Paskelbta
8 mėnesiai prieš-
By
LukasAr norėtumėte turėti namą Ispanijoje, saulės, paplūdimių ir paeljos šalyje? Šiame straipsnyje papasakosime viską, ką reikia žinoti norint įsigyti nekilnojamąjį turtą Ispanijoje, ypač jei ieškote nekilnojamojo turto Almerijoje.
1. Gaukite savo NIE
NIE (Número de Identidad de Extranjero) yra svarbus dokumentas perkant nekilnojamąjį turtą Ispanijoje. Jo galite prašyti Ispanijoje, policijos nuovadoje arba savo šalyje, Ispanijos konsulate ar ambasadoje.
2. Atsidarykite banko sąskaitą Ispanijoje
Norint pirkti nekilnojamąjį turtą Ispanijoje, reikia turėti banko sąskaitą Ispanijos banke, iš kurios galėtumėte atlikti mokėjimus ir gauti su sandoriu susijusias lėšas. Norėdami atsidaryti banko sąskaitą Ispanijoje, turėsite turėti savo NIE, pasą, pažymą apie gyvenamąją vietą Ispanijoje be mokesčių, pajamas patvirtinantį dokumentą ir adresą patvirtinantį dokumentą.
3. Derybos su pardavėju
Kai rasite jus dominantį nekilnojamąjį turtą, turėsite derėtis su pardavėju dėl kainos ir pardavimo sąlygų. Patartina išsiaiškinti tikrąją nekilnojamojo turto vertę, apsilankyti jame ir patikrinti jo būklę, vietą, paslaugas ir savybes. Jei pavyks susitarti, turėsite pasirašyti rezervacijos arba užstato sutartį, apie kurią paaiškinsime vėliau.
4. Pradėkite ieškoti hipotekos
Jei jums reikalingas finansavimas nekilnojamajam turtui įsigyti, turėsite susirasti hipotekos paskolą, atitinkančią jūsų poreikius ir finansines galimybes. Galite pasikonsultuoti su keliais bankais ir palyginti jų siūlomas sąlygas, pavyzdžiui, palūkanų normas, terminą, mokesčius, susietus produktus ir pan. Taip pat galite pasisamdyti finansų tarpininką, kuris padės jums rasti geriausią variantą.
5. Rezervavimo arba indėlio sutartis
Rezervacijos arba užstato sutartis yra privatus pirkėjo ir pardavėjo pasirašytas dokumentas, kuriame susitariama dėl pardavimo kainos ir pinigų sumos kaip užstato arba garantijos. Šios sutarties tikslas – rezervuoti nekilnojamąjį turtą, nustatyti pardavimo šalių įsipareigojimus ir pasekmes, jei jų nesilaikoma. Rezervacijos arba užstato sutartyje turėtų būti pateikta informacija apie šalis, turto aprašymas, pardavimo kaina, viešo akto laikotarpis ir užstato rūšis.
6. Oficialus vertinimas
Oficialus vertinimas – tai Ispanijos banko patvirtinto vertintojo ataskaita, kurioje nustatoma tikroji turto vertė. Oficialus vertinimas yra privalomas kreipiantis dėl hipotekos paskolos, nes bankas juo remiasi suteikdamas didžiausią finansavimo sumą. Oficialus vertinimas galioja 6 mėnesius, o jo kaina paprastai būna nuo 200 iki 500 eurų, kurią apmoka pirkėjas.
7. Parengti reikiamus dokumentus
Norint įforminti nekilnojamojo turto pirkimą, reikia surinkti daugybę dokumentų, kurie įrodo jūsų tapatybę, gebėjimą mokėti ir nekilnojamojo turto teisėtumą. Šie dokumentai yra šie:
8. Pasirašykite viešąjį aktą
Viešasis aktas – tai dokumentas, kuriuo įforminamas nekilnojamojo turto pirkimas ir kurį pasirašo notaras, valstybės pareigūnas, patvirtinantis sandorio teisingumą ir teisėtumą.
Notaras patikrina visus dokumentus, patikrina, ar turtas nėra apsunkintas ir suvaržytas, ir garsiai perskaito viešąjį aktą. Jei sutinkate su jo turiniu, turite jį pasirašyti kartu su pardavėju ir banku, jei yra hipoteka. Notaras įteiks jums viešosios sutarties kopiją, kurią turėtumėte pasilikti kaip pirkimo įrodymą.
9. Mokėti mokesčius ir išlaidas
Perkant nekilnojamąjį turtą Ispanijoje reikia sumokėti tam tikrus mokesčius ir išlaidas, kuriuos reikia sumokėti per 30 dienų nuo viešo akto pasirašymo. Šiuos mokesčius ir išlaidas sudaro:
Iš viso mokesčiai ir išlaidos perkant nekilnojamąjį turtą Ispanijoje, priklausomai nuo įvairių veiksnių, gali sudaryti nuo 10 iki 15 % pardavimo kainos. Todėl patartina numatyti pakankamą biudžetą šiems mokesčiams padengti ir atidžiai apsvarstyti kiekvieno iš jų sąlygas.
10. Mėgaukitės savo naujuoju turtu
Sumokėję mokesčius ir padengę išlaidas, galite mėgautis savo naujuoju nekilnojamuoju turtu Ispanijoje. Tam reikės atlikti tam tikras procedūras, pavyzdžiui, pakeisti komunalines paslaugas, įsigyti būsto draudimą, užsiregistruoti savivaldybėje, pateikti prašymą išduoti medicininę kortelę ir kt. Taip pat galite savo nekilnojamąjį turtą dekoruoti, įrengti, renovuoti ar nuomoti. pagal savo pageidavimus ir poreikius.
Parduodami butai Italijoje. Kaip juos rasti?
Parduodami namai Italijoje. Kokių dokumentų reikia? Patarimai.
Nekilnojamas turtas Italijoje prie jūros. Pirkimo patarimai.
Nekilnojamas turtas Ispanijoje, kaip nusipirkti 2024 metais?
Pigus namai Italijoje, patarimai kaip įsigyti?
Nekilnojamas turtas Ispanijoje Torrevieja, Kaip susirasti? Ką reikia žinoti?
Pigus namai Ispanijoje, kokybė ir ne visuomet didelė kaina.
Nekilnojamas turtas Ispanijoje prie jūros ar Turkijoje prie jūros?
Pigūs butai Ispanijoje, kaip susirasti?
Siuntų siuntimo platformą siuskpigiau.lt ir kitus internetinės prekybos verslus vystanti „Masiva group“ įsigijo 100 proc. sutelktinio rėmimo platformos „Contribee“ akcijų....
„Tesonet“ investicijų komandos vadovė Eglė Eidimtaitė tapo pirmąja lietuve „PayPal“ klientų valdyboje (CAD). Ši valdyba buvo įkurta siekiant padėti bendrovei...
Naujoji technologija leidžia darbdaviams greičiau susitelkti į geriausiai pozicijai tinkančius darbo ieškančiuosius, supaprastindama pirminį atrankos etapą. Inovacija Lietuvos darbo rinkojeReklama...
„Tinder“, „Bumble“, „Hinge“, „Badoo“ ir panašios pažinčių programėlės neatsiejamos nuo šiuolaikinio pasaulio. „Mano draugė ištekėjo radusi puikų vaikiną tinderyje“, „Bumblėje...
Kalėdos – stebuklų ir dovanų metas, per kurį Lietuvoje ir į užsienį siunčiamų siuntų kiekiai išauga iki 50 proc. Tačiau,...
Iki Kalėdų likus visai nedaug laiko skubama pirkti dovanas artimiesiems. Kartais šalia kalėdinės eglutės atsiduria ir buitį gerinantys elektroniniai įrenginiai....
Kompanijai „Google“ pristačius kasmetinę „Year in Search“ apžvalgą, paaiškėjo, ko internete šiemet dažniausiai ieškojo Lietuvos gyventojai. O tarp labiausiai jiems...
Kalėdinė karštinė įgauna pagreitį – vis daugiau žmonių dovanų artimiesiems ieško tiek prekybos centruose, tiek internetinėse parduotuvėse, todėl siuntų pristatymo...