Sekite naujienas

Laisvalaikis

Kodėl kitos atostogos kempinge gali būti 20 procentų brangesnės?

Paskelbta

-

Vis labiau populiarėjančią nakvynę kempinguose renkamės norėdami praleisti daugiau laiko gamtoje. O kartais tai yra pigesnė nakvynės alternatyva kelionės metu. Tačiau net ir gamtos prieglobstyje gyvuojančius kempingus ir jų savininkus užklupo infliacijos banga, kuri kelia ne tik buitinių prekių ir paslaugų kainas, bet ir nepatogumus keliautojams.

JetCamp.com, viena iš pirmaujančių Europos kempingų rezervavimo platformų, atliko tarptautinę apklausą, kurios rezultatų pagalba tikimasi padėti poilsiautojams planuoti ateinančias keliones, o kempingų savininkams priimti verslo sprendimus, kuriems didelę įtaką daro dabartinė, nepastovi ekonominė situacija. Apklausoje dalyvavo daugiau nei 100 Europos kempingų savininkų bei valdytojų iš 15 šalių, kurie dalinosi savo įžvalgomis bei rūpesčiais. Remiantis apklausos rezultatais, pastebėtas neišvengiamas, žymus kempingų kainų augimas.

Reklama:

Rezultatai kalba patys už save:

89 proc. respondentų jau nusprendė ateinantiems metams padidinti savo paslaugų kainas. 70 proc. planuoja kainas didinti nuo 1 iki 20 proc., iš jų beveik pusė − nuo 6 iki 10 proc. Dar 13 proc. respondentų nurodė, kad taiko dinaminę kainodarą, todėl kainų didinimą lems tolesnis sąnaudų didėjimas.

Apklausos rezultatai: planuojamas 2023 m. kainų didinimas

Prieš keletą savaičių „Papillon Country Resort” kempinge (Nyderlandai) vykusiame turizmo sektoriaus renginyje „Pleisureworld” konsultantas Hansas van Leeuwenas patarė iš įvairių šalių atvykusiesiems kempingų savininkams 2023 m. kainas padidinti 20 proc. Ši rekomendacija buvo skirta ne tik dėl iššūkių Europos energetikoje, bet ir dėl infliacijos, kainų indeksavimo korekcijos, neišvengiamo darbo užmokesčio didėjimo valymo, apsaugos ir kituose sektoriuose.

Apklausa patvirtina ekspertų nuomonę − apklausos atsakymuose minimi 3 pagrindiniai kainų didinimo veiksniai yra dujų ir elektros kainos (81 proc.), išorinių paslaugų kaina (31 proc.) bei darbo jėgos kaštai (28 proc.). Pastebėta ir tai, jog 11 proc. apklaustųjų nurodė, kad jie taip pat didina kainas dėl ypač didelio užimtumo šį sezoną.

Siekiant pažaboti kainų augimą kempingai mažina arba atsisako planų: iš anksto suplanuotos plėtros (27 proc.), dideles energijos sąnaudas turinčių paslaugų (27 proc.), iš anksto suplanuotos techninės priežiūros (10 proc.) ir darbuotojų skaičiaus (6 proc.). Respondentams taip pat buvo užduoti klausimai apie sezono sutrumpinimą ir 2023 m. kainodaros paskelbimo atidėjimą. 14 proc. respondentų nurodė delsiantys paskelbti 2023 m. kainas, o 19 proc. planuoja sutrumpinti sezoną nuo 2 iki 12 savaičių.

Apklausos rezultatai: 2023 m. kainų didinimo priežastys

Gera žinia ta, kad net 80 proc. kempingų savininkų planuoja imtis veiksmų, siekiant sumažinti kainų augimą. Tokios iniciatyvos pavyzdį gerai iliustruoja Trakuose esančio kempingo „Slėnis” vadovė Indrė Kaspariūnienė: „Išlaidų mažinimui naudojame judesio daviklių valdomą apšvietimą, naudojame LED lemputes, norime įdarbinti saulę – saulės kolektoriais šildytis vandenį, surinktą lietaus vandenį naudoti gėlynų laistymui, teritorijos priežiūrai, saulės baterijų energiją – teritorijos ir patalpų apšvietimui”. Dažniausiai buvo minimos šios priemonės: prašyti svečių taupyti energiją, pavyzdžiui, ribojant buvimo duše laiką (33 proc.), įrengti saulės baterijas (32 proc.) ir įdiegti išmaniuosius termostatus ir (arba) išmaniuosius elektros skaitiklius (13 proc.). Pasak „JetCamp” vadovo Erwino Hoevenaaro, „tai sveikintina ir ilgai laukta iniciatyva, kuri prisidės prie šios kelionių sektoriaus dalies tvarumo ir ekologiškumo”.

Šaltinis: https://www.jetcamp.com/.

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt