Paskelbta
3 mėnesiai prieš-
By
LukasKol Lietuvos bendrovės ieško naujesnių ir įdomesnių krypčių darbostogoms bei kitoms iniciatyvoms, šalį ilgalaikei karjerai atranda vis daugiau užsienio specialistų. Iš Keiptauno, Pietų Afrikos Respublikos (PAR), kilęs bei didžiąją gyvenimo dalį Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) praleidęs komunikacijos ekspertas Bernardas Meyeris daugiau nei dešimtmetį gyvena Vilniuje ir tvirtina, kad Lietuva – tinkama vieta įsikurti ir kurti savo ateitį, rašoma „Omnisend“ pranešime žiniasklaidai.
Mažoje šalyje – daugybė galimybių ir privalumų
Iš Keiptauno kilęs Bernardas kurį laiką dirbo JAV, ten pat baigė ir anglų kalbos studijas. Vėliau išvyko į Mongoliją, kur dirbo anglų kalbos mokytoju – juo dirbo ir Taivane. Pirmą kartą į Lietuvą atvykęs dar 2009 m., čia persikėlė po trejų metų – 2012 m., ir čia jau gyvena bei dirba 12 metų.
Vilnių B. Meyeris įvardija kaip besiformuojantį technologijų centrą. Čia veikia daugiau kaip 890 startuolių ir yra 3 „vienaragiai“. Tačiau tarp darbo kultūros JAV bei Lietuvos jis įžvelgia ženklius skirtumus.
„Lietuvoje gyvenimas teka lėčiau, ir tas lėtumas yra teigiamas bruožas. Kitaip nei JAV, čia gyvenantieji nėra susitelkę vien tik į darbą ar stengiasi kuo daugiau uždirbti. Žmonės taip pat nuolat nekalba apie politiką, kai JAV tai yra kone pagrindinė pokalbių tema“, – sako „Omnisend“ vyresnysis komunikacijos ir kūrybos direktorius.
Galimybė derinti darbą bei asmeninį gyvenimą, stabilumas bei ramybės jausmas Vilniuje taip pat turėjo įtakos B. Meyeriui priimant sprendimą pasilikti. Čia jis vertina gyvenimo kokybę, saugumą, gamtą, pragyvenimo lygį ir nemokamą sveikatos priežiūrą.
„Nors pasilikęs JAV gal ir uždirbčiau daugiau, gyvenimo kokybė Lietuvoje – nepalyginamai geresnė. Be to, pragyvenimo išlaidos čia – kone perpus mažesnės. Taip, JAV gali uždirbti daugiau, bet ir streso jauti gerokai daugiau. Ištikus nelaimei ar sušlubavus sveikatai, dėl tenykštės sveikatos apsaugos sistemos niuansų visos santaupos gali išgaruoti kaip dūmas. Tuo metu Lietuvoje toks scenarijus – praktiškai neįmanomas“, – pabrėžia B. Meyeris.
Turimais duomenimis, pagal darbo ir asmeninio gyvenimo balansą Lietuva yra 11-oje vietoje tarp visų Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos narių. Viena to priežasčių – dalis privataus ir viešojo sektorių įmonių laikosi keturių dienų darbo savaitės politikos.
Vis daugiau specialistų iš užsienio renkasi Lietuvą
Bernardas nėra vienintelis specialistas iš užsienio, savo tolimesniam karjeros vystymui pasirinkęs Lietuvą. Šalies sostinė pastaraisiais metais tampa ne tik turistų traukos centru, bet ir miestu, pritraukiančiu talentingus užsieniečius, kurie atvyksta čia dirbti ar kurti savo verslą. Lietuvą renkasi specialistai iš įvairių pasaulio šalių dėl inovatyvios verslo aplinkos ir patrauklių darbo galimybių, kurias siūlo pažangios įmonės.
Pavyzdžiui, „Omnisend“, kuriame ir dirba B. Meyeris, yra pritraukęs specialistus iš įvairių pasaulio šalių: Lietuvos, JAV, Ukrainos, Turkijos, Brazilijos, Ekvadoro, PAR ir pan. Įmonė renkasi labiau patyrusius, vyresnius specialistus, kurių motyvacija tampa geras atlygis, lankstus darbo grafikas bei galimybė dirbti iš namų.
Norą atvykti čia sustiprina ir palyginti patrauklus bei paprastas persikėlimo mechanizmas: taikomas sutrumpintas darbo vizų išdavimo procesas ir kt. Be to, tiems specialistams, kurie sudaro neterminuotas darbo sutartis ir dirbs aukštą pridėtinę vertę sukuriančiose pozicijose, valstybė skiria beveik 4 tūkst. eurų, skirtų padėti lengviau įsikurti šalyje.
Į šalį persikėlę specialistai iš užsienio vertina galimybę nemokamai studijuoti aukštosiose mokyklose, taip pat valstybės garantuojamas sveikatos apsaugos ir priežiūros paslaugas bei labai plačias aktyvaus laisvalaikio galimybes. Be to, dėl Lietuvoje taikomos palankios vaikų priežiūros tvarkos – apmokamos tėvystės atostogos įmanomos iki dviejų metų – skirti daugiau laiko šeimai yra itin lengva.
„Omnisend“ yra vienas nedaugelio startuolių Lietuvoje, sėkmingai veikiančių be išorinių investicijų. Šiemet tarptautinis verslo leidinys „Financial Times“ tarp sparčiausiai augančių Europos įmonių įtraukė ir „Omnisend“. Startuoliui tai – jau trečias kartas, kai sulaukiama tarptautinio pripažinimo reitinge, vertinančiame finansinius duomenis.
Tarptautinę el. pašto ir SMS rinkodaros platformą verslams vykstančioje Lietuvos įmonėje iš viso dirba daugiau nei 220 žmonių. „Omnisend“ biurai įsikūrę Vilniuje ir Kaune, taip pat Čarlstone (JAV, Pietų Karolina).
Į biudžetą – 100 mln. eurų mokesčių: daugiausiai mokesčių sumokėję technologijų sektoriaus lyderiai – „Vinted“, „Wargaming“ ir „Nord Security“
R. Laurinavičius. Lietuvos švietimo sistema – TOP 1 Europoje: misija įmanoma
Ekspertas pataria, kaip įgalinti produkto komandą: prireiks 4 dedamųjų
Pagalba, kuri stiprina komandą: po darbo valandų konstruoja dronus Ukrainos kariams
Artėja didžiausių išpardavimų metas: ekspertai pataria, kaip geriausiai pasiruošti „Juodojo penktadienio“ beprotybei
Greitas ar kokybiškas funkcionalumas? O gal įmanomi abu?
Darbuotojai vis labiau vertina netradicinį darbo organizavimą: populiarėja „pauzės dienos“
„Unicorns Lithuania“: IRT sektorius 2030 m. gali sudaryti 20 proc. Lietuvos BVP
Vien nuolaidų per „Juodąjį penktadienį“ nebeužtenka: el. prekybininkai vis dažniau atsigręžia į daugiakanalę rinkodarą
Siuntų siuntimo platformą siuskpigiau.lt ir kitus internetinės prekybos verslus vystanti „Masiva group“ įsigijo 100 proc. sutelktinio rėmimo platformos „Contribee“ akcijų....
„Tesonet“ investicijų komandos vadovė Eglė Eidimtaitė tapo pirmąja lietuve „PayPal“ klientų valdyboje (CAD). Ši valdyba buvo įkurta siekiant padėti bendrovei...
Naujoji technologija leidžia darbdaviams greičiau susitelkti į geriausiai pozicijai tinkančius darbo ieškančiuosius, supaprastindama pirminį atrankos etapą. Inovacija Lietuvos darbo rinkojeReklama...
„Tinder“, „Bumble“, „Hinge“, „Badoo“ ir panašios pažinčių programėlės neatsiejamos nuo šiuolaikinio pasaulio. „Mano draugė ištekėjo radusi puikų vaikiną tinderyje“, „Bumblėje...
Kalėdos – stebuklų ir dovanų metas, per kurį Lietuvoje ir į užsienį siunčiamų siuntų kiekiai išauga iki 50 proc. Tačiau,...
Iki Kalėdų likus visai nedaug laiko skubama pirkti dovanas artimiesiems. Kartais šalia kalėdinės eglutės atsiduria ir buitį gerinantys elektroniniai įrenginiai....
Kompanijai „Google“ pristačius kasmetinę „Year in Search“ apžvalgą, paaiškėjo, ko internete šiemet dažniausiai ieškojo Lietuvos gyventojai. O tarp labiausiai jiems...
Kalėdinė karštinė įgauna pagreitį – vis daugiau žmonių dovanų artimiesiems ieško tiek prekybos centruose, tiek internetinėse parduotuvėse, todėl siuntų pristatymo...