Sekite naujienas

Verslas

„Lidl Lietuva“ – oficialiai aplinkai draugiškiausia įmonė 2024 m. verslo apdovanojimuose!

Paskelbta

-

Kasmetiniuose „Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose 2024“ didelių įmonių kategorijoje aplinkai draugiškiausia įmone pripažinta „Lidl Lietuva“. Komisijos sprendimu, prekybos tinklas šį įvertinimą pelnė už nuoseklią tvarumo strategiją, atsakingą žaliavų naudojimą ir klimato kaitos mažinimo sprendimus.

Reklama

Įmonių socialinės atsakomybės „Oskarais“ vadinamų apdovanojimų tikslas – skatinti verslą veikti tvariau, įvertinant jų pastangas aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir gerosios verslo praktikos srityse. Pasak „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovo Antano Bubnelio, prekybos tinklas sistemingai siekia ilgalaikių pokyčių.

„Aplinkai draugiška veikla – ne vienkartinė iniciatyva. Mūsų požiūriu, tai yra žmones ir aplinką veikiančių įmonės veiksmų analizė, mažinamas neigiamas poveikis ir kuriami pozityvūs pokyčiai, prioritetą teikiant tiems klausimams, į kuriuos atsakymo reikia šiandien ir rytoj, bei toms sritims, kuriose įmonės poveikis yra didžiausias. Nuo atsakingo žaliavų tiekimo iki inovatyvių sprendimų žiedinei ekonomikai – ruošiame įmonę ateičiai, kuri yra draugiška aplinkai ir kurios centre yra žmogus bei tvaresnis vartojimas“, – sako A. Bubnelis.

„Lidl“ vizija – tvariausias asortimentas už geriausią kainą. Šį požiūrį geriausiai atspindi trys prioritetinės kryptys: „Gerai planetai“, „Gerai žmonėms“ ir „Gerai tau“, papildo A. Bubnelis.

Tvarumas – nuo žaliavų iki žiedinės ekonomikos

Žaliavos – prekybos tinklo asortimento pamatas, todėl jų įsigijimas socialiai atsakingu ir aplinkai nekenksmingu būdu yra būtina atsakingos produktų gamybos sąlyga. „Lidl Lietuva“ siekia, kad visos strategijoje numatytos kritinės žaliavos – medvilnė, celiuliozė ir popierius, mediena, palmių ir palmių branduolių aliejus, kava, kakava, arbata, vaisiai ir daržovės, žuvis ir jos gėrybės – būtų įsigyjamos iš sertifikuotų ir tvaresnių šaltinių. Šį tikslą įmonė planuoja pasiekti iki 2025 finansinių metų pabaigos.

Tvarų požiūrį „Lidl Lietuva“ diegia ir plastiko mažinimo srityje. Jau keletą metų prekybos tinklas įgyvendina „REset Plastic“ strategiją, kuri apima plastiko mažinimą, projektavimą, perdirbimą, šalinimą iš aplinkos bei inovacijas ir švietimą. Trys pagrindiniai strategijos tikslai – iki 2025 finansinių metų pabaigos bent 30 proc. sumažinti plastiko kiekį pakuotėse, pasiekti, kad bent ketvirtadalis pakuotėse naudojamo plastiko būtų perdirbtas ten, kur technologiškai įmanoma.

„Nuosekliai siekiame mažinti plastiko naudojimą ir prisidėti prie žiedinės ekonomikos vystymo. Kiekvienas sprendimas – ar tai būtų perdirbama pakuotė, ar alternatyvūs medžiagų pasirinkimai – padeda mažinti poveikį gamtai ir formuoti tvaresnius vartotojų įpročius“, – teigia A. Bubnelis.

Klimato kaitos sustabdymo sprendimai

„Lidl Lietuva“ taip pat nuosekliai didina atsinaujinančios energijos dalį. Šiuo metu prekybos tinklas naudoja tik iš atsinaujinančių šaltinių gaunamą elektros energiją ir jau įrengė 51 saulės elektrinę ant parduotuvių ir logistikos centrų stogų, kurių bendras plotas prilygsta daugiau nei 121 krepšinio aikštelei.

Įmonė taip pat užsibrėžė tikslą iki 2050 metų tapti neutralia klimatui. Tai reiškia, kad iki to laiko „Lidl Lietuva“ sieks visiškai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą ir kompensuoti neišvengiamą išmetamųjų teršalų kiekį.

Partnerystės biologinei įvairovei išsaugoti

Siekdama prisidėti prie biologinės įvairovės tausojimo, „Lidl Lietuva“ nuo 2021 m. bendradarbiauja su Lietuvos jūrų muziejumi ir remia Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos veiklą. Prekybos tinklas Bukiškyje taip pat įrengė vabzdžių namelį – saugią buveinę bitėms, boružėms ir drugiams, skatinančią natūralią ekosistemą.

„Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai“ rengiami jau 17-us metus. Šia iniciatyva siekiama skatinti įmones veikti atsakingiau ir didinti visuomenės supratimą apie socialinės atsakomybės naudą verslui, valstybei ir žmonėms.

Naujienos

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |