Sekite naujienas

Renginiai

Žaliosios energetikos naujovės – tarptautinėje konferencijoje Kaune

L

Paskelbta

-

Žaliajai energetikai dedikuotoje tarptautinėje konferencijoje aptartos atsinaujinančios energetikos Lietuvoje ir regione naujienos, perspektyvos bei srities plėtros vizija. Antrus metus iš eilės į „Autonomeco“ organizuojamą ekspertinį renginį Kaune rinkosi tvarios energetikos profesionalai ir pasaulyje pirmaujančių atsinaujinančios saulės energijos įrangos gamintojų atstovai: dalintasi gerąja patirtimi, tendencijomis, rinkos naujovėmis ir pristatyti moderniausi sprendimai.

Reklama

Tvariai energijai – valstybės parama

Siekdama skatinti atsinaujinančių išteklių energijos vartojimą, valstybė teikia paramą. Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) Žaliosios transformacijos departamento Atsinaujinančios energijos projektų skyriaus Programos vadovas Egidijus Petraitis, konferencijoje pristatė šiuo metu vykstančius konkursus valstybės paramai gauti.

Pasak E. Petraičio, fiziniams asmenims valstybė skiria paramą saulės elektrinių įsirengimui namų ūkiuose, saulės elektrinių įsigijimui iš nutolusių parkų, juridiniams asmenims – didelės galios elektros energijos kaupimo įrenginių įrengimui. Netrukus prasidės dar vienas konkursas – ES baterijų įsigijimui. „EMBank” dalyvaus tarptautinėje žemės ūkio parodoje

„Balandžio 8 d. startuos paramos elektros energijos kaupimo įrenginių įsirengimui namų ūkiuose konkursas. Į šią dotaciją pretenduoti galės visų savivaldybių gyventojai, kurie jau įsigijo ir įsirengė elektros energijos kaupimo įrenginį. Dotacija bus skiriama už vieną įrenginį, paženklintą CE ženklu – finansuojamos bus tiek kaupiklio įsigijimo, tiek ir montavimo išlaidos. Konkursą numatoma vykdyti iki lapkričio 28 d.“, – informavo APVA atstovas E. Petraitis.

Naujas pasaulio efektyvumo rekordas

Pasaulyje lyderiaujanti saulės energijos technologijų įmonė „LONGi“, praėjusių metų spalį pasiekė naują pasaulinį rekordą. Įmonės nepriklausomai sukurtas HPBC 2.0 modulio efektyvumas pasiekė 25,4%, sumušdamas globalų kristalinio silicio modulio efektyvumo rekordą.

carvertical VIN patikra

Kompanijos vadovas Lenkijai ir Baltijos šalims Daniel Moczulski konferencijoje pristatė naujausią, itin potencialą ir didelį rinkos susidomėjimą keliančią produktų liniją „Solar Hi-MO X10“.
Pasak D. Moczulski, naujausias modulis sukurtas siekiant maksimaliai padidinti ekonomiškumą, patikimumą ir ilgalaikę energijos gamybos galią, o medžiagų kokybei ir patvarumui rinkoje šiuo metu neprilygsta niekas.


„Naudojant pasaulinį rekordą pasiekusią HPBC 2.0 technologiją ir kitas moderniausias technines subtilybes, „Hi-MO X10“ kuria naujus saulės energijos standartus. Didelės našos modulio savybės ypač tinka šalims, kuriose pasitaiko didesnė nei įprasta sniego ir vėjo apkrova, energijos gamyba gali vykti net ir prieblandos sąlygomis, modulis patenkina tiek individualių ūkių, tiek pramonės lūkesčius. Lietuvos vartotojams, kur saulės energijos įrenginių paklausa auga sparčiai, su „Hi-MO X10“ galime užtikrinti patikimą ir saugią aukščiausios klasės tvarią energiją – 670 W galią ir 24,8 % efektyvumą. Tai puikus sprendimas, kai būtinas efektyvumas, atsparumas ir pritaikomumas“, – teigė D. Moczulski. „Ignitis“ ruošiasi elektromobilių įkrovimo stotelių plėtrai Baltijos šalyse

Sėkmės faktorius – specializacija ir rinkos konsolidacija

Pasak renginio organizatoriaus, „Autonomeco“ vadovo Andrejaus Krutko, Lietuva yra išsikėlusi nacionalinę energetikos sektoriaus viziją, kurioje numatyta didinti atsinaujinančių šaltinių energijos naudojimą, vystyti klimato kaitos pokyčiams atsparią energetiką, mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir taip prisidėti prie ES žaliojo kurso tikslų įgyvendinimo bei siekio kurti švaresnę, sveikesnę bei klimatui neutralaus poveikio aplinką.


„Atsinaujinančios energetikos plėtra – labai svarbi ir dėl šalies energetinės nepriklausomybės tikslo. Lietuvos ambicija rimta – visus šaliai reikalingus elektros energijos poreikius pilnai patenkinti gaminant energiją tik iš atsinaujinančiųjų šaltinių. Savo veikla saulės energetikos srityje talkiname šaliai siekiant tvarių jos tikslų, vis daugiau vartotojų padėdami pereiti nuo iškastinių prie atsinaujinančių energetikos išteklių,“, – konferencijoje sakė A. Krutko.

Kaip teigė A. Krutko, Europoje saulės energetikos rinka auga ypatingai ir tai reiškia spartėjančią konsolidaciją. „Elektrum Lietuva“ žengia į vėjo energetiką: investuos 30 mln. eurų

„Stambesni žaidėjai įsigyja mažesnius, plečiasi horizontaliai, bet dažnai praranda lankstumą ir aiškią veiklos kryptį. Šis kontekstas specializaciją išryškina kaip esminį sėkmės faktorių – įmonės, kurios geba susitelkti į veiklą konkrečioje srityje, įgyja konkurencinį pranašumą prieš plataus profilio rinkos dalyvius“, – sakė konferencijos organizatorius.

Ramūno Žukausko, „Autonomeco“ technikos direktoriaus teigimu, saulės elektrinės įsigijimas – tvarus ir reikšmingas žingsnis, prisidedantis prie individualių, nacionalinių ir globalių pokyčių.
„Vartotojui šis sprendimas ne visada lengvas, todėl edukacija, informacija, valstybės parama ir profesionalių partnerių, užtikrinančių tiek elektrinės montavimą, tiek ir jos priežiūrą bei konsultacijas kiekviename etape, pasirinkimas – itin svarbūs ir teigiamą patirtį lemiantys faktoriai. Todėl svarbu nuolat gilinti ekspertines žinias pasirinktuose segmentuose ir vartotojui pasiūlyti apgalvotus sprendimus. Specializacija mums leidžia greitai reaguoti į pokyčius, išlaikyti aukštą kokybės lygį ir tapti strateginiu partneriu, o ne tik tiekėju“, – teigė R. Žukauskas.

R. Žukauskas įsitikinęs, kad vietoje plėtros siekio bet kokiomis priemonėmis, svarbiau yra atsakinga partnerių atranka.

„Tik bendradarbiaudamos su tokias pat vertybes bei viziją turinčiais partneriais, įmonės kuria tvarią, atsparią ir augančią ekosistemą. Kliento lūkesčiai, poreikiai ir ilgalaikė sėkmė mūsų veikloje taip pat yra kertinis prioritetas“, – sakė R. Žukauskas.

Dirbtinis intelektas ir mobiliosios aplikacijos energetikoje


Mokslo ir technologijų populiarintojas Lukas Keraitis renginyje apžvelgė dirbtinio intelekto tendencijas, pristatė naujausius įrankius ir dalijosi ekspertinėmis įžvalgomis apie jų pritaikymą tvarios energetikos procesuose. Marketingas ir tarptautinė komercija

Išmanių namų įrangos, energijos valdymo sistemų, šilumos siurblių bei saulės elektrinių konstrukcijų gamintojo iš Lenkijos „KENO Energy“ atstovai Karol Dudek ir Rafal Tkocz pabrėžė tvarių ir patvarių komponentų pasirinkimo svarbą – 15 ar daugiau metų tarnaujantys įrenginiai užtikrina numatomą investicinę grąžą. Įmonė, dirbanti su daugiau nei 30 šalių visame pasaulyje, kuria mobiliąją aplikaciją, įrangos įsigijimo patirtį padarysiančią greitesne, patogesne, paprastesne ir gebėsiančia vartotojui teikti suasmenintus pasiūlymus.

Julija Kaladžinskaitė, Lietuvos įmonės „Solar Explain“ įkūrėja, apžvelgdama atsinaujinančios energetikos rinkos situaciją ir lyderiaujančias kompanijas, akcentavo inovatyvumo faktorių. Inovatyvumą ypatingai pabrėžė ir pasauline lydere energijos saugojimo sistemų rinkoje pagal „Frost & Sullivan” ataskaitą pripažintos „Sigenergy“ komercinės ir pramoninės verslo plėtros atstovas Europai Zihao Zhuge. Būtent dėl savo novatoriškumo rinkoje pirmaujanti įmonė produktuose įdiegė dirbtinio intelekto sprendimus, pavyzdžiui, integraciją su „Nordpool“ birža, leidžiančius vartotojams optimizuoti energijos sąnaudas.

Tarptautinėje fintech konferencijoje – dėmesys tvariems finansams ir kelios dešimtys startuolių iš Lietuvos

Komentuokite

Kokia jūsų nuomonė?

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Naujienos

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |