Verslas
Pernai „Modus Group“ pajamos siekė 479 mln. eurų, per metus augo 22 proc.
Paskelbta
5 val prieš-
Tarptautinės įmonių grupės „Modus Group“, veikiančios atsinaujinančios energetikos, mobilumo paslaugų, automobilių prekybos ir investicijų valdymo srityse, konsoliduotais audituotais duomenimis, veiklos pardavimų pajamos 2024 m. siekė 479 mln. eurų. Grupės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) buvo 41 mln. eurų, investicijos Lietuvoje ir užsienyje – 128 mln. eurų.
2024 m. „Modus Group“ bendrosios pajamos augo daugiau nei penktadaliu – 22 proc., nuo 392 iki 479 mln. eurų, konsoliduota „Modus Group“ EBITDA minėtu laikotarpiu mažėjo 10 proc., iki 41 mln. eurų.
„Nors pastaraisiais metais pasaulio ekonomika susidūrė su sunkiai prognozuojamais iššūkiais ir 2024 m. nebuvo išimtis – nereikėtų dėmesio sutelkti tik į sunkumus. Lietuvoje infliacija bei EURIBOR mažėjo ir nors verslas mažesnes palūkanas pradėjo jausti tik praėjusių metų pabaigoje, tai yra ženklas, kad šiais metais galime tikėtis geresnių rezultatų. Sudėtingas laikotarpis įrodė, kad „Modus Group“ verslas yra atsparus ir gerai diversifikuotas tiek geografijos, tiek sektorių prasme, o suplanuoti projektai, padės siekti užsibrėžtų tikslų“, – sako Ainė Martinkėnaitė-Martyniuk, „Modus Group“ valdybos pirmininkė.
Svarbūs „Green Genius“ metai
Grupės atsinaujinančios energetikos verslui „Green Genius“ praėję metai buvo išskirtiniai. Įmonė pritraukė Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko investiciją (ERPB) į „Green Genius“ veiklą. Bankas investuos 100 mln. eurų, kurie bus skirti tolimesnei atsinaujinančų energetikos projektų plėtrai Europoje. Šio sandorio metu, ERPB tapo „Green Genius“ mažumos akcininku.
2024 m. „Green Genius“ pajamos siekė 25 mln. eurų ir liko tame pačiame lygmenyje kaip 2023 m. Verslo EBITDA – daugiau nei 6 mln. eurų. Koreguota EBITDA eliminuojant vienkartinių veiksnių įtaką siekė 14 mln. eurų ir išliko panašiame lygyje kaip prieš metus.
„Pernai paleidome pirmąjį „Green Genius“ vėjo jėgainių parką, užbaigėme 160 MW saulės energijos projektus, pradėjome biodujų gamyklų konversiją pritaikant jas biometano gamybai. Taip pat startavo pirmoji mūsų saulės energijos kaupimo sistema „Solar + Battery Energy Storage System“. Pastarosios investicijos atliepia šiandieninį poreikį pristatyti energijos kaupimo ir transporto dekarbonizacijos sprendimus. Taip pat keičiasi įmonės strategija. Siekiame projektus ne tik statyti pardavimui, bet ir auginti savo generacijos portfelį. Šiemet „Green Genius“ turimas elektrinių portfelis taps ženkliai didesnis – palyginus generuojamą energiją, planuojame beveik dvigubą augimą, nuo 182 GWh (2024 m.) iki planuojamų 357 GWh (2025 m.)“, – įžvalgomis dalijasi A. Martinkėnaitė-Martyniuk. „Green Genius“ užsitikrino 87 mln. eurų finansavimą ir pradeda didžiausio vienoje teritorijoje esančio saulės parko statybas Latvijoje
Didžiausias augimas – mobilumo paslaugų versluose
Mobilumo įmonių („CityBee“ ir „MyBee“) pajamos augo daugiausiai lyginant su kitais grupės verslais, teigiamas pokytis siekė net 68 proc. – 191 mln. eurų. Pernai augo (44 proc.) ir mobilumo įmonių EBITDA, iki 15 mln. eurų. Kaune atidaryta pirmoji iš trijų naujų „Autobrava Motors“ atstovybių Lietuvoje
2024 m. daugiausiai dėmesio „CityBee“ skyrė vartotojų patirties gerinimui. Spalį įmonė pradėjo taikyti naują politiką („BeeChill“) – įvykus eismo įvykiui dėl kliento kaltės ir jam apie įvykį informavus, „CityBee“ padengia visus nuostolius, išskyrus atvejus kai klientai eismo įvykį sukelia neblaivūs, pasišalina iš įvykio vietos ar kitaip pažeidžia kelių eismo taisykles.
„Automobilių nuomos paslaugų sektoriuje ilgą laiką vyravo taisyklės, kurios skatino vairuotojus prieš kelionę detaliai apžiūrėti automobilius, įsitikinti ar nėra įbrėžimų. Norime keisti šią kultūrą, skatinti abipusį pasitikėjimą, užtikrinti, kad „CityBee“ paslauga nekeltų nereikalingo streso. Mes pasitikime savo klientais, žinome, kad kelyje jie yra atsakingi, todėl įvykus atsitiktiniam eismo įvykiui nebetaikome 600 eurų išskaitos. Paslaugą tobuliname taip, kad mūsų klientams nereikėtų fiksuoti automobilio apgadinimų, nes įbrėžimai – mūsų rūpestis“, – sako A. Martinkėnaitė-Martyniuk.
Pernai pasikeitė ir „CityBee“ automobilių dizainas, vizitine kortele tapusi oranžinė spalva tapo dar ryškesnė ir geriau matoma. Be to, įmonė supaprastino kainodarą, „CityBee“ automobiliais vartotojai gali naudotis nekreipdami dėmesio į modelį, nes visų jų kaina yra tokia pati.
A. Martinkėnaitė-Martyniuk teigimu, „MyBee“ klientų ratas augo, didžiausias teigiamas pokytis buvo matomas Latvijoje. Iš viso Baltijos šalyse buvo pasirašyta 1700 naujų sutarčių su privačiais ir verslo klientais. Siekdama pasiūlyti savo klientams didžiausią naudą, įmonė pernai daug dėmesio skyrė ilgesnių sutarčių pasiūlymams. Pasak A. Martinkėnaitės-Martyniuk, būtent trejų metų sutartys suteikia geriausią kainą ir ilguoju laikotarpiu padeda sutaupyti.
Automobilių prekyba išliko stabili
„Modus Group“ automobilių prekybos verslo pajamos buvo 4 proc. didesnės nei 2023 m. ir siekė 259 mln. eurų. EBITDA liko tokia pati – 19 mln. eurų.
„Papildėme savo atstovaujamų prekės ženklų sąrašą – pradėjome prekiauti Suzuki motociklais. Taip pat klientams pasiūlėme naujus ar atnaujintus „Porsche“, „Aston Martin“ ar CUPRA automobilių modelius. Ateityje taip pat planuojame augimą. Šiemet jau pranešėme apie sutartį su „MG Motor“, todėl galėsime pasiūlyti dar daugiau hibridinių ir visiškai elektrinių automobilių“, – pasakoja A. Martinkėnaitė-Martyniuk. Startuoliai Lietuvoje
Naujas vardas su patirtimi – „Envolve Capital“
„Modus Group“ investicijų valdymo įmonėje pernai vyko pasiruošimas prekės ženklo atnaujinimui. Šių metų pradžioje „Modus Asset Management“ tapo „Envolve Capital“. Naujasis pavadinimas kilo sujungus angliškus žodžius „energy“ (energija) bei „evolve“ (evoliucionuoti, vystytis), kurie atitinka bendrovės veiklos kryptį ir išsikeltą misiją prisidėti prie viso regiono energetikos transformacijos.
„Envolve Capital“ investuoja į atsinaujinančios energetikos projektus Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje, pernai visų keturių valdomų fondų portfelis paaugo 56 proc. ir siekė 372 MW. Iš visų valdomų fondų pajėgumų, net 205 MW yra jau generuojantys energiją. Praėję metai buvo ypač svarbūs mūsų „Clean Energy Infrastructure Fund“, kurio portfelis padidėjo daugiau nei dvigubai – nuo 84 MW iki 177 MW“, – rezultatais dalijasi A. Martinkėnaitė-Martyniuk.
Daugiausiai investicijų – atsinaujinančios energetikos sektoriui
2024 m. bendros „Modus Group“ investicijos siekė 128 mln. eurų (2023 m. – 243 mln. eurų). Daugiausia investuota į atsinaujinančios energetikos projektus, jiems skirti 102 mln. eurų.
Investicijos, skirtos automobilių pardavimo veiklai augo 36 proc. – nuo 1,4 mln. Iki 1,9 mln. eurų. Prie investicijų augimo ženkliai prisidėjo naujo „Porsche“ centro Klaipėdoje atidarymas. Naujose „Porsche“ centro 1350 kvadratinių metrų patalpose – ekspozicinė erdvė, automobilių dirbtuvės, elektromobilių įkrovimo stotelės. „Citadele“ bankas ir „Green Genius“ sutarė dėl 6,9 mln. eurų vertės inovatyvaus baterijų projekto statybos finansavimo
Taip pat skaitykite
-
MG Motor Lietuvoje pristato modelių gamą
-
Triguba naujovė už 7,5 mln. eurų: „Green Genius“ pradeda tiekti saulės energiją „Švyturio-Utenos alaus“ daryklai
-
Iš Azijos plūsta neaiškios kilmės degalai – Lietuvos verslas įspėja ir prašo valdžios dėmesio
-
Didelis žingsnis: Lietuvos atsinaujinančių degalų ir biometano gamintojai susibūrė į asociaciją – kas tapo jos nauju vadovu?
-
„Green Genius“ stiprina valdymą: ieško nepriklausomo stebėtojų tarybos nario
-
„Švyturys–Utenos alus” daryklos elektros tinkle integruotas didžiausias komercinis baterijų energijos kaupiklis Lietuvoje
-
P. E. Čėsna. Lietuva ir Šiaurės regionas – žaliojo perėjimo lyderiai
-
„Hesburger“ tinklas Lietuvoje pereina prie 100 proc. saulės energijos
-
Ant „Švyturys-Utenos alus“ daryklos stogo – 2,5 MW saulės elektrinė su didžiausiais energijos kaupikliais šalies pramonės įmonėje