Sekite naujienas

Investavimas

Vienas „Binance“ vadovų: visas kriptovaliutų pasaulis dabar stebi šias 3 temas

L

Paskelbta

-

Sparčiai augantis institucinių investuotojų dėmesys, DeFi sektoriaus plėtra ir didėjantis susidomėjimas stabilios vertės kriptovaliutomis – trys temos, apie kurias šiuo metu kriptovaliutų sektoriuje kalbama daugiausiai, sostinėje vykusiame renginyje „CryptoTalks“ teigė Thomas Gregory, didžiausios pasaulyje kriptovaliutų biržos „Binance“ „Fiat“ paslaugų padalinio vadovas.

Reklama

Jo teigimu, kriptovaliutų sektorius šiandien vystosi itin sparčiai, o skaitmeninio turto ekosistema žengia į brandesnį vystymosi etapą – daugelyje pasaulio šalių kriptovaliutų sektorius vis dažniau suvokiamas kaip neatsiejama finansų rinkos dalis. T. Gregory pabrėžia, kad šiuo metu itin svarbu ne tik sekti rinkos tendencijas, bet ir gebėti prie jų greitai prisitaikyti, mat pusmetis kriptovaliutų pasaulyje gali prilygti keliems metams tradicinėje finansų sistemoje. VU Verslo mokykla ir „Western Union Foundation” skatins domėtis Web3 galimybėmis švietime

Įvardijo tris „karščiausias“ temas sektoriuje

„Pirmiausia – didžiulis institucinių investuotojų dėmesys. Jeigu pažvelgtume į 2020–2021 metų bulių rinką, ji buvo orientuota į mažmeninę prekybą. Dabar, 2024–2025 m., rinką į priekį varo instituciniai investuotojai. Tą įrodo ir kriptovaliutų ETFpaleidimas, JAV rinkimų kontekstas – atrodo, sektorius JAV peržengė tam tikrą ribą“, – teigia T. Gregory.

Pastaruoju metu į kriptovaliutas vis aktyviau investuoja didieji pasaulio investicijų valdytojai – pavyzdžiui, „BlackRock“ ir „Fidelity“ jau siūlo su bitkoinu susijusius ETF fondus, kriptovaliutas į savo atsargas įtraukia vis daugiau valstybių, o sektorius įgauna vis didesnį institucinį pripažinimą. Kriptovaliutų rinkos tendencijos

Antra tendencija, kuri vis aiškiau matoma, pasak jo – DeFi (angl. decentralized finance) sektoriaus raida.

DeFi naudojamas tam, kad žmonės galėtų skolintis, skolinti, keisti, investuoti kriptovaliutas ir kitas skaitmenines vertybes tiesiogiai tarpusavyje – be bankų ar kitų tradicinių finansų institucijų, taip sumažinant paslaugų kainą, padidinant prieinamumą ir finansinį skaidrumą. T. Gregory pastebi, kad atsiranda vis daugiau DeFi projektų su realių pritaikymu kasdieniame gyvenime.

carvertical VIN patikra

„Trečia – stabilios vertės kriptovaliutos (angl. stablecoins). Apie jas kalba visi. Ieškoma realių jų pritaikymo galimybių – tiek pinigų perlaidoms, tiek kitiems tikslams. Vėl ir vėl tai girdime – žmonės labai susidomėję stabiliosiomis kriptovaliutomis“, – pastebėjo T. Gregory. Uždarbis internetu – ateities perspektyva

Stabilios vertės kriptovaliutos – tai skaitmeniniai žetonai, kurių vertė yra susieta su tradicine valiuta, pavyzdžiui, euru ar JAV doleriu, siekiant išlaikyti pastovią kainą ir sumažinti svyravimus rinkoje. Euro zonos stabilios vertės kriptovaliutos naudojimo mastais dar neprilygsta doleriu paremtoms rinkos lyderėms, tačiau pastaruoju metu jų naudojimas stiprėja, o auganti paklausa rodo vis didesnį vartotojų ir institucijų pasitikėjimą.

Web3 vystosi itin greitai

Susitikime su kriptovaliutomis besidominčia investuotojų, teisininkų bendruomene T. Gregory taip pat teigė, kad sektoriuje vykstantys pokyčiai artimiausiu metu pareikalaus itin greitos reakcijos, gebėjimo prisitaikyti. Startavo „Binance Academy“ – žinių apie kriptovaliutas platforma lietuvių kalba

„Web3 dar labai ankstyvoje stadijoje, bet per artimiausius 2, 3, 5 ar 10 metų jis stipriai augs. Jei šiandien paklaustumėte eilinio žmogaus, jis tikriausiai net nežinotų, kas tas Web3. Juk žmonės gyvena įprastą gyvenimą – keliasi, eina į darbą, valgo pietus, grįžta namo, rūpinasi vaikais – Web3 dar nėra jų kasdienybėje. Tačiau netrukus jis atsiras“, – teigia T. Gregory.

Jo teigimu, technologijos šiandien vystosi itin greitai, tad pokyčiai, kuriems anksčiau prireikdavo kelerių metų, šiandien neretai įvyksta vos per mėnesį.

„Technologijos juda beprotiškai greitai. Kaip sakoma – 6 mėnesiai kriptovaliutų sektoriuje prilygsta 6 metams realiame pasaulyje. Aš „Binance“ dirbu jau trejus metus – tai tarsi 36 metai šioje industrijoje. Web3 vystosi nepaprastaigreitai ir artimiausiais metais jis tikrai turės daugiau realių pritaikymų kasdieniame žmonių gyvenime“, – įsitikinęs vienas bendrovės vadovų.

Lietuvos startuoliai

 

Komentuokite

Kokia jūsų nuomonė?

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


Naujienos

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |