Sekite naujienas

Technologijos

Netikėtos „CES 2023“ technologijų mugės naujienos: šaldytuvas, kuriame žiūrėsite „TikTok“ vaizdo įrašus ir patarimus dalinanti orkaitė

Paskelbta

-

Vakar Las Vegase baigėsi didžiausia technologijų paroda „CES 2023“, kurioje kasmet pristatomi naujausi ir pažangiausi gaminiai. Šiemet įtakingiausi technologijų gamintojai stebino įvairiomis žadą atimančiomis inovacijomis: nuo šaldytuvo, kuris leis žiūrėti „TikTok“ vaizdo įrašus kol gaminsite iki orkaitės, dalinančios patarimus kaip gaminti.

Žvelgiant į „CES 2023“ parodos eksponatus, galima pasijusti tarsi ateityje. Technologijų milžinės pristatė ne vieną inovatyvų įrenginį, kuriuo naudojantis nebereikia net galvoti – jis viską „apmąsto“ už žmogų. Parodoje pristatyti gaminiai stebina savo novatoriškumu, tačiau daugiausia dėmesio skiriama įvairiems įrenginiams kasdienybės palengvinimui.

Šaldytuvas, leisiantis naršyti „TikTok“ soc. tinkle

Technologijų lyderė „Samsung“ šiemet pristatė atnaujintą šaldytuvo modelį, apjungiantį funkcionalumą ir pramogą. Išmanusis šaldytuvas su ekranu ant durelių itin nustebins soc. tinklų mėgėjus – kad laukimas, kol patiekalas bus pagamintas, virtuvėje neprailgtų, siūloma šaldytuvo ekrane pasirinkti filmus iš beveik 200 kanalų, naršyti „TikTok“ soc. tinkle, žiūrėti nuotraukas. Be to, žiūrimus vaizdus bus galima sumažinti, kad ten pat būtų matomas ir gaminamo patiekalo receptas.

Šis šaldytuvas – viena iš „SmartThings“ sistemos, jungiančios buities prietaisus, dalių, todėl jo ekrane tarsi telefone bus galima stebėti ir valdyti kitas funkcijas: oro cirkuliaciją, energijos suvartojimo lygį, drabužių skalbimą, maisto gaminimą.

To paties gamintojo orkaitės taip pat buvo patobulintos išmaniais sprendimais. Parodoje pristatyti naujausi modeliai naudodami dirbtinį intelektą galės automatiškai nustatyti reikiamą režimą, temperatūrą. Taip pat, orkaitės viduje bus įmontuotos kameros, kurių vaizdą bus galima stebėti savo telefone. Neperkepti patiekalo padės ir dirbtinio intelekto sprendimai – remdamasis vaizdo atpažinimu, jis nustatys, kada maistas bus paruoštas.

Sistema, kuri išmoks jūsų rutiną

Parodoje daug dėmesio buvo skiriama efektyvesniam įrenginių susiejimui. Jau veikiančios sistemos buvo patobulintos netikėtais deriniais – pavyzdžiui, virtuvės prietaisus siejančioje „SmartThings Cooking“ sistemoje šaldytuvas galės būti sujungiamas su išmaniuoju laikrodžiu. Taip programa, stebėdama žmogaus kūno masės indeksą bei kasdienio aktyvumo duomenis, pasiūlys personalizuotus patiekalų receptus, kurie padės siekti užsibrėžtų sveikatos tikslų. Negana to, receptai bus sugeneruoti pagal šaldytuve esančius produktus. Tikimasi, kad tai padės sumažinti maisto švaistymo problemą bei prisidėti prie sveikesnių mitybos įpročių puoselėjimo.

Mugėje buvo pristatyta dar viena inovacija, kurios veikla orientuota ne tik į vartotojų kasdienybės lengvinimą, bet ir ekologinių problemų sprendimą – stotelė „SmartThings Station“, kurioje į vieną ekosistemą susiejami visi išmanieji namų įrenginiai.

Išmanioji stotelė leidžia naudotojams vienu metu valdyti visus įrenginius – įjungti ir išjungti paspaudus mygtuką arba nustatyti rutinas, kad įrenginiai išsijungtų automatiškai, taip taupydami energijos išteklius. Pavyzdžiui, pasirinkus miego režimą, bus automatiškai uždaromos žaliuzės, sumažinama temperatūra, išjungiama šviesa, o išvykus iš namų – išjungiami nenaudojami prietaisai bei aktyvuojama signalizacija.

Skalbimo mašina, kuri mažins vandenynų užterštumą

Vieno skalbimo metu išsiskyrusio mikroplastiko kiekis svyruoja nuo 124 iki 308 mg vienam kilogramui išskalbto drabužio, rodo 2019 m. atliktas tyrimas. Nors mikroplastiko plika akimi nepastebime, su juo susiduriame kasdien net ir savo namuose. Į mūsų organizmą mažos plastiko dalelės gali patekti geriant vandenį ar valgant mums įprastą maistą.

Šiemet technologijų bendrovė „Samsung“, bendradarbiaudama su pasauline lauko drabužių gamybos lydere „Patagonia“, pristatė projektą, kuriuo siekiama kovoti su skalbimo metu į vandenynus, ežerus ir upes patenkančiu mikroplastiku. Įmonės kartu sukūrė naują skalbimo technologiją „Less Microfiber Cycle“, kuri bus diegiama į skalbimo mašinas. Naujovė leis 54 proc. sumažinti mikroplastiko išsiskyrimą skalbimo metu ir jo patekimą į vandenynus.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |