Sekite naujienas

Technologijos

„DAROM telefone“: švarus telefonas veiks gerokai greičiau, ilgiau neišsikraus

Paskelbta

-

Nuo seno švaros mėnesiu tituluojamas balandis paskatina susitvarkyti namus ar keliauti švarinti aplinkos, tačiau retas kuris pagalvojame apie kasdien naudojamo išmaniojo įrenginio tvarką. Jame kasdien kaupiami duomenys, nuotraukos bei įvairūs failai, kurie užsibūna telefone ne vienerius metus. Išmaniųjų įrenginių ekspertas atkreipia dėmesį – nereikalingi failai ne tik lėtina telefonų veikimą, bet ir gali kelti grėsmę asmens duomenų saugumui.

„Išmanieji telefonai itin greitai prikaupia įvairių failų – aukštos raiškos nuotraukų, vaizdo įrašų, programėlių ir žaidimų. Visi jie ne tik užima vietą įrenginio vidinėje atmintyje, bet ir gali turėti įtakos telefono veikimo greičiui, jo baterijos tarnavimo laikui. Antrus metus iš eilės jungiamės prie iniciatyvos „Mes darom“ ir kviečiame telefonų naudotojus padaryti tvarką ir savo išmaniuosiuose įrenginiuose kartu su „Bitės“ akcija „DAROM telefone“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Pirmiausia – patikrinkite vidinę atmintį

Eksperto teigimu, išmaniojo telefono švarinimą reikėtų pradėti nuo vidinės atminties patikrinimo – sužinoti kiek įvairūs failai ir programėlės užima vietos.

„Jei telefonas pradeda lėčiau veikti ar rodyti pranešimus dėl atminties trūkumo, pirmiausia reikėtų pasitikrinti, kiek liko laisvos vietos įrenginio vidinėje atmintyje. Visų populiariausių gamintojų telefonai turi patogius įrankius, kurie padeda surasti, kas jūsų įrenginyje yra didžiausi atminties „valgytojai“, – sako išmanių įrenginių ekspertas M. Vrubliauskas.

„Samsung“ telefono vidinę atmintį patikrinsite atsidarę nustatymus, kur rasite skydelį „Įrenginio priežiūra“ – čia iškart matysite, kiek įrenginyje likę laisvos vietos. „iPhone“ telefone vidinės atminties statistiką rasite atsidarę nustatymus ir pasirinkę „General“, tada „iPhone Storage“. Tuo tarpu „Xiaomi“ telefono vidinės atminties resursus galima surasti pagrindiniame įrenginio ekrane, pasirinkus „Saugumas“.

Dažniausiai daugiausiai vidinės atminties resursų užima žaidimai, programėlės ir aukštos raiškos vaizdo įrašai, todėl nereikalingus failus rekomenduojama pašalinti, o nebeaktualius – perkelti į internetines duomenų saugyklas.

Neinvestuokite į tai, ko nenaudojate

M. Vrubliauskas pataria pašalinti nenaudojamas programėles, kurios ne tik užima vietą ir eikvoja telefono bateriją, bet gali kelti grėsmę duomenų saugumui.

„Kai kurios programėlės kaupia jūsų konfidencialią informaciją, tad jei jų nebenaudojate, verta apgalvoti tokių programėlių laikymą savo telefone. Paradoksalu, tačiau dažnas nė nesusimąsto, kad net ir nenaudojamos programėlės nuolat prašo jas atnaujinti, užima vietą jūsų įrenginyje bei naudoja duomenis, kurie jums kainuoja pinigus“, – aiškina skaitmeninių paslaugų bendrovės „Bitė Lietuva“ atstovas M. Vrubliauskas.

Pašalinus iš telefono nereikalingas programėles, reikėtų išvalyti ir dažniausiai naudojamų programėlių talpyklą (angl. cache), kurioje saugomi laikini duomenys. Pavyzdžiui, „Spotify“ programėlė talpykloje saugo dažniausiai naudojamus grojaraščius.

„Kartais seni talpyklos duomenys yra netikslūs ar klaidingi, todėl programėlės pradeda veikti lėčiau. Reguliariai išvalius talpyklą, failai pradedami kaupti iš naujo, todėl programėlės vėl veikia efektyviau. Ypač rekomenduojama išvalyti tokių programėlių, kaip „Messenger“, „Chrome“, „Youtube“ ir kitų socialinių tinklų, talpyklas, nes jų kaupiami duomenys užima daugiausiai telefono atminties“, – pataria ekspertas.

Atsikratykite šiukšlėmis

Be programėlių ir žaidimų telefono vidinę atmintį užima nuotraukos bei vaizdo įrašai, tarp kurių pasitaiko ir nereikalingų failų – pasikartojančių identiškų nuotraukų (dublikatų), įvairių programėlių kaupiamų vaizdo failų bei ekrano nuotraukų.

„Telefono galerijoje įprastai kaupiame tūkstančius įamžintų akimirkų ir, nors įrenginio atmintį kartais galima padidinti papildoma atminties kortele, šimtai gigabaitų vaizdo medžiagos gali lėtinti išmaniojo telefono darbą. Tad nereikalingų, pasikartojančių nuotraukų ar kitų vaizdo failų pašalinimas ne tik atlaisvina vidinės atminties resursus, bet ir taupo pinigus, kuriuos reikės skirti papildomai atminties kortelei ar vietai debesyje įsigyti“, – pataria M. Vrubliauskas.

„Samsung“ telefono galerijoje nuotraukų dublikatus surasite atsidarę galeriją ir programėlės apačioje paspaudę trijų juostelių simbolį. Atsidariusiame meniu pasirinkite „Pasiūlymai“ ir „Trinti vienodas nuotraukas“. Norėdami pašalinti dublikatus iš „iPhone“, pirmiausia atsidarykite nuotraukų galeriją, apačioje spauskite „Albums“, slinkite ekraną iki pačios apačios ir ten ieškokite pasirinkimo „Duplicates“.

„Svarbiausia, pašalinus nuotraukų ir vaizdo įrašų dublikatus, nepamiršti išvalyti ir galerijos šiukšlinės, kurioje ištrinti failai saugojami dar 30 dienų ir užima vidinę atmintį. Nenorint trinti nuotraukų, jas galima perkelti ir į internetines duomenų saugyklas, pavyzdžiui, „Google Photos“, „OneDrive“, „DropBox“ ir kitas“, – įsitikinęs „Bitės Profas“.

„Bitės Profai“ kviečia prisijungti prie pavasario švarinimosi akcijos „DAROM telefone“. Daugiau informacijos, kaip susitvarkyti telefoną: www.daromtelefone.lt.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |