Sekite naujienas

Investavimas

Investavimas į nekilnojamąjį turtą (NT projektus): Kaip protingai investuoti?

L

Paskelbta

-

Klausimas, kur investuoti santaupas, visada išlieka aktualus, bet ypač tada, kai vyksta ekonominiai pokyčiai. Viena iš populiariausių priemonių šiuo požiūriu išlieka nekilnojamasis turtas – gyvenamosios ir komercinės paskirties nekilnojamasis turtas išlieka paklausus ir gali atnešti gerą pelną.

Reklama

Papasakosime, kaip ir į kokį nekilnojamąjį turtą investuoti ir ko tam reikia. Pinigų investavimas

Investavimo į nekilnojamąjį turtą tikslai

Investavimas – tai pinigų investavimas siekiant gauti pelno. Į nekilnojamąjį turtą investuojama siekiant:

Gauti pasyvių pajamų. Šiam tikslui jie naudoja nuosavą laisvą nekilnojamąjį turtą, perka naują už grynuosius pinigus arba ima hipotekos paskolą. Tada suranda nuomininkus ir gauna mėnesinį pelną.

Išsaugoti santaupas. Kad pinigai nenuvertėtų dėl infliacijos, jie dažnai investuojami į nekilnojamąjį turtą. Jie perka komercinį, gyvenamąjį, biudžetinį ir prabangų nekilnojamąjį turtą.

Komercinės paskirties objektus geriau pirkti vietose, kur yra didelis transporto srautas, o gyvenamosios paskirties – vietovėse, kur plėtojama infrastruktūra.

carvertical VIN patikra

Gauti pajamų iš perpardavimo arba mainų su antkainiu.

Investavimo į nekilnojamąjį turtą privalumai ir trūkumai

Nekilnojamasis turtas visada turi paklausą, tačiau ne į kiekvieną objektą yra pelninga investuoti. Išsiaiškinkime, kokių privalumų ir trūkumų turi investavimas į nekilnojamąjį turtą.

Privalumai

Stabilumas. Tinkamai parinktos gyvenamosios ir komercinės patalpos yra paklausios.

Pasyvios pajamos. Norint gauti pelno iš įsigyto buto, nereikia daug pastangų.

Minimali rizika. Net ir krizės metu nekilnojamąjį turtą realu parduoti arba išnuomoti.

Kainų augimas. Nekilnojamajam turtui, kaip ir auksui, nedaro įtakos infliacija. Kaina tik didėja.
Investicijų įvairiapusiškumas. Yra įvairių pelno gavimo galimybių: nuomoti kasdien arba ilgam laikui, perparduoti, padalyti į mažus segmentus ir kt.

Minusai

Didelės išlaidos. Nekilnojamajam turtui įsigyti reikia įspūdingos pinigų sumos.

Ilgas atsipirkimo laikotarpis. Nekilnojamasis turtas pradės duoti pajamas, viršijančias išlaidas, po 5-10 metų.

Papildomos išlaidos. Tai komunalinės paslaugos, kapitalinis remontas ir mokesčiai 13 % sandorio sumos.

Ar pelninga investuoti į nekilnojamąjį turtą 2023 m.

Investavimas į nekilnojamąjį turtą Lietuvoje yra paprastas ir patikimas būdas sutaupyti pinigų.

Tačiau šios investicijos imkitės atsakingai, kad išvengtumėte nereikalingų išlaidų ir nuostolių. Pavyzdžiui, spontaniškas buto įsigijimas jo nenuomojant iš potencialiai pelningos investicijos virsta prievole, kurios išlaikymui reikia pinigų.

Ar verta investuoti į nekilnojamąjį turtą 2023 m.? Didžiausias pelnas gaunamas perkant naujus pastatus.

Kad investicijos atsipirktų, išanalizuokite rinkos kainas, kylančius rajonus ir pirkėjų poreikius. Šios žinios padės jums įsigyti nepakankamai įvertintą, paklausų ir nebrangų nekilnojamąjį turtą.

Į kokį nekilnojamąjį turtą investuoti

Kuo didesnis miestas, tuo didesnė gyvenamųjų ir komercinių patalpų paklausa. Apsvarstykite investavimo galimybes. Investavimas į nekilnojamąjį turtą

Gyvenamosios paskirties nekilnojamasis turtas. Labiausiai paplitusi nekilnojamojo turto rūšis. Ja dažniausiai naudojasi pradedantieji investuotojai, nes rizika yra minimali. Šis investavimo būdas dažnai naudojamas siekiant sutaupyti pinigų. Pajamos gaunamos perparduodant arba nuomojant. Pirkdami gyvenamosios paskirties nekilnojamąjį turtą, atsižvelkite į visas savybes: vietą, statybos metus, išplanavimą, infrastruktūrą.

Komercinės paskirties nekilnojamasis turtas. Tinka investuotojams, turintiems patirties – jiems lengviau pasirinkti tinkamas patalpas. Komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą pelningiau nuomoti nei perparduoti.

Žemės sklypai. Naudinga pirkti žemės sklypus, nes jie yra pigesni už kitų rūšių nekilnojamąjį turtą. Jie greitai ir lengvai įforminami. Nėra papildomų išlaidų, susijusių su komunaliniais mokesčiais ir remontu. Pirkdami atsižvelkite į paskirtį. Likvidžiausi yra statyboms skirti sklypai. Žemės ūkio paskirties žemė tinka ilgalaikėms investicijoms.

Priemiesčio nuosavybė. Užmiesčio namai, kaip investicijų rūšis, yra ypač populiarūs tarp didmiesčių gyventojų. Stabilią paklausą turės gerai įrengti namai su gražiu vaizdu ir gamta aplink.

Nauji pastatai žemės kasimo stadijoje. Vystytojai nustato minimalias kainas, kad „išjudintų” paklausą ir pritrauktų pirkėjų dėmesį į objektą pradiniame statybos etape. Šio etapo butų pirkėjams teks laukti ilgiau nei kitiems, o šį nepatogumą vystytojas kompensuoja kainos koeficientu.

Investicijos į automobilių stovėjimo vietas. Situacinis investicijų tipas dideliuose miestuose. Pajamos priklauso nuo aikštelės vietos. Automobilių stovėjimo aikštelė įrengiama judrioje vietoje, kur nėra pakankamai laisvų vietų automobiliams.

Kiek rizikinga investuoti į nekilnojamąjį turtą

Investavimas visada susijęs su rizika, ir nekilnojamojo turto sektorius nėra išimtis. Apžvelkime rizikos šaltinius.

Netinkama vieta. Investuotojas tikisi, kad pasirinkta vietovė bus užstatyta ir kainos kils. Jei taip neatsitinka, objektas neturi paklausos, o savininkas negauna pelno.

Nenugalimos jėgos aplinkybės. Jei aplinkos situacija šalia nekilnojamojo turto objekto smarkiai pablogėja, dėl to sumažėja paklausa ir vertė.

Nesąžiningi nuomininkai. Kartais nuomininkai vėluoja sumokėti mėnesines įmokas arba sugadina baldus. Tokiems nuomininkams prireikia didelės sumos.

Nusidėvėjimas. Laikui bėgant daiktų vertė mažėja. Pavyzdžiui, jei šalia kadaise daug žadėjusio namo auga naujas pastatas, jame esantys butai bus brangesni ir patrauklesni nuomininkams.

Statybų įšaldymas. Norėdami išvengti rizikos investuoti į statomą būstą ir gauti jį gerokai vėliau, nei žadėta, rinkitės akredituotus vystytojus.

Sukčiavimas. Nekilnojamojo turto srityje yra daug apgaulės schemų: vienadienės firmos, svetimo turto pardavimas pagal suklastotus dokumentus ir kt. Užtikrinti sandorį padės teisinis nekilnojamojo turto patikrinimas.

Investavimo į nekilnojamąjį turtą būdai

Yra du pagrindiniai būdai, kaip gauti pajamų iš nekilnojamojo turto: jį nuomoti ir perparduoti su antkainiu. Apsvarstykime jų privalumus ir trūkumus.

Nuoma ir perpardavimas turi daugybę variantų, todėl apžvelkime juos atskirai.

Nuoma

Butas nuomojamas ilgam laikui. Be to, tai lengvas būdas gauti pajamų, nes visada yra žmonių, norinčių išsinuomoti butą. Tereikia rasti sąžiningų nuomininkų ilgam laikui, pasirašyti sutartį ir gauti mėnesinį pelną. Minusas – gerų nuomininkų paieška gali pareikalauti daug laiko. Be to, šis metodas pasižymi nedideliu pelnu. Jei butą pirkote kaip investiciją, investicijos greitai neatsipirks. Imti būsto paskolą ilgalaikei nuomai taip pat nepelninga: pajamos nepadengs paskolos įmokų.

Kasdienė buto nuoma. Pliusas – galimybė greitai užsidirbti pinigų. Jei ilgalaikės nuomos pelningumas – per 5 %, tai nuomojant kasdien – iki 30 %. Minusas – darbo sąnaudos. Kasdien turėsite įkeldinti ir iškeldinti nuomininkus, tvarkyti butą. Taip pat kyla rizika sugadinti baldus ir neplanuotai išleisti lėšų remontui.

Namelio ar sodybos nuoma. Pliusai – didelės pajamos ir paklausa. Ypač Naujųjų metų, gegužės ir vasaros švenčių dienomis. Taip pat yra galimybė namą padalyti per pusę, jei jis didelis. Vienoje pusėje galite gyventi patys, o antrąją nuomoti. Minusas – nesąžiningi nuomininkai, kurie gali sugadinti ne tik baldus, bet ir patį namelį.

Daugiabučio namo statyba ir butų nuoma. Pliusas – jei pastatytas daugiabutis namas bus palankioje vietoje, greitai išnuomosite visus butus. Projekto atsipirkimas nuo dvejų metų, vėliau – grynasis pelnas. Minusas – jums reikia pradinio kapitalo ir kompetentingo verslo projekto, žemės statyboms. NT tendencijos pajūryje

Garažo ar automobilių stovėjimo vietos nuoma. Pliusas – investicijos nereikalauja didelių investicijų. Minusas – mažas pelningumas. Kad gautumėte pelno, reikia įsigyti kelis garažus arba stovėjimo vietas.

Perpardavimas

Būsto pirkimas statybų etape. Be to, jei perkate nekilnojamąjį turtą statybos etape, sutaupysite iki 30 proc. vidutinės būsto rinkos vertės. Minusas – turite laukti statybų pabaigos. Be to, kai kurie plėtotojai gali nurodyti, kad parduodant reikia gauti plėtotojo leidimą perleidimui. Retais atvejais vystytojas gali apskritai atsisakyti duoti sutikimą perleidimui.

Žemės sklypo perpardavimas. Teigiama, kad jums tereikia įsigyti sklypą ir laukti, kol pakils rinkos kaina. Žemės sklypas nereikalauja papildomų investicijų ir priežiūros. Minusas – kartais tenka laukti ne vienerius metus.

Perkamas apgailėtinos būklės būstas. Pliusas – didelis pelnas. Perkate būstą pigiai, investuojate į remontą nuo 2000 eurų ir parduodate 2 kartus brangiau. Minusas – reikia daug laiko tokiam butui surasti ir suremontuoti.

Investavimo į nekilnojamąjį turtą tvarka

Kad investicijos duotų pajamų, vadovaukitės šiuo algoritmu:

Išnagrinėkite situaciją rinkoje – koks nekilnojamasis turtas yra paklausus, ko ieško pirkėjai, kokios yra vidutinės nekilnojamojo turto kainos, kur yra įdomių vietų ar vietovių su besivystančia infrastruktūra.
Patikrinkite pardavėjų, plėtotojų, nuomininkų ir tarpininkų patikimumą. Patikrinkite dokumentus, atsiliepimus, reitingą, reputaciją. Pasidomėkite, ar yra teisinių ginčų, prastovų.
Pasirinkite likvidų pirkimo objektą.

Apskritai nekilnojamojo turto sritis yra stabili. Tinkamai elgdamasis net pradedantysis padidins kapitalą.

Kaip daugiau uždirbti iš nekilnojamojo turto

Yra keletas būdų, kaip kelis kartus padidinti investicijų grąžą. Auto supirkimas – patikima?

Padalykite didelį butą į studijas. Pelningiau butą išnuomoti keliems nuomininkams. Pavyzdžiui, išnuomojate dviejų kambarių butą už 400 eurų. Jei padalysite jį į tris studijas ir iš kiekvieno nuomininko paimsite po 200 eurų, gausite 600 eurų

Pertvarkymas. Šis metodas leidžia ne tik pagerinti gyvenimo sąlygas, bet ir 30-40 proc. padidinti nekilnojamojo turto vertę. Atkreipkite dėmesį, kad bet koks perplanavimas turi būti suderintas su PTI ir turi būti atlikti techninio paso pakeitimai.

Patalpos išplėtimas užbaigimo sąskaita. Jei prie nekilnojamojo turto pridėsite balkoną, verandą ar rūsį, jo vertė iš karto padidės 20-30 %.

Patalpų pertvarkymas iš gyvenamųjų į negyvenamąsias ir atgal. Komercinės paskirties nekilnojamojo turto pirkimas reikalauja didelių investicijų. Išeitis – nusipirkti gyvenamąją patalpą pirmame daugiabučio namo aukšte, o paskui ją perkelti į negyvenamąjį fondą.

Kokybiškas remontas. Remontas buto vertę padidina 1,5-2 kartus. Pavyzdžiui, prastos būklės butas kainavo 30 000 eurų, padarėte remontą už 5000 eurų – dabar kainą galima pakelti ik 50 000 eurų.

Investavimas į nekilnojamąjį turtą: išvados

Nekilnojamasis turtas išlieka viena mažiausiai rizikingų investavimo sričių.

Investicijos į nekilnojamąjį turtą – tai ne tik investicijos į butus, bet ir į žemę, komercinius objektus, automobilių stovėjimo aikšteles. Didžiausias pelnas gaunamas perkant naujus pastatus.

Yra du pagrindiniai investavimo į nekilnojamąjį turtą būdai: nuoma arba perpardavimas su antkainiu. Abu būdai turi privalumų ir trūkumų. Prieš pasirinkdami atsižvelkite į pradinį kapitalą ir investavimo tikslą.

Nekilnojamojo turto vertę galite daug kartų padidinti šiais būdais: padalijant į studijas, pertvarkant, renovuojant.

Minusas lauke – rūpesčiai statybų aikštelėje

Naujienos

Verslas12 val prieš

„Visa“ investavo į finansinių technologijų bendrovę „Mynt“, išplės perpardavėjų partnerystę visoje Europoje

„Visa“, pasaulinė skaitmeninių mokėjimų lyderė, paskelbė apie išplėstą perpardavėjų partnerystę ir investiciją į „Mynt“ – Švedijoje įkurtą „SaaS“ (liet. „sistema...

Verslas16 val prieš

Atsinaujino vienintelė XXXX „Maxima“ parduotuvė Lietuvoje: esminiai pokyčiai asortimente ir naujame erdvių išdėstyme

Sostinėje ketvirtadienio rytą kartu su pirkėjais po keturis mėnesius trukusių atnaujinimo darbų išpakuota plačiausio asortimento lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvė....

Verslas1 d. prieš

Netingintiems dirbti: Kauno įmonė pradeda drąsią darbuotojų paieškos kampaniją

Kaune veikianti elektroninės prekybos bendrovė „Bison Commerce“ pradėjo aktyvią naujų darbuotojų paiešką, pristatydama išskirtinę ir dėmesį patraukiančią reklamos kampaniją. Miesto...

Statyba2 d. prieš

Populiarios, bet nepraktiškos: kokių statybų tendencijų vengti statant svajonių namus?

Nuosavas namas – daugelio žmonių gyvenimo tikslas. Tačiau kylančios statybų kainos ir nuolat besikeičianti rinka verčia susimąstyti, kiek šiandien kainuoja...

Verslas2 d. prieš

Oksana Kostogriz. Kaip pasiruošti sėkmingam ir sklandžiam įmonės pardavimui?

Nuo kelių mėnesių iki kelių metų. Tiek laiko gali užtrukti sėkmingai paruošti įmonę pardavimui. Kiek ilgai visas šis procesas užtruks...

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |