Sekite naujienas

Verslas

CPO LT atskleidžia: šių metų tikslas – viešųjų pirkimų technologinis proveržis ir lyderystė pasaulyje

Paskelbta

-

Didžiausia Lietuvoje centrinė perkančioji organizacija CPO LT pernai pasiekė įspūdingų veiklos rezultatų taip prisidėdama prie dar efektyvesnio valstybės finansinių išteklių panaudojimo bei verslo skatinimo įsilieti į viešuosius pirkimus. Siekdama ir toliau užtikrinti aukštą viešųjų pirkimų skaidrumo lygį bei gerinti pirkimų vykdymą, CPO LT šiemet planuoja paleisti naują centralizuotų viešųjų pirkimų elektroninį katalogą, diegti dirbtiniu intelektu grįstus sprendimus bei susitelkti į patirties eksportą.

Reklama

„Viešiesiems pirkimams Lietuva kasmet skiria apie 9 mlrd. eurų, tad itin svarbu užtikrinti šių pirkimų kokybę ir skatinti technologinę pažangą. Todėl vienas iš mūsų darbų prioritetų, numatytų ekonomikos transformacijos plane „START“, – viešiesiems pirkimams skirtas lėšas investuoti socialiai atsakingai ir skatinant inovacijas. Siekdami šių tikslų, sudarysime galimybes CPO LT ir toliau būti lydere gerinant sąlygas verslui, skatinant regioninio verslo įsitraukimą į viešuosius pirkimus ir aukštą skaidrumo bei skaitmenizacijos lygį, kad valstybės pinigai būtų išleidžiami tikslingai“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Agila Barzdienė.

Pernai per CPO LT įvykdyta pirkimų už daugiau nei 1.249 mlrd. Eur – tokia yra vertė visų prekių, paslaugų ir darbų, kuriuos įsigijo perkančiosios organizacijos ar perkantieji subjektai per CPO LT elektronines sistemas arba pavesdamos pirkimus atlikti CPO LT. Palyginti, 2023 m. per CPO LT įvykdytų pirkimų vertė siekė 1.194 mlrd. Eur – t. y., net 15 proc. nuo visų šalyje vykdomų pirkimų.

„Centralizuotai vykdomų pirkimų rodiklis kasmet auga: perkančiosios organizacijos atranda jų vykdymo paprastumo ir efektyvumo naudas, o verslas – skaidrią, vienodas ir aiškias dalyvavimo pirkimuose sąlygas užtikrinančią ekosistemą. Praėjusius metus vertiname kaip itin sėkmingus įgyvendinant dalies sveikatos srities įstaigų viešųjų pirkimų centralizavimą, kai CPO LT pirkimuose pasiūlytos kainos buvo ženkliai mažesnės nei šioms įstaigoms vykdant analogiškus pirkimus savarankiškai. Taip pat reikšmingai mažėjo vieno tiekėjo rodiklis (nuo 13 proc. 2023 m. iki 11,8 proc. 2024), kas reiškia, jog didėjo verslo suinteresuotumas ir pasitikėjimas viešuoju sektoriumi, o kartu ir konkurencija“, – didžiausias 2024-ųjų metų viešųjų pirkimų centralizavimo naudas akcentuoja Neringa Andrijauskienė, CPO LT direktorė.

Pasak jos, kad viešųjų pirkimų centralizavimas ir toliau užtikrintų efektyvumą ir skaidrumą, CPO LT, kaip svarbiausius darbus, šiemet planuoja paleisti naują centralizuotų viešųjų pirkimų elektroninį katalogą – patogesnį ir draugiškesnį vartotojui, dar labiau priartinantį klientų lūkesčius atlikti viešuosius pirkimus elektroninės parduotuvės principu. Taip pat įstaiga siekia diegti inovacijas viešųjų pirkimų srityje – proveržio tikimasi pasitelkus dirbtinį intelektą analizuojant kainas, kas padės perkančiosioms organizacijoms susiplanuoti realius pirkimų biudžetus.

Lietuvos bei CPO LT patirtis skaitmenizuojant viešuosius pirkimus pastebima ir tarptautinėje arenoje, todėl šiemet didelis dėmesys bus skiriamas projektui su narystės Europos Sąjungoje siekiančia Moldovos Respublika, kuri perims CPO LT viešųjų pirkimų skaitmenizavimo patirtį. Bus tęsiamas bendradarbiavimas su Europos centrinių perkančiųjų organizacijų tinklu bei plėtojamas pernai suburtas Lietuvos centrinių perkančiųjų organizacijų tinklas.

CPO LT įkurta 2013 m. siekiant centralizuoti viešuosius pirkimus suvienodinant dalyvavimo juose sąlygas verslui, užtikrinant viešųjų pirkimų skaidrumą ir efektyvumą.

Naujienos

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |