Sekite naujienas

Ekspertai

Pateikė 10 rekomendacijų, kaip pasirinkti tinkamą elektromobilio įkroviklį

Paskelbta

-

VĮ „Regitra“ duomenimis, 2024 m. gegužės 1 d. Lietuvoje iš viso buvo užregistruoti 22134 M1 ir N1 klasės elektromobiliai. Planuojama, jog iki 2030 m. skaičius turėtų išaugti iki 240 tūkst. Augant elektra varomų automobilių skaičiui, didėja ir jų įkrovimo galimybių poreikis. Nors 2024 m. kovo mėn. viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų registravimo sistemos duomenimis Lietuvoje buvo registruoti 46 įkrovimo operatoriai ir veikė 1440 viešųjų ir pusiau viešųjų įkrovimo prieigų, tendencijos rodo, kad auga susidomėjimas įkrovimo namuose galimybėmis. Elektromobilių įkrovimo startuolio VOOL ekspertai dalijas rekomendacijomis, kurios padės renkantis įkrovimo įrangą.

Įrengimo vieta

Norėdami įsirengti elektromobilio įkrovimo stotelę namuose, atsižvelkite į tai, kad jai reikės elektros bei interneto prieigos (Wi-Fi kabelinio interneto ar 4G ryšio prieigos taško). Įkroviklį galima montuoti tiek ant namo sienos, tiek ant papildomo stovo. Taip pat pagalvokite, kur turėtų būti automobilio įkrovimo lizdas, ir kaip reikėtų parkuoti automobilį, kad įkroviklio laidas jį pasiektų. Ilgesnis laidas užtikrins, kad savo transporto priemonę galėsite parkuoti bet kuria kryptimi.

Elektros įvado galingumas

Populiariausias pasirinkimas namamas – tai 11 arba 22 kW galios įkrovimo stotelės. Pirmajai reikalinga 16 A srovė, norint sklandžiai įkrauti elektromobilį, o 22 kW stotelėi reikalingas trifazis įvadas ir 32 A srovė. Dažniausiai privačių namų įvadas yra tinkamas tokioms namų stotelėms. Žinoma, automobilį galite įkrauti ir naudodami vienfazį arba mažesnio galingumo įvadą, tačiau krovimas užtruks ilgiau ir priešingai – kuo daugiau amperų, tuo greičiau įkrausite elektromobilį.

Kintamosios ir nuolatinės srovės įkrovikliai

Nuolatinės srovės (DC) įkrovikliai yra gerokai galingesni, didesni ir brangesni už kintamosios srovės (AC) įkroviklius, todėl jie dažniausiai naudojami viešose įkrovimo vietose, kur yra daug naudotojų ir svarbus greitas įkrovimas. Namams skirti kintamos srovės įkrovikliai, nes jie pakankamai greitai įkrauna automobilį ir yra draugiškesni piniginei.Visiškai ištuštėjusio akumuliatoriaus įkrovimas namuose vidutiniškai trunka 4-6 valandas.

Maitinimas

Namų įkroviklių galia svyruoja nuo 3,6 iki 22 kW. Dauguma dabartinių automobilių gali priimti iki 11 kW kintamosios srovės, tačiau, norint sužinoti, kiek fazių ir kokios galios reikia automobiliui įkrauti, patartina susipažinti su automobilio techninėmis specifikacijomis. 22 kW įkrovikliai yra ilgalaikis pasirinkimas, nes tendencijos rodo, kad naujesnių automobilių įkrovimo pajėgumai yra didesni, o 22 kW įkroviklį galima naudoti ir automobiliui, kuris priima tik 11 kW. Reikėtų pažymėti, kad 11 kW įkrovikliui reikia 16 amperų, o 22 kW įkrovikliui – 32 amperų.

