Sekite naujienas

Verslas

M. Jurgilo vadovaujamas kapitalo rinkos infrastruktūros operatorius „Axiology“ Europos Komisijai pateikė siūlymus susijusius su paskirstytųjų duomenų technologija (DLT).

Paskelbta

-

Vilniuje įkurtas kapitalo rinkos infrastruktūros operatorius „Axiology“ Europos Komisijai pateikė siūlymus dėl klausimų ir galimybių, susijusių su paskirstytųjų duomenų technologija (ang. Distributed Ledger Technology, DLT) pagrįstos infrastruktūros ir paslaugų diegimu Europos Sąjungoje.

Reklama

Rekomendacijose pagrindinis dėmesys skiriamas kliūčių inovacijoms šalinimui, kartu užtikrinant pasitikėjimą ir skaidrumą skaitmeninių finansų srityje. „Axiology“ pabrėžė, kad svarbu visoje ES sukurti nuoseklias taisykles, kad naujos technologijos, pavyzdžiui, elektroninių pinigų žetonai (angl. E-money tokens) ir žetonų turtas (angl. tokenised assets), būtų naudingi įmonėms ir vartotojams.

„Suderintas požiūris į DLT yra būtinas ne tik finansų pramonei, bet ir Europos, kaip pasaulinių inovacijų lyderės, pozicijai. Licencijuotų subjektų trūkumas pagal DLT bandomąjį režimą tebėra neatidėliotina problema, nes delsimas išduoti licencijas sukuria netikrumą investuotojams ir trukdo rinkai įsibėgėti“, – teigia Marius Jurgilas, „Axiology“ generalinis direktorius. „Šiuo atveju Europa galėtų pasinaudoti JAV vertybinių popierių ir biržos komisijos (angl. Securities and Exchange Commision, SEC) praktika, kur institucijų kontrolę perėmė FinTech pramonei ir jos plėtrai palankūs asmenys.“

Siekdama paremti šią viziją, „Axiology“ pasiūlė konkrečius veiksmus, vienas pagrindinių – greitesni licencijavimo procesai naujiems žaidėjams. Dabartinis patekimo į rinką tempas kelia didelį susirūpinimą ir slopina naujoves ES kapitalo rinkose. Europos Komisijai įgalinus „Axiology“ siūlomą etapinio įgyvendinimo metodą, būtų ugdomas pasitikėjimas priežiūros institucijomis kontroliuojamomis sąlygomis, taip veiksmingai sumažinant patekimo į rinką kliūtis ir paspartinant įgyvendinimo procesą.

„Axiology“ pateikė ir daugiau siūlymų, kurie gali daryti teigiamą įtaką DLT infrastruktūros ir paslaugų diegimui Europos Sąjungoje. Vienas jų – didesnio aiškumo apie tokių iniciatyvų kaip skaitmeninis euras (angl. „digital euro“) praktinį panaudojimą, kuris padėtų paspartinti priėmimą ir skatinti visuomenės pasitikėjimą.

„Axiology“ taip pat pabrėžė, kaip svarbu suderinti DLT bandomąjį režimą su nacionalinėmis skaitmeninio turto schemomis, tokiomis kaip Liuksemburgo „BlockchainBill IV“ ir Vokietijos „eWpG“. Skatindama bendradarbiavimą ir integruodama šias sistemas, ES gali sukurti darnią reguliavimo aplinką, kuri remtų naujoves ir valdytų riziką. „Axiology“akcentavo, kad suinteresuotųjų šalių grupė turi spręsti bendrus rūpesčius ir plėtoti geriausią praktiką, užtikrindama tvarų sektoriaus augimą.

 

Naujienos

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2024 | Kopijuoti draudžiama |