Paskelbta
4 mėnesiai prieš-
Kalėdų laukiantis Vilnius šįryt pabudo dar magiškesnis – naktį dalis miesto skulptūrų buvo apgaubtos ypatingu dėmesiu. Šildančiais mezginiais pasidabino net keliolika meno objektų sostinėje. Kunigaikštis Gediminas, Žemaitė, Užupio undinėlė, Žibintininkas, Paupio gorila – tai tik dalis skulptūrų, tapusių jaukių miesto švenčių dalyvėmis.
Sostinės skulptūros buvo sušildytos šalikais, kojinėmis, kepuraitėmis, skraistėmis ir kitomis šventinėmis detalėmis. Šiuos autentiškus bei tvarius mezginius padėjo sukurti dešimt mezgėjų, kurios prisijungė prie Vilniaus netikėtai magiškų Kalėdų projekto ir savo rankomis padėjo aprengti skulptūras, pro kurias dažnai praeina miestiečiai ir sostinės svečiai.
Pasak Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ Turizmo skyriaus vadovės Vilmos Daubarienės, šventiniu laikotarpiu visi norime patikėti stebuklais, o Vilnius padės tai padaryti.
„Mūsų sostinė nuolat sulaukia dėmesio užsienio žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose dėl netikėtų sprendimų ir šventiškai pasipuošusio miesto. Todėl svarbu šias tradicijas puoselėti ir tęsti taip garsinant Vilnių bei pritraukiant atvykti užsienio turistus. Kitąmet Vilnius paskelbtas Europos Žaliąja bei Kalėdų sostine – tam ruošiamės jau dabar, sujungdami tvarumą su šventine nuotaika ir pridėdami šiek tiek magijos“, – sako V. Daubarienė.
Kalbintos prie projekto prisidėjusios mezgėjos, abi vilnietės, labai džiaugėsi šia idėja ir galimybe aprengti sostinės skulptūras. Jos nekantravo pamatyti galutinį rezultatą bei išgirsti miesto svečių mintis.
„Man jau kuris laikas kirbėjo mintis, kaip smagu būtų per Kalėdas raštuotais šalikais papuošti Vilniaus skulptūras, ir čia pasitaikė proga tokiu apjuosti patį Kristijoną Donelaitį. Malonus sutapimas dar tai, kad jo paminklas primena mano Alma Mater, o rankose laikoma knyga siejasi su mėgstama veikla“, – pasakoja žurnalistė, „Knitted lines“ įkūrėja Jūratė Jaseliūnienė.
Net keliomis skulptūromis rūpinosi Jolanta Neznanova, mezgimo ir siuvimo studijos savininkė, kuri jaukiais merino vilnos mezginiais papuošė Barborą Radvilaitę ir Užupio undinėlę. Ji atskleidė, kad nebuvo paprasta: „Nors gyvenime esu daug visko mezgusi, skulptūroms tikrai dar neteko – malonus iššūkis. Tačiau labai džiaugiuosi, jog mano rankų darbas papuoš kalėdinį Vilnių ir, tikiuosi, pradžiugins visus“.
Autentiškumas, šventinis jaukumas ir tvarumas yra pagrindinės skulptūrų mezginių savybės. Dauguma jų yra rankų darbo, naudojami įvairių tipų siūlai, dažniau vilnoniai, taip pat virvelės, siekiant šioms dekoracijoms suteikti tvirtumo, standumo ir atsparumo lauko sąlygoms. Tai ypač svarbu, jei per šventes iškristų visų taip laukiams sniegas. O išryškinti dekoracijas ir pačias skulptūras padėjo „Vilniaus apšvietimas“, papildęs erdves šviesos šaltiniais ir suteikęs joms dar didesnį išskirtinumą.
Visas apmegztas skulptūras pagelbės surasti praėjusią savaitę „Go Vilnius“ pristatytas kalėdinis žemėlapis. Jis yra skirtas tiek vilniečiams, tiek į sostinę atvykstantiems svečiams. Nuo šventiškai papuoštų viešųjų erdvių ir gatvių iki unikalių renginių ar gastronominių patirčių – šis interaktyvus Vilniaus žemėlapis yra naudingas gidas visiems, norintiems pajusti šventinę sostinės atmosferą.
Projekto metu mezginiai buvo sukurti ir jais papuoštos šios Vilniaus skulptūros: didžiojo kunigaikščio Gedimino paminklas (aut. V. Kašuba, M. Šnipas), memorialinė skulptūra Julijai Žymantienei (Žemaitei) (aut. P. Aleksandravičius), Kristijono Donelaičio paminklas (aut. K. Bogdanas), „Žibintininko“ skulptūra (aut. V. Nalivaika), skulptūra „Lietuvos skalikai“ (aut. R. Keturka, F. Volčakas), skulptūra „Užupio angelas“ (aut. R. Vilčiauskas), skulptūra „Undinė“ (kitaip dar vadinama Užupio mergele) (aut. R. Vilčiauskas), skulptūra „Katinas“ (aut. K. Jaroševaitė), Barboros Radvilaitės skulptūra (aut. V. Vildžiūnas), skulptūra „Lietuviška baladė“ (aut. V. Vildžiūnas), skulptūra „Rytmetis“ (kitaip dar vadinama Paupio gorila) (aut. D. Jankauskas – Duonis).
70 šalių aplankęs britų tinklaraštininkas negaili pagyrų Vilniui: sužavėjo tradicijų ir eksperimentų dinamika
Konferencijų sektorius Vilniui pritraukė 75 mln. eurų – augimas siekia 38 proc.
Vilniaus šaltibarščių festivalis kviečia į rožines ėjimo varžybas: ar pavyks pasiekti naują rekordą?
Pasaulinėje parodoje „MIPIM“ – dėmesys pažangiems Vilniaus plėtros projektams
Vilnius pelnė aukščiausią tarptautinį įvertinimą už užsienio investicijų pritraukimo strategiją!
Vilnius stiprina tarptautinį patrauklumą – per metus sulaukė daugiau nei 1,2 mln. turistų
2028 m. Vilnius taps moterų lyderystės ir verslumo centru
Tarptautinis žingsnių iššūkis suvienys šaltibarščių gerbėjus visame pasaulyje
Vilniaus šaltibarščių festivalis vėl užlies sostinę rožine banga: prie šventės kviečia jungtis partnerius
Lietuva kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis siekia ambicingo tikslo – užtikrinti, kad iki 2050 metų keliuose nežūtų nė vienas...
Lietuvoje vyraujant permainingiems orams, vairuotojai dažnai susiduria su dilema: kada plauti automobilį? Vieną dieną nuplauta transporto priemonė jau kitą gali...
Į Lietuvą grįžus šiltesniems orams, gyventojai vis aktyviau imasi lauko darbų savo namų kiemuose, soduose ir sodybose. Kartu didėja ir...
Padangų keitimas nėra vien tik sezoniškumo klausimas – svarbu įvertinti ir jų realią būklę. Net jei protektoriaus gylis atrodo pakankamas,...
Atėjus pavasariui, laikas paruošti savo elektromobilį šiltajam sezonui. Žiemos mėnesiais akumuliatoriaus efektyvumas gali sumažėti, padangų slėgis keičiasi. Kad užtikrintumėte optimalią...
Vos tik saulei pradėjus šildyti stipriau, terasa ar poilsio kampelis kieme tampa traukos centru – čia gera ryte išgerti kavos,...