Sekite naujienas

Verslas

„Meta” sako, kad Kenijos teismas neturi jurisdikcijos nagrinėti bylą, nori, kad ji būtų pašalinta

Paskelbta

-

Amerikos socialinių tinklų milžinė „Meta“ siekia, kad jai Kenijoje iškelta byla būtų nutraukta, nes Rytų Afrikos šalis neturi jurisdikcijos ją spręsti. Paraiška pateikta po praėjusį mėnesį pareikšto ieškinio „Metai” ir „Samai”, jos pagrindiniam subrangovui dėl turinio moderavimo Afrikoje, kurį atliko Daniel Motaung, dėl kaltinimų išnaudojimu ir sąjungos žlugdymu.

Reklama

Motaungas, Pietų Afrikos pilietis, anksčiau dirbęs turinio moderatoriumi su Sama, sako, kad buvo atleistas dėl to, kad organizavo 2019 m. streiką ir bandė suburti subrangovo darbuotojus. Jis priduria, kad susidūrė su atviru turiniu, kuris paveikė jį psichiškai. Moutangas siekia finansinės kompensacijos sau ir kitiems buvusiems ir esamiems moderatoriams. Jis taip pat nori, kad Sama ir Meta būtų priversti sustabdyti sąjungų griovimą ir teikti psichikos sveikatos paramą, be kitų reikalavimų.

Po ieškinio „Meta Platforms Inc“ ir „Meta Platforms Ireland“ pateikė pareiškimą, teigdami, kad jos yra užsienio korporacijos (kurių buveinė ir prekyba Kenijoje nėra) ir kad Kenijos Aukščiausiasis teismas joms neturi įgaliojimų.

Antradienį buvo nuspręsta, kad pirmiausia bus nagrinėjama byla dėl jurisdikcijos (kitas posėdis numatytas birželio 27 d.), kol bus tęsiamas pagrindinis ieškinys.

„Antrasis ir trečiasis respondentai („Meta Platforms Inc“ ir „Meta Platforms Ireland“) yra užsienio korporacijos, kurios nėra Kenijos rezidentės, nuolatinės gyvenamosios vietos ir neprekiauja Kenijoje, todėl šis garbingas teismas neturi jurisdikcijos jiems“, – sakė „Kaplan & Stratton“ vyresnysis advokatas Fred Ojiambo. „Meta“ vardu programoje, kurią mato „TechCrunch“.

„Bet kuriuo atveju peticijos pateikėjas nesirėmė šio garbingo teismo jurisdikcija, prašydamas ir gaudamas šio garbingo teismo leidimus, kaip to reikalauja įstatymas.

Meta ieškinyje taip pat siekė, kad byla būtų nutraukta, pažymėdama, kad moderatoriai pasirašė neatskleidimo susitarimą, neleidžiantį pateikti prieš tai prieštaraujančių įrodymų.

carvertical VIN patikra

„Facebook“ moderatoriai peržiūri jos socialinių tinklų įrašus visose platformose, kad pašalintų turinį, kuriame kurstoma ir tęsiama neapykanta, dezinformacija ir smurtas.

Remiantis Nzuli ir Nsumbi advokatų, Motaungo, atstovaujančios peticijoje, advokatų kontora, pateiktais dokumentais, Sama patraukė turinio moderatoriams nesąžiningus darbo veiksmus ir nesuteikė jiems tinkamos psichikos sveikatos paramos.

Ji pridūrė, kad Sama leido sukurti „toksišką darbo aplinką“, kuri neleido moderatoriams pasidalyti darbo pobūdžiu ir patirtimi su trečiosiomis šalimis, įskaitant „Meta“ darbuotojus.

Advokatai taip pat teigė, kad Sama vykdė „apgaulingą įdarbinimo procesą“, atidarydama laisvas darbo vietas, kurios neapibrėžė darbo pobūdžio, sakydami, kad Meta ir Sama „pajungė esamiems ir buvusiems turinio moderatoriams priverstinį darbą ir prekybą žmonėmis darbo tikslais“. Moderatoriai, įsikūrę Nairobyje, yra tiekiami iš daugelio šalių, įskaitant Etiopiją, Ugandą ir Somalį.

Advokatų kontora taip pat teigia, kad Sama darbuotojų produktyvumas yra stebimas naudojant Meta programinę įrangą – matuojant darbuotojo ekrano laiką ir judėjimą darbo valandomis.

Metai bandant atsiriboti nuo bylos ir siekiant, kad peticija būtų išmesta, Sama praeityje tvirtino, kad nepadarė jokių pažeidimų.

Komentuokite

Kokia jūsų nuomonė?

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Naujienos

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |