Sekite naujienas

Verslas

Grįžę talentai Lietuvoje kuria globalias bioinformatikos inovacijas

Paskelbta

-

Lietuvoje įsikūrusios įmonės „VUGENE“ pasiekimai pasaulyje rodo, kaip nedidelė, tarpdisciplinines bioinformatikos, genetikos, mikrobiologijos, informatikos ir statistikos žinias turinti komanda kuria mokslininkų JAV bei Europoje naudojamus inovatyvius sprendimus. Šalia savarankiškų įmonės pastangų plėstis traptautinėse rinkose, savo pagalbą įvairiomis priemonėmis suteikia ir Inovacijų agentūra, organizuodama pasaulines parodas bei verslo misijas. „VUGENE“ įkūrėjas Juozas Gordevičius, prieš 3 metus grįžęs iš JAV į gimtą šalį su drąsia vizija įkurti įmonę, dabar stiprina jos poziciją tarptautinėje biotechnologijų rinkoje.

Reklama

J. Gordevičius pasakoja nuo pat mažens jautęs aistrą mokslui ir sveikatai. Nors jo vyresnieji brolis ir sesuo tapo gydytojais, jis pasirinko kompiuterių mokslą. Po studijų Italijoje J. Gordevičius dirbo bioinformatikos mokslininku Europos, Kanados ir JAV universitetuose.

„Dirbdamas akademinėje institucijoje JAV pastebėjau, kad bioinformatikos mokslininko darbas akademinėje aplinkoje yra labai ribotas: be bioinformatikos analizės, vienam specialistui tenka ir daug papildomų užduočių, tokių kaip serverių valdymas ir kiti infrastruktūros klausimai, o tai itin lėtina mokslinių tyrimų eigą. Supratau, kad greitesniam ir efektyvesniam procesui reikalinga komanda, kurioje būtų efektyviai padalijamos kompetencijos ir užduotys“, – prisimena įmonės įkūrėjas.

Taip 2021 metais J. Gordevičius įkūrė „VUGENE“, kurioje sujungiamos biologijos, duomenų analizės ir programavimo žinios. Komandos misija – prisidėti prie mokslinių tyrimų sveikatos srityje pažangos.

„Grįžti į Lietuvą ir pradėti čia verslą paskatino noras sukurti duomenų analizės paslaugą prieinamą mokslininkams, kurie susiduria su dideliais iššūkiais ieškodami duomenų analitikos specialistų. Pagrindinis mano tikslas buvo auginti dinamišką įmonę. Taip Lietuvos bei užsienio universitetuose aukštojo mokslo žinias įgiję specialistai bei mokslininkai susibūrė į talentingą „VUGENE“ komandą“, – pasakoja įmonės įkūrėjas.

Platus paslaugų spektras mokslui

Kaune ir Vilniuje įsikūrusi įmonė teikia platų biomedicininių duomenų analizės paslaugų spektrą, kurį sudaro duomenų kokybės kontrolė, statistinė analizė bei mašininio mokymo metodų taikymas. Šie pažangiems moksliniams tyrimams skirti sprendimai padeda aptikti naujus ligų žymenis bei atsakyti į kitus sudėtingus biologinius klausimus. „VUGENE“ sprendimai užtikrina, kad kiekvienas analizės etapas būtų atsekamas ir lengvai atkuriamas – tai ypač svarbu kokybiškiems moksliniams tyrimams.

„Pasaulyje vis labiau augant bioinformatikos sektoriui nuolat tobuliname savo kompetencijas, kad pranoktume klientų lūkesčius. Taip siekiame užtikrinti ilgalaikį „VUGENE“ augimą ir prisitaikymą prie naujų rinkos iššūkių. Dirbant su svarbių tyrimų rezultatais taip pat itin svarbu užtikrinti jų saugumą pagal atitinkamos šalies teisės aktus, o „VUGENE“ tam turime visą reikalingą infrastruktūrą“, – dalijasi įmonės mokslinių projektų vadovė Karolina Makovskytė.

Lietuvos bioinformatika pasaulyje – nuo JAV iki Azijos

Nors „VUGENE“ įsikūrusi ir veiklą plėtoja Lietuvoje, tačiau savo paslaugas teikia ir užsienio rinkoms – įmonės eksporto kelias prasidėjo būtent nuo JAV. J. Gordevičiaus teigimu, už Atlanto užmegzti ryšiai turėjo didelę reikšmę įmonės įkūrimui ir tolimesnei plėtrai.

„Vienas iš pagrindinių mūsų tikslų yra stiprinti jau turimas „VUGENE“ pozicijas JAV bei Europoje. Taip pat ateityje norėtume aktyviau bendradarbiauti su Pietryčių Azijos rinka. Šis regionas pasižymi sparčiu gyvybės mokslų sektoriaus augimu bei investicijomis į inovacijas bei technologijas, tad matome augantį poreikį bioinformatikos paslaugoms, galinčioms padidinti mokslinių tyrimų efektyvumą“, – sako K. Makovskytė.

Ryšiai ir žinios, skatinančios augti

Siekdama plėsti eksportą ir tobulinti savo veiklą, šiemet „VUGENE“ dalyvavo tokiose prestižinėse parodose kaip „Bio International Convention 2024“ San Diege ir „Bio Europe“ Stokholme. Kitais metais įmonė planuoja bioinformatikos paslaugas bei kuriamą duomenų analizės platformą pademonstruoti 20-yje tarptautinių konferencijų.

Inovacijų agentūros Rinkų plėtros skyriaus vadovė Simona Buziliauskienė pažymi, kad agentūros siūlomos priemonės – tarptautinės parodos, verslo misijos bei programos „ExportLAB“ ir „BrandLAB“ – užtikrina visapusišką pagalbą įmonių sėkmingai plėtrai.

„Parodose ir verslo misijose įmonės gali pristatyti savo produktus, užmegzti strategines partnerystes bei atrasti naujas eksporto galimybes. Tuo tarpu „ExportLAB“ padeda pasiruošti eksporto strategiją į pasirinktą rinką, o „BrandLAB“ yra skirta įmonėms, kurios siekia plėstis su nuosavu prekės ženklu. Kompleksinės paslaugos padeda Lietuvos įmonėms ne tik įsitvirtinti tarptautinėse rinkose, bet ir tapti globalių inovacijų dalimi“, – sako S. Buziliauskienė.

„VUGENE“ direktorė Gražina Mykolaitytė dalijasi, kad Inovacijų agentūros paslaugos buvo itin vertingos.

„Dalyvavimas parodose kartu su kitais Lietuvos gyvybės mokslų atstovais suteikė mums papildomo matomumo ir padėjo užmegzti daugiau kontaktų nei dalyvaujant savarankiškai. O programos „ExportLAB“ metu identifikavome prioritetines eksporto rinkas, patobulinome kainodarą ir marketingo žinutę, aiškiai išskirdami savo kuriamą vertę. Šie pokyčiai prisideda prie tvaraus augimo ir padeda stiprinti mūsų pozicijas užsienio rinkose“,– tvirtina G. Mykolaitytė.

VUGENE ateities planai ir investicijos

Kalbėdamas apie įmonės ateitį, „VUGENE“ įkūrėjas pasakoja, kad įmonė šiuo metu kuria naują biomedicininių duomenų analizės platformą, kuri mokslininkams leis savarankiškai atlikti duomenų analizę, naudojant „VUGENE“ algoritmus.

„Šis sprendimas ne tik padidins mūsų paslaugų prieinamumą, bet kartu leis institutams bei įmonėms visame pasaulyje lengviau pritaikyti „VUGENE“ sukurtas inovacijas ir gerąsias praktikas savo veikloje. Taip siekiame spartinti biologinius atradimus ir inovacijų kūrimą“, – aiškina J. Gordevičius.

Platformos kūrimą paskatino ir gauta programos „InoPažanga“ parama. Tolimesnei sėkmingai jos plėtrai bus reikalingos papildomos investicijos, siekiant padidinti jos prieinamumą pasauliniu mastu.

„VUGENE“ sėkmė parodo, kad į Lietuvą sugrįžtantys mokslininkai bei aukšto lygio ekspertai, kurdami nuosavą verslą, prisideda prie ekonomikos augimo: steigia naujas darbo vietas, skatina technologijų plėtrą, dalinasi žiniomis ir ryšiais. Į Lietuvą grįžti ir čia verslą kurti ketinantiems profesionalams K. Makovskytė pataria pasinaudoti aktyvios bendruomenės ir stiprios infrastruktūros teikiamomis naudomis bei finansavimo galimybėmis inovatyvioms įmonėms.

 

Naujienos

Verslas9 val prieš

„Contribee“ turi naujus savininkus – bendrovę įsigijo „Masiva group“

Siuntų siuntimo platformą siuskpigiau.lt ir kitus internetinės prekybos verslus vystanti „Masiva group“ įsigijo 100 proc. sutelktinio rėmimo platformos „Contribee“ akcijų....

Verslas12 val prieš

„PayPal“ valdyboje – „Tesonet“ atstovė Eglė Eidimtaitė

„Tesonet“ investicijų komandos vadovė Eglė Eidimtaitė tapo pirmąja lietuve „PayPal“ klientų valdyboje (CAD). Ši valdyba buvo įkurta siekiant padėti bendrovei...

Dirbtinis intelektas18 val prieš

CVbankas.lt pristato dirbtinio intelekto įrankį, padedantį sparčiau ir tiksliau atrinkti tinkamiausius kandidatus

Naujoji technologija leidžia darbdaviams greičiau susitelkti į geriausiai pozicijai tinkančius darbo ieškančiuosius, supaprastindama pirminį atrankos etapą. Inovacija Lietuvos darbo rinkojeReklama...

Verslas1 d. prieš

„Rimi“ plečia parduotuvių tinklą: modernus prekybos centras atvėrė duris Šiauliuose

Metams einant į pabaigą ir didžiosioms šventėms nenumaldomai artėjant, prekybos tinklas „Rimi“ tęsia savo plėtrą ir šiandien Šiauliuose atidarė 89-ąją...

Nekilnojamasis turtas2 d. prieš

Geriausias Lietuvoje 2024 metų gyvenamosios paskirties projektas – „Parko pakrantė“ Klaipėdoje

Geriausio Lietuvoje gyvenamosios paskirties projekto apdovanojimas šiais metais keliauja į Klaipėdą. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos kartu su Darnios plėtros...

Ekspertai

Ekspertai9 val prieš

Už pažinčių programėlių „princų“ slepiasi nusikaltėliai: kaip nepakliūti į sukčių pinkles?

„Tinder“, „Bumble“, „Hinge“, „Badoo“ ir panašios pažinčių programėlės neatsiejamos nuo šiuolaikinio pasaulio. „Mano draugė ištekėjo radusi puikų vaikiną tinderyje“, „Bumblėje...

Ekspertai12 val prieš

Lietuvos paštas primena: kalėdinių siuntų pakavimo patarimai, kuriuos būtina žinoti

Kalėdos – stebuklų ir dovanų metas, per kurį Lietuvoje ir į užsienį siunčiamų siuntų kiekiai išauga iki 50 proc. Tačiau,...

Ekspertai14 val prieš

Kalėdinėms dovanoms – elektronika? Į ką atkreipti dėmesį, kad ji vėliau netaptų našta

Iki Kalėdų likus visai nedaug laiko skubama pirkti dovanas artimiesiems. Kartais šalia kalėdinės eglutės atsiduria ir buitį gerinantys elektroniniai įrenginiai....

Ekspertai2 d. prieš

„Google“ atskleidė, kas labiausiai rūpi lietuviams: tarp dažniausių paieškų – ir klausimai apie elektros kainas

Kompanijai „Google“ pristačius kasmetinę „Year in Search“ apžvalgą, paaiškėjo, ko internete šiemet dažniausiai ieškojo Lietuvos gyventojai. O tarp labiausiai jiems...

Ekspertai3 d. prieš

Kalėdinis bumas prasidėjo: ekspertas atkleidė, kada vėliausiai galite išsiųsti siuntą, kad ji adresatą pasiektų iki švenčių

Kalėdinė karštinė įgauna pagreitį – vis daugiau žmonių dovanų artimiesiems ieško tiek prekybos centruose, tiek internetinėse parduotuvėse, todėl siuntų pristatymo...

Visos teisės saugomos.© 2015-2024 | Kopijuoti draudžiama |