Sekite naujienas

Verslas

Sėkmės istorija: Kaip programėlė „Joiner App“ išaugo iki 30 000 pirmųjų naudotojų bene be reklamos biudžeto?

L

Paskelbta

-

Kaip „Joiner App“ išaugo nuo 1 iki 30 000 naudotojų beveik be jokio marketingo biudžeto? Programėlės paleidimo sėkmę lėmė strateginis nuomonės formuotojų, viešųjų ryšių ir virusinio turinio soc. tinkluose kūrimas.

Reklama

Komandų pastangų dėka startuolis „Joiner App“ pasiekė reikšmingų rezultatų. Vos per kelis mėnesius programėlės naudotojų skaičius išaugo nuo 1 000 balandžio mėnesį iki 30 000 šiandien, lapkritį. Ir tai – beveik be jokio viešųjų ryšių ir rinkodaros biudžeto.

Toks sprogstamas augimas patvirtina, kad gerai parinkta marketingo ir viešųjų ryšių strategija gali pakeisti brangias rinkodaros kampanijas.

„Pradėjome nuo visai nedidelės vartotojų bazės: balandį ji sudarė pirmuosius sekėjus, tik apie 1 000 žmonių. Dabar turime 30 000 naudotojų, ir tai mums pavyko pasiekti pasikliaujant organiniu augimu ir virusiniu turiniu. Tai įrodo, kad pasiūlius tinkamą produktą ir pasiekus tikslinę auditoriją patikimais kanalais, galima tikėtis įspūdingų rezultatų be didžiulių biudžetų“, – sako Jūratė Plungytė, viena iš „Joiner App“ įkūrėjų, buvusi „Uber“ CMO Lietuvoje.

Ji pridūrė, kas sėkmingas startuolis – tas, kuris moka spręsti užduotis pasitelkus ne tik investuotojų pinigus, bet dar ir sumanumą bei tinkamas taktikas.

Pasitikėjimas ir organinis augimas

Vienas iš svarbiausių augimo veiksnių buvo darbas su vadinamaisiais mikro influenceriais (smulkiais nuomonių formuotojais) – rezultatai pranoko lūkesčius. Daugiausia dėmesio buvo skiriama turintiems iki 20 000 sekėjų auditoriją, nes jų ryšis su sekėjais yra nuoširdesnis, o auditorija – lojalesnė.

carvertical VIN patikra

„Mikro influenceriai pasirodė esantys daug efektyvesni konversijų požiūriu nei dideli blogeriai, turintys šimtus tūkstančių sekėjų. Informacija iš smulkesnių blogų yra priimama kaip draugiški patarimai, o ne integracijas“, – komentuoja Jūratė.

Toks požiūris ir aktyvus įvairių tipų influencerių testavimas leido komandai rasti tinkamiausią auditoriją, pasirengusią ne tik sužinoti apie programėlę, bet ir aktyviai ja naudotis.

Turinys ir jo virusinis poveikis

Dar vienas augimo veiksnys buvo emocijas keliantis turinys.

„Visada stengiamės kurti turinį, kuris atlieptų žmonių emocijas – džiaugsmą, įkvėpimą ar kovą su vienatve. Tikros istorijos ir žmogiškos patirtys turi atgarsį – žmonės tame mato save“, – pabrėžia pašnekovė.


Vienas iš sėkmingiausių atvejų buvo vaizdo įrašas Instagram socialinėje medijoje, kuris surinko 2 mln. peržiūrų.

Vaizdo įraše buvo papasakota tikra istorija apie tai, kaip naudodamiesi programėle „Joiner“ žmonės randa bendraminčių ir nebesijaučia vieniši. Vaizdo įrašas pritraukė šimtus naujų naudotojų be investicijų reklamai.

Virusinis PR: protestas prieš vienatvę

Vienas ryškiausių sėkmingo virusinio PR pavyzdžių buvo „Joiner App“ organizuota akcija prieš vienatvę Vilniuje.


Žmonės su plakatais, kviečiančiais surasti bendraminčių bendrai veiklai miesto centro gatvėse, sukėlė susidomėjimo bangą.

Akcija sulaukė kelių naujienų portalų, televizijos kanalo LNK ir nuomonės formuotojų dėmesio, kurie nemokamai parėmė iniciatyvą skleisdami jos žinią socialiniuose tinkluose. Ta sustiprino programėlės, kaip socialinių problemų sprendimo platformos, įvaizdį.

„Komandai pavyko pasiekti didžiulį pasiekiamumą neinvestuojant į reklamą dėl kūrybiško požiūrio ir socialinio kampanijos aktualumo. Emocinė žinutė „kova su vienatve“ sulaukė atgarsio žiniasklaidoje ir tinklaraštininkų tarpe, todėl nereikėjo leisti pinigų reklamai“, – sako bendraįkūrėja.

Milijonai peržiūrų „Reels“ ir „TikTok”


Trumpi vaizdo įrašų formatai, tokie kaip „TikTok“ ir „Instagram Reels“, išlieka vienu pagrindinių strategijos elementų. Vaizdo įrašai, kuriuose rodomi žmonės, miesto centro gatvėse laikantys užrašus „Ieškau kompanijos“, tapo virusiniais.

Šie vaizdo įrašai surinko milijonus peržiūrų ir jais aktyviai dalijosi naudotojai, skatindami susidomėjimą programėle ir jos misija.

„Norime įkvėpti startuolius mąstyti nestandartiškai ir nepasiklauti tik reklamos biudžetais. Net ir be jų galima pasiekti įspūdingą augimą, jei pasitelkiame strategiją, tinkamą taktiką ir kūrybiškumą, ir žinoma, produktas pats savaime yra reikalingas žmonėms. Tuomet tikrai nereikia šimtatūkstantinių reklamos biudžetų norimam rezultatui pasiekti“, – apibendrina Jūratė Plungytė.

Naujienos

Verslas1 d. prieš

Ne tik Stambulas ir Ankara: patraukliausi Turkijos miestai verslo investicijoms

Turkija tampa vis labiau patrauklia investicijų kryptimi Europos Sąjungos verslams, ne išimtis, ir Lietuvai. Šalies geografinė padėtis, auganti ekonomika ir...

Verslas2 d. prieš

„Swedbank“ iki 66,3 mln. eurų padidino finansavimą „Cyber City“ biurų kompleksui

„Swedbank“ bendrovei „Sparta“ suteikė papildomą 11,6 mln. eurų finansavimą Vilniaus Naujamiesčio rajone vystomo informacinių technologijų bendruomenės miestelio „Cyber City“ statyboms...

Dirbtinis intelektas2 d. prieš

„Payhawk“ pristato „AI Office of the CFO“ – dirbtinio intelekto sprendimus vidutinių ir didelių įmonių finansų operacijoms

„Payhawk“, pirmaujanti išlaidų valdymo platforma, pristato „AI Office of the CFO“ – specializuotų dirbtinio intelekto (DI) agentų rinkinį, skirtą išspręsti...

Nekilnojamasis turtas2 d. prieš

„Citus“ planuoja projektą Naujamiestyje – iki kitų metų vidurio pirkėjams pasiūlys 250 būstų

Atsinaujinančioje ir aktyviai plėtojamoje lokacijoje Naujamiestyje, tarp Panerių ir Naugarduko gatvių, adresu Panerių g. 49 kitais metais kūrybiškų NT projektų...

Renginiai2 d. prieš

Didžiausia Baltijos šalyse „fintech“ konferencija: Vilniuje susitinka finansinių technologijų lyderiai iš 30 pasaulio šalių

Balandžio 3 d. Vilniaus rotušėje renkasi „fintech“ lyderiai iš viso pasaulio. Vyksta finansinių technologijų sektoriaus konferencija „Baltic Fintech Days“. Daugiau...

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |