Sekite naujienas

Nekilnojamas turtas

Norėtumėte investuoti į NT Ispanijoje? Specialistės patarimai ir rekomendacijos, ką būtina įsivertinti

Paskelbta

-

Nekilnojamojo turto IS Real Estateagentūros Ispanijoje vadovė Sonata Norkienė neslepia, kad viena pelningiausių investicijų  krypčių – nekilnojamasis turtas šiltuose kraštuose. Ilgą laiką Ispanijoje dirbanti specialistė sutiko pasidalinti, ką būtina žinoti, svarstantiems apie investicinį būstą saulėtoje Europos dalyje. 

Rinkos analizė

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Rinkos analizė – pirmas žingsnis, nuo kurio reikėtų pradėti. Apsisprendus, kuriame regione, o geriausia – konkrečiame mieste, svarstote pirkti būstą, svarbu ištyrinėti ne tik pasiūlą, bet ir paklausą, kainos svyravimus, pokyčius, taip pat regiono, miesto patrauklumą keliautojams.

Finansinės galimybės

Turėtumėte numatyti, kokią pinigų sumą planuojate skirti investicijai. Jei tai bus paskola, turite žinoti, kiek tiksliai galėsite skolintis iš banko, koks bus reikalingas pradinis įnašas ir koks bus paskolos grąžinimo procesas, laikotarpis. Jei tai jūsų sukaupti pinigai, taip pat verta numatyti laiką, per kiek laiko investavus ir užšaldžius pinigus, galėsite juos atsiimti, ar tai nesudarys papildomų finansinių bėdų.

Rizika

Investuojant į nekilnojamąjį turtą visada išlieka rizika, kad keisis rinkos situacija – galbūt  kris kaina, o galbūt priešingai – kils. Todėl labai rekomenduotina investuojant į NT, įsivertinti ne tik būsimą pelną, bet ir galimą nuostolį. 

Investicijos tikslas

Įprastai žmonės, investicijai pirkdami būstą, iškart numato, kokiu tikslu tai daro – planuoja nuomoti, parduoti ir pan. Todėl vertinga į savo tikslą atsižvelgti renkantis būstą investicijai ir įvertinti jo patrauklumą ilgalaikei ar trumpalaikei nuomai, galimybę uždirbti iš padidėjusios NT kainos ilgainiui. 

Jeigu įsigytą būstą planuojate nuomoti, dar prieš perkant išanalizuokite rinką ir jos galimybes – kokia nuomos paklausa ir pasiūla, kokios kaina vyrauja už savaitės, mėnesio, metų laikotarpį. Jeigu planuojate pajamas iš pardavimo – privalo nuolat sekti rinką, jos pokyčius ir imtis atitinkamų sprendimų.

Stebėti ir neskubėti 

Kalbant apie investicijas į NT, svarbu nuolat stebėti šalies situaciją ir politiką NT klausimu, sekti įstatymų pakeitimus ar planuojamas pataisas, kurios gali daryti įtaką jūsų turimo būsto pelningumui, mokesčiams. Be to, būtina suprasti, kad investicija į nekilnojamąjį turtą – ilgalaikė, todėl tikėtis pelno pirmais mėnesiais ar net metais – nevertėtų. Kartais pardavimas gali užtrukti pusmetį, metus, o gal net keletą – svarbu būti tam pasiruošus. 

NT investicijos Ispanijoje

Nekilnojamojo turto agentūros IS Real Estate vadovė Sonata atskleidžia, kad investicinis būstas Ispanijoje – geras pasirinkimas. Jau ilgą laiką dirbame Alikantės ir Malagos provincijose, todėl investicijai labai rekomenduoju šią lokaciją, nes čia vyrauja tikrai geriausios ir prieinamiausios NT kainos, o investavus metinis kainų augimas siekia iki 10 proc.

NT specialistė teigia, kad verta investuoti į įvairų būstą, tik pataria atsižvelgti ne tik į savo biudžetą, bet ir labai nenutolti nuo paplūdimių, ne daugiau nei 5 km, kadangi turistai ir poilsiautojai visgi dažniausiai ieško apartamentų kuo arčiau jūros. Ispanija beveik kasdien turi saulę ir gerą, šiltą orą, daug lankytinų vietų, pritraukia daug turistų ir poilsiautojų, todėl turto kaina turi potencialą kasmet kilti bei dėl didelio srauto keliautojų – apartamentai tikrai visada bus išnuomoti ir generuos pasyvias pajamas.

Drąsiai investuokite į NT Ispanijoje, nes ir turto kaina kylanti, o ir svečią apgyvendinsite, ir patys vyksite savo šeimos ar draugų atostogų, – pataria  NT specialistė Sonata.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |