Sekite naujienas

Investavimas

D. Trumpo sugrįžimas: kaip tai atvers naujas galimybes verslui ir investuotojams?

L

Paskelbta

-

JAV prezidento Donaldo Trumpo ir naujosios jo administracijos patvirtinimas žada ženklias augimo tendencijas JAV verslui. Reguliavimo politikos panaikinimas, vietinė energijos gamyba ir brėžiama prekybos kryptis „America first“ bus palanki gamybos, energetikos ir infrastruktūros sektoriams.

Reklama

Investavimo brokerio „Freedom24“ analitikas Maksimas Manturovas atkreipia dėmesį, jog šių sektorių stiprėjimas ir investuotojų pasitikėjimas paskatins įmonių plėtrą. Taip pat didėjant skaitmeninio turto poreikiui, augimo potencialą turi ir kriptovaliutų rinkos žaidėjai.

Ekspertas pažymi, jog pozityvaus augimo galima tikėtis ne tik stipriausioje pasaulio ekonomikoje, bet taip pat ir ES. „D. Trumpo sugrįžimas į valdžią pakeis pasaulio rinkas ir suteiks naujų galimybių kompanijoms, kurios atitinka prezidento politinę darbotvarkę. Nuo tradicinių sektorių, tokių kaip gamyba ir energetika, iki naujų pramonės šakų, pvz. kriptovaliutų, ekonomistų projektuojamose scenarijuose yra aiškių laimėtojų. Pasaulinis prekės ženklas „GWM“ žengia į Lietuvos elektromobilių rinką

Jei pagerės kripto rinkos reguliavimas, „Coinbase“, „Block“ ir „MicroStrategy“ akcijų vertė galėtų ženkliai pakilti, o tokios stiprias pozicijas rinkoje turinčios milžinės kaip „General Motors“, „Chevron“ ir „Nucor“ galėtų naudingai išnaudoti valdžios planuojamą išlaidų infrastruktūrai didinimą ir brėžiamos protekcionistinės politikos kryptį“, – sako M. Manturovas.

Investavimo galimybės: stipriausios įmonės JAV protekcionizmo eroje

„General Motors“ (GM). Protekcionistinė D. Trumpo prekybos politika ir dėmesys gamybai JAV ypač naudinga šalies automobilių pramonės milžinei „General Motors“. Į elektromobilių rinką įžengusios įmonės politika rodo, jog greta orientacijos į pasaulines tendencijas, „General Motors“ taip pat nepamiršta ir vietinės rinkos, kuri padės išlaikyti tvirtas pozicijas dėl keliamų muitų importuojamiems automobiliams, tad jos pelnas ir įmonės vertė artimiausiu metu augs.

„Intel Corporation“ (INTC). Šiai kompanijai taip pat prognozuojamas stabilus augimas, kadangi D. Trumpo skatinama technologinio savarankiškumo politika reikalaus didesnių puslaidininkių gamybos apimčių. Turėdama vyriausybės subsidijas pagal CHIPS įstatymą, „Intel“ yra strategiškai palankioje padėtyje, leisiančią patenkinti tiek vidaus, tiek ir pasaulinę puslaidininkių paklausą.

carvertical VIN patikra

„Nucor Corporation“ (NUE). JAV plieno gamybos rinkoje pirmaujanti „Nucor Corporation“ turės finansinės naudos iš dviejų politinių krypčių – importuojamam plienui taikomų muitų ir planuojamų investicijų į JAV infrastruktūrą. D. Trumpo politika, palanki JAV pagamintoms medžiagoms, dar labiau sustiprins kompanijos konkurencinį pranašumą statybų ir pramonės sektoriuose. Kaip amerikiečiai įsivaizduoja sąžiningumą ir teisingumą?

„Chevron Corporation“ (CVX). Energetinė nepriklausomybė yra kertinis D. Trumpo politikos akmuo, tad stiprius vietinės gamybos pajėgumus turinti „Chevron“ gali klestėti aplinkoje, kurioje skatinama plėsti gręžimą ir mažinti iškastinio kuro apribojimus. Auganti parama tradiciniams energijos šaltiniams gali lemti ir didesnį tokių bendrovių kaip „Chevron“ pelningumą.

„Tesla, Inc.“ (TSLA). Glaudūs D. Trumpo ir E. Musko ryšiai lėmė įspūdingą kompanijos augimą ir praeitų metų pabaigoje „Tesla“ akcijos pasiekė visų laikų rekordą. D. Trumpo rinkiminės kampanijos rėmėjas ir naujai sukurtos NVO „Vyriausybės efektyvumo departamento“ pirmininku paskirtas E. Muskas ne tik sustiprino savo įtaką pasaulyje, bet ir padidino investuotojų pasitikėjimą „Tesla“ kompanija. Vyrauja nuomonė, jog pastaroji gali pasinaudoti palankia politika ar parama iš naujosios administracijos ir gerokai padidinti įmonės vertę.

Kriptovaliutų lyderių šuolis – „Coinbase“, „Block“ ir „MicroStrategy“ perspektyvos

„Coinbase Global, Inc.“ (COIN). Dar rinkiminės kampanijos metu JAV kriptovaliutų sostine žadėjęs paversti D. Trumpas skatina investuotojų pasitikėjimą šio sektoriaus žaidėjais. Jei prezidento politika ir jo administracijos veiksmai užtikrins labiau nuspėjamą kriptovaliutų reguliavimo sistemą, didžiausia birža JAV „Coinbase“ turi potencialo pritraukti tiek mažmeninių, tiek ir institucinių investuotojų.

„Block, Inc.“ (SQ). Dar viena kompanija, kuri galėtų gauti naudos iš didėjančio kriptovaliutų vartojimo – su kriptovaliutomis susijusias paslaugas per savo programėlę Cash App siūlanti įmonė „Block, Inc“. Siekdama demokratizuoti prieigą prie skaitmeninių valiutų, „Block“ yra gerai pasirengusi „fintech“ ir kriptovaliutų svarbos augimui.

„MicroStrategy Incorporated“ (MSTR). Dideliu bitkoinų turtu garsėjanti „MicroStrategy“ gali sulaukti didesnio akcininkų antplūdžio tuo atveju, jei D. Trumpo administracija užims neutralią arba palankią poziciją kriptovaliutų atžvilgiu. Bet koks bitkoino vertės padidėjimas tiesiogiai sustiprintų „MicroStrategy“ balansą ir akcijų grąžos rezultatus.

Perspektyviausios ES įmonių akcijos, vertos investuotojų dėmesio. Kaune atidaryta pirmoji iš trijų naujų „Autobrava Motors“ atstovybių Lietuvoje

„Siemens AG“ (SIEGY). Augančios išlaidos JAV infrastruktūrai gali turėti teigiamos tiesioginės naudos „Siemens AG“ veiklai, kadangi dėmesys ypatingos svarbos infrastruktūros modernizavimui sutampa su kompanijos patirtimi pramonės automatizavimo, energijos vartojimo efektyvumo technologijų ir transporto sistemų srityse.

„TotalEnergies SE“ (TTE). Bendrovei „TotalEnergies“, kurios veikla susijusi su gamtinėmis dujomis ir atsinaujinančiaisiais energijos ištekliais, galėtų būti naudinga augančios prekybos apimtys tarp JAV ir Europos. D. Trumpo administracijos dėmesys suskystintų gamtinių dujų eksportui galėtų sudaryti galimybes „TotalEnergies“ plėsti savo dalyvavimą pasaulinėse energijos rinkose.

„SAP SE“ (SAP). Europoje pirmaujanti įmonių programinės įrangos bendrovė „SAP SE“ galėtų gauti naudos iš didėjančio tiekimo grandinės optimizavimo ir skaitmeninės infrastruktūros paklausos JAV, atitinkančios D. Trumpo infrastruktūros prioritetus.

„BITmarkets“ parodoje “Next Block Expo“ laimėjo apdovanojimą už geriausią klientų aptarnavimą

Naujienos

Verslas1 d. prieš

„Visa“ investavo į finansinių technologijų bendrovę „Mynt“, išplės perpardavėjų partnerystę visoje Europoje

„Visa“, pasaulinė skaitmeninių mokėjimų lyderė, paskelbė apie išplėstą perpardavėjų partnerystę ir investiciją į „Mynt“ – Švedijoje įkurtą „SaaS“ (liet. „sistema...

Verslas1 d. prieš

Atsinaujino vienintelė XXXX „Maxima“ parduotuvė Lietuvoje: esminiai pokyčiai asortimente ir naujame erdvių išdėstyme

Sostinėje ketvirtadienio rytą kartu su pirkėjais po keturis mėnesius trukusių atnaujinimo darbų išpakuota plačiausio asortimento lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvė....

Verslas2 d. prieš

Netingintiems dirbti: Kauno įmonė pradeda drąsią darbuotojų paieškos kampaniją

Kaune veikianti elektroninės prekybos bendrovė „Bison Commerce“ pradėjo aktyvią naujų darbuotojų paiešką, pristatydama išskirtinę ir dėmesį patraukiančią reklamos kampaniją. Miesto...

Statyba2 d. prieš

Populiarios, bet nepraktiškos: kokių statybų tendencijų vengti statant svajonių namus?

Nuosavas namas – daugelio žmonių gyvenimo tikslas. Tačiau kylančios statybų kainos ir nuolat besikeičianti rinka verčia susimąstyti, kiek šiandien kainuoja...

Verslas3 d. prieš

Oksana Kostogriz. Kaip pasiruošti sėkmingam ir sklandžiam įmonės pardavimui?

Nuo kelių mėnesių iki kelių metų. Tiek laiko gali užtrukti sėkmingai paruošti įmonę pardavimui. Kiek ilgai visas šis procesas užtruks...

Ekspertai

Visos teisės saugomos.© 2015-2025 | Kopijuoti draudžiama |