Sekite naujienas

Verslas

„Iki“ įsigijo saulės parką – pirmas Lietuvoje verslas su gaminančio vartotojo statusu

L

Paskelbta

-

Prekybos tinklas „Iki“, nuosekliai įgyvendindamas tvarumo strategiją, žengė dar vieną reikšmingą žingsnį – įsigijo beveik 5 MW galingumo saulės parką Elektrėnų savivaldybėje. „Iki“ tapo pirmuoju juridiniu asmeniu Lietuvoje, kuris tokio tipo elektrinę turi su gaminančio vartotojo statusu. Į saulės parką „Iki“ investavo daugiau nei 4 mln. eurų.

Reklama

Pasak Nijolės Kvietkauskaitės, „IKI Lietuva“ generalinės direktorės, investicija į atsinaujinančią energetiką reikšmingai sustiprins įmonės žaliosios energijos gamybos pajėgumus ir leis efektyviau valdyti energijos išteklius.

„Šis projektas – dar vienas svarbus žingsnis „Iki“ inovacijų kelyje. Nuolat ieškome pažangių sprendimų, kurie leistų mums ne tik optimizuoti veiklą, bet ir prisidėti prie tvaresnės ateities kūrimo. Patvirtindami savo inovacijų diegimo lyderių vardą, mūsų žiniomis, tapome pirmąja Lietuvos įmone, kuriai pavyko gauti gaminančio vartotojo statusą nutolusiai saulės elektrinei. Jis išskirtinis tuo, kad ta pati įmonė gali gaminti elektros energiją ir ją paskirstyti visiems mūsų valdomiems objektams. Investuodami į atsinaujinančią energiją dar kartą rodome, kad prekybos sektorius gali būti modernus, inovatyvus ir tvarus vienu metu“, – teigia Nijolė Kvietkauskaitė, „IKI Lietuva” generalinė direktorė.

Abromiškių kaime įsikūrusi saulės elektrinė, kurios galingumas siekia arti 5 MW, užima daugiau nei 10 hektarų plotą. Prognozuojama, kad per pirmuosius metus ji pagamins ne mažiau kaip 5 408 MW elektros energijos.

Projektas, kurį įgyvendino „Saulės grąža“, buvo vykdomas beveik dvejus metus – nuo pradinės koncepcijos iki galutinio objekto perdavimo.

UAB „Saulės grąža“ direktorė Deiminta Noreikienė pabrėžia projekto unikalumą: „Prisidėti prie šio išskirtinio Lietuvos energetikos sektoriaus projekto buvo reikšminga patirtis. Jo sėkmingą įgyvendinimą lėmė glaudus ir efektyvus bendradarbiavimas su valstybinėmis institucijomis – VERT ir ESO. Tai puikus pavyzdys, kaip verslo ir viešojo sektoriaus sinergija gali stiprinti šalies energetinę nepriklausomybę ir skatinti tvaresnius sprendimus“.

Naujoji elektrinė padengs 5-7 procentus „Iki“ valdomų objektų elektros energijos poreikio, taip ženkliai sumažindama įmonės priklausomybę nuo tradicinių energijos šaltinių.

carvertical VIN patikra

Ji papildo jau esamą bendrovės žaliosios energijos tinklą, kurį sudaro 1,5 MW galingumo elektrinė „Iki“ Panevėžio logistikos centre, 550 kW elektrinė Panevėžio kulinarijos ceche bei daugiau nei 20 mažesnių saulės elektrinių ant „Iki“ parduotuvių stogų. Apie 90 procentų objektų, kuriuose įsikūrusios „Iki“ parduotuvės, yra aprūpinami žaliąja elektros energija.

Naujienos

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |