Sekite naujienas

Verslas

Pamirškite impulsyvius pirkinius: išmanusis telefonas padės sutaupyti

L

Paskelbta

-

Kasdienės išlaidos, nesibaigiantys akcijų bei nuolaidų pasiūlymai, impulsyvūs pirkiniai – tik vieni iš pavyzdžių, galinčių užkirsti kelią sėkmingai planuoti jūsų šeimos finansus. Dėl didžiulio prekių asortimento daugeliui darosi vis sunkiau stebėti, kur išleidžiami pinigai. Išmanių technologinių sprendimų įmonės „StrongPoint“ Produktų grupės vystymo vadovas Jonas Rapkauskas sako, kad šiuolaikinės technologijos gali padėti atsispirti pagundai pirkti neapgalvojus.

Reklama

„Šiais laikais prekių skenavimas išmaniuoju telefonu gali padėti kontroliuoti asmeninį biudžetą. Parduotuvėse, kurios taiko apsipirkimo funkciją su išmaniuoju telefonu, leidžia sekti savo išlaidas realiu laiku. Telefono kamera skenuodami prekes lentynose ir pildydami savo pirkinių krepšelį, dar nesumokėję galite matyti, kiek teks sumokėti kasoje. Tokiu būdu galite iškart įsivertinti asmeninius finansus“, – mintimis dalijasi J. Rapkauskas, pridurdamas, kad Lietuvoje ne viename didžiajame prekybos centre yra taikoma apsipirkimo galimybė skenuojant prekes iš anksto – mobiliuoju telefonu ar specialiai tam skirtu įrenginiu parduotuvėje.

Atsakingas požiūris į pinigus

Vienas iš neatsakingų finansų valdymo pavyzdžių – impulsyvus pirkimas. Toks elgesys dažnai sukelia chaosą nustatytame šeimos biudžete, nes nereikalingiems pirkiniams yra išleidžiami pinigai, kurie iš anksto tam nebuvo planuoti. „StrongPoint“ Produktų grupės vystymo vadovas J. Rapkauskas pastebi, kad puikus būdas valdyti šeimos biudžetą – pirkinių sąrašo sudarymas.

„Dažnai vedini emocijų žmonės priima sprendimus, kurie yra visiškai nesuderinami su iš anksto numatytu biudžetu. O kur dar akcijų bei nuolaidų pasiūlymai, kurie skatina išleisti dar daugiau pinigų. Efektyvus finansų valdymo būdas – iš anksto sudėliotas savaitės apsipirkimo planas su nustatytu biudžetu. Taip išvengsite impulsyvių pirkinių“, – pasakoja J. Rapkauskas.

Naudodami išmanųjį apsipirkimą parduotuvėje koncentruositės tik į konkrečius produktus. Ekspertas pataria šeimos biudžetą skirstyti pagal kategorijas. Kiekvienam apsipirkimui skirkite tam tikrą pinigų sumą, pavyzdžiui, maistui, higienos prekėms ar drabužiams. Taip išvengsite impulsyvių pirkinių tikimybės, nes prieš įsigydami daiktą pasvarstysite ar jo tikrai reikia jūsų namams.

Pirkimų istorijos sekimas – sąmoningo taupymo formulė

carvertical VIN patikra

Atsakingai įgyvendinti suplanuotą šeimos biudžetą padeda apsipirkimų istorijos sekimas bei čekių analizė. J. Rapkauskas sako, kad ir šioje vietoje vartotojui į pagalbą keliauja apsipirkimo valdymas išmaniuoju telefonu.

„Kiekvienas apsipirkimas, užfiksuotas jūsų mobiliosios programėlės paskyroje, tampa svarbia jūsų finansų valdymo dalimi. Detaliai analizuojant skaitmeninius čekius bei sekant pirkimų istoriją matysite, kad iš pažiūros net ir smulkūs pirkiniai palaipsniui daro įtaką jūsų biudžetui“, – išmanaus sprendimo galimybes pristato J. Rapkauskas.

„StrongPoint“ ekspertas atkreipia dėmesį, kad išlaidų stebėjimas ir analizė vartotojui padeda kontroliuoti bei laikytis nusistatyto biudžeto limito. Pavyzdžiui, peržiūrėję ir įvertinę savo mėnesio apsipirkimo istoriją, ateityje galite išvengti nereikalingų išlaidų geriau paskirstant biudžetą pagal prioritetus.

Išmanieji įrenginiai bei programėlės, skirtos apsipirkimo kontroliavimui, skatina stebėti savo išlaidas. Pritaikę technologijas kasdienybėje, pirkėjai iš anksto matys, kuriose prekių kategorijose reiktų išleisti mažiau, o atsiradus nenumatytų išlaidų, koreguoti pirkimo įpročius. Tai šeimoje padeda užtikrinti finansinę kontrolę bei palaikyti subalansuotą šeimos biudžetą.

 

Naujienos

Ekspertai

Ekspertai5 val prieš

Mintys apie darbą aplanko net 60 proc. atostogautojų: psichoterapeutė pataria, kaip iš tiesų kokybiškai pailsėti

Technologijos ir nuotolinio darbo galimybės keičia mūsų požiūrį ne tik į darbą, bet ir į poilsį. Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“...

Ekspertai6 val prieš

Netikėtas paveldėjimas: nusišypsojusi sėkmė ar sukčių gudrybė?

Esame girdėję istorijų apie netikėtus paveldėjimus, kurie gali atnešti didelę finansinę naudą – neretas gali retkarčiais pasvajoti šitaip praturtėti ir...

Ekspertai6 val prieš

Ilgai laukiate, kol iš čiaupo „atbėgs“ šiltas vanduo? Tikėtina, kad jūsų daugiabučiui privalomas sistemų atnaujinimas

Šildymo sezono metu namuose per šilta arba per šalta? O gal tenka ilgai laukti, kol iš čiaupo pradeda tekėti šiltas...

Ekspertai11 val prieš

Tęsia kovą su vaikų seksualiniu išnaudojimu internete: „Tele2″ blokavo 40 proc. daugiau bandymų pasiekti tokio pobūdžio puslapius

Pernai „Tele2″ visos grupės mastu užblokavo daugiau kaip 7 milijonus bandymų pasiekti puslapius, kuriuose talpinamas nepilnamečių seksualinį išnaudojimą vaizduojantis turinys....

Ekspertai1 d. prieš

Lūžiai, galvos traumos ir mėnesius trunkanti baimė minti pedalus: ką būtina žinoti prieš sėdant ant dviračio

Atšilus orams, į trasas ir parkus grįžta dviratininkai – nuo pirmąkart pedalus minančių pradedančiųjų iki adrenalino mėgėjų, bandančių jėgas ekstremaliose...

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |