Sekite naujienas

Tai įdomu

Kaip išsirinkti džiovyklę?

R

Paskelbta

-

Visos drabužių džiovyklės veikia pučiant šildomą orą per jūsų drabužius, kad pašalintų drėgmę, tačiau yra keletas skirtingų tipų džiovintuvų, kuriuose naudojamos skirtingos technologijos, funkcijos ir sudėtingumo lygis.

Reklama

Kaip nuspręsti, kuri drabužių džiovykla jums tinka

Turite apsvarstyti:

  • kaip dažnai naudosite drabužių džiovyklę,
  • kokio tipo daiktams jį naudosite,
  • laisva erdvė ir ventiliacija jūsų skalbykloje (ar vietoje, kurioje stovės džiovyklė),
  • poveikįs jūsų energijos sąnaudoms,
  • kiek ekologiškos džiovyklės jums reikia.

Drabužių džiovyklių tipai

  1. Ventiliuojamos drabužių džiovyklės
  2. Kondensacinės drabužių džiovyklės
  3. Šilumos siurblio kondensacinės drabužių džiovyklės
  4. Dujinės drabužių džiovyklės

Kokio dydžio džiovyklės jums reikia?

Ar kiekvieną kartą į džiovyklę įdėsite 8 kg skalbinių? Ar tik poraą drabužių?

Dauguma žmonių išima iš skalbimo mašinos drabužiud ir deda tiesiai į džiovyklę, todėl patartina suderinti džiovyklės talpą su skalbimo mašinos.

Tačiau pastebėjome, kad dauguma žmonių vienu metu išskalbia tik apie 3,5 kg skalbinių, nepaisant jų skalbimo mašinos dydžio.

Rekomenduojame griebti skalbinių krepšį, pilną sausų skalbinių ir užlipti ant svarstyklių, kad pamatytumėte, kiek iš tikrųjų kiekvieną kartą išskalbate, kad pamatytumėte, kokios talpos jums iš tikrųjų reikia skalbinių džiovyklės.

Jei norite tik mažos džiovyklės, galite apsiriboti ventiliacine džiovykle – efektyvesnės džiovyklos su šilumos siurbliu paprastai yra 7 kg ar didesnės.

carvertical VIN patikra

Ar džiovyklės svoris nurodytas sausiems drabužiams ar šlapiems?

Svoris nurodytas sausiems drabužiams. Taigi, tarkime, kad turite 8 kg skalbimo mašiną ir pripildykite ją 8 kg sausų drabužių. Kai po skalbimo ciklo išimate šlapius drabužius, 8 kg talpos džiovykla gali išdžiovinti tą apkrovą – nors dabar drabužiai sunkesni ir jie šlapi.

Savybės, kurių reikia ieškoti drabužių džiovyklėje

Vėdinimas / ortakis

Norėdami išvengti varvėjimo nuo sienų ir pelėsio namuose, turite užtikrinti, kad drėgnas karštas oras iš džiovyklės būtų veiksmingai pašalintas iš jūsų skalbinių.

Pastačius džiovyklę šalia atviro lango arba naudojant išmetimo ventiliatorių, tai gali padėti, tačiau jei tai neįmanoma, gali prireikti ventiliacijos komplekto. Kai kurios džiovyklės yra su jomis, kitoms tai yra papildomas priedas.

Tačiau ne visi ventiliacijos rinkiniai tinka visoms situacijoms. Aptarkite diegimą su pardavimo personalu, kad įsitikintumėte, jog gausite tai, ko jums reikia.

Atminkite, kad kai kurios džiovyklės turi tik išmetimo angą priekyje ir negali būti pritaikomos su ortakiais. Taigi, jei jūsų skalbiniai blogai vėdinasi, prieš pirkdami patikrinkite, ar modelis yra suderinamas su ventiliacijos komplektu.

Filtrai

Pūkelių filtrą reikia reguliariai valyti, kad džiovyklė veiktų efektyviai ir sumažintų gaisro pavojų, todėl naudinga, jei filtras yra priekyje ir lengvai pasiekiamas.

Atvirkštinis sukimasis

Būgnas reguliariai keičia sukimosi kryptį, kad džiūtų tolygiau ir sumažintų susipainiojimą.

Skalbinių džiovykla

Kai kuriuose modeliuose yra stovas, kurį galima įmontuoti į vidų, kad būtų galima laikyti daiktus, kurių nenorite vartyti, pavyzdžiui, sporto batus ar subtilius daiktus.

Automatinė programa

Dauguma džiovyklių turi automatines programas, kurios leidžia, baigus džiovinti jūsų drabužius pačioms išsijungti. Tokiu būdu jūsų drabužiai saugomi nuo per didelio džiovinimo bei tuo pačiu taupoma jūsų elektra.

Vilnonių drabužių programa

Tai žemo karščio programa, skirta tam tikriems vilnos ar vilnos mišinio drabužiams džiovinti. Tačiau atminkite, kad net ir naudojant vilnonių programą ne visus vilnonius drabužius galima saugiai išdžiovinti džiovyklėje – atidžiai perskaitykite drabužių priežiūros etiketę ir įsitikinkite, kad joje parašyta, kad tai daryti saugu.

Subtili programa

Kaip ir vilnonių skalbinių programa, švelnių audinių programa yra švelnus, žemos temperatūros režimas, skirtas švelniems audiniams džiovinti, tačiau, kaip ir su vilna, atidžiai perskaitykite ant drabužio esančias priežiūros instrukcijas. Jei nenurodyta, kad saugu dėti į džiovyklę, turėtumėte išdžiovinti drabužį natūraliai.

Užrakto nuo vaikų valdikliai

Puikus pasirinkimas, jei turite mažų, smalsių vaikų. Užrakto nuo vaikų valdikliai neleidžia džiovyklei įsijungti, nebent paspaudžiamas tam tikras mygtukų derinys – neįkainojama, jei šalia yra smalsių mažylių, kurie gali prieiti prie jūsų skalbinių.

Kiek kainuoja naudotis drabužių džiovyklę?

Ventiliuojama drabužių džiovyklė bus vienas iš daugiausiai energijos suvartojančių prietaisų jūsų namuose, sunaudojantis nuo 2,75 iki 9,25 kWh vienai įkrovai.

Pavyzdžiui, jūsų elektra kainuoja 40 centų/kWh. Tarkime, kad džiovykla sunaudoja 5 kWh vienai įkrovai, o jūs ją naudojate vidutiniškai tris kartus per savaitę (arba maždaug 150 kartų per metus): 0,40 x 5 x 150 = jūsų džiovintuvas jums kainuos 300 EUR per metus.

Geros naujienos yra tai, kad drabužių džiovyklė yra viena iš paprasčiausių būdų sutaupyti, kai stebimas namų ūkio biudžetas, ypač atsižvelgiant į tai, kad Australijoje gausu saulės spindulių.

Jei dažnai naudojate džiovyklę, apsvarstykite galimybę įsigyti džiovyklę su šilumos siurbliu, nes jos eksploatacinės išlaidos yra daug mažesnės, tačiau jei džiovyklę naudojate tik retkarčiais, mažesnės šilumos siurblio džiovyklės eksploatacinės išlaidos gali niekada nepateisinti didesnės pirkimo kainos, todėl pigus. ventiliuojama džiovintuvas gali būti geresnis pasirinkimas.

6 pinigų taupymo patarimai drabužių džiovykloms

  1. Išdžiovinkite drabužius natūraliai, kur tik įmanoma. Drabužių džiovyklės sunaudoja daug energijos, tačiau saulės spinduliai yra nemokami.
  2. Laikykite savo pūkų filtrą švarų. Užblokuotas pūkelių filtras apsunkina oro cirkuliaciją per drabužius, todėl jūsų džiovyklė tampa mažiau efektyvi ir kyla gaisro pavojus. Po kiekvieno įkrovimo turėtumėte išvalyti džiovyklės filtrą.
  3. Skalbimo mašinoje naudokite didžiausią gręžimo greitį, o jei perkate naują skalbimo mašiną, rinkitės su didesniu gręžimo greičiu – taip ištraukiama daugiau vandens, todėl skalbiniams išdžiūti prireiks mažiau laiko ir energijos.
  4. Pasirinkite energiją taupančią džiovyklę. Jei negalite nenaudoti džiovyklės ištisus metus, rinkitės aukštą energijos vartojimo efektyvumo balą turinčią arba šilumos siurblio kondensacinę džiovintuvą. Juos nusipirkti kainuoja brangiau, tačiau eksploatuoti yra pigiau, todėl ilgainiui galite sutaupyti pinigų. Kuo daugiau naudosite džiovintuvą, tuo geresnis pasirinkimas bus.
  5. Atidarykite langą arba naudokite savo namų kanalus (jei yra). Išleidus drėgmę atgal į skalbinių erdvę, jūsų džiovykla sunkėja džiovindama drabužius, o tai kainuoja daugiau. Jei negalite vėdinti, apsvarstykite galimybę naudoti kondensatorių arba šilumos siurblio kondensacinę džiovyklą – jas įsigyti kainuoja brangiau, bet eksploatuoti pigiau, todėl ilgainiui sutaupysite pinigų, be to, vanduo nuo lubų varva. žemyn sienomis.
  6. Skeptiškai vertinkite džiovyklės kamuoliukus ir kitus triukus. Kai kurie žmonės jums pasakys, kad pridėjus juos į džiovyklę sumažės laikas ir energijos, reikalingos jūsų drabužiams džiovinti. Išbandėme džiovinimo rutulius ir nustatėme, kad vienintelis dalykas, kuris greičiau išdžiūvo, buvo jūsų piniginėje esantis skystas turtas.

Ar drabužių džiovyklės yra saugios?

Visos džiovyklės, turi perkaitimo aptikimą, o tai reiškia, kad jos išsijungia, kai temperatūra tampa per karšta.

Tačiau norėdami įsitikinti, kad esate ypač saugūs, atlikite šiuos kelis veiksmus.

  1. Vykdykite džiovyklės vadove pateiktas instrukcijas.
  2. Įjunkite džiovyklę tiesiai į maitinimo lizdą, o ne į dvigubą adapterį, ilginamąjį laidą ar maitinimo plokštę.
  3. Jei džiovykla montuojama ant sienos, įsitikinkite, kad jūsų džiovyklė yra tvirtai pritvirtinta prie sienos pagal gamintojo instrukcijas.
  4. Apsvarstykite galimybę profesionaliai įrengti, jei „pasidaryk pats“ jums netinka.
  5. Vaikai mėgsta tyrinėti ir gali lengvai įlipti į jūsų džiovyklės vidų – jei turite mažų vaikų, venkite modelių, kurie automatiškai įsijungia uždarius dureles.
  6. Aplink džiovyklę pasirūpinkite gera ventiliacija.
  7. Nedėkite drabužių, ant kurių išsiliejo degios medžiagos, pvz., alyvos. Prieš džiovindami išplaukite juos karštame vandenyje su papildomu skalbinių plovikliu.
  8. ĮDėkite tik drabužius, rankšluosčius ir patalynę.
  9. Nedėkite drabužių, prie kurių pritvirtinta guma ar putplastis, į džiovyklę.
  10. Nelaikykite degių daiktų šalia džiovyklės.
  11. Išvalykite pūkų filtrą po kiekvieno naudojimo (taupysite laiko, energijos ir sumažinsite galimus drabužių pažeidimus).
  12. Laikykitės drabužių džiovinimo rekomendacijų.
  13. Venkite naudoti audinių minkštiklius.
  14. Nepalikite džiovyklės įjungtos, kol nesate namuose.

Kaip neleisti drabužiams susitraukti džiovykloje

Lengviausias būdas išvengti susitraukimo yra natūralus džiovinimas – tai naudinga aplinkai ir nemokama. Bet mes suprantame, kad tai ne visada įmanoma.

Visa kita perskaitykite (ir laikykitės) etiketėje pateiktų priežiūros instrukcijų. Tai gana paprasta – jei etiketėje parašyta nedžiovinti džiovyklėje, tada nedžiovinkite. Lygiai taip pat ir su viskuo, kas parašyta tik šaltu plovimu.

Jei naudojate paprastą ventiliuojamą džiovintuvą, naudokite šiltą, o ne karštą režimą, ir nedžiovinkite drabužių per daug.

Jei naudojate sudėtingesnes džiovykles su keliomis programos parinktimis, pasirinkite džiovinamam audiniui tinkamą programą. Taip pat turėtumėte atskirti drabužius į tipus ir džiovinti kaip su panašiais – lengvesni marškinėliai išdžiūsta greičiau nei sunkesni rankšluosčiai, todėl rizikuojate juos perdžiovinti.

 

 

 

 

 

 

 

Skaitykite

Naujienos

Ekspertai

Ekspertai17 val prieš

Ekspertai pataria: renkantis būstą įvertinkite ir miesto plėtros planus

Svarstant apie naujo būsto įsigijimą, gyventojai dažnai daug dėmesio skiria būsto plotui, kainai ar vaizdui pro langą, tačiau pamiršta vieną...

Ekspertai3 d. prieš

Norintiems slysti „drifto“ trasose P. Petrauskas papasakojo apie lenktynininko kelią: „išėjimą į barą skaičiuodavau padangomis“

Automobilių sporto mėgėjams ir lenktynininkams atėjęs pavasaris žymi naujo sezono pradžią. Norinčių varžytis populiarumo viršūnėje Lietuvoje karaliaujančiame „drifte“ netrūksta, tačiau,...

Ekspertai3 d. prieš

Apklausa: lietuviai labiausiai nerimauja dėl geopolitinės įtampos, latviai ir estai – dėl maisto kainų

„Citadele“ banko inicijuota Baltijos šalių gyventojų apklausa atskleidžia, kad Lietuvoje gyventojai labiausiai nerimauja dėl geopolitinės įtampos (56 proc.) ir augančių...

Ekspertai4 d. prieš

Ekspertas apie sukčių įžūlumą: „Mobiliojo ryšio operatorius to jūsų niekada neprašys“

Telefoniniai sukčiai, prisidengdami institucijomis ar paslaugų tiekėjais, ir toliau vilioja pinigus iš gyventojų. Ekspertas atskleidžia, koks pagrindinis signalas, kad skambina...

Ekspertai1 savaitė prieš

Sukčiai internete kėsinasi ir į vaikus: ekspertas papasakojo, kaip apsisaugoti

Daugelis esame pratę saugoti savo pinigus nuo sukčių internete, tačiau ne kiekvienas susimąstome, kad apsaugos nuo apgavikų reikia ir mūsų...

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |