Paskelbta
3 mėnesiai prieš-
Vis daugiau žmonių, ieškodami darbo, vertina ne tik atlyginimą ar pareigas, bet ir tai, kaip darbdavys prisideda prie jų kasdienės gerovės. Ekspertai sako, kad lankstus darbo grafikas, papildomos naudos, modernūs darbo įrankiai ir pozityvi organizacijos kultūra sparčiai tampa svarbiais kriterijais renkantis darbovietę. „Lidl“ siekia užtikrinti, kad kasdienes užduotis darbuotojai galėtų atlikti kuo efektyviau, todėl nuolat diegia atnaujinimus parduotuvėse. Tokios naujovės kaip automatinės užsakymų sistemos ar elektroninių kainų etikečių įvedimas – tik keletas priemonių, kurių imasi įmonė, siekiant sutaupyti komandos narių laiką.
„Darbuotojai, kurie darbe jaučiasi gerai, dirba ne tik efektyviau, bet ir kuria pozityvią atmosferą komandoje. Tai apima ne tik konkurencingą atlyginimą ar papildomas naudas, bet ir rūpestį jų kasdienybe, šiuolaikiškomis bei darbą lengvinančiomis priemonėmis. Jos padeda sutaupyti daugybę laiko ir darbus atlikti greičiau, o tai leidžia užtikrinti didesnius bei konkurencingus atlyginimus darbuotojams“, – sako „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė Sandra Savickienė.
Didina motyvaciją ir efektyvumą
S. Savickienės teigimu, vienas esminių veiksnių, siekiant padidinti įmonės efektyvumą ir palengvinti darbą komandos nariams – nuolatinis darbo procesų gerinimas.
„Svarbu ne tik užtikrinti klientų lūkesčius, bet ir sukurti tokią darbinę aplinką darbuotojams, kuri leistų kasdienius procesus atlikti lengvai, greitai ir efektyviai. Nuolatinis sprendimų, kurie padėtų palengvinti darbo procesus, ieškojimas yra būtinas, siekiant užtikrinti darbuotojų produktyvumą, sumažinti stresą ir sukurti darbo aplinką, kurioje visi gali efektyviai atlikti savo užduotis“, – tvirtina S. Savickienė.
Jai pritaria ir „Lidl Lietuva“ pardavimų organizavimo departamento vadovė Jolita Savičiūtė pridurdama, kad svarbu kruopščiai įvertinti ir atrinkti, kokios priemonės padėtų palengvinti darbuotojų kasdienybę.
„Šiam tikslui nuolat matuojami vidiniai procesai, stebime, kiek laiko darbuotojai užtrunka atlikdami tam tikrą darbą. Pavyzdžiui, atidžiai skaičiuojame ir vertiname, kiek laiko užtrunka sukrauti daržoves, patikrinti jų šviežumą ir pan. Tik tuomet diegiame sistemas, kurios padėtų konkrečias užduotis atlikti greičiau ir lengviau. Taip pat parduotuvėse dirbantys darbuotojai visada atvirai komunikuoja, kokius procesus reikėtų pagerinti“, – sako J. Savičiūtė.
Nuo prekių užsakymų sistemos iki elektroninių kainų etikečių
Siekiant kasdienius procesus paversti dar efektyvesniais, svarbiausias tikslas – taupyti kolegų laiką. Pasak J. Savičiūtės, siekiant šio tikslo „Lidl“ nuolat kuria naujas sistemas.
„Pavyzdžiui, automatinės užsakymų sistemos bei patogesnė grafikų planavimo sistema, kasų perskaičiavimo tarp pamainų panaikinimas parduotuvių vadovaujantiems darbuotojams sutaupo dešimtis valandų per savaitę. Todėl parduotuvių vadovai gali daugiau laiko skirti kokybiškam klientų aptarnavimui ir darbuotojų ugdymui. Elektroninių kainų etikečių įvedimas – viena labiausiai darbuotojų vertinamų naujovių, kuri padeda ne tik sumažinti sunaudojamo popieriaus kiekį, bet ir sutaupyti darbuotojų laiko bei sumažinti žmogiškų klaidų riziką“, – teigia „Lidl Lietuva“ pardavimų organizavimo departamento vadovė.
Ji priduria, kad svarbu ne tik sukurti ir įdiegti tinkamą sistemą, bet ir tinkamai ją pristatyti iš anksto bei apmokyti darbuotojus, kaip ja efektyviai naudotis.
„Naujoves parduotuvėse diegiame palengva, pastebime, kad didelė dalis darbuotojų į jas reaguoja labai pozityviai ir stengiasi kuo greičiau išmokti sėkmingai jomis naudotis. Tam, kad komandos nariams būtų lengviau, mūsų departamentas visada yra pasiruošęs apmokyti bei padėti suprasti“, – pasakoja J. Savičiūtė.
Svarbu visapusiškai rūpintis darbuotojų gerove
„Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė sako, kad įmonė nuolat rūpinasi darbuotojų gerove ne tik tobulindama kasdienius darbo procesus, bet ir suteikiant kitas papildomas naudas bei kuriant motyvuojančią aplinką.
„Mums svarbu, kad visi darbuotojai jaustųsi vertinami, todėl siekiant didinti motyvaciją bei darbo efektyvumą, siūlome lankstų darbo grafiką. Darbuotojai pagal savo poreikius ir galimybes gali rinktis, kokiomis pamainomis jiems dirbti yra patogiau“, – sako S. Savickienė.
Ji priduria, kad įmonė taip pat suteikia ir kitas papildomas naudas: „Visapusiškai rūpinamės ir darbuotojų sveikata – visus komandos narius, sėkmingai baigusius bandomąjį laikotarpį, draudžiame papildomu sveikatos draudimu. Be to, kuriame ir palaikančią aplinką, pavyzdžiui, vidinė programėlė leidžia komandos nariams tarpusavyje dalytis idėjomis, džiaugsmingomis akimirkomis ar pasiektais rezultatais“, – akcentuoja S. Savickienė.
„Lidl“ – geriausią reputaciją turintis prekybos tinklas Lietuvoje
Pasaulinė sveikatos diena: kokias sveikatingumo iniciatyvas „Lidl“ siūlo savo darbuotojams?
Pasaulinė sveikatos diena: „Lidl“ dalinasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį, renkantis sveikesnius produktus
Išskirtinis šviežumas kasdien: kaip „Lidl“ užtikrina legendinę aukštą vaisių ir daržovių kokybę bei žemą kainą?
Derančios įmonės bei asmeninės darbuotojo vertybės: kodėl svarbu, kad jos sutaptų?
Ką verta žinoti apie savitarnos kasas: 5 naudingi patarimai pirkėjams
Legendinės „Lidl“ kokybės ir žemos kainos balansą užtikrina ypatingi produktai
Įtrauki darbo aplinka visiems: kaip „Lidl Lietuva“ skatina lyčių lygybę ir moterų lyderystę?
„Lidl“ informuoja pirkėjus: vienai nakčiai užges visų parduotuvių logotipai ir iškabos
Transporto ir logistikos paslaugų grupė GBY Group pristato naują prekių ženklo vizualinį identitetą. Pokytis žymi ne tik šiemet minimą 30-ąjį...
Kibernetiniai sukčiai nuolat ieško naujų būdų, kaip išvilioti asmeninius duomenis, o viena iš efektyviausių priemonių nuo to apsisaugoti – dviejų...
Prasidėjus šiltajam sezonui vis daugiau žmonių leidžiasi į trumpas ar ilgesnes išvykas po Lietuvą – nuo poilsio pajūryje iki savaitgalio...
Elektrinius paspirtukus ar dviračius šiandien turi kone kiekviena šeima. Tačiau kartu su jų populiarumu auga ir pavojai – vien per...
Tobulėjant sukčiams, tenka skirti vis daugiau laiko ir pastangų, kad atskirtume kenksmingus laiškus, skambučius ar žinutes nuo realiai egzistuojančių žmonių...
Nors Lietuvos darbo rinkoje šiuo metu dominuoja Y kartos, gimusių 1981–1996 m., darbuotojai, vyresnių kartų – demografinio sprogimo (gimę 1946–1964...