Sekite naujienas

Technologijos

Pirmieji Baltijos šalyse: „Telia“ duomenys tarp Vilniaus ir Kauno judės 800 Gb/s sparta

Paskelbta

-

„Telia“ sėkmingai įvykdė savo optinio stuburinio tinklo (DWDM) atnaujinimą, kuris garantuos dar spartesnį ir patikimesnį duomenų perdavimą Lietuvos teritorijoje. Moderniausia vienos iš pasaulinių optinio tinklo sistemų lyderių „Ciena“ įranga leido didžiuosius šalies miestus jungiančiose šviesolaidžio linijose pasiekti 800 gigabitų per sekundę (Gb/s) spartą, naudojant vieną bangos ilgį, tokiu būdu užtikrinant beveik neribotas plėtros galimybes ateičiai.

Bendrovės teigimu, kartu su išaugusia sparta, investicijos į optinio tinklo modernizaciją padidino duomenų transporto talpą, atsparumą bei energetinį efektyvumą, kurie būtini tolesnei 5G, daiktų interneto (IoT) ir kitų didelių greitaveikos išteklių reikalaujančių technologijų plėtrai.

„Pastaraisiais metais stebėdami beveik 50 proc., labiausiai dėl 5G populiarėjimo, tinkle išaugusį internetinių duomenų srautą, bei žaibišką tokių technologijų, kaip dirbtinis intelektas (DI) ir virtuali papildyta realybė (VR/AR), vystymąsi, nusprendėme nelaukti, kol tarpmiestinėse linijose susidarys „spūstys“ ir pirmieji Baltijos šalyse jų pralaidumą padidinome, pasitelkę pažangiausius sprendimus rinkoje. Tikime, kad tai ne tik suteiks geresnę paslaugų kokybę mūsų klientams, bet ir svariai prisidės prie tolesnio Lietuvos skaitmeninės ekonomikos augimo“, – teigia „Telia“ tinklo vadovas Arūnas Strolia.

Pasak bendrovės atstovo, nesvarbu, ar žiūrime televiziją, ar išmaniajame telefone naršome per 5G ryšį, ar intensyviai dirbame kompiuteriu, naudojančiu fiksuotą internetą, visas mus pasiekiantis informacijos srautas viename ar kitame etape keliauja tomis pačiomis tarpmiestinėmis jungtimis. Jas galima palyginti su greitkeliais, į kuriuos iš mažesnių kelių suvažiuoja itin didelis transporto srautas ir kuriuose pasiekiamas didžiausias greitis.

„Vaizdžiai tariant, optinio stuburinio tinklo modernizacija šių „duomenų greitkelių“ eismo juostų skaičių padidino nuo vienos iki aštuonių. Tačiau tai nėra riba – naudodami tą pačią platformą ateityje tokių greitkelių tarp miestų galime pastatyti net keliasdešimt. Be didesnės perdavimo spartos ir talpos, tai leis persiųsti kur kas daugiau duomenų naudojant panašų energijos kiekį, greičiau atstatyti paslaugų teikimą po sutrikimų ir padidinti pačio tinklo atsparumą įvairiems gedimams ar atakoms“, – modernizacijos naudas vardina A. Strolia.


Nors techniškai DWDM atnaujinimo šiuo metu dar nereikėjo, tačiau „Telia“ šį žingsnį žengė norėdama apsidrausti nuo galimo paslaugų kokybės suprastėjimo, didėjant abonentų duomenų suvartojimui, ir siekdama optimizuoti didėjančius optinio tinklo įrangos aptarnavimo išteklius. Jie ilgainiui būtų prisidėję prie paslaugų tarifų augimo.

Kiek vėliau šiais metais optinio tinklo modernizavimo darbai palies ir mažesnius Lietuvos miestus bei miestelius, kurių jungtyse suplanuota duomenų perdavimo spartą padidinti net iki 400 Gb/s vienam nešliui.

„Būdami vieni pasaulinių lyderių ne tik 5G, bet ir „duomenų transporto“ srityje, tapsime dar patrauklesne kryptimi užsienio investicijoms ir tarptautinėms įmonėms. Jos Lietuvoje turės pačias geriausias sąlygas kurti savo duomenų centrus, vystyti inovacijas ir kurti gerai apmokamas darbo vietas, taip prisidėdamos prie mūsų šalies klestėjimo ir vardo garsinimo“, – atnaujinimo potencialą atskleidžia „Telia“ tinklo vadovas.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |