sekundžių tvirtai įkandate. Tokiu būdu burnos apsaugos forma kopijuos jūsų dantis ir dantenas. Po kelių sekundžių išimkite burnos apsaugą ir įdėkite į ledą (galite naudoti ir ledinį vandenį). Burnos apsauga sukietės ir po to bus paruošta naudoti.
Galvos apsaugos
Galvos apsaugos yra svarbus priedas, ypač pradedantiesiems, kurie neturi daug patirties. Jie taip pat naudojami žemesnės klasės rungtynių metu.
Apvyniojimai
Apvyniojimai yra būtina kiekvienos treniruotės ar rungtynių dalis. Apvyniojimai užpildo pirštinėse esančią erdvę, kad pirštinės puikiai priglustų. Tuo pačiu metu jie apsaugo jūsų pirštus.
Bokso trinkelės
Bokso trinkelės yra neatsiejama kiekvieno greičio ar reakcijos treniruotės dalis. Pagalvėlės yra putplasčio arba tekstilės blokeliai, dažniausiai ovalios arba apvalios formos. Treneris slysta juos ant rankų, o boksininkas bando kuo geriau pataikyti į blokus, kaip nurodo trenerio nurodymai.