Sekite naujienas

Nekilnojamas turtas

Nekilnojamas turtas Ispanijoje, kaip nusipirkti 2024 metais?

Paskelbta

-

Nuo 2015 m. nekilnojamojo turto kainos nuolat auga, tačiau dar nepasiekė 2008 m. prieškrizinio lygio. Todėl nekilnojamojo turto pirkimas Ispanijoje dabar bus pelninga investicija. Svarbiausia tinkamai įforminti sandorį: surinkti dokumentus, sumokėti mokesčius ir įregistruoti įsigytą objektą.

Ką reikia žinoti prieš perkant:

  • užsieniečiai gali pirkti bet kokį nekilnojamąjį turtą be jokių apribojimų;
  • pirkimo procesas trunka apie tris mėnesius;
  • papildomos registravimo išlaidos: 12-15 % objekto vertės be hipotekos, 14-19 % – su hipoteka;
  • sandoriui įforminti geriau samdyti advokatą – jis patikrins nekilnojamąjį turtą ir padės išvengti problemų. Pavyzdžiui, padės nepirkti nelegaliai pastatyto objekto, kuris laikui bėgant gali būti nugriautas;
  • pirkdamas vieną ar daugiau objektų, kurių bendra vertė yra 500 tūkst. eurų ar daugiau, pirkėjas gauna auksinę vizą ir leidimą gyventi šalyje.

1. Atidaryti banko sąskaitą

Norint apmokėti už sandorį ir visas susijusias išlaidas, reikia turėti Ispanijos banko sąskaitą.

Bankas gali paprašyti įrodyti gyvenamosios vietos adresą gimtojoje šalyje, pateikti gimtosios šalies banko sąskaitos išrašą arba darbo sutartį.

Jei grynaisiais pinigais įnešate daugiau kaip 10 000 EUR, turite pateikti deklaraciją. Deklaracija pateikiama muitinėje, kai įvažiuojate į Ispaniją. Deklaracija patvirtina lėšų kilmės teisėtumą.

2. Gauti identifikavimo numerį (NIE)

NIE yra mokesčių mokėtojo numeris, reikalingas bet kokiai finansinei ir teisinei veiklai. Be NIE negalite įsigyti būsto.

3. Pasirinkite nuosavybę

Svarbu atkreipti dėmesį į vietą, amžių, medžiagas, apdailos kokybę ir infrastruktūros kokybę. Objektų katalogas padės orientuotis pagal kainą, tinkamą vietą ir būsto tipą.

4. Sudaryti preliminarią sutartį su pardavėju

Išsirinkęs nekilnojamąjį turtą, pirkėjas susisiekia su pardavėju ir aptaria sandorio sąlygas. Jei abi šalis sąlygos tenkina, jos sudaro preliminariąją sutartį ir sumoka užstatą. Reikalavimų dėl užstato dydžio nėra, tačiau paprastai jis sudaro 10 proc. turto vertės.

Jei pirkėjas po preliminariosios sutarties pasirašymo persigalvoja, pardavėjas užstato negrąžina. Jei pardavėjas panaikina sandorį, jis grąžina dvigubai didesnį užstatą.

Pirkėjas turi du mėnesius užbaigti sandorį ir sumokėti likusią sumą.

5. Jei reikia, paimkite hipotekos paskolą

Hipoteka išduodama iki 30 metų su 2,5 proc. metine palūkanų norma arba didesne. Norėdamas gauti paskolą, bankas paprašys pateikti pasą, NIE, preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį, mokesčių deklaraciją, banko sąskaitos išrašą.

6. Pasirašykite galutinį susitarimą

Pirkėjas ir pardavėjas pasirašo pirkimo-pardavimo sutartį dalyvaujant notarui. Jis taip pat patvirtina ir išduoda kopijas.

Pirkėjas perveda likusią sumą į pardavėjo sąskaitą ir per tris mėnesius nuo sandorio sudarymo gauna pirkimo-pardavimo sutarties originalą.

7. Įregistruokite turtą nekilnojamojo turto registre.

Registracija trunka maždaug tris mėnesius, po to pirkėjas gauna registro išrašą.

Kiek kainuoja užsiregistruoti

  • PVM perkant naują nekilnojamąjį turtą – 10 % gyvenamosios paskirties nekilnojamajam turtui, 21 % komercinės paskirties nekilnojamajam turtui;
  • žyminis mokestis – 1 % objekto vertės;
  • notaro paslaugos ir komisiniai už nekilnojamojo turto įregistravimą nekilnojamojo turto kadastre – 0,2-2 % objekto kainos: kuo brangesnis turtas, tuo palankesnis tarifas;
  • nekilnojamojo turto agentų komisiniai – 3-5 %;
  • nekilnojamojo turto perleidimo mokestis įsigyjant antrinį būstą – 6-11 %, priklausomai nuo regiono.

Nekilnojamojo turto agento darbą apmoka pardavėjas.

Kas svarbu nekilnojamojo turto Ispanijoje pirkėjui

  • Atidarykite sąskaitą Ispanijos banke, kad galėtumėte pervesti pinigus pardavėjui, sumokėti mokesčius ir notaro paslaugas.
  • Gauti NIE.
  • Pasirinkite objektą. Tai galima padaryti įvairiose Ispanijos skelbimų tinklapiuose.
  • Pasirašykite preliminarią sutartį su pardavėju ir sumokėkite užstatą.
  • Jei reikia, kreipkitės dėl hipotekos. Tam bankui reikia pateikti asmens dokumentus ir preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį.
  • Pasirašykite pagrindinę pirkimo-pardavimo sutartį ir sumokėkite visą sumą.
  • Įregistruokite turtą nekilnojamojo turto registre.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |