Sekite naujienas

Startuoliai

Taline įsikūrusi „Timberter“ pasiima 500 tūkst. EUR, kad miškininkystė taptų tvaresnė

Paskelbta

-

Miškai yra nepaprastai svarbus aplinkos išteklius. Siekdama užtikrinti, kad jie būtų valdomi tvariau, Taline įsikūrusi „Timbeter“ savo žaliųjų technologijų sprendimui surinko 500 tūkst.

„Timbeter“ yra „žaliųjų technologijų“ startuolis, kurio misija miškininkystę padaryti tvaresnę, „po vieną rąstą“, naudojanti dirbtinį intelektą Europos miškams apsaugoti ir geriau valdyti. Estijos startuolis ką tik surinko 500 000 eurų per finansavimą, kuriam vadovavo Future Investment Initiative (FII) institutas.

Miškininkystė yra svarbus ir prieštaringas klausimas. Buvo pranešta, kad pasaulio miškai nyksta nerimą keliančiu greičiu ir tai daro didelę žalą mūsų planetos gerovei ir visuomenės tvarumui. Dabar apskaičiuota, kad pasaulio miškai per pastarąjį šimtmetį sumažėjo trečdaliu dėl neapgalvotų veiksmų. Šiandien medienos pramonėje dominuoja XIX amžiuje įkurtos įmonės, kurios patiria vis didesnį spaudimą dėl tiekimo grandinės skaidrumo, tvarumo ir sertifikavimo, atitinkančio ESG procesus.

Įkurta 2013 m., Timbeter specializuojasi medienos matavimo ir duomenų valdymo srityje, naudojant AI ir mašininio mokymosi technologijas. Iš esmės tai leidžia visiems, turintiems išmanųjį telefoną, per kelias minutes išmatuoti rąstų skersmenis, rąstų skaičių ir rąstų krūvos tankį. Tada įmonės gali tuo pasinaudoti, kad galėtų geriau prižiūrėti savo miškininkystės duomenis.

Anna-Greta Tsahkna, Timbeter generalinė direktorė, paaiškino: „Miškininkystės sektoriui reikia skaitmeninės transformacijos, kad jis taptų tvaresnis, skaidresnis ir efektyvesnis. Šis bendradarbiavimas su FII institutu leis Timbeter perduoti šią svarbią žinią aukšto lygio sprendimus priimantiems asmenims, siekiant padėti šalims sušvelninti klimato kaitą, kovoti su neteisėta medienos ruoša ir užtikrinti tvarumą visame sektoriuje.

Neseniai Poznanės universiteto Lenkijoje atliktas lyginamasis tyrimas parodė, kad Timbeter rezultatai buvo statistiškai identiški žemės tiesos fiziniams matavimams, nepaisant to, kad reikia mažiau laiko ir sąnaudų. Teigdama, kad medienos matavimo tikslumas yra 95 % arba didesnis, ir medienos duomenų bazė, kurioje yra 1,5 milijono vaizdų, dabar „Timber“ pasitiki pasaulinės medienos tiekimo ir naudojimo įmonės, taip pat valstybinės vyriausybės miškų savininkai.

FII instituto generalinis direktorius Richardas Attiasas sakė: „Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su tokia pirmaujančia žaliųjų technologijų įmone kaip Timbeter. Naudodama mašininio mokymosi technologijas ir dirbtinį intelektą, Timbeter kuria novatoriškus miškų valdymo sprendimus, kurie padės užtikrinti tvarią praktiką visoje medienos pramonėje.

Atsižvelgiant į medienos auginimo paklausą, ši investicija į Timbeter padės išvengti neteisėtos medienos ruošos ir išsaugos pasaulio miškus kaip pagrindinį gyvenimo ir pragyvenimo šaltinį. Tai padės remti technologijų, sprendžiančių didžiausius pasaulyje socialinius ir aplinkosaugos iššūkius, kūrimą.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |