Sekite naujienas

Investavimas

Kaip investuoti į S&P 500? Ekspertas pataria

L

Paskelbta

-

Akcijų indeksas S&P 500 – tai Amerikos stambaus verslo būklę atspindintis rodiklis skaičiais, atsižvelgiant į dabartinį JAV dolerio banko kursą. Akcijų indeksas yra SPX.

Reklama

Apima 500 brangiausių Amerikos bendrovių, kurių akcijomis viešai prekiaujama biržoje. Sąrašas kruopščiai filtruojamas ir reguliariai atnaujinamas, todėl indekso kainų pokyčiai skiriasi nuo „grynųjų” priemonių, tokių kaip bendrovių vertybiniai popieriai ir valiutos, kainų pokyčių. Ar tai palengvina prekybą S&P 500 indeksu? Tai nėra taip vienareikšmiška.

Kodėl verta prekiauti S&P 500 indeksu?

Pagrindinis rinkos indeksų bruožas – tolygesni kainų pokyčiai dėl to, kad mažiau sėkmingų bendrovių akcijos pakeičiamos sėkmingesnių bendrovių akcijomis. Dėl to gauname tolygesnius kainų pokyčius vietoj standartinių pakilimų ir nuosmukių, būdingų kitoms priemonėms.

Todėl ši priemonė labiau tinka prekiautojams, kurie pirmenybę teikia tolygiems pokyčiams. Ir mažiau tiems, kurie nori uždirbti iš nepastovumo, kas būdinga, pavyzdžiui, auksui ir WTI naftai.

Įsivaizduokime, kad norite investuoti, bet nenorite patys rinktis akcijų. Akcijų indeksų, ypač S&P 500, atveju įmonių sąrašą sudaro biržos profesionalai. Remdamiesi tam tikrais kriterijais, jie nusprendžia, kurios akcijos bus įtrauktos į indeksą.

Investavimas į indeksus jau reiškia diversifikavimą. S&P 500 atveju savo kapitalą paskirstote tarp 500 skirtingų bendrovių. Net jei kai kurios iš jų nepateisins lūkesčių, finansinį rezultatą išlygins kitų bendrovių sėkmė. Reikėtų nepamiršti, kad didžiausia kapitalizacija negarantuoja amžino akcijų kainos kilimo. Šiam procesui įtakos turi daug veiksnių, todėl indeksas gali ir augti, ir kristi.

carvertical VIN patikra

Nepaisant visų privalumų, S&P 500 indeksas nėra „graibstoma” priemonė. Tuo galima įsitikinti išanalizavus jo grafiką. Be to, jis, kaip ir bet kuri kita finansinė priemonė, yra jautrus neigiamiems ekonominiams poveikiams. Investuodami į indeksą, neturėtumėte susivilioti jo visuotine kilimo dinamika ir stengtis pirkti, kai jis krenta. Po 43 % kritimo 2000 m. S&P 500 atsigavo per 7 metus, o po 56 % kritimo 2007 m. – per 6 metus. Didelę įtaką padarė ir koronaviruso pandemija: 2020 m. indeksas prarado 32 % vertės, tačiau greitai atsigavo.

Kaip apskaičiuojamas S&P 500 indeksas?

S&P 500 indekso dalyvių sąrašą sudaro analitiniais rinkos tyrimais užsiimanti bendrovė „Standard & Poors”. Pagrindiniai konkurentai yra „Bloomberg” ir „Factset”.

Į indeksą neįtraukiamos privačios, nepakankamai likvidžios, nepakankamai kapitalizuotos ir finansiškai nestabilios bendrovės:

Minimali prekybos apimtis turėtų būti nuo 250 000 akcijų per mėnesį;

Minimali rinkos kapitalizacija ne mažesnė kaip 6,1 mlrd;

Praėjusiais metais bendrovė turi būti pelninga.

Didžiausią įtaką indeksui daro stipriausios bendrovės.

Į indeksą S&P 500 įtrauktų bendrovių sąrašas atnaujinamas kas ketvirtį. Įmonių indeksų skaičiavimo datos yra kovo, birželio, rugsėjo ir gruodžio mėnesių antrasis penktadienis. Šiomis dienomis nustatoma nauja indekso struktūra, kuri įsigalioja trečiąjį atitinkamo mėnesio penktadienį. Prekyba valiutomis

Skirtingai nei „Dow Jones” indeksas, „S&P 500” apskaičiuojamas ne tik pagal akcijų kainas, bet ir pagal kapitalizaciją:

S&P 500 kaina = (a1+a2+…+a500) )/D,

kur a = (bendrovės akcijų rinkos kaina) × bendrovės dalis indekse,

atitinkamai a1 yra bendrovės Nr. 1 parametrai ir t. t,

D yra daliklis, parinktas taip, kad indeksui įtakos neturėtų pokyčiai S&P 500 sąraše arba netiesioginiai įmonių įvykiai, pavyzdžiui, akcijų padalijimas.

Vieni iš įtakingiausių indekso dalyvių yra Apple, Microsoft ir Amazon.

Pavyzdžiui, „Apple” dalis sudaro 7,1 proc. Dabartinė bendrovės akcijų kaina yra 155,35 JAV dolerio. Todėl applle = 155,35 USD × 0,071 = 11,03.

Belieka tokiu pat būdu padauginti kitas 499 bendroves.

Skaičiavimo trūkumas yra tas, kad 50 didžiausių įmonių, dalyvaujančių S&P 500, sudaro daugiau nei pusę jo vertės. Dow Jones indekso atveju įmonių įtakos laipsnį riboja tik akcijų kaina.

Kaip prekiauti S&P 500 indeksu?

Pateikiamos rekomendacijos dėl S&P 500 išvestinių finansinių priemonių, nes pats SPX negali būti naudojamas prekybai ir investavimui.

1. Daugumą metų dienų SPX prekiaujama be pokyčių. Todėl priešingų tendencijų metu geriau prekiauti dienos eigoje, o tendencijų sandoriams naudoti aukštesnius terminus.

2. Vykdant dienos prekybą geriau sudaryti sandorius likvidžiu laiku. Laikant sandorį ilgiau nei parą, ypatingo laiko skirtumo nėra, tačiau geriau dirbti su limitiniais pavedimais. Tai turėtų būti viena iš jūsų naudojamos strategijos taisyklių. Rinkos pavedimas nelikvidžiu laiku gali „suvalgyti” didelę dalį pelno.

3. SPX paprastai taikomi dideli komisiniai mokesčiai ir (arba) maržos reikalavimai, todėl prekiaujant dienos metu rekomenduojama neatidaryti daug sandorių ir nelaikyti atidarytų kelių sandorių vienu metu.

4. Nerekomenduojama pirkti esant pasaulinei meškų tendencijai ir parduoti esant pasaulinei bulių tendencijai, net ir sudarant sandorius priešinga tendencija.

S&P 500 akcijų rinkos valandos

S&P 500 indeksu prekiaujama kiekvieną savaitę darbo dienomis Amerikos sesijos metu nuo 9.30 iki 16.00 val. rytų Europos laiku, nes jį sudarančių bendrovių akcijomis prekiaujama JAV biržose NYSE ir NASDAQ.

Išvestinės finansinės priemonės – pasirinkimo sandoriai ir ateities sandoriai. Jomis prekiaujama JAV vertybinių popierių rinkoje (atitinkamai CBOE ir CME biržose) taip pat nuo pirmadienio iki penktadienio 23 valandas per parą, nuo 17.00 iki kitos dienos 16.00 val.

Amerikos sesija yra geriausias laikas tiek dienos, tiek ilgesnio laikotarpio prekybai indeksais, nes šiuo laikotarpiu likvidumas ir kintamumas yra didžiausi. Didelis likvidumas sumažina kainų skirtumą, o didelis kintamumas padidina uždarbio galimybes dėl kainų pokyčių. S&P 500 investavimas

Prekybos tipai

Skirtingi prekiautojai renkasi skirtingus prekybos būdus. Svarbu nustatyti, koks prekybos stilius atitinka jūsų asmenybę.

S&P 500 skalpavimas

Skalpavimas yra trumpalaikės prekybos rūšis. Prekybos trukmė svyruoja nuo kelių sekundžių iki kelių minučių. Skirtingai nuo klasikinės prekybos, skalpingo atveju stop loss paprastai yra didesnis arba lygus take profit.

Išvestinės finansinės priemonės, pavyzdžiui, ateities sandoriai ir CFD, kuriais prekiaujama beveik visą parą, geriau tinka skalpavimui pagal S&P 500.

Jei plitimas yra nedidelis, galite juos skalpuoti ne tik Amerikos sesijoje.

Bendra skalpavimo rekomendacija: prekiaukite tik likvidžiu laiku. Judesiai imami nedideli, todėl sklaidos dydis daro didelę įtaką rezultatui.

Prekyba dienos eigoje S&P 500

Dienos prekyba apima nuo 0 iki 5 sandorių per dieną. Kodėl ne 10 ar 20? Todėl, kad prekiautojus riboja dienos kainos pokyčio dydis, taigi ir perimamo pelno dydis.

Dėl šios priežasties įėjimas į rinką turėtų būti selektyvus. Tai bus vietos arba momentai, kurie leidžia pagrįstai sumažinti savo stop loss ir suteikia didesnę teigiamo rezultato tikimybę. Jų skaičius, atvirai kalbant, linkęs į 0, todėl 5 sandoriai per dieną yra drąsi ir labai mažai tikėtina prielaida.

Per dieną galite prekiauti bet kokiomis su S&P 500 susijusiomis priemonėmis: jo narių įmonių akcijomis, ateities sandoriais, pasirinkimo sandoriais. Vienintelis kriterijus yra jūsų pageidavimai, o vienintelė rekomendacija – prekiauti tik per Amerikos sesiją, kai vyksta didžiausi kainų pokyčiai.

Svyruojama prekyba

Vykdant svyruojamąją prekybą, atviros pozicijos neuždaromos per vieną prekybos dieną. Sandorių trukmė gali būti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių.

Taigi sandorių potencialo neriboja dienos pokyčių dydis, o tai leidžia, bet nebūtinai, uždėti didesnio dydžio stop-lossus.

Kadangi į S&P 500 įtrauktomis akcijomis prekiaujama tik per Amerikos sesiją, jų grafike bus spragų: kitos sesijos atidarymo kaina reguliariai skirsis nuo ankstesnės sesijos uždarymo kainos. Prekybos nebuvimo laikotarpiu akcijų pasiūlos ir paklausos reikšmė keisis ir kainų grafike pasirodys tik kitą dieną. Dėl to stop-loss gali būti aktyvuotas esant prastesnei nei planuota kainai. Todėl nebus galima iš anksto teisingai įvertinti pelno ir rizikos santykio. Todėl prekyba akcijomis svyruojant yra rizikingesnis variantas nei dienos prekyba.

S&P 500 techninė analizė

S&P 500 yra „plokščias” instrumentas. Jo kainų judėjimo ypatybė ta, kad jis vyksta pagal schemą „impulsas – kaupimasis – impulsas”.

Bendra rekomendacija – prekyboje naudoti „plokščius” įėjimo variantus:

„Klaidingo prasiveržimas”. Įėjimas daromas kainai grįžus į diapazoną. Tikslas yra priešinga riba. Trumpasis įėjimas – esant klaidingam viršutinės ribos pramušimui. Ilgasis įėjimas – esant klaidingam apatinės ribos pramušimui;

„ties ribos pramušimu”. Įėjimas daromas po silpno atšokimo nuo vienos iš „plokščiųjų” ribų, tikintis, kad riba bus pramušta ir kaina pereis į impulsą. Trumpasis įėjimas – atšokus nuo apatinės ribos. Ilgasis įėjimas – atšokus nuo viršutinės ribos.

Su S&P 500 susijusiomis priemonėmis prekiaujant rekomenduojama naudoti trendo strategijas tik tada, kai vykdoma svyruojama prekyba laiko periodais nuo H4 ir aukštesniais. Tendencijų prekybai tinka Haiken Ashi indikatorius, nes jo kainos stabiliau parodo tendencijos kryptį.

Taip pat vidutinės trukmės ir ilgalaikiams sandoriams kaip papildomą informaciją galite stebėti VIX indikatorių, kuris yra S&P 500 kintamumo lūkesčių indeksas, pagrįstas pasirinkimo sandorių kainomis. Neapibrėžtumo laikotarpiais investuotojai pradeda drausti įsigytas akcijas pirkdami pasirinkimo sandorius. Kuo didesnė jų paklausa, tuo didesnė tampa jų vertė ir tuo labiau kyla VIX. Todėl, kai VIX yra aukštas, geriau susilaikyti nuo S&P 500 ir Dow Jones akcijų pirkimo.

Vienas iš populiarių pasirinkimo sandorių rodiklių yra pardavimo ir pirkimo pasirinkimo sandorių santykis. Kuo akivaizdesnė rinkos smukimo tendencija, tuo dažniau visuomenė naudoja pardavimo pasirinkimo sandorius, nes tikisi, kad kainos toliau kris. Santykis pasiekia didžiausias vertes prieš tai, kai mažėjimo tendencija pereina į didėjimo tendenciją. Taigi didelis santykis yra pirkimo signalas, o mažas – pardavimo signalas.

Kaip prekiauti S&P 500 ateities sandoriais?

S&P 500 indekso ateities sandoriai (žymuo – SP) yra biržos priemonė, kuria prekiaujama 23 valandas per parą. Pagrindinis skirtumas nuo CFD yra tas, kad ateities sandoriai turi galiojimo terminą. Kiekvieno kontrakto trukmė yra maždaug 1 ketvirtis, t. y. 3 mėnesiai. Pasibaigus jo galiojimo terminui, valiutų kursų skirtumas gali būti pervestas šalims – dalyviams ir gali būti realiai pristatytos prekės. S&P 500 ateities sandorių pagrindinis turtas yra indeksas, o ne prekė, todėl atsižvelgiama tik į valiutų kursų skirtumą, nes nėra ką pristatyti. „S&P Global Ratings“ patvirtino „Akropolis Group“ suteiktą BB+ reitingą su stabilia perspektyva

Prekybos požiūriu ateities sandoriai yra mažiau patogūs nei CFD:

Turite sekti dabartinės sutarties pabaigos datą ir laiku pereiti prie naujos sutarties. Jei pasirinksite sutartį, kuri dar neprasidėjo, joje nebus likvidumo. Kita vertus, CFD yra neterminuota priemonė, čia nėra tokios pasirinkimo agonijos;

CFD prekybai reikia mažesnio indėlio. Maržos reikalavimas CFD sandoriui atidaryti yra mažesnis nei ateities sandoriams;

CFD sandorius galima sudaryti su didesniu finansiniu svertu nei prekybą ateities sandoriais.

Tačiau ateities sandoriai taip pat turi privalumų:

Biržoje prekiaujamų sandorių kainų skirtumas, kuris paprastai yra mažesnis nei CFD, kai kainų skirtumą nustato brokeris;

Prekybos skaidrumas. Ateities sandoriais prekiaujama biržoje, todėl biržos sąraše matomas pasiūlymas. Taip pat galima analizuoti prekybos apimtis, nes visi prekiautojų pavedimai kaupiami biržoje. CFD prekiaujama ne biržoje, nesant galimybės stebėti kitų prekiautojų pavedimų apimčių.

Jei savo prekybos priemone pasirinkote ateities sandorius, turėtumėte atsidaryti finansų maklerio sąskaitą pas finansų maklerį. Prieš sudarydami sandorius, įsitikinkite, kad įmokos suma yra pakankama ne tik pirkimui / pardavimui, bet ir sandorio užtikrinimui, kitaip brokeris nevykdys jūsų pavedimo.

Geriau prekiauti ateities sandoriais didžiausio pagrindinės priemonės likvidumo laikotarpiu. Pavyzdžiui, S&P 500 indekso atveju likvidžiausias laikas bus Amerikos sesija, nes indekso bendrovių akcijomis prekiaujama tik per NYSE ir NASDAQ biržas. Todėl būtent šiuo metu indeksas pasižymės didžiausiais kainų pokyčiais ir mažiausiu kainų skirtumu. Tai reiškia, kad S&P 500 ateities sandoriai suteiks geriausias galimybes užsidirbti pinigų.

Skelbiant svarbias naujienas, susijusias su JAV ekonomika, padidėja kintamumas ir sumažėja likvidumas. Dėl to kyla specifinė rizika – stop loss įvykdymo kaina gali būti prastesnė, nei planuota. Todėl prekiaujant dienos metu šiuo laikotarpiu geriau susilaikyti nuo naujų sandorių sudarymo ir (arba) uždaryti atidarytas pozicijas.

Analizuodami S&P 500 ateities sandorius, galite naudoti tą patį metodą, kaip ir baziniam turtui. Juos sieja tiesioginė koreliacija, todėl ateities sandoriai yra ta pati „plokščia” priemonė.

Kaip pirkti S&P 500 indekso fondus

Įsivaizduokite, kad koks nors investuotojas sudarė 500 įmonių, priklausančių indeksui S&P 500, akcijų portfelį, pirkdamas jas už savo pinigus. Bendra akcijų vertė yra 1 mln. dolerių. Tada šis investuotojas nusprendžia padalyti savo portfelį į 1 mln. akcijų, kurių kiekvieną jis vadina „vienetu” ir parduoda visiems maždaug už 1 dolerį. Taigi, pirkdamas net 1 vienetą, pirkėjas tampa visų 500 akcijų dalies savininku. Tokia yra indekso investicinių fondų, kurie vadinami ETF, darbo esmė.

„S&P 500 Index Fund” leidžia investuoti į visų indekso įmonių akcijas, neperkant kiekvienos atskirai. Investuojant į biržoje prekiaujamą fondą reikia mažiau pinigų nei perkant net po 1 akciją kiekvienos iš 500 indekso bendrovių.

Pirkdamas kiekvienos iš 500 bendrovių akcijas, investuotojas turi atlikti mažiausiai 500 sandorių, už kiekvieną iš jų imamas mokestis. Investuojant į ETF, mokestis mokamas kartą per metus ir sudaro maždaug 1 % investicijos.

Į kuriuos fondus verta investuoti?

Indekso fondai yra labiausiai subalansuoti ir mažai rizikingi tarp ETF, todėl tikėtina grąža nebus didelė. Pagrindinis investavimo patarimas – stengtis, kad išlaidos būtų kuo mažesnės.

Pagrindiniai kriterijai renkantis indeksų fondus yra likvidumas ir mokesčiai.

Likvidumas turėtų būti didelis, tada investuotojas galės pirkti ir parduoti ETF be didelių nuostolių dėl skirtumo. Didelio likvidumo požymiai yra nedidelis skirtumas ir didelė dienos prekybos apimtis – kuo didesnė, tuo geriau. Didelių emitentų, pavyzdžiui, bankų ir didelių investicinių bendrovių, fondai pasižymi dideliu likvidumu.

ETF gali mokėti dividendus už akcijas arba juos reinvestuoti. Pasirinkite, kas jums labiau patinka: reguliarios išmokos ar galimas investicinio kapitalo padidėjimas.

Investuokite į ETF tik palyginę fondų pajamingumą su indeksais, kuriais jie pagrįsti. Kuo labiau fondo grąža atitinka indeksą, tuo geriau, nes investuotojas gali tikėtis labiau nuspėjamo rezultato.

Populiariausi indeksų ETF yra šie:

„Invesco QQQ Trust Series” (žymuo – QQQQQ) – pagrįstas NASDAQ indeksu;

SPDR S&P 500 ETF Trust – pagrįstas S&P 500 indeksu. SPDR yra „Standard & Poors” prekės ženklas.

S&P 500 indekso kainų pokyčiai yra tolygesni, nes kai kurias jo akcijas „išlygina” kitos. Dėl to jis paprastai kyla ir krinta ne impulsyviai, o „laipteliais” („lygiai”). Kadangi indeksą sudaro Amerikos akcijos, jo likvidumas ir kintamumas bus didžiausias per Amerikos sesiją.

Bendrosios rekomendacijos:

Pirmenybę teikite plokščiojo indikatoriams ir (arba) įėjimo tipams (po klaidingo suskirstymo arba prieš galimą plokščiosios ribos suskirstymą).

Geriau neprekiauti tuo metu, kai skelbiamos svarbios naujienos, susijusios su Amerikos ekonomika, dėl specifinės akcijų rizikos atsiradimo. Kainų šuoliai per svyravimų piką gali išmušti iš vėžių stop loss dėl šiuo laikotarpiu padidėjusio spredo.

Dienos prekybą geriausia vykdyti indekso likvidumo metu.

Indekso išvestinės finansinės priemonės (ateities sandoriai, CFD, pasirinkimo sandoriai) turi visas būtinas sąlygas tiek trumpalaikei, tiek vidutinės trukmės, tiek ilgalaikei prekybai.

Nestatykite stop loss už „flat” ribos. Labiausiai tikėtina, kad jis bus išvestas. Geriau palaukite netikro suskirstymo ir padėkite stop-loss už jo.

S&P 500 dabar nėra svyravimų viršūnėje. Todėl prekiaudami dienos eigoje nedėkite pernelyg didelių take-profitų – kaina paprasčiausiai neturi didelio judėjimo potencialo. Kur investuoti 5000 eurų? Patarimai 2024 metams

Naujienos

Verslas7 val prieš

„Visa“ investavo į finansinių technologijų bendrovę „Mynt“, išplės perpardavėjų partnerystę visoje Europoje

„Visa“, pasaulinė skaitmeninių mokėjimų lyderė, paskelbė apie išplėstą perpardavėjų partnerystę ir investiciją į „Mynt“ – Švedijoje įkurtą „SaaS“ (liet. „sistema...

Verslas11 val prieš

Atsinaujino vienintelė XXXX „Maxima“ parduotuvė Lietuvoje: esminiai pokyčiai asortimente ir naujame erdvių išdėstyme

Sostinėje ketvirtadienio rytą kartu su pirkėjais po keturis mėnesius trukusių atnaujinimo darbų išpakuota plačiausio asortimento lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvė....

Verslas1 d. prieš

Netingintiems dirbti: Kauno įmonė pradeda drąsią darbuotojų paieškos kampaniją

Kaune veikianti elektroninės prekybos bendrovė „Bison Commerce“ pradėjo aktyvią naujų darbuotojų paiešką, pristatydama išskirtinę ir dėmesį patraukiančią reklamos kampaniją. Miesto...

Statyba1 d. prieš

Populiarios, bet nepraktiškos: kokių statybų tendencijų vengti statant svajonių namus?

Nuosavas namas – daugelio žmonių gyvenimo tikslas. Tačiau kylančios statybų kainos ir nuolat besikeičianti rinka verčia susimąstyti, kiek šiandien kainuoja...

Verslas2 d. prieš

Oksana Kostogriz. Kaip pasiruošti sėkmingam ir sklandžiam įmonės pardavimui?

Nuo kelių mėnesių iki kelių metų. Tiek laiko gali užtrukti sėkmingai paruošti įmonę pardavimui. Kiek ilgai visas šis procesas užtruks...

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |