Sekite naujienas

Kelionės

Atostogų lagaminas: stilistė papasakojo, kokiems drabužiams neverta skirti vietos ir ką tikrai pasiimti su savimi

Paskelbta

-

Kuomet ateina metas keliauti į svajonių atostogas, ne vienam tenka gerokai pasukti galvą, kokius drabužius su savimi pasiimti bei kaip viską sutalpinti. Ir tiems, kurie iš atostogų parsiveža pilnus net nevilkėtų drabužių lagaminus, ir tiems, kurie pritrūksta ką apsirengti, stilistė Rūta Skrickytė pataria prisijaukinti drabužių „kapsulės“ metodą.

Drabužių, kurių nevilkėjote namuose, neverta imti ir į atostogas

Visai nesvarbu, atostogausite porą savaičių ar nuo kasdienių darbų planuojate pabėgti vos kelioms dienoms – su savimi visuomet norisi turėti būtiniausius daiktus, kurių dažnu atveju būna kur kas daugiau, nei planavote. Juk ilgiems žygiams tyrinėjant gražiausius šalies kampelius tikrai prireiks patogios avalynės, poilsiui pajūryje – kažko lengvo ir jaukaus, o vakarienėms restorane – elegantiško ir prašmatnaus.

„Būtent nuo kelionės pobūdžio daiktų planavimą ir reikėtų pradėti. Kai aiškiai žinosite, kam daugiausiai laiko ketinate skirti – pasyviam poilsiui, keliavimui po šalį ar aktyvioms pramogoms – bus paprasčiau atsirinkti svarbiausius drabužius ir pagal juos apgalvoti skirtingus aprangos derinius“, – pataria R. Skrickytė.

Atsirinktus drabužius stilistė rekomenduoja pakuoti „kapsulės“ principu – į lagaminą susidėti tarpusavyje lengvai derinamus aprangos variantus, kuriuos galima būtų keisti tarpusavyje. Į „kapsulę“ galima įtraukti ir sportinius drabužius, kurių prireiks užsiimant aktyvia veikla, ir kelis puošnesnius drabužius, jei planuojate vakarienę prabangiame restorane. Taip lagamine sutaupysite vietos, tačiau nepritrūksite skirtingų drabužių derinių.

Tokią „kapsulę“ turėtų sudaryti patogūs ir nešiojami rūbai, mat tie, kurie ilgokai užsigulėjo drabužinėje, greičiausiai iš lagamino nebus ištraukti ir atostogų metu. O prieš kelionę skubantiems į parduotuves atsinaujinti drabužių, stilistė pataria aklai nesivaikyti madų, nes jos įprastai keičiasi greičiau nei susidėvi rūbai. Kur kas geriau rinktis tai, kas tinka būtent jūsų stiliui.

„Jei kalbėtume apie tai, kas aktualu ir tuo pačiu praktiška atostogų metu, verta atkreipti dėmesį į Boho stiliaus nertinius. Jie atrodo gražiai, leidžia odai kvėpuoti ir jau spėjo užsitikrinti klasikos statusą, todėl tikrai pritaikysite ir ateinančiais metais. Dar viena šiemet sugrįžusi tendencija – pižamos stiliaus drabužiai. Dryžuotos laisvo stiliaus kelnės, marškiniai, šortukai. Pagrindiniai šios tendencijos privalumai yra patogumas ir natūralios medžiagos. Tačiau svarbiausia, kad madai nuslūgus, tuos pačius drabužius drąsiai galėsite naudoti pagal pirminę jų paskirtį – miegui. Šiais metais verta atkreipti dėmesį ir į retro stiliaus sportinius drabužius, įkvėptus netrukus Paryžiuje prasidėsiančių Olimpinių žaidynių. Ši tendencija puikiai tiks aktyvų laisvalaikį mėgstantiems keliautojams, o vėliau patogius retro stiliaus drabužius galėsite pritaikyti ir kasdienybėje, pavyzdžiui, vykstant į gamtą“, – pasakoja R. Skrickytė.

