Paskelbta
3 metai prieš-
Gyvybės mokslų sektorius sparčiai plečiasi visame pasaulyje, o jame dirbančių įmonių veikla peržengia ne tik šalių, bet ir žemynų ribas. Sėkmingas šio sektoriaus veiklos pavyzdys yra klinikinių tyrimų, vaistų registracijos ir saugumo srityje paslaugas teikiantis „Biomapas“. Šios įmonės atstovai pažymi, kad didžiausią finansinę naudą atneša tarptautinės partnerystės, o jas megzti padeda ir Lietuvoje veikiančios agentūros, kurios skatina verslo plėtrą.
Paslaugas teikia visame pasaulyje
„Biomapas“ teikia paslaugas farmacinėms ir medicinos prietaisus gaminančioms bei tiekiančioms kompanijoms. Įmonės vykdomas veiklas galima suskirstyti į keletą grupių. Viskas prasideda nuo klinikinių tyrimų, kai užsakovas, t. y. farmacinė ar biotechnologijų kompanija, nusprendžia vystyti ir tirti tam tikrą vaistą. Šiuo atveju „Biomapas“ atlieka klinikinių tyrimų priežiūrą ir užtikrina, kad juos patvirtintų už tai atsakingos institucijos.
Tuomet, kai tyrimas sėkmingai patvirtinamas, įmonė dirba su ligoninėmis – klinikinių tyrimų centrais ir stebi, ar visos procedūros atliekamos pagal numatytą klinikinio tyrimo protokolą. Įgyvendinus šį etapą užtikrinama tinkama gautų duomenų analizė ir pateikiama tyrimo ataskaita. Kompanija taip pat pasirūpina, kad vaistų registracijos bylos būtų perduotos kompetentingoms institucijoms, o vėliau vykdo užregistruotų vaistų priežiūrą, garantuoja saugumą ir tvarko klausimus susijusius su jų pasikeitimais.
Dar viena gana nauja „Biomapas“ veiklos sritis yra medicininės informacijos teikimas, kai užregistruoti vaistai jau pasirodo rinkoje. Kompanijos atstovai suteikia visą reikalingą informaciją apie konkrečius vaistus į juos nurodytais kontaktiniais telefono numeriais besikreipiantiems pacientams.
Šiuo metu įmonė teikia paslaugas daugiau nei 60 šalių visame pasaulyje, joje dirba daugiau nei 300 darbuotojų. Viena iš tikslinių klientų paieškos krypčių yra didžiausia pasaulyje vaistų rinka JAV, su kuria kompanija glaudžiai bendradarbiauja vystydama veiklą.
Reikšminga finansinė nauda iš partnerių JAV
Lapkričio mėnesį verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“ ir Amerikos prekybos rūmai surengė seminarą, skirtą apžvelgti įžengimo į JAV rinką patirtis. Jame „Biomapas“ verslo plėtros vadovė Eglė Pavydė dalijosi patarimais, kaip įsilieti į užsienio rinkas, plėtoti tarptautines partnerystes ir bendrauti su esamais bei potencialiais klientais.
Pranešėjos teigimu, rasti naujų klientų verslui itin padeda dalyvavimas tarptautinėse konferencijose, taip pat internetinė rinkodara, partnerių rekomendacijos. Kalbėdama apie JAV rinką ji pabrėžė, kad sąlygas megzti partnerystes sudaro ir bendradarbiavimas su šios šalies įmonių padaliniais Europoje bei jų tarpininkavimas.
Pasakodama apie pasiruošimą tarptautinėms konferencijoms, pristatymo metu E. Pavydė teigė, kad šis procesas reikalauja daug laiko, finansinių ir žmogiškųjų resursų. Todėl šiuo keliu žengiančioms įmonėms reikėtų įvertinti dalyvavimo tokiuose renginiuose naudą, apsvarstyti, ar juose dalyvaus potencialių partnerių ir klientų. Pasak pranešėjos, ilgainiui „Biomapas“ išmoko atsirinkti prioritetines parodas.
„Mūsų įmonei didžiausią naudą atneša renginiai, kuriuose veikia partnerysčių sistemos. Tai elektroninės sistemos, kurių dėka dar prieš renginį galime matyti visus jo dalyvius, taip pat turime galimybę su jais susisiekti ir iš anksto suplanuoti susitikimus. Todėl atvykę į parodą jau žinome savo darbotvarkę. Tiesa, tai reikalauja daug pasiruošimo. Pavyzdžiui, mėnesį iki renginio išsiunčiame 400 kvietimų potencialiems klientams, o iš jų paskiriami 20–25 tikslingi ir vertingi susitikimai. Ne mažiau svarbu yra ir tolimesnis ryšio su klientais palaikymas bei priminimas apie save, kitaip ilgas pasiruošimas gali nueiti veltui“, – pristatymo metu teigė E. Pavydė.
Kaip pasiekti sėkmę?
Po pristatymo pasikalbėjus su pranešėja, ji daugiau papasakojo apie priemones bei sprendimus, kurie padeda „Biomapas“ vystyti sėkmingas tarptautines partnerystes. Kalbėdama apie JAV rinką, E. Pavydė sako, kad joje kaip niekur kitur yra svarbus tiesioginis, gyvas bendravimas su klientu. Pasak jos, tai padeda įmonei įgauti klientų pasitikėjimą, leidžia rasti naujų partnerių, sulaukti daugiau užsakymų.
Pasakodama apie „Biomapas“ patikrintus sėkmės receptus, kurie gali padėti kompanijoms plėstis į užsienio rinkas, pašnekovė pabrėžia skaidrios, tiesios ir operatyvios komunikacijos svarbą. „Jei įmonė kažko negali padaryti, bendraudama su potencialiu klientu turėtų atvirai apie tai pasakyti bei parodyti, jog gali rasti būdų prašymą įgyvendinti. Verslo partneriai atvirumą vertina labiau nei bandymą kažką nuslėpti.
Taip pat labai svarbu užtikrinti, kad į klientų užklausas būtų atsakoma ir reaguojama greitai. Gyvybės mokslų sektorius labai sparčiai auga ir diktuoja sąlygas, kad visi jo atstovai turi būti greiti. Todėl mes, kaip paslaugų tiekėjai, taip pat turime į tai orientuotis.“
E. Pavydė pažymi ir tai, kad svarią pagalbą ieškant naujų partnerių kitose šalyse jos atstovaujamai įmonei suteikia „Versli Lietuva“. „Teikdama organizacinę ir finansinę paramą agentūra sudaro sąlygas mums dalyvauti tarptautiniuose renginiuose, tokiuose kaip vienas didžiausių JAV gyvybės mokslų forumų „BIO International Convention“. Todėl kai tik sulaukiame pasiūlymo vykti į renginius JAV ar kitose šalyse, visada esame labai suinteresuoti, nes tai leidžia tiesiogiai susitikti su potencialiais klientais. Tai mūsų rinkoje labai vertinga“, – džiaugiasi pašnekovė.
Ateityje – dar didesnė įmonės plėtra
Aktyviai veiklą plėsti ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse bei regionuose „Biomapas“ planuoja ir ateityje. Tarp įmonės tikslų – augantys pardavimai tiek klinikinių tyrimų ir vaistų priešregistracinėse veiklose, tiek ir registruojant vaistus, užtikrinant farmakologinį budrumą bei teikiant medicininę informaciją.
„Klinikinių tyrimų srityje norime specializuotis ankstyvųjų fazių tyrimuose, kai naujas vaistas pirmą kartą išbandomas su žmonėmis. Šie tyrimai yra labai svarbūs ir vertingi, nes nubrėžia kelią, ar vaistas galės pasiekti paskutiniąją tyrimų fazę ir bus užregistruotas.
Taip pat orientuojamės į klinikinius tyrimus onkologijos srityje, nes turime jiems skirtą ankstyvųjų tyrimų fazių centrą „BIO1“, įsikūrusį Santaros klinikose. Kadangi šioje srityje kuriama daugiausiai vaistų, todėl ir jų tyrimų rinka yra didžiausia pasaulyje. Be to, teritorijoje, kur daugiausiai dirbame, t. y. Rytų ir Centrinėje Europoje bei Nepriklausomų valstybių sandraugoje, turime palankias sąlygas ir prielaidas pacientus įtraukti į tyrimus“, – ateities planais dalijasi „Biomapas“ verslo plėtros vadovė.
Tuo tarpu kalbėdama apie plėtrą vaistų poregistracinėje stadijoje, pašnekovė sako, kad tam ypač svarbi JAV rinka. „Mes žvelgiame į svarbiausius, tarp 50 didžiausių farmacijos kompanijų patenkančius klientus, kuriuos dar tik norime pritraukti, arba kuriems jau teikiame paslaugas ir norime plėsti paslaugų spektrą. JAV rinka mums labai reikšminga ir dėl medicininės informacijos teikimo paslaugos. Todėl šioje šalyje netrukus planuojame paleisti naujus technologinius produktus“, – sako E. Pavydė. Ji papildo, kad dar labiau savo veiklą įmonė turėtų plėsti ir Artimųjų Rytų bei Šiaurės Afrikos regione.
Train-to-hire įdarbinimo principas – ne naujiena sveikatos technologijų startuolio „Kilo Health“ strategijoje. Šis modelis leidžia potencialiems darbuotojams suteikti mokymus, po...
Nekilnojamojo turto kompanijos „Citus“ vadovų komandoje – pokyčiai: direktoriumi tapo vadovų lyderystės ir įmonių transformacijos ekspertas Vilius Kucinas. Naujasis vadovas...
„Bitė Group“ įgyvendina verslo transformaciją. Lyderiaujanti telekomunikacijų ir žiniasklaidos grupė Baltijos šalyse siekia sukurti daugiau vertės klientams, veikti efektyviau ir...
Nors pagal piramidines schemas veikiančios įmonės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti sąžiningos, prisijungus prie jų, kyla rizika prarasti savo pinigus...
Kai saulės spinduliai yra retenybė, penktą mėnesį laikosi toks pats oras, o švenčių euforija jau praėjo, daugelis jaučiasi prasčiau. Sausis...
Trečiąjį sausio pirmadienį, kuris šiemet yra mėnesio 20 d., visame pasaulyje minima liūdniausia metų diena (angl. „Blue Monday“). Medicininėje literatūroje...
Praėjusiais metais Lietuvoje reikšmingai augo tiek elektromobilių rinka, tiek ekologiškoms transporto priemonėms skirta infrastruktūra. Visgi ekspertai pastebi, kad nors bendras...
Paauglystėje jaunuoliai ne tik tyrinėja save, bet ir juos supantį pasaulį bei jo ribas. Kartais šis tyrinėjimas gali virsti rizika...