Sekite naujienas

Verslas

Dvi Lietuvos moterų verslo idėjos pelnė „Visa“ programos „She’s Next“ stipendijas

Paskelbta

-

Lietuvos moterų sukurtos originalios verslo idėjos „Tabula Rasa“ bei „Pokalbių gidas“ sulaukė tarptautinio pripažinimo ir buvo apdovanotos „Visa“ programos „She’s Next“ stipendijomis. Inovatyvios idėjos, kurios siekia tobulinti švietimą ir žmonių komunikacijos įgūdžius, gavo po 10 tūkst. eurų stipendijas, taip pat metų trukmės asmenines verslo konsultacijas.

Reklama

Jau trečius metus iš eilės „Visa“, pasaulinė skaitmeninių mokėjimų lyderė, bendradarbiaudama su „Luminor“ banku ir „Novatore“, per „She’s Next“ programą siekia įgalinti moterų verslumą. Atkreipdama dėmesį į moterų trūkumą versle, ši programa padeda plėtoti ir auginti įvairiausias verslo idėjas. „Visa“ iniciatyva pabrėžia moterų vadovaujamų įmonių svarbą bei siekia kurti įtraukesnę ir inovatyvesnę verslumo ekosistemą visame pasaulyje. Programą jau trečius metus iš eilės remia „Luminor“ bankas.

„Mums didelė garbė įvertinti išskirtines įmones, kurias valdo talentingos ir novatoriškos moterys iš Baltijos šalių. Neabejojame, kad moterų verslumas gali skatinti inovacijas ir ekonomikos augimą. Didžiuojamės, kad galime suteikti reikiamas priemones ir išteklius, kurie padės siekiant savo tikslų“, – sako Juha Sillanpaa, „Visa“ grupės Suomijos ir Baltijos šalių vadovas.

Iš viso šiemet buvo įvertintos šešios Baltijos šalių moterų verslo idėjos – po dvi iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Estijoje analogiškus įvertinimus gavo projektai „Beebiuni“ ir „Raamaturead“, Latvijoje – „Nordspring“ bei „Plūkt“.

Socialinės verslo idėjos

Stipendijų programoje „She’s Next“ galėjo dalyvauti Lietuvoje registruotos įmonės, kurios veiklą vykdo ne trumpiau kaip vienerius metus, yra matomos tiek fiziškai, tiek virtualiai, o ne mažiau kaip 51 proc. jų akcijų priklauso moterims.

„Didžiuojamės, kad dvi išskirtinės Lietuvos verslininkės sulaukė tarptautinio programos pripažinimo. Mes, „Luminor“, esame įsipareigoję puoselėti įtraukią verslumo ekosistemą ir suteikti moterims išteklių, kad jų idėjos virstų realybe. Šis apdovanojimas puikiai iliustruoja moterų verslumo jėgą ir jų gebėjimą skatinti reikšmingas inovacijas bei kurti ilgalaikį poveikį“, – sako Aušrinė Mincienė, „Luminor“ banko Kasdienės bankininkystės vadovė Lietuvoje.

„Tabula Rasa“–Rasos Mardosaitės sukurtas projektas, pristatomas kaip populiariausia dalinimosi platforma Lietuvos mokytojams. „Tabula Rasa“ siūlo platformą, kurioje galima lengvai ir greitai įkelti savo sukurtas mokymo priemones, dalintis pedagogine patirtimi bei kūrybiškomis idėjomis su kitais mokytojais.

„Tabula Rasa“ leidžia mokytojams dalintis savo kurtais mokymo įrankiais, tad kūrybingi pedagogai gali padidinti savo pajamas prisidėdami prie švietimo inovacijų kūrimo. Pradedantieji pedagogai čia gali įsigyti geriausių specialistų sukurtas priemones ir taip pagreitinti savo profesinį tobulėjimą.

Pedagogai taip pat gali pasiūlyti savo sukurtas papildomas priemones gabiems ir talentingiems vaikams, o profesinių mokyklų dėstytojai – prie teorinio ugdymo prisidėti unikaliomis praktinėmis priemonėmis.

„Pokalbių gidas“ – tai Julijos Lozdos vykdomas komunikacinių žaidimų projektas, skirtas padėti žmonėms tobulinti savo bendravimo įgūdžius, gilinti tarpusavio santykius ir efektyviau išreikšti save kasdienėse situacijose.

Kaip skelbia idėjos sumanytojai, pokalbių kortelių pagalba sukuriama erdvė žmonėms, kurie yra nelinkę atvirauti, lengviau reikšti savo jausmus ir poreikius. Klausimai suformuluoti taip, kad skatintų susimastyti bei pateikti atvirus ir platesnius atsakymus. Tai padeda, žaismingai tobulinti savo bendravimo įgūdžius, jausmų raišką, bei kurti gilesnius tarpasmeninius santykius.

„Pokalbių gido“ komunikacinius žaidimus terapeutai naudoja porų terapijoje, ugdymo ir jaunimo centrų specialistai užsiėmimuose su vaikais ar kaip įrankį savirefleksijai.

Skatina moterų įmones visame pasaulyje

Praėjusiais metais „Visa“ projekto „She’s Next“ stipendijas Lietuvoje gavo „Sustain Academy“, kuri profesionalams siūlo praktines įžvalgas ir mokymus apie tvarumo praktikas, ir „Giliukas Lab“, rengianti į gamtos mokslus, technologijas, inžineriją ir matematiką (STEM) orientuotus edukacinius užsiėmimus 1–8 klasių moksleiviams.

Šiemet projektas pratęsė pastarųjų dvejų metų sėkmę, per kuriuos 18 moterų vadovaujamų įmonių iš Šiaurės ir Baltijos šalių sulaukė stipendijų bei konsultacinės pagalbos.

Nuo 2020 m. „Visa“ pagal stipendijų programą „She’s Next“ moterims verslininkėms visame pasaulyje skyrė daugiau nei 3,83 milijono JAV dolerių.

Daugiau apie „She’s Next“ ir „Visa“ įsipareigojimą remti mažas įmones galima sužinoti čia https://www.visa.no/run-your-business/shes-next.html.

Naujienos

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |