Investavimas
Investavimas užsienyje: Kur investuoti Europoje?
Paskelbta
1 metai prieš-
By
LukasEuropos ekonomika užima antrą vietą pasaulyje po JAV pagal vystymosi lygį ir spartą. Be didelio ekonominio potencialo, investuotojus taip pat traukia lojalūs verslo veiklai teisės aktai, supaprastinta mokesčių atskaitomybė, prieinamos verslo paskolos ir daugybė specialių subsidijų verslo programų. Europoje galima investuoti ir į jau įsitvirtinusias įmones, ir į įvairias pradedančiąsias įmones.
Tiek užsieniečiai, tiek Šengeno šalių piliečiai gali investuoti pinigus Europoje vienodomis sąlygomis. Dėl to Europos Sąjunga yra patraukli vieta tarptautinėms investicijoms. Šiame straipsnyje aptarsime, kur Europoje galima investuoti pinigus, kokios yra populiariausios ir pelningiausios kryptys, kokie jų privalumai, trūkumai ir apytikslė grąža. Žinodami, kur investuoti pinigus Europoje, galėsite pasirinkti jums tinkamiausią kryptį, kuri padės ne tik sutaupyti, bet ir padauginti savo kapitalą.
5 GERIAUSI PASIŪLYMAI, KUR INVESTUOTI PINIGUS EUROPOJE
Europiečiai nėra įpratę laikyti pinigus po čiužiniu. Jie turi daug prieinamų ir pelningų būdų investuoti savo kapitalą. Apžvelkime populiariausius investavimo būdus, kurie prieinami ne tik europiečiams, bet ir užsienio piliečiams.
Nuosavas verslas
Europos teisės aktais siekiama visokeriopai remti mažąsias ir vidutines įmones. Visose Europos šalyse teikiamos palankios paskolos verslui plėtoti, taikoma paprasta ir aiški juridinio asmens steigimo procedūra, taip pat įvairios Europos Sąjungos subsidijos ir dotacijos nuosavam verslui steigti. Nepaisant tokios gausybės privalumų, kaip ir bet kokiame versle, taip ir nuosavoje įmonėje, kurią pradedate Europoje, visada yra rizika patirti nesėkmę, neatlaikyti rinkos pokyčių ar neatlaikyti pramonės šakos konkurencijos. Be to, vykdant nuosavą verslą reikia visiškai į jį pasinerti, be finansų, į jį reikia investuoti savo laiką ir energiją.
Banko indėlis
Jei bijote investuoti į kokius nors projektus, kad kapitalo „nesuvalgytų” infliacija, jį galima padėti po palūkanomis banke. Indėlis padedamas tam tikram laikotarpiui. Kuo ilgiau pinigai laikomi banke, tuo didesnės palūkanos. Tai vienas saugiausių investavimo būdų, nes Europos bankai bankroto atveju garantuoja atlyginti indėlininkui iki 40 tūkst. eurų žalą. Pagrindiniai banko indėlio privalumai – didelis tokių investicijų patikimumas ir garantuotas pelningumas. Šio investavimo būdo trūkumas – „įšaldyti” pinigai, kuriuos savo nuožiūra galima panaudoti tik praėjus sutartyje numatytam laikui.
Nekilnojamas turtas
Investavimas į nekilnojamąjį turtą yra viena populiariausių investicijų rūšių Europoje. Iš nekilnojamojo turto galite gauti pajamų jį nuomodami arba perparduodami. Gyvenamųjų patalpų nuoma duoda 4-5 % pelno per metus, pelningiau nuomoti komercines patalpas. Jos atneša iki 10 proc. pelno per metus. Nekilnojamojo turto įsigijimas Europoje gali pasitarnauti kaip gera kapitalo apsauga nuo infliacijos, tačiau reikalauja didelių pradinių investicijų, ypač tais atvejais, kai perkama dideliuose miestuose ar turizmo centruose.
Investavimas į privatų verslą
Investuojant į privatų verslą, nereikia žinoti jo veiklos apimties, tačiau galite daryti įtaką jo darbui ir gauti mėnesines pajamas be jokių apribojimų. Europoje sudarytos palankiausios sąlygos verslui, todėl dalyvavimas nuosavame kapitale yra pelningiausia investavimo forma. Kaip ir kuriant savo verslą, investuojant į privatų verslą yra rizika prarasti pinigus, norint to išvengti, reikia ieškoti patikimiausių projektų, garantuojančių kapitalo grąžą.
Investuokite į save
Europa atveria beveik neribotas galimybes tiems, kurie nori investuoti į savo tobulėjimą ir tobulinti įgūdžius. Bet kurioje Europos šalyje galite mokytis profesijos, įgyti naujų įgūdžių ir gebėjimų, kelti kvalifikaciją arba įgyti aukštąjį išsilavinimą. Naujos žinios padės sukurti naują verslą, padidinti pelną ir išplėsti pažinčių ratą. Trūkumas tas, kad, viena vertus, reikia investuoti į save gana nemažą pinigų sumą, nes mokymai Europoje nėra pigūs, kita vertus, nėra garantijos, kad įgytos žinios ir įgūdžiai duos laukiamą rezultatą ir tikrai lems finansinę sėkmę ateityje.
KUR INVESTUOTI PINIGUS EUROPOJE
Pasirinkimas, kur investuoti pinigus Europoje, priklauso nuo jūsų individualių tikslų ir pageidaujamos rizikos. Norint padidinti savo galimybes pasiekti ilgalaikių finansinių tikslų, geriausia turėti portfelį, sudarytą iš įvairių rūšių investicijų, arba pasirinkti vieną iš populiariausių ir paklausiausių krypčių.
Populiariausias verslas Europoje
Europoje yra beveik neribotos galimybės norintiems pradėti savo verslą arba investuoti į jau įsteigtas įmones. Panagrinėkime populiariausias sritis, į kurias galima investuoti pinigus:
Prekyba. Europoje populiari tiek mažmeninė prekyba, tiek prekių realizavimas internetu. Parduotuvės prekės ar buitinė chemija visada bus paklausios, tačiau ar tai atneš superpelną, priklauso nuo daugelio veiksnių. Europiečiai dažniausiai yra konservatyvūs ir mieliau lankosi mažmeninės prekybos vietose, prie kurių jau yra pripratę. Norėdami juos privilioti į savo parduotuvę, turite pasiūlyti arba labai reikalingą prekę, arba nustebinti juos naujovėmis. Pavyzdžiui, galite pardavinėti maisto rinkinius greitam maistui arba produktus be pakuočių, kad palaikytumėte europietišką ekologinę tendenciją.
Paslaugų sektorius. Šiame sektoriuje Europoje konkurencija yra gana didelė, ir tai taikoma praktiškai visoms paslaugoms – kosmetikos, konsultavimo, apskaitos ar statybos. Vienintelė niša, kurioje, atvirkščiai, yra didelė paklausa, bet palyginti nedaug pasiūlymų, yra privačių medicinos paslaugų sritis. Viešoji medicina Europoje, nors ir kokybiška, dėl didelio pacientų skaičiaus ir kvalifikuoto personalo trūkumo nėra visiems prieinama. Investicijos į medicinos centrų atidarymą yra labai pelninga ir perspektyvi kryptis.
Maitinimas. Europiečiai mažai gamina namuose, jie mėgsta lankytis maitinimo įstaigose arba perimti greitąjį maistą gatvėje. Jei turite minimalius finansinius išteklius, galite investuoti į maisto vagonėlį, kuriame kepami dešrainiai, mėsainiai, picos ar šašlykai. Jei turite didelę pinigų sumą, galite ją investuoti į restoraną su egzotiška virtuve, skaičiuoti kalorijas arba teminį apipavidalinimą.
Švietimo sektorius. Europa garsėja savo švietimo sistema. Europos universitetų diplomai cituojami visame pasaulyje. Studijos juose kainuoja labai brangiai. Viena iš investavimo galimybių – investuoti į internetinės mokyklos arba nuotolinio mokymosi platformos sukūrimą. Tarptautiniams studentams skirtos švietimo programos gali būti pelningos.
Turizmas. „Senasis žemynas” garsėja senovės architektūros paminklais, daugybe muziejų ir kraštovaizdžio draustinių. Didžiuosiuose Europos miestuose gausu unikalių gatvės kavinių, restoranų ir tiesiog nuostabių miestų peizažų. Norint keliauti po Europos Sąjungą, pakanka turėti tik Šengeno pasą. Jis atveria prieš keliautojo akis 25 Europos šalių „duris”. Norint atidaryti nuosavą viešbutį ar turistams skirtą viešbutį, reikia pakankamai didelių investicijų, jei pradinis kapitalas nėra per didelis, galima investuoti į kelionių agentūros, teikiančios pažintines ekskursijas ir kitas paslaugas turistams, atidarymą.
PERSPEKTYVIAUSIAS IR AKTUALIAUSIAS PRIVATUS VERSLAS EUROPOJE
Europoje kasmet didėja vyresnių nei 65 metų žmonių dalis, taip pat auga emigrantų skaičius. Tai kelia papildomą spaudimą esamai sveikatos priežiūros sistemai. Viešosiose poliklinikose didėja eilės, o paslaugų kokybė prastėja. Dėl šios priežasties privačios klinikos yra labai paklausios.
Taip pat skaitykite
-
„Baltic Horizon Fund“ turtą Taline patikėjo „Newsec“: pasiteisinusį bendro darbo modelį taikys ir Estijoje
-
Prekybos centras „Europa“ informuoja apie metų pabaigos darbo laiką
-
Vilniaus centre iškils „Vertical“: pritarta daugiafunkcio pastato projektiniams pasiūlymams
-
Greitis, kokybė, individualumas: netrukus „Europoje“ duris atvers išskirtinė „Iki“
-
Sėkmė ar Patirtis? Ko Reikia Norint Tapti Sėkmingu Pokerio Žaidėju?
-
Tvarus investavimas: ESG investavimas, tvarumas
-
Investavimas į naftą: Ar verta dabar investuoti?
-
Bitcoin investavimas: Ar verta investuoti į Bitcoin?
-
Kur investuoti pinigus 2023 -2024 metais? Akcijos, NT, bitcoin, auksas….