Kabelio ir kištuko tipas

Žinodami savo automobilio specifikacijas, nesunkiai suprasite, kokio tipo kabelis ir jungtis bus tinkamiausi. Šiuo metu dauguma elektromobilių turi CCS2 tipo jungtį, kuri suderinama ir su įprastu „Type2“ tipo kištuku, skirtu namų įkrovikliams, ir su greituoju CCS įkrovikliu. Hibridiniai automobiliai paprastai turi „Type2“ tipo jungtį, kuri gerai veikia su namų įkrovikliais, bet ne su viešuoju CCS įkrovikliu.

Žinoma, galite nusipirkti įkroviklį be kabelio ir prijungti jį atskirai. Viena vertus, įkroviklis tik su lizdu suteikia lankstumo – juo galima įkrauti automobilius ir su „Type1“ ir su „Type2“ tipo jungtimis, tačiau kiekvieną kartą, kai norėsite įkrauti automobilį, turėsite patys prijungti kabelį.

Tuo tarpu įkroviklis su integruotu kabeliu visada paruoštas naudoti, be to, nereikia galvoti, kur padėti kabelį – po įkrovimo jis lieka įkroviklyje iki kito karto. Kai kuriuose įkrovikliuose taip pat galima pakeisti laidą su pridėtu kabeliu (iš „Type2“ į „Type1“), tačiau tam prireiks šiek tiek pastangų.

Dizainas

Renkantis dizainą reikėtų prisiminti, jog įkroviklį matysite kasdien, todėl jo išvaizdai verta skirti tiek pat dėmesio, kiek ir renkantis baldus. Neapsiriksite, jei pasirinkite įkroviklį, kuris puikiai derės prie bendros namo aplinkos.

Dinaminis galios valdymas

Ar žinojote, jog 11 kW galios elektromobilio įkrovimas prilygsta dešimties indaplovių darbui vienu metu? Tai didelė apkrova, kuriai dauguma namų nėra pasirengę be dinaminio galios valdymo. Dinaminis apkrovos valdymo įtaisas įrengiamas elektros skydelyje, kur jis matuoja, kiek energijos naudoja namas, ir nurodo įkrovikliui, kiek srovės galima įkrauti. Kai kurie valdymo blokai taip pat nuskaito, kuri iš trijų fazių yra labiausiai apkrauta, ir perjungia vartojimą į mažiausiai apkrautą – tai automatinis fazių keitimas. Taip išvengiama saugiklių perdegimo, o automobilis gali būti įkraunamas taip greitai, kaip leidžia tinklo jungtis.

Išmanusis įkrovimas

Dažniausiai išmanusis įkrovimas reiškia prisitaikymą prie elektros energijos rinkos kainos, tačiau ne tik tai. Išmanusis įkrovimas yra prijungtas prie interneto ir padeda kontroliuoti, kiek ir kada įkraunamas jūsų automobilis. Kartu su apkrovos valdymo įrenginiu išmanusis įkrovimas stebi namų ūkio energijos suvartojimą ir nukreipia turimą energiją įkrovimui.

Be to, išmanusis įkroviklis ir apkrovos valdymo įrenginys leidžia automobilį įkrauti nemokamai, jei namuose yra saulės baterijos ir tuo metu gaminama saulės energija. Išmanusis įkrovimas suteikia daugiau galimybių nei įprastas įkrovimas iš kištukinio lizdo ir ilgainiui atsiperka tiek finansine, tiek patogumo prasme.

Įrengimas

Norint, kad visas įkrovimo stotelės įrengimo procesas vyktų sklandžiai, rekomenduojama kreiptis į atestuotą elektriką. Specialistas apžiūrės namų elektros tinklą ir įvertins, ar šis pajegus įkrauti elektromobilį. Be to, profesionalas pasirūpins ir kabelių tiesimu, saugiu stotelės įrengimu ir jos konfigūravimu, galės suteikti reikalingus dokumentus norint pasinaudoti valstybės parama įkrovimo prieigoms.

Įkrovimo namuose kaina

Namuose įkrautu elektromobiliu 100 kilometrų galima nuvažiuoti vidutiniškai už 2-3 eurus. Žinoma, kainai įtakos turi daug veiksnių, pavyzdžiui, automobilio modelis, elektros energijos kaina, metų laikas, važiavimo greitis ir kt.

 

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |