Sekite naujienas

Startuoliai

Taline įsikūrusi „Timberter“ pasiima 500 tūkst. EUR, kad miškininkystė taptų tvaresnė

Paskelbta

-

Miškai yra nepaprastai svarbus aplinkos išteklius. Siekdama užtikrinti, kad jie būtų valdomi tvariau, Taline įsikūrusi „Timbeter“ savo žaliųjų technologijų sprendimui surinko 500 tūkst.

„Timbeter“ yra „žaliųjų technologijų“ startuolis, kurio misija miškininkystę padaryti tvaresnę, „po vieną rąstą“, naudojanti dirbtinį intelektą Europos miškams apsaugoti ir geriau valdyti. Estijos startuolis ką tik surinko 500 000 eurų per finansavimą, kuriam vadovavo Future Investment Initiative (FII) institutas.

Reklama:

Miškininkystė yra svarbus ir prieštaringas klausimas. Buvo pranešta, kad pasaulio miškai nyksta nerimą keliančiu greičiu ir tai daro didelę žalą mūsų planetos gerovei ir visuomenės tvarumui. Dabar apskaičiuota, kad pasaulio miškai per pastarąjį šimtmetį sumažėjo trečdaliu dėl neapgalvotų veiksmų. Šiandien medienos pramonėje dominuoja XIX amžiuje įkurtos įmonės, kurios patiria vis didesnį spaudimą dėl tiekimo grandinės skaidrumo, tvarumo ir sertifikavimo, atitinkančio ESG procesus.

Įkurta 2013 m., Timbeter specializuojasi medienos matavimo ir duomenų valdymo srityje, naudojant AI ir mašininio mokymosi technologijas. Iš esmės tai leidžia visiems, turintiems išmanųjį telefoną, per kelias minutes išmatuoti rąstų skersmenis, rąstų skaičių ir rąstų krūvos tankį. Tada įmonės gali tuo pasinaudoti, kad galėtų geriau prižiūrėti savo miškininkystės duomenis.

Anna-Greta Tsahkna, Timbeter generalinė direktorė, paaiškino: „Miškininkystės sektoriui reikia skaitmeninės transformacijos, kad jis taptų tvaresnis, skaidresnis ir efektyvesnis. Šis bendradarbiavimas su FII institutu leis Timbeter perduoti šią svarbią žinią aukšto lygio sprendimus priimantiems asmenims, siekiant padėti šalims sušvelninti klimato kaitą, kovoti su neteisėta medienos ruoša ir užtikrinti tvarumą visame sektoriuje.

Neseniai Poznanės universiteto Lenkijoje atliktas lyginamasis tyrimas parodė, kad Timbeter rezultatai buvo statistiškai identiški žemės tiesos fiziniams matavimams, nepaisant to, kad reikia mažiau laiko ir sąnaudų. Teigdama, kad medienos matavimo tikslumas yra 95 % arba didesnis, ir medienos duomenų bazė, kurioje yra 1,5 milijono vaizdų, dabar „Timber“ pasitiki pasaulinės medienos tiekimo ir naudojimo įmonės, taip pat valstybinės vyriausybės miškų savininkai.

FII instituto generalinis direktorius Richardas Attiasas sakė: „Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su tokia pirmaujančia žaliųjų technologijų įmone kaip Timbeter. Naudodama mašininio mokymosi technologijas ir dirbtinį intelektą, Timbeter kuria novatoriškus miškų valdymo sprendimus, kurie padės užtikrinti tvarią praktiką visoje medienos pramonėje.

Atsižvelgiant į medienos auginimo paklausą, ši investicija į Timbeter padės išvengti neteisėtos medienos ruošos ir išsaugos pasaulio miškus kaip pagrindinį gyvenimo ir pragyvenimo šaltinį. Tai padės remti technologijų, sprendžiančių didžiausius pasaulyje socialinius ir aplinkosaugos iššūkius, kūrimą.

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt