Investavimas
Pinigų investavimas: TOP 12 Kur investuoti pinigus? Pasyvios pajamos
Paskelbta
1 metai prieš-
Šiandien beveik kiekvienas gali investuoti pinigus ir gauti pajamų. Nebūtina turėti didelę pinigų sumą, nors kai kurioms investavimo sritims reikia rimto pradinio kapitalo. Skaitykite straipsnį, kur ir kaip investuoti pinigus siekiant gauti pasyvių pajamų. Investavimas
Pasyviųjų pajamų sąvoka
Pasyvioms pajamoms būdinga tai, kad norint jas gauti nereikia atlikti jokių reguliarių aktyvių veiksmų. Jei dirbate biure, valdote savo verslą arba prekiaujate vertybinių popierių biržoje – tai yra aktyvios pajamos, o dabartinėje situacijoje jos yra labai nenuspėjamos. O jei investavote į nekilnojamąjį turtą ar investicinius produktus, galite uždirbti netaikydami nuolatinių pastangų.
Pagrindinis pasyviųjų pajamų privalumas: jums nereikia eikvoti savo laiko ir nervų, investuoti pinigai patys dirba už jus. Dažnai taikomos „sudėtinės palūkanos”: kuo daugiau uždirbsite, tuo didesnis bus pelnas ateityje. Dėl to kapitalas augs eksponentiškai.
Vyrauja nuomonė, kad norint gauti pasyvių pajamų, reikia turėti nemažai pradinių lėšų. Iš tikrųjų galite pradėti investuoti pinigus nuo labai mažų sumų – nuo kelių dešimčių eurų.
Investavimo su investicijomis tipai
Yra daugybė galimybių gauti pasyvių pajamų. Tarp jų yra ir labai paplitusių, ir dar mažai žinomų, bet perspektyvių.
Investavimo rūšys skiriasi daugeliu parametrų: pelningumu, rizikos laipsniu, likvidumu, reikalinga kapitalo suma, pradinio kapitalo grąžos terminu. Kai kuriais patartina naudotis tik investuojant kelerius metus. Kiti gali atnešti pelno per kelis mėnesius.
Panagrinėkime įdomiausias investavimo priemones ir trumpai apibūdinkime pagrindines jų savybes.
Banko indėliai
Lengviausias būdas investuoti pinigus – atidaryti banko indėlį. Investavimo terminas gali būti bet koks – nuo 3 mėnesių iki 3 metų.
Šios investavimo priemonės trūkumas yra tas, kad bankų palūkanos paprastai yra mažesnės už infliaciją. Net ir metų pradžioje buvusi didelė palūkanų norma buvo nustatyta tik trumpalaikiams indėliams. Lietuvos centrinis bankas aktyviai mažina pagrindinę palūkanų normą, o bankai neatsilieka, mažindami indėlių palūkanų normas.
Auksas arba kiti vertingi metalai
Auksas visada buvo apsauginė finansinė priemonė, o jo kaina silpnai svyruoja. Finansų krizės metu aukso vertė kyla, o ramesniu laikotarpiu krinta.
Į auksą galima investuoti fiziškai perkant aukso luitus arba atidarant metalo sąskaitą banke.
Atidarant metalo sąskaitą išlieka rizika, būdinga banko indėliui, o pajamingumas yra mažesnis nei banko indėlio.
Investavimas į auksą ar kitus tauriuosius metalus, tokius kaip sidabras, platina ar paladis, tinka investuotojams, kurie finansinio nestabilumo laikotarpiu nori ne uždirbti, o išsaugoti savo kapitalą.
Investavimas į nekilnojamąjį turtą perpardavimo tikslais
Galite nusipirkti butą statomame pastate ir po metų ar dvejų jį parduoti brangiau. Nekilnojamojo turto kainos nuolat auga ir gerokai lenkia infliaciją. Net ir nukritusios finansinio nestabilumo laikotarpiais, butų kainos greitai atsigauna ir toliau auga.
Nepaisant didelio tokio investavimo patikimumo ir pelningumo, tokio tipo investicijos turi rimtą trūkumą – norėdami parduoti savo investicinį butą, turite laukti, kol vystytojas parduos visus savo butus arba pasiūlys didelę nuolaidą nuo savo kainų. Juk bet kuris pirkėjas, norėdamas įsigyti butą, pirmiausia eis į vystytojo biurą, o ne iš privataus asmens.
Nekilnojamojo turto nuoma
Investicijos į nekilnojamąjį turtą visada buvo laikomos labai perspektyviomis ir patikimomis. Gyvenamosios ir komercinės paskirties nekilnojamojo turto vertė ilguoju laikotarpiu nuolat auga ir per daug nesumažėja net per dideles finansų krizes.
Investicijos į komercinį nekilnojamąjį turtą atrodo perspektyvesnės, ypač tose vietose, kurios turi didelę paklausą. Tačiau 2022 m. komercinio nekilnojamojo turto nuomos paklausa smarkiai sumažėjo, todėl sumažėjo investicijų grąža. Be to, yra labai aukštas įėjimo į rinką slenkstis. Perspektyviam nekilnojamajam turtui įsigyti reikės didelių sumų, kurios daugeliui privačių investuotojų yra nepasiekiamos.
Taip pat galima išsinuomoti kitą turtą. Pavyzdžiui, brangūs įrankiai, įranga, speciali įranga. Ilgalaikis investavimas
Investicijos į draudimą
Investicinio gyvybės draudimo programoms būdinga patikima investuotų lėšų apsauga ir nemažai papildomų galimybių.
Išskirsime pagrindinius draudimo investicinių produktų privalumus:
Didelis patikimumas, garantuota investuotų lėšų apsauga nuo nuostolių ir žalos.
Tikslinė kapitalo apsauga, pašalinanti galimybę jį areštuoti, konfiskuoti ar padalyti turtiniuose ginčuose.
Lengvatinis apmokestinimas.
Galimybė pasinaudoti grąžinamomis lėšomis dėl mokesčių atskaitymų.
Papildoma finansinė artimųjų apsauga per draudimą.
Siūlomų programų lankstumas (su garantuotomis pajamomis arba su pajamomis, priklausančiomis nuo pasirinktos investavimo strategijos).
Visas draudimo investicines programas galima suskirstyti į dvi pagrindines grupes:
mažos potencialios pajamos, bet garantuotos;
didelės potencialios pajamos, kurių gavimas nėra garantuotas, ir visiška kapitalo apsauga.
Pirmuoju atveju klientui garantuojamos vyriausybės obligacijų lygio pajamos, kurios yra daug didesnės už banko indėlių palūkanas, o patikimumo lygis yra panašus į bankų.
Antruoju atveju klientui garantuojama 100 proc. grąža iš investuotų lėšų. Viena dalis investuojama į patikimas priemones su garantuota grąža (pavyzdžiui, federalinių paskolų obligacijas), o kita dalis – į didelį pelną duodantį turtą (įmonių obligacijas ir akcijas). Pasibaigus investavimo laikotarpiui, grąžinamas įnašas ir per tą laiką uždirbtos pajamos.
Draudimo investicinių programų trukmė paprastai yra nuo 3 metų.
Investavimo strategijos taip pat gali būti skirtingos: vyriausybės obligacijos, pirmaujančių investicinių fondų indeksai arba didžiųjų korporacijų akcijos.
Tarp svarbiausių abiejų programų privalumų yra absoliutus patikimumo lygis su pakankamai didele grąža, visiška kapitalo apsauga (finansinė, teisinė, draudimo), lengvatinis apmokestinimas ir galimybė pasinaudoti mokesčių lengvata, jei programos terminas yra 5 metai ar daugiau.
Šios rūšies investicijų trūkumas – mažas pelningumas, atitinkantis infliacijos lygį. Investicinės draudimo programos labiau tinka žmonėms, kurių tikslas – išsaugoti kapitalą.
Investavimas į kriptovaliutą
2020 ir 2021 m. daugumos kriptovaliutų vertė padidėjo. Svarbiausios skaitmeninės valiutos, bitkoino, vertė 2020 m. ypač smarkiai šoktelėjo. Po ramaus laikotarpio bitkoinas pasižymėjo sparčiu augimu. Per kelis mėnesius valiuta „šoktelėjo” nuo 9-10 tūkst. dolerių iki 42-52 tūkst. eurų lygio rodiklių.
Toks spartus augimas sukėlė labai didelį ažiotažą. Į kriptovaliutas pradėjo aktyviai investuoti ne tik privatūs investuotojai, bet ir rizikos draudimo fondai ir net didelės korporacijos. Tipiškas pavyzdys – Elono Musko bendrovė „Tesla” iš bitkoinų augimo per mėnesį uždirbo daugiau nei iš savo automobilių pardavimų per visus 2021 metus.
Iš pirmo žvilgsnio investicijos į kriptovaliutas atrodo labai perspektyvios. Tačiau verta pažvelgti į istorinį bitkoino grafiką. Jame pamatysime kai kuriuos didžiausius valiutos kritimus. Pastarasis įvyko po 2017 m. augimo pamišimo, kai bitkoinas pabrango apie 20 kartų, o paskui smarkiai krito. Tuo metu labai daug privačių investuotojų prarado savo pinigus.
Todėl į kriptovaliutas turėtumėte investuoti labai atsargiai. Jei planuojate gauti pelno per metus ar kelis mėnesius – tai labai rizikinga. Juk po bet kokio staigaus augimo būtinai seks atsitraukimas.
Vidutinės trukmės investavimo perspektyvoje kelių pirmaujančių kriptovaliutų perspektyvos atrodo labai teigiamai. Tačiau rizikos laipsnis šiame segmente išlieka labai didelis.
Pasitikėjimo valdymas
Vienas iš labiausiai paplitusių pasyviųjų pajamų gavimo būdų – patikėjimo teise valdyti savo lėšas ar turtą. Yra įvairių tokio perdavimo formų. Aprašysime pagrindines iš jų. Investavimas į akcijas
Nekilnojamojo turto patikėjimo valdymas. Šis variantas tinka įvairių nekilnojamojo turto objektų (butų, privačių namų, biuro patalpų, prekybos ar verslo centrų ir t. t.) savininkams. Sudarius atitinkamą sutartį ir jūsų nekilnojamąjį turtą valdys pasirinkta bendrovė. Jūs gausite sutartas pajamas, o bendrovė apmokės visas einamąsias sąskaitas, išnuomos patalpas ir atliks būtiną eksploatacinę veiklą.
Turto valdymas. Investuotojas sudaro sutartį su investicine bendrove, kuri investuoja jo lėšas į perspektyvias finansines priemones. Susitariama dėl rizikos lygio, portfelio pildymo strategijos (apytikslės akcijų, obligacijų, išvestinių finansinių priemonių ir kt. procentinės dalies) ir komisinių dydžio.
Privalumai: nereikia asmeniškai dalyvauti valdant kapitalą ar turtą, galimos didelės pajamos.
Trūkumai – dideli komisiniai mokesčiai, nėra pajamų garantijos. Komisinius turėsite mokėti net ir tuo atveju, jei darbo rezultatai bus neigiami.
Investicijos į investicinius vienetinius fondus (UIF). Šis variantas panašus į ankstesnįjį. Skirtumas tas, kad UIF kaupia daugelio investuotojų lėšas. Valdymo įmonė šiuos pinigus investuoja į perspektyvų turtą. Dažnai fondo investavimo strategija būna iš anksto nustatyta.
Pavyzdžiui, indeksų fondai aiškiai atkartoja jų sekamus indeksus.
Šiuo atveju trūkumai ir privalumai yra panašūs kaip ir ankstesniame punkte. Nors indekso fondų rizikos laipsnis dažnai būna mažesnis.
Investicijos į PAMM sąskaitas. Tai rizikingiausias patikos kapitalo valdymo variantas. Lėšos investuojamos į profesionalių prekiautojų valdomas sąskaitas. Galima gauti labai dideles pajamas – iki 100 % per metus ir net didesnes, tačiau rizikos laipsnis yra labai didelis. Sąskaitos valdytojas neprisiima jokios atsakomybės už jo valdomus kapitalus, o gauna didelius komisinius.
Pinigų grąžinimo naudojimas
Vienas iš pajamų gavimo būdų, prieinamas absoliučiai visiems – nuo studentų iki pensininkų. Paprasčiausias būdas gauti grynųjų pinigų grąžinimą – gauti juos į savo įprastą atlyginimo kortelę ar bet kurią kitą kortelę. Kortelė gali būti kreditinė arba debetinė – tai nesvarbu.
Kiekvienas bankas turi savo grynųjų pinigų grąžinimo politiką su skirtingais atskaitymų dydžiais. Dažnai siūlomi specialūs kortelių produktai su padidintu išmokų dydžiu. Vidutiniškai galite tikėtis 1-3 % pirkimo kainos grąžinimo, o kai kurių prekių – iki 10-20 %. Įvairių akcijų metu pinigų grąžinimas gali būti dar didesnis.
Tinkle yra daug svetainių, kurios stebi tokias akcijas ir siūlo palankias pinigų grąžinimo sąlygas. Jomis plačiai naudojasi didieji mažmeninės prekybos tinklai. Taip pat yra specialių mobiliųjų programėlių, kurias galite įsidėti į savo išmanųjį telefoną ir stebėti palankius galiojančius pasiūlymus.
Sukauptus grynųjų pinigų grąžinimus galima iš karto pervesti į taupomąsias sąskaitas. Taip gausite papildomų pajamų.
Investavimas į akcijas
Akcijos yra klasikinė investavimo priemonė. Būtina atskirti vidutinės trukmės ir ilgalaikes investicijas į bendrovių vertybinius popierius, kai jais spekuliatyviai prekiaujama vertybinių popierių biržoje. Prekyba reiškia aktyvių pajamų gavimą su didele rizika. Akcijų pirkimas „ilguoju laikotarpiu” yra investicija tikintis gauti pasyvių pajamų.
Norėdami pirkti akcijas, turite pasirašyti sutartį su finansų makleriu. Šiandien šis procesas labai supaprastintas. Dėl plintančių mobiliųjų programėlių akcijų pirkimas tampa plačiai prieinamas. Tai kelia pavojų – nepatyrę investuotojai gali neapdairiai pasirinkti perkamą turtą ir patirti didelių nuostolių.
Investavimo į akcijas procesas reikalauja rimto požiūrio. Būtina išstudijuoti rinką, gebėti nustatyti perspektyvius ir nepakankamai įvertintus vertybinius popierius. Norint sumažinti rizikos lygį, patartina taikyti maksimalų diversifikavimą.
Yra keli skirtingi akcijų pirkimo būdai. Daugelis ekspertų pataria sudaryti subalansuotą portfelį, kuriame dalį portfelio sudarytų obligacijos, o dalį – patikimų bendrovių akcijos. Ir tik nedidelę portfelio dalį galima skirti rizikingesniems projektams, kurių grąža gali būti didelė.
Partnerių programos
Šis metodas tinka savo svetainių, tinklaraščių, populiarių puslapių socialiniuose tinkluose savininkams. Nuorodą į pasirinktą partnerystės programą galite įdėti tiesiai į straipsnio tekstą. Už kiekvieną paspaudimą arba registraciją jums bus mokama tam tikra pinigų suma.
Tokių programų yra labai daug, jos skiriasi savo sąlygomis ir apmokėjimo dydžiu. Reklamuojamų puslapių ar svetainių savininkai gali gauti pajamų už pranešimus apie produktą (prekę, paslaugą, prekės ženklą).
Norint pasirinkti partnerių programą, patogu naudotis specialiomis agregavimo paslaugomis, kuriose yra nuorodos į šimtus ir tūkstančius potencialių reklamuotojų.
Nuorodas galite pateikti ne tik savo puslapiuose, bet ir forumuose, apžvalgų svetainėse ir kituose šaltiniuose.
Startuoliai
Įdomi pasyvių pajamų galimybė – investuoti pinigus į vykdomą verslo projektą arba startuolį. Šiandien beveik kasdien atsiranda naujų programinės įrangos produktų, įskaitant išmaniųjų telefonų programas ar žaidimus.
Paprastos mobiliosios programėlės kūrimas trunka nuo kelių mėnesių iki metų. Todėl investavimas į šią sritį leidžia gana greitai gauti stabilias pasyvias pajamas.
Jei kuriamas produktas „šauna”, pelnas gali būti labai didelis. Tačiau rizika taip pat didelė. Blogiausiu atveju programa gali apskritai nepradėti veikti, o geriausiu atveju ji gali atnešti labai mažai pajamų.
Išvada
Apsvarstėme kelias galimybes, kur galite investuoti pinigus, kad gautumėte pasyvių pajamų. Apskritai investicijoms, kurių potencialus pelningumas yra didelis, būdinga pastebimai didesnė rizika.
Patikimiausios investicijos yra susijusios su nekilnojamuoju turtu arba indėliais valstybiniuose bankuose. Tačiau jos duoda labai mažas pajamas, ne visada sutampančias net su infliacijos lygiu. Pelningesni variantai: akcijos, investiciniai fondai, PAMM sąskaitos, kriptovaliuta – susiję su rimta rizika.
Patarimai studentams, kaip pradėti investuoti dar mokantis universitete
Taip pat skaitykite
-
Sėkmė ar Patirtis? Ko Reikia Norint Tapti Sėkmingu Pokerio Žaidėju?
-
Tvarus investavimas: ESG investavimas, tvarumas
-
Investavimas į naftą: Ar verta dabar investuoti?
-
Investavimas užsienyje: Kur investuoti Europoje?
-
Bitcoin investavimas: Ar verta investuoti į Bitcoin?
-
Kur investuoti pinigus 2023 -2024 metais? Akcijos, NT, bitcoin, auksas….
-
Kur investuoti 5000 eurų? Patarimai 2024 metams
-
Knygos apie treidinimą (Knygos apie Forex): 30 knygų investuotojams
-
Prekyba valiutomis: Kaip viskas vyksta ir kaip uždirbti?