Paskelbta
1 metai prieš-
Naudotų automobilių rinka nėra vis dar nėra skaidri ir prireiks daug laiko pokyčiams, todėl automobilių defektai vis dar slepiami, o rida ir toliau klastojama. Automobilių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „carVertical“ atliktas tyrimas atskleidė, kad pusė visų platformoje tikrintų „BMW“ markės automobilių praeityje buvo apgadinti.
„BMW“ taip pat buvo viena labiausiai vagiamų markių – 17,7 proc. visų platformoje užfiksuotų vagysčių įrašų priklausė būtent šiam gamintojui. 7,5 proc. visų 2023 m. tikrintų automobilių turėjo suklastotą ridą, o bendras suklastotų kilometrų skaičius siekė 7,7 mlrd. Dažniausiai platformoje vairuotojai tikrino „Volkswagen Golf“ ir 3 serijos „BMW“ automobilių istoriją.
„BMW“ automobiliai apgadinami dažniausiai
2023-aisiais „carVertical“ platformoje buvo užfiksuota 1,78 mln. apgadinimų įrašų. Tai net 27,1 proc. daugiau nei 2022-aisiais, kai šis skaičius siekė 1,4 mln. Brangiausiai buvo įvertinta superautomobilio „Lamborghini Huracán“ žala – net 250 000 eurų. Visi tikrinti automobiliai 2023 m. patyrė apgadinimų bendrai už 4,4 mlrd. eurų.
Praėjusiais metais į eismo įvykius dažniausiai patekdavo „BMW“ automobiliai – 48,4 proc. visų tikrintų šio gamintojo modelių turėjo žalų įrašų. Tarp dažniausiai apgadinamų transporto priemonių markių taip pat galima rasti „Audi“ (43,9 proc.), „Škoda“ (43,7 proc.), „Dacia“ (43,5 proc.) ir „Lexus“ (42,4 proc.). Iš visų tikrintų automobilių, net 39,3 proc. turėjo apgadinimų įrašų, kas įrodo, jog tikimybė įsigyti netvarkingą transporto priemonę ganėtinai didelė.
Ilgapirščius labiausiai domina prabangesni automobiliai
Nors vogti automobiliai dažniausiai išardomi ir į antrinę rinką nepatenka, tačiau platformoje kasmet aptinkama tokių transporto priemonių.
Nusikaltėliai dažniausiai taikosi į brangesnius automobilius, kurių detalės dėl daužtų naudotų automobilių srauto būna akimirksniu išgraibstomos juodojoje rinkoje. Populiariausi tarp vagių – „BMW“ automobiliai, sudarantys 17,7 proc. visų platformoje tikrintų vogtų transporto priemonių. „Mercedes-Benz“ (15,3 proc.) ir „Audi“ (12 proc.) taip pat patenka į pirmąjį trejetuką. Už šių gamintojų rikiuojasi „Ford“ (6,1 proc.) ir „Volkswagen“ (5,4 proc.).
Dažniausiai vagiamos 5-7 metų transporto priemonės pagamintos 2016-2019 m. Rizikingiausi – 2016 m. gamybos automobiliai, atsakingi už 12,4 proc. visų vagysčių.
Kas trylikto automobilio rida – suklastota
Iš visų 2023 m. „carVertical“ tikrintų automobilių, 7,5 proc. rida buvo suklastota. Jei pirkėjas apie ridos klastojimo faktą nežino, ko gero, jis sumokės už automobilį daugiau nei jis vertas. Visų platformoje tikrintų automobilių rida bendrai sumažinta net 7,7 mlrd. kilometrų.
Daugiausiai kilometrų pakoreguota vieno „Volvo V70“ rida – net 450 000 km. Galima tik įsivaizduoti, kokia buvo tikroji šios transporto priemonės rida iki ją sumažinant. Visgi net ir šiam „Volvo“ dar toli iki „Toyota RAV4“ su 993 000 km – tai didžiausia užfiksuota automobilio rida 2023 m.
Dažniausiai nesąžiningi pardavėjai klastoja „Opel“ automobilių ridą – 14,3 proc. šio vokiečių gamintojo modelių odometrų buvo pakoreguoti. „Jeep“ (12,8 proc.), „Land Rover“ (11,4 proc.) „Lexus“ (10,8 proc.) ir „Porsche“ (10,5 proc.) rida taip pat klastojama dažnai.
Dažniausiai rida klastojama senesniems automobiliams. Šioje kategorijoje išsiskiria 1995 m. pagaminti modeliai, iš kurių 13,8 proc. turėjo suklastotą ridą. Visgi rida klastojama ir naujesnėse, 2012-2016 m. pagamintose, transporto priemonėse – apie 11 proc. tokių automobilių turėjo pakoreguotus odometro rodmenis.
Pirkėjus labiausiai domino „Volkswagen Golf“
Pernai vairuotojai labiausiai tikrino „Volkswagen Golf“ – 4,91 proc. visų platformoje atliktų istorijos patikrų. Automobilių pirkėjai taip pat dažnai siekė sužinoti 3 serijos „BMW“ (4,89 proc.) „Volkswagen Passat“ (3,8 proc.) 5 serijos „BMW“ (3,7 proc.) ir „Audi A4“ (3,5 proc.) istoriją.
Populiariausias gamintojas praeitais metais buvo „BMW“, kurio automobiliai sudarė 14,7 proc. visų istorijos patikrų „carVertical“ platformoje. „Volkswagen“ (14,3 proc.), „Audi“ (11,9 proc.) „Mercedes-Benz“ (8,4 proc.) ir „Ford“ (5 proc.) automobilių istorija taip pat dažnai domino vairuotojus.
Nors kelyje galima išvysti įvairių spalvų automobilių, dauguma vairuotojų tikrino juodos (29,6 proc.), pilkos (26,6 proc.) ir baltos (18,8 proc.) spalvos automobilius. Žalių, violetinių ar geltonų automobilių dalis nesiekė 1 proc., kas įrodo, jog pirkėjai renkasi konservatyvesnių spalvų transporto priemones.
Tyrime naudoti duomenys iš „carVertical“ automobilių istorijos ataskaitų 26 šalyse: Jungtinės Karalystės, JAV, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Belgijos, Vengrijos, Rumunijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Slovakijos, Slovėnijos, Kroatijos, Ukrainos, Čekijos, Lenkijos, Bulgarijos, Serbijos, Švedijos, Šveicarijos, Danijos, Suomijos, Graikijos, Portugalijos, Australijos ir Meksikos.
Dažniausiai apgadinami automobiliai Lietuvoje: tyrimas parodė, kad ieškantys naudoto „Porsche“ turėtų būti itin atsargūs
Dažniausiai vagiamos automobilių dalys – sužinokite, ar jūsų automobilis saugus
Kas keisis automobilių rinkoje 2025-aisiais? Sužinokite, ką tai reiškia pirkėjams
Tyrimas: Lietuvoje į eismo įvykius rečiausiai patenka žali automobiliai
Po gražiu kiautu – sudužusi gelda: kaip išvengti prastos būklės automobilio?
Į biudžetą – 100 mln. eurų mokesčių: daugiausiai mokesčių sumokėję technologijų sektoriaus lyderiai – „Vinted“, „Wargaming“ ir „Nord Security“
Vairuotojai turėtų suskubti ruoštis žiemai: nepasiruošusiems vairavimas gali tapti kančia
Roges žiemai reikia ruošti vasarą, o kada ir kur mokytis „driftinti“
Lietuviai užsibrėžė ambicingą tikslą: nuomonės formuotojus iš 30 šalių mokys kaip sužibėti socialiniuose tinkluose
Apie inžinerijos ir technologijos sričių specialistų poreikį kalbama nuolat ir labai garsiai – jų masiškai trūksta ir Lietuvoje, ir užsienyje....
Pirmojoje SBA grupės baldų gamykloje JAV darbai vyksta sparčiai – vos per 2 mėnesius sumontuota maždaug 20 proc. įrangos. Į...
Komentaro autorius Leonas Lingis, profesinių paslaugų bendrovės EY vykdantysis partneris Baltijos šalyse Įmonių valdybos šiemet ypač daug dėmesio skiria geopolitiniams...
Lietuva kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis siekia ambicingo tikslo – užtikrinti, kad iki 2050 metų keliuose nežūtų nė vienas...
Pastačius savo naujus namus, prasideda kitas darbų etapas: aplinkos tvarkymas ir puoselėjimas. Vienas svarbiausių kiemo akcentų – graži žaliuojanti veja,...
Pastaruoju metu Lietuvoje fiksuojami stipresni vėjo gūsiai primena, kad pavasaris ne visada atneša tik saulę ir šilumą. Praėjusį savaitgalį net...
Hibridinis darbo modelis vis labiau trina ribas tarp asmeninio ir darbo laiko – nuotoliu dirbantys darbuotojai neretai linkę prisėsti prie...
Sveikatos specialistai teigia, kad tai, ką valgome kasdien, daro tiesioginę įtaką mūsų sveikatai, energijai ir gyvenimo kokybei. Balandžio 7-oji –...
Lietuvoje vyraujant permainingiems orams, vairuotojai dažnai susiduria su dilema: kada plauti automobilį? Vieną dieną nuplauta transporto priemonė jau kitą gali...