Kelios gudrybės į lagaminą padės sutalpinti daugiau, nei tikėjotės

Vasaros atostogų metu R. Skrickytė rekomenduoja rinktis kuo natūralesnius audinius – jei planuojate laiką leisti šiltuosiuose kraštuose, orui pralaidi medžiaga leis jaustis komfortiškiau. Pavyzdžiui, lininiai ar šilkiniai marškiniai ne tik padės apsaugoti pečius ir rankas nuo nudegimų kaitrioje saulėje, bet ir bus gražus akcentas daugelyje drabužių derinių.

„Deja, žiūrint iš praktinės pusės, natūralios medžiagos turi ir trūkumų – linas, medvilnė ar šilkas linkęs glamžytis, todėl ne visuomet patogu keliaujant. Norint to išvengti, drabužius lagamine reikėtų ne lankstyti, o sukti į ritinėlius ir atvykus į viešbutį juos pasikabinti į spintą“, – pataria stilistė.

Yra ir dar kelios naudingos gudrybės, kurios tikrai pravers. Jei į lagamino apačią susidėsite sunkesnius daiktus (batus, knygas, tvirtesnio audinio rūbus), viršuje sudėti lengvesni drabužiai glamžysis mažiau. Kitas patarimas – lengvai besiglamžančius drabužius dėti kaip vidurinį sluoksnį tarp sunkesnių rūbų, mat drabužių svoris padės išlaikyti viduryje esančių drabužių pradinę išvaizdą. Į lagaminą pravartu įsidėti ir kelis tuščius maišelius, kuriuose kelionės metu galėsite laikyti nešvarius drabužius.

Taupantys vietą lagamine, gali išbandyti ir kompresinius maišelius ar pakavimo kubus. Tai – puikios priemonės, padedančios maksimaliai išnaudoti lagamino erdvę. Kompresiniai maišeliai leidžia suspausti drabužius, išspaudžiant oro perteklių, o pakavimo kubeliai padeda tvarkingai suskirstyti daiktus.

Dalį būtiniausių daiktų galite rasti viešbučiuose

Tiek skrendantiems su registruotu bagažu, tiek keliaujantiems su rankiniu lagaminu didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturo“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė pataria prieš kelionę atsakingai planuoti ne tik drabužius, bet ir kartu lagamine keliausiančius papildomus daiktus. Higienos priemonės, vaistai, knygos ar žurnalai užima papildomą vietą ir nemažai sveria.

„Patyrę keliautojai jau žino – prasmukti su didesniu nei leidžiama lagaminu ar viršytu jo svoriu greičiausiai nepavyks. Jei papildomai pirkti registruoto bagažo, kuris kainuoja nemažus pinigus, nenorite, prieš imdamiesi pakuoti savo daiktus, pirmiausia pasitikrinkite avialinijų reikalavimus – jie galioja tiek keliaujantiems savarankiškai, tiek įsigyjantiems kelionių paketus iš kelionių organizatoriaus“, – pataria M. Bielinytė.

Sudarinėjantiems reikalingiausių daiktų sąrašą, „Novaturo“ komunikacijos vadovė pataria peržiūrėti, kokias higienos priemones bei kitus daiktus rasite rezervuoto viešbučio kambaryje – daugumoje tikrai bus šampūnas, prausiklis kūnui, plaukų džiovintuvas. O nemažą dalį daiktų, tokių kaip kremas nuo saulės ar dantų pasta, nebrangiai galima įsigyti ir vietoje.

Vykstantiems atostogauti pajūryje taip pat vertėtų pasidomėti, ar viešbutis pasirūpins paplūdimio rankšluosčiais – juk pastarasis lagamine užima tikrai daug vietos. O keliaujantys ilgesnių atostogų gali pasinaudoti ir viešbučiuose teikiama drabužių valymo paslauga – būsite ramūs, kad visada turėsite ką apsirengti, net jeigu į lagaminą susipakavote vos kelis svarbiausius daiktus.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |