Sekite naujienas

Kelionės

Atostogas savo šalyje lietuviai renkasi pagal saulę

Paskelbta

-

Ankstyvas ir šiltas šių metų pavasaris jau balandį išjudino vidaus turizmo rinką – kai kurios apgyvendinimo įstaigos sulaukė net trečdaliu daugiau poilsiautojų nei pernai tuo pat metu. Gegužę vietinių turistų kelionėms aprimus, birželis – vėl ant bangos. Poilsio paslaugas siūlantys verslai pastebi, kad planuodami atostogas ar savaitgalio keliones, lietuviai demonstruoja priklausomybę nuo sinoptikų ir dažniausiai nakvynės vietų puola ieškoti likus vos kelioms dienoms iki savaitgalio.

Atostogos – pagal saulę

„Pagal sulaukiamų rezervacijų ar skambučių kiekį galime drąsiai spėti, kad sinoptikai išpranašavo saulėtą ir šiltą savaitgalį. Vos tik pasirodo visos savaitės orų prognozė – svečiai spontaniškai priima sprendimus ir kreipiasi dėl poilsio ir nakvynės. Tačiau sezono įkarštyje tokia strategija ne visada pasiteisina, nes dėl ribotos pasiūlos pasiseka pirmiesiems“, – sako SBA poilsio komplekso „Slėnis Trakuose“ vadovė Rasa Tamošiūnaitė.

Pasak jos, dar net neprasidėjus sezonui dėl neįprastai šilto oro balandį rezervacijų sulaukta 30 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu. Gegužę, kai šiltų dienų buvo mažiau, poilsiautojų sulaukta maždaug tiek pat, kiek pernai, tačiau kaitri saulė birželį poilsiui gamtos apsuptyje Galvės ežero pusiasalyje sutraukė net 30 proc. daugiau svečių. Poilsio komplekso vadovės teigimu, net ir pasikeitus orams, svečiams patinka laiką leisti gamtoje prie ežero, maudytis pirtyje ar kubile.

Tuo tarpu užsieniečiai, kurie į „Slėnį Trakuose” atvyksta su kemperiais ar apsistoja kempingo zonoje su palapinėmis, – apdairesni, vietas rezervuoja iš anksto. Pasak R. Tamošiūnaitės, iš jų rezervacijų šiemet sulaukiama maždaug 40 proc. daugiau. Dažniausiai čia apsistoja keliautojai iš Vokietijos ir Lenkijos, aplankantys Vilnių ir Trakus.


Nori atskirų zonų poilsiui ir pramogoms

„Sulaukiame svečių, kurių lūkesčiai poilsiui yra skirtingi. Vieni nori ramiai pabūti gamtoje, pasimėgauti smėlėtu paplūdimiu, pasivaikščioti ežero pakrante ir gurkšnoti gaivinantį gėrimą. Kiti – priešingai, mėgsta triukšmingesnes vandens pramogas su irklentėmis, elektrinėmis banglentėmis, šuolius į vandenį nuo pagalvės, vandens dviračius. Todėl šiais metais nusprendėme atskirti šias zonas į du skirtingus smėlio paplūdimius ir poilsiautojai tai labai vertina“, – tikina „Slėnio Trakuose“ vadovė.

Pasak R. Tamošiūnaitės, skirtingų lūkesčių turintys svečiai gali rasti sau labiausiai tinkančią erdvę ilgesnėms atostogoms ar savaitgalio išvykai poilsiavietėje su vaizdu į Trakų pilį. Norintiems ramybės siūloma išsinuomoti atokiau tarp medžių esančius namelius, o linkę bendrauti ar atvykti su kompanija gali rinktis nakvynę kambariuose dvaro pastate ar kotedžuose.

„Šiais metais daug įmonių ir organizacijų rengia vasaros šventes gamtoje, kuriose dalyvauja šimtai, o kartais net virš 1000 žmonių. Dėkinga 6 ha pusiasalyje įsikūrusios SBA poilsinės geografija leidžia vienu metu užtikrinti zonas ir ramesniam pasibuvimui, ir maitinimui, ir emocingoms sporto varžyboms ar triukšmingam koncertui“, – sako R. Tamošiūnaitė.

Kainos šiemet nekilo


„Prieš šių metų sezoną nemažai investavome, kad svečiai jaustųsi komfortiškai. Atnaujinome kambarius dvaro pastate ir kotedžuose, taip pat dušus, virtuvėlę kempingo zonoje, įrengėme naują paplūdimį pramogoms ir, poilsiautojų pageidavimu, atidarėme barą paplūdimyje. Svečius vaišinantis restoranas „Jausmas“ siūlo atnaujintą meniu. Be to, į „Slėnį Trakuose“ šiemet pirmą kartą galima atvykti laivu iš Trakų“, – sezono naujienas pristato R. Tamošiūnaitė.

Pasak jos, nors pastaraisiais metais pabrango daugelio produktų ir paslaugų kainos, tačiau poilsinei pavyko kainas išlaikyti tokias pat, kaip pernai. Nakvynė dviviečiame kambaryje kainuoja nuo 60 eur, dienos viešnagė smėlėtame paplūdimyje su nemokamais gultais suaugusiajam 6 eur, vaikui 4 eur, automobilio parkavimas aikštelėje – 5 eurai. „Kempinge Trakuose“ vienu metu gali apsistoti iki 100 žmonių kambariuose bei nameliuose ir apie 100 kemperių stovyklavietės zonoje.

Skaitykite

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |