Sekite naujienas

Verslas

Paskelbtas tarptautinių konferencijų skatinimo programos startas: galima pretenduoti į 30 tūkst. eurų kompensaciją

L

Paskelbta

-

Nuo kovo 1 d. startuoja atsinaujinusi „Go Vilnius“ tarptautinių konferencijų skatinimo programa, kuriai paraiškas kviečiami teikti visi, siekiantys sostinėje organizuoti tarptautines konferencijas ar kitus panašaus pobūdžio renginius. Pareiškėjai gali tikėtis net iki 30 tūkst. eurų konferencijos išlaidas padengiančios kompensacijos. Tinkamos finansuoti konferencijos turi atitikti tam tikrus kriterijus, apimančius tarptautiškumą, konferencijos dydį, trukmę, sezoniškumą ir kt.

Reklama

Tarptautinės konferencijos – didžiulė ekonominė nauda miestui

Programos organizatorių teigimu, tarptautinės konferencijos miestui neša daug tiesioginių ir netiesioginių naudų, tokių kaip Vilniaus žinomumo didinimas, patrauklaus miesto įvaizdžio formavimas, investicijų pritraukimas, išliekamosios vertės vietinei bendruomene kūrimas. Remiantis „Oxford Economics“ sukurta ir Vilniaus miestui pritaikyta renginių ekonominio naudingumo skaičiuokle, tarptautinė konferencija, kurioje dalyvauja 500 dalyvių, įvairiems verslo sektoriams sukuria daugiau nei 350 tūkst. eurų tiesioginių pajamų ir sumoka apie 100 tūkst. eurų mokesčių valstybei bei miestui. Praėjusiais metais konferencijų, kuriose dalyvavo 500 ir daugiau dalyvių, Vilniuje buvo 12.

2023 m. konferencijų skatinimo programa pasinaudojo iš viso 74 tarptautinės konferencijos, joms buvo suteikta finansavimo už 615 tūkst. Eur. – ši suma skirta iš turisto rinkliavos surinktų lėšų. Ekonominė vertė, kurią sugeneravo šios konferencijos – 17 mln. Eur. Vienam konferencijos dalyviui buvo skirta 40 Eur finansavimo, o jo sugeneruota ekonominės vertės siekia apie 1000 Eur.

„Siekiame, kad Vilnius būtų matomas užsienyje ir atpažįstamas kaip patrauklus miestas keliauti, gyventi, dirbti ar investuoti. Žinome, kiek daug pastangų ir resursų reikia skirti planuojant ir organizuojant europinę konferenciją ar pasaulinį kongresą ir koks reikšmingas yra miesto palaikymas, todėl tikime, kad ši programa, sumažinanti finasines konferencijų organizatorių rizikas, padės į Vilnių pritraukti svarbių tarptautinių renginių“, – pažymi „Go Vilnius“ vadovė Dovilė Aleksandravičienė.

Į Tarptautinių konferencijų skatinimo programą galima aplikuoti su konferencijomis, kuriose dalyvaus daugiau nei 50 dalyvių, iš kurių bent pusė bus užsieniečių. Konferencija turi trukti mažiausiai 2 dienas ir vykti mokamose patalpose (viešbučiuose, konferencijų centruose, netradicinėse vietose ir pan.). Visos konferencijos bus vertinamos pagal tam tikrus kriterijus, kurių svarbiausi yra konferencijos dydis, tarptautiškumas, trukmė. Konferencijos, vyksiančios lapkričio – kovo mėnesiais bus vertinamos aukštesniu balu, taip siekiant sumažinti turistinio sezoniškumo problemą. Skiriama kompensacijos suma negalės būti didesnė nei 60 proc. konferencijos biudžeto. Vienai konferencijai bus galima pateikti tik vieną paraišką, kuri turės būti pateikta likus ne mažiau kaip 30 dienų iki konferencijos pradžios.

Europinė praktika ir vertė verslo bei mokslo sektoriaus stiprinimui

carvertical VIN patikra

Į programoje numatytas lėšas pretenduoti gali vieši ir privatūs juridiniai asmenys, organizuojantys konferenciją savo kaštais ir prisiimantys atsakomybę už konferencijos organizavimą. Taip pat konferencijų organizatoriai, veikiantys užsakovo vardu ir galintys pateikti atstovavimą pagrindžiančius įrodymus.

Lietuvos turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė teigia, kad „Go Vilnius“ paruošta Tarptautinių konferencijų skatinimo programa yra didelė paspirtis turizmo verslui, konferencijų ir renginių organizatoriams kviečiant klientus organizuoti konferencijas sostinėje. „Panašaus pobūdžio programas taiko ir kiti miestai, tad Vilniui ši programa yra būtina, norint neiškristi iš Europos konferencinio turizmo žemėlapio”, – sako ekspertė.

Tarptautines mokslines konferencijas organizuojantis Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkas bei Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos narys dr. Linas Petkevičius teigia, kad be konferencijų generuojamos ekonominės naudos, labai svarbu ir konferencijų dalyviai, kurie gali tapti Vilniui taip reikalingais aukštos kompetencijos talentais.

„Į mūsų konferencijas atvyksta neeiliniai svečiai, kurie supažindina su įvairiomis mokslo naujovėmis, o tai netiesiogiai prisideda prie visos informatikos krypties tobulėjimo. Dažnas konferencijos svečias – būsimas Europos ar pasaulio talentas, doktorantas, jaunasis mokslininkas. Nemažai iš jų po 10–20 m. vadovaus savo mokslo grupėms arba dirbs didžiuosiuose mokslo centruose ir prisimins Vilnių kaip vietą, kuri paliko puikius įspūdžius. Taip Vilniui atsiranda galimybės tapti vis labiau vertinama vieta mokslui ir mokslininkams“, – pažymi dr. Linas Petkevičius. Mokslininko dėka Vilnius laimėjo teisę suorganizuoti vieną svarbiausių Europoje informatikos srities konferenciją „35th European Conference on Machine Learning and Principles and Practice of Knowledge Discovery in Databases”. Tikimasi, kad į konferenciją jau šį rudenį suvažiuos apie 1300 informatikos ir matematikos ekspertų, dirbančių su dirbtinio intelekto technologijomis visame pasaulyje. Skaičiuojama, kad konferencija sugeneruos Vilniui apie 1,6 mln. Eur ekonominės naudos.

Naujienos

Ekspertai

Ekspertai3 d. prieš

Ekspertai pataria: renkantis būstą įvertinkite ir miesto plėtros planus

Svarstant apie naujo būsto įsigijimą, gyventojai dažnai daug dėmesio skiria būsto plotui, kainai ar vaizdui pro langą, tačiau pamiršta vieną...

Ekspertai5 d. prieš

Norintiems slysti „drifto“ trasose P. Petrauskas papasakojo apie lenktynininko kelią: „išėjimą į barą skaičiuodavau padangomis“

Automobilių sporto mėgėjams ir lenktynininkams atėjęs pavasaris žymi naujo sezono pradžią. Norinčių varžytis populiarumo viršūnėje Lietuvoje karaliaujančiame „drifte“ netrūksta, tačiau,...

Ekspertai5 d. prieš

Apklausa: lietuviai labiausiai nerimauja dėl geopolitinės įtampos, latviai ir estai – dėl maisto kainų

„Citadele“ banko inicijuota Baltijos šalių gyventojų apklausa atskleidžia, kad Lietuvoje gyventojai labiausiai nerimauja dėl geopolitinės įtampos (56 proc.) ir augančių...

Ekspertai6 d. prieš

Ekspertas apie sukčių įžūlumą: „Mobiliojo ryšio operatorius to jūsų niekada neprašys“

Telefoniniai sukčiai, prisidengdami institucijomis ar paslaugų tiekėjais, ir toliau vilioja pinigus iš gyventojų. Ekspertas atskleidžia, koks pagrindinis signalas, kad skambina...

Ekspertai1 savaitė prieš

Sukčiai internete kėsinasi ir į vaikus: ekspertas papasakojo, kaip apsisaugoti

Daugelis esame pratę saugoti savo pinigus nuo sukčių internete, tačiau ne kiekvienas susimąstome, kad apsaugos nuo apgavikų reikia ir mūsų...

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |