Sekite naujienas

Verslas

Pramonės įmonių siekiui sumažinti gamybos CO2 emisijas – 40 mln. eurų ES investicijų

Paskelbta

-

Lietuvos pramonės įmonės, gamybos procese siekiančios didinti energijos vartojimo efektyvumą ir pasiryžusios CO2 emisiją sumažinti 30 proc. ar daugiau, galės pasinaudoti ES investicijomis, kurių vertė – 40 mln. eurų. Pagal Inovacijų agentūros paskelbtą kvietimą „Energijos vartojimo efektyvumo didinimas pramonės įmonėse (EVE)“ projektų įgyvendinimo planus gali teikti visoje Lietuvoje veikiančios įvairaus dydžio pramonės įmonės.

Reklama

Finansavimas skiriamas naujos aplinkai palankios įrangos ir technologinių sprendimų diegimui gamybos procesuose. Finansuojamas infrastruktūros atnaujinimas turi padėti įmonėms padidinti įmonės pagrindinių technologinių procesų ar visų gamybos procesų energijos vartojimo efektyvumą ir bent 30 proc. sumažinti CO2 emisijas.

„1 milijardo plane žaliajai ekonomikai skatinti iki 2023 m. pabaigos suplanavome paskelbti kvietimų už 268 mln. eurų. Tačiau matydami svarbą ir aktualumą pramonės įmonėms modernizuotis, iš kitų metų atkėlėme ir šį 40 mln. eurų kvietimą, kad padėtume verslui didinti savo procesų tvarumą ir paskatintume keistis. Tik į tvarumą investuojantis verslas galės būti konkurencingas ir sėkmingai veikti šiuo metu vykstančios energetinės bei ekonominės transformacijos sąlygomis“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Didžiausia vienai įmonei pagal kvietimą skiriama finansavimo suma yra 1,2 mln. eurų, o mažiausia – 50 tūkst. eurų. Labai mažos ir mažos įmonės kvietimo lėšomis gali finansuoti iki 50 proc., vidutinės iki 40 proc., o didelės – iki 30 proc. projekto išlaidų. Kai į gamybos energijos suvartojimo efektyvumo kėlimą investuojama Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskrityse, finansavimo intensyvumas gali būti padidintas 15 proc.

„Kelias link klimatui neutralios veiklos pramonės įmonėse neišvengiamai veda per energijai imlių gamybos procesų modernizavimą. Nauja finansavimo priemonė suteikia įmonėms daugiau galimybių investuoti į technologinių ir pagalbinių procesus atnaujinimą, diegiant pažangesnę gamybos įrangą ir metodus. Kviečiame įmones nepraleisti progos žengti svarbų žingsnį didinant savo veiklos tvarumą“, – sako Inovacijų agentūros Verslo skatinimo skyriaus vadovė Diana Martinavičė.


Finansavimu gali pasinaudoti ne trumpiau kaip 3 metus veikiančios bendrovės, kurių metinės pajamos iš savo pagamintos produkcijos sudaro ne mažiau kaip 51 proc. bendrojo pardavimo struktūroje. Didelėms įmonėms priskiriamų pareiškėjų vidutinės metinės pajamos iš savo pagamintos produkcijos per paskutinius 3 finansinius metus turi būti ne mažesnės nei 300 tūkst. eurų. Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms taikoma 145 tūkst. eurų pajamų kartelė.

Projektų įgyvendinimo planus (PĮP) įmonės gali teikti iki 2024 m. balandžio mėn. 16 dienos. Kartu su PĮP turi būti pateikiamas ir ne anksčiau kaip 1 metai iki PĮP pateikimo atliktas energijos vartojimo auditas.

Daugiau informacijos apie kvietimą galima rasti čia.

Finansavimas Vidurio ir vakarų Lietuvoje veikiančioms įmonėms skiriamas iš Europos regioninė plėtros fondo, o Sostinės regione veikiančioms įmonėms – iš ES Sanglaudos fondo.

Naujienos

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |