Verslas
Legendiniame „Ekrano“ pastate Panevėžyje įsikūrė modernus logistikos centras, pavadinimu „1962“
Paskelbta
3 metai prieš-
Panevėžyje visai neseniai atgimė legendinis didžiausio spalvotų kineskopų gamintojo Baltijos šalyse „Ekranas“ pastatas. Nuo šiol čia – modernios logistikos, sandėliavimo ir transportavimo paslaugas teikiančios įmonės UAB GTV Store patalpos, pavadinimu „1962“. „1962“ pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai, nes šiais metais pradėjo veikti AB „Ekranas“ gamykla. Strategiškai patogioje vietoje įsikūrusi įmonė veiklą vykdo vos 1 kilometro atstumu nuo Via Baltica kelio. Panevėžys pasirinktas dėl patogių atstumų iki pasienio ruožo, didžiųjų Lietuvos miestų, Šiaurės Lietuvos, Rytuose lokalizuotų užsienio miestų bei šalia Panevėžio planuojamo Rail Baltica intermodalinio krovininio terminalo. Apie 3PL paslaugas, verslą karantino metu bei patalpas, moderniai atstatytas antram gyvenimui kalbame su UAB GTV Store vadove Agne Rakauskiene.
– Papasakokite apie „1962“, kuo užsiimate? Neseniai Panevėžyje atidarėte naują logistikos centrą. Kuo jis unikalus? Kodėl jis yra 3PL?
– Logistikos centrą sudaro trys dalys – pirmas ir antras aukštai bei administracinės patalpos. Pirmas aukštas skirtas klientų prekių priėmimui, sandėliavimui, išdavimu ir išsiuntimui, taip pat sandėlio nuomai. Šiai dienai laisvo ploto pirmame aukšte liko labai mažai. Pirmasis aukštas tuo ir išsiskiria, kad galima išsinuomoti plotą arba teikti 3PL paslaugą.
Kodėl 3PL? Todėl, kad objektas yra dviejų aukštų ir tam, kad efektyviai valdyti sandėliavimo procesus, reikalinga vieno operatoriaus kontrolė. Visas objektas yra beveik 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto, taigi pusė jo sudaro antras aukštas su 8 metrų aukštingumu ir 6 *18 kolonų tinklu. Pastato techninė specifika leidžia talpinti didelį kiekį įvairių klientų prekių. Norint efektyviai įvairiems verlams suteikti sandėliavimo paslaugą, reikia išplėsti teikiamų paslaugų spektrą. 3 PL apima prekių priėmimą, saugojimą, išdavimą, išsiuntimą su kurjerinėmis tarnybomis ir kitas papildomas paslaugas tokias kaip pakavimas, bandažavimas, svėrimas ir kita. Jeigu šiuos procesus atliktų skirtingos įmonės kurios nėra specializuotos 3 PL srityje, kiltų problemų dėl operacijų valdymo objekto viduje.
– Sakote, jog laisvo ploto pirmame aukšte jau beveik nėra, esate paklausūs, o sandėlyje įdiegtos naujausios technologijos. Kokios tos technologijos?
Šiuo metu esame išnuomavę apie 90 % pirmo aukšto ploto, iš kurio apie 5000 m2 teikiama 3 PL paslauga.
– Objekte yra sumontuotas modernus paletinis liftas, kuris per valandą gali pakelti ir nuleisti iki 90 palečių. Taip pat objektą aptarnauja didelių gabaritų pramoninis liftas. Sandėlio procesus valdo moderni sandėlio valdymo programa „Avilda“, sandėlį aptarnauja nauji elektriniai krautuvai. Sandėlyje sumontuoti tiek paprasti, tiek mezanino tipo stelažai, kurie leidžia išnaudoti visą objekto tūrį, priimti ir sandėliuoti įvairaus dydžio prekes, nuo didžiausios iki mažiausios, bei leidžia operatyviai atrinkti, supakuoti bei išsiųsti klientų prekes. Taip pat, sandėlyje įdiegta ne tik sandėliavimo procesus valdanti internetinė programa, tačiau ir kita moderni prekių išsiuntimą galutiniam klientui kontroliuojanti siuntų valdymo programa „Recar“.
– Kiek laiko jau veikia jūsų verslas? Kokia buvo jo pradžia Panevėžyje?
– Įmonių grupė valdo nekilnojamąjį turtą Vilniuje ir Kaune, mūsų verslas, kuris apima įvairias veiklos sritis, veikia jau nuo 2006 metų. Būtent šis Panevėžio logistikos centras pradėtas renovuoti 2020 metų pradžioje. Įvertinus visas aplinkybes, nusprendėme išnaudoti esamo pastato potencialą jį renovuodami – buvo pakeistas ir apšiltintas stogas, pakeistos sienos, sustiprinta perdanga, išlieta nauja nedulkanti grindų danga.
Beje, mūsų įmonių grupė, taip pat jaučia sandėliavimo patalpų stygių, todėl dalį sandėlio pildome įmonių grupės prekėmis. Pati logistinio centro įsigijimo idėja pirmiausia ir gimė iš nuosavo poreikio.
Šiuo metu yra baigiami logistinio centro renovacijos darbai. Sekančiu etapu bus renovuojama administracinio pastato dalis, kurią sudaro beveik 4 tūkst. kvadratinių metrų. Darbus numatyta užbaigti iki 2023 metų pabaigos.
– Minėjote, jog pastato renovacijos ėmėtės prieš pusantrų metų – per patį karantiną. Kaip jums jį sekėsi išgyventi? Ar išliko tiek pat užsakymų?
– Vertiname, kad, dėl įvairių priežasčių, renovacijos darbai šiek tiek vėlavo ir renovacija užsitęsė. Tačiau džiaugiamės, kad didžiuosius pastato renovacijos darbus atlikome dar iki statybinių medžiagų brangimo ir tiekimo procesų sutrikimo. Patyrėme tik neženklius tiekimo sutrikimus. Pasaulinė pandemija ir globali tam tikrų šakų verslo stagnacija mums išėjo į naudą – išsiderėjome konkurencingas medžiagų ir įrengimų kainas, nebuvo sudėtinga susiderėti su kvalifikuotais rangovais. Galėčiau teigti, kad laiku spėjome įšokti į traukinį.
– Panevėžį pasirinkote dėl patogios lokacijos ar dėl gero pastato?
– Iš dalies, Panevėžį pasirinkome todėl, kad pati įmonių grupė nebuvo išvysčiusi verslo Šiaurės Lietuvoje, nors poreikį jutome jau seniai. Darėme analizes dėl logistikos centro statybų Panevėžio LEZe. Tačiau, atsiradus vystomo objekto pardavimo pasiūlymui, bei, įvertinus sandėlių trūkumą regione, priėmėme sprendimą renovuoti pagrindinį buvusio Ekrano pastatą ir jame įkurti logistikos centrą.
Be abejo, įvertinome ir tokius faktorius, kaip darbo jėgos pasiūla bei vidutinio darbo užmokesčio skirtumai tarp didžiųjų Lietuvos miestų ir Panevėžio regiono.
– Dauguma didelių įmonių dažniausiai turi glaudžiai bendrauti su savivaldybe dėl infrastruktūros. Ar jums teko eiti šiuo keliu, papildomai kažką tvarkyti, prašyti pagalbos? Ar noriai jus priėmė Panevėžys?
– Iš tiesų, Panevėžio miesto savivaldybė ganėtinai noriai mus priėmė ir džiaugėsi pritrauktomis investicijomis bei galimybe įkurti naujas darbo vietas. Esame susipažinę su Panevėžio savivaldybės administracija. Atliekant darbus derinomės aktualiais klausimais, todėl džiaugiamės, kad kertinių problemų vystant objektą dar neturėjome.
Prieš įsigydami objektą domėjomės numatytu savivaldybės planu dėl pagrindinės gatvės, einančios pro mūsų pastatą, rekonstrukcija. Kaip numatyta plane, pagrindinėje gatvėje bus įrengta žiedinė sankryža, eismas taps patogesniu bei saugesniu sunkiajam transportui.
Kol kas tvarkomės savomis jėgomis, miesto pagalbos prašyti neteko, tačiau jaučiame miesto susidomėjimą ir palaikymą. Žinome, kad objektas pats iš esmės Panevėžio miestui ir jame gyvenantiems žmonėms kelia daug sentimentų. Vargu, ar rastumėm žmogų, kurio bent vienas šeimos narys ar giminaitis nėra prisilietęs prie „Ekrano“ istorijos.
Taip pat skaitykite
-
Soc. tinkluose išgarsėjusi Mokytoja Veronika: „Mokytojo darbas – tai ne tik profesija, bet ir gyvenimo būdas“
-
Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis
-
Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”
-
NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?
-
„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje
-
Naujausios baldų tendencijos: ką verta įsigyti?
-
3 geriausi telefonai iki 250 EUR
-
Kaip veikia E100?
-
NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”