Sekite naujienas

Verslas

„NFQ Technologies“ pajamos 2022-aisiais augo 30%

Paskelbta

-

Dvidešimtus gyvavimo metus pernai minėjusi Lietuvos ir Vokietijos kapitalo programinės įrangos kūrėja „NFQ Technologies“ 2022 metus palydėjo išlaikiusi 30 proc. augimą ir pasiekusi 25,6 mln. eurų pajamų.

Reklama

Pasak NFQ vadovo Pauliaus Insodos, praėjusieji metai pasižymėjo įvairiais iššūkiais: verslas išgyveno COVID-19, karo poveikį, mažiau tvarūs technologiniai startuoliai dėl sumažėjusio kapitalo prieinamumo susidūrė su ekonominiais sunkumais. Vis dėlto dėl gerai išvystytos verslo diversifikavimo strategijos ir kompetentingos komandos pastangų NFQ toliau tvariai augo.

„Pastaraisiais metais startuoliams buvo sunku rinkti kapitalą, o korporacijos atidžiau stebėjo ir skirstė biudžetus, – praėjusius metus apžvelgė P. Insoda. – Vis dėlto, dalis mažmeninės prekybos, e-komercijos, logistikos bei kelionių industrijų srityse veikiančių verslų siekė išlikti konkurencingi ir toliau investavo į technologinius pokyčius bei atliepė klientų lūkesčius sistemų saugai bei integralumui. Kalbėdami apie skaitmeninę transformaciją, šiandien turime galvoje ne tik išorinių partnerio klientams prieinamų sistemų, bet ir vidinių sistemų bei procesų skaitmenizaciją. Be to, į mus kreipiasi verslai, kurie siekdami tapti savo industrijos lyderiais atsineša idėjų inovacijoms ir prašo padėti jas įgyvendinti.“ 

Biurus Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Vietname, Tailande ir Singapūre turinti NFQ grupė 2022-aisiais įsigijo Kaire įsikūrusią bendrovę „Dlivr.io“. Dvidešimt pirmus metus versle skaičiuojanti NFQ šiuo metu turi daugiau nei 800 darbuotojų dešimtyje padalinių trijuose žemynuose.

NFQ pasirinko Egiptą kaip plėtros regioną dėl aukšto IT specialistų kompetencijų lygio, jų patirties dirbant su klientais Europoje. Svarbos turi ir Egipto geografinė padėtis – gretimos laiko juostos leidžia efektyviai bendrauti su Europos klientais ir darbuotojais. Anot P. Insodos, įsitvirtindama šiame regione grupė turės dar didesnes galimybes plėsti klientų gretas ir atliepti jų poreikius. 

NFQ pajamos auga bene visą jos gyvavimo laikotarpį. 2021-aisiais įmonės pajamos siekė 19,5 mln. Eur, 30% daugiau nei metais prieš. Tais pačiais metais NFQ atidarė naują biurą Krokuvoje ir drauge su Vokietijos kapitalo programinės įrangos kūrėja „valantic“ įsteigė technologijų ir inovacijų kūrimo kompetencijų centrą Lietuvoje.

NFQ prognozuoja, jog 2023-ieji rinkoje vis dar bus konservatyvūs: dalis verslų vengs agresyvios plėtros bei atsargiai investuos į technologinius sprendimus. Tačiau net ir lėtesniu augimo laikotarpiu bus gebančiųjų kurti konkurencinį pranašumą, pasitelkiant inovacijas.

Anot NFQ vadovo, apie konkurencinį pranašumą technologiniai partneriai turėtų galvoti pirmiausia. 

carvertical VIN patikra

„Technologinis partneris turi išmanyti ne tik technologinę kliento verslo pusę, bet aiškiai suprasti jo iššūkius bei siekius. Plataus paslaugų spektro bei nuoseklios kliento kelionės nebegana. Siekiant suteikti apčiuopiamą papildomą vertę, reikia strategiško žvilgsnio į kliento padėtį rinkoje ir verslo vystymo kompetencijų“, – dalinosi P. Insoda. 

Tarp NFQ klientų – didžiausias kūdikiams ir vaikams skirtų prekių prekybininkas Baltijos šalyse „Kotryna Group“, Šiaulių bankas, statybinių medžiagų bei remonto, apdailos, sodo ir buities prekių parduotuvių tinklas „Moki-veži“. NFQ taip pat teikia technologines bei verslo plėtros paslaugas didžiausiai pasaulyje atostogų būsto paieškos platformai „HomeToGo“, skrydžių paieškos sistemai KAYAK, inovatyviai logistikos procesų valdymo platformai „Alaiko“, baldų el. prekybos sistemai „home24“ Vokietijoje, el. komercijos technologijų platformai „real.digital“ ir kitoms brandžioms kompanijoms ir startuoliams. 

Naujienos

